Документ : Збір за забруднення навколишнього природного середовища та оренда автомобіля


Материал подготовлен специалистами издательства ООО "Баланс-Клуб"

Збір за забруднення навколишнього
природного середовища та оренда автомобіля

ПИТАННЯ: Чи нараховується збір за забруднення навколишнього природного середовища при оренді автомобіля?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до підпункту 2.1 Інструкції N 162/379 до числа платників збору за забруднення навколишнього природного середовища входять суб'єкти підприємницької діяльності-юридичні особи, які здійснюють на території України та у межах її континентального шельфу викиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище. Об'єктом обчислення збору для пересувних джерел забруднення є обсяги фактично використаних видів пального, у результаті спалення яких утворюються забруднюючі речовини (підпункт 3.1 Інструкції N 162/379).

Виходячи зі статті 256 Цивільного кодексу, орендар тимчасово і за плату користується орендованим майном. Використання автомобіля за його прямим призначенням, тобто як транспортний засіб, передбачає використання пального, у результаті його відбувається викид в атмосферу забруднюючих речовин. Тому підприємство, що використовує орендований автомобіль, зобов'язано нараховувати і сплачувати збір за забруднення навколишнього природного середовища на загальних підставах.

Нормативно-правова база

1. Цивільний кодекс - Цивільний кодекс Української РСР, затверджений Законом Української РСР від 18.07.63 N 1540-06, зі змінами і доповненнями.

2. Інструкція N 162/379 - Інструкція про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19.07.99 N 162/379, зі змінами і доповненнями.

"Баланс. Малий бізнес" N 6 (15), червень 2002 р.
Підписний індекс 23123

Материал получен из еженедельника "Баланс"
№ 6 , (15.06.2002), стр.61



Вход в систему
Логин
Пароль 
Новый пользователь
Забыл пароль?

Стан бази
Понедiлок, 23.01.2017
В базi 508205 документов

 Огляд останніх надходжень
Актуальні консультації
Списання автомобіля: від «а» до «я»
Штатний розпис професійно-технічного навчального закладу за новими вимогами
Новые группы 5 и 6 плательщиков ЕН: воплощение в жизнь
Электронные деньги и расчеты карточками: правила игры для субъектов хозяйствования
Вакцинация работников предприятия против гриппа, или Я уколов не боюсь: если надо уколюсь!
Бланки та звітність
Податкова звiтнiсть
Фiнансова звiтнiсть
Вiдрахування у фонди
Форми документiв
Довiдковi матерiали
Ставка єдиного податку в 2017 році
Граничні норми добових витрат у 2017 році
Виробничий календар на 2017 рiк
Облiкова ставка НБУ (2016 р.)
Ломбардна ставка НБУ (2016 р.)
Iндекси iнфляцiї (2016 р.)
Розмiр мiнiмальної заробiтної плати
Розмір мінімальної пенсії
Розмiр прожиткового мiнiмуму
Розмiр податкової соцiальної пiльги у 2013-2017 роках.
Розмiри мiнiмального та максимального єдиного внеску для пiдприємцiв 2012-2017
Максимальний розмiр заробiтної плати, з якої сплачується єдиний соцiальний внесок
Кориснi посилання
Увага! важлива інформація
  19.01.2017  

Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі
Наказ Міністерства фінансів України N 1135 від 23.12.2016 р.

  18.01.2017  

Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні
Постанова Правління Національного банку України N 3 від 11.01.2017 р.

Про індексацію нормативної грошової оцінки земель
Лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру N 22-28-0.22-443/2-17 від 12.01.2017 р.

  16.01.2017  

Щодо утримання податковим агентом податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування при виплаті доходів, в тому числі роялті, фізичній особі - підприємцю
Лист Державної фіскальної служби України N 27080/10/26-15-13-02-16 від 27.12.2016 р.

  13.01.2017  

Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів
Постанова Кабінету Міністрів України N 98 від 2 лютого 2011 р.

[Архив новостей]

2005-2016 © Корпорация ПАРУС