Открытое тестирование
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 25.12.95 р. N 99
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 1995 р. за N 488/1024
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Головної державної податкової інспекції України
N 111 від 19.03.2001 )
Про затвердження Положення про строки
сплати акцизного збору і подання
розрахунку акцизного збору
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 18-92 "Про акцизний збір" і Закону України від 15 вересня 1995 року "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" ( 329/95-ВР ) та керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні" ( 509-12 ), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про строки сплати акцизного збору і подання розрахунку акцизного збору (додається).
2. Начальнику управління розробки проектів законів та інструкцій по непрямих податках Фліссак Н.П. і начальнику юридичного управління Лонюку I.I. подати вказане Положення до Міністерства юстиції України для державної реєстрації.
3. Начальнику управління справами Коваленку В.В. у п'ятиденний термін після державної реєстрації Положення про строки сплати акцизного збору і подання розрахунку акцизного збору забезпечити його тиражування та надсилання державним податковим інспекціям усіх рівнів.
4. Скасувати листи і методичні вказівки Головної державної податкової інспекції України згідно з переліком, що додається.
Заступник Міністра фінансів, начальник Головної державної податкової інспекції України В.Н.Ільїн
Затверджений
наказом Головної державної
податкової інспекції України
від 25 грудня 1995 р. N 99
Перелік
методичних вказівок і листів Головної державної
податкової інспекції України, що скасовані
1. Лист Головної державної податкової інспекції України від 29 грудня 1993 року N 34-100/200;
2. Лист Головної державної податкової інспекції України від 27 січня 1994 року N 10-100/200;
3. Методична вказівка Головної державної податкової інспекції України від 10 лютого 1994 року N 4;
4. Методична вказівка Головної державної податкової інспекції України від 22 лютого 1994 року N 5.
Затверджено
наказом Головної державної
податкової інспекції України
від 25.12.1995 р. N 99
Положення про строки сплати
акцизного збору і подання розрахунку
акцизного збору
1. Суми акцизного збору, що підлягають сплаті, визначаються платниками самостійно відповідно до чинного законодавства і сплачуються до бюджету в такі строки:
а) підприємствами-виробниками, що реалізують алкогольні напої, включаючи спирт питний або етиловий, пиво, - на третій робочий день після здійснення обороту з реалізації;
б) підприємствами-виробниками, що реалізують тютюнові вироби, щомісячно, до 16 числа наступного за звітним місяця, виходячи з фактичного обсягу реалізації тютюнових виробів за минулий місяць;
в) власниками (замовниками) алкогольних напоїв, включаючи спирт питний або етиловий, пиво, і тютюнових виробів, виготовлених в межах України з використанням давальницької сировини, - не пізніше дня одержання готової продукції;
г) підприємствами, крім зазначених у підпунктах "а-в" пункту 1 цього Положення, у яких середньомі- сячні суми акцизного збору за минулий рік складали понад 5 (п'ять) млрд. крб., - щодекадно 15-го, 25-го числа поточного місяця, 5-го числа наступного за звітним місяця, виходячи з фактичного оподатковуваного обороту за відповідну декаду.
д) підприємствами, крім зазначених у підпунктах "а-в" пункту 1 цього Положення, у яких середньомісячні суми акцизного збору за минулий рік складали до 5 (п'яти) млрд. крб. включно, а також особами, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і мають постійне місце проживання на території України, - щомісячно не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця з фактичного оподатковуваного обороту за минулий місяць. У такий же строк сплачується до бюджету різциця між сумами акцизного збору, нарахованими за місячним розрахунком, і сумами акцизного збору, сплаченими декадними платежами, а також - платежами, сплаченими згідно з підпунктами "а" і "в" пункту 1 цього Положення.
2. Новостворені підприємства, крім зазначених у підпунктах "а-в" пункту 1 цього Положення, сплачують акцизний збір виходячи з фактичного оподатковуваного обороту за кожний місяць. Після тримісячного строку з початку реалізації підакцизних товарів (продукції) акцизний збір сплачується ними у строки, встановлені підпунктами "г" і "д" пункту 1 цього Положення.
З. При визначенні розміру середньомісячного платежу в розрахунки беруться лише суми акцизного збору, обчислені за минулий календарний рік, а у випадках, передбачених пунктом 2 цього Положення, - за минулі три місяці. Суми, які нараховано у зв'язку з перерахунком акцизного збору за минулі роки, та суми акцизного збору, нараховані за імпортні товари за деклараціями, зазначеними у додатку N 3 до Інструкції про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору за товари, ввезені із-за меж митних кордонів України, і товари (роботи, послуги), що експортуються за межі митних кордонів України, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 31 травня 1994 року N 44 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 червня 1994 року за N 140/349, а також суми нарахованої пені та фінансових санкцій в розрахунок не беруться.
4. Платники щомісячно не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним складають і подають до державних податкових інспекцій за місцем свого знаходження (реєстрації) розрахунки акцизного збору за формою згідно з додатком N 1 до цього Положення. Вказівки про порядок складання платниками розрахунку акцизного збору наведені в додатку N 2.
5. Строки подання розрахунку акцизного збору, а відповідно і строки сплати (доплати) акцизного збору, які припадають на вихідний (неробочий) або святковий день, переносяться на перший робочий день після вихідного або святкового дня.
6. При поданні платником розрахунку акцизного збору поштою датою подання слід вважати дату відправлення розрахунку рекомендо.ваною кореспонденцією (за поштовим штемпелем і квитанцією).
7. Розрахунки акцизного збору, складені не за встановленою формою, не підписані керівником і головним бухгалтером підприємства платника, а у відповідних випадках громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, - не приймаються і повертаються державними податковими інспекціями платникам для доопрацювання.
8. Строки сплати і подання декларації про акцизний збір суб'єктами підприємницької діяльності, що імпортують підакцизні товари (продукцію), та форму декларації про акцизний збір визначено Інструкцією про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість та акцизного збору за товари, ввезені із-за меж митних кордонів України, і товари (роботи, послуги), що експортуються за межі митних кордонів України, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 31 травня 1994 року N 44 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 29 червня 1994 року за N 140/349.
9. Сплата акцизного збору громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які ввозять (пересилають) предмети (товари) на митну терито рію України, здійснюється одночасно із сплатою інших митних платежів, тобто до або під час подання митної декларації (проведення митних процедур).
Додаток N 1
до Положення про строки сплати
акцизного збору і подання
розрахунку акцизного збору
Штамп підприємства До державної податкової інспекції по_________________________________ |
Одержано"__"__________199___р Вхідний N____________________ Штамп і підпис відповідальної особи за прийняття розрахунку |
Штамп підприємства
До державної податкової інспекції по _________________
Розрахунок
акцизного збору
___________________________________________________________________________________________________
(назва підприємства, його підпорядкованість)
за____________________________________________________________________ 199_____ р.
(місяць)
_____________________________________________________________________________________________________
(ідентифікаційний код підприємства)
+---------------------------------------------------------------------+ |
Розділ I
Сума акцизного збору, що підлягає сплаті до бюджету за________________
місяць (підсумок по Гр. 7) складає___________________________________________________________________ млн. крб.
(цифрами та прописом)
Розділ II. Результати перерахунку акцизного збору
(заповнюється платником в млн. крб.)
1. Суми, сплачені в рахунок платежів, що підлягали сплаті за звітний місяць щоденними або декадними платежами - всього
_______________________________________________________________________________________________________________ |
у тому числі: 1.1. Щоденними платежами 1.2. За першу декаду (з 1 по 10 число включно) 1.3. За другу декаду (з 11 по 20 число включно) 1.4. За третю декаду (з 21 числа до кінця звітного місяця)
2. Суми доплати за цим розрахунком (сума акцизного збору у графі 7 розрахунку мінус сума, що показана в пункті 1 перерахунку)
_______________________________________________________________________________________________________________ |
3. Підлягає заліку переплата (сума, показана в пункті 1 перерахунку, мінус сума акцизного збору, показана у графі 7 розрахунку)
_______________________________________________________________________________________________________________ |
" ______"________________ 199___ р.
(дата складання розрахунку)
Керівник Головний бухгалтер |
(прізвище та підпис) (прізвище та підпис) |
Відмітка працівника державної податкової інспекції про проведення розрахунку акцизного збору за особовим рахунком платника.
нараховано _____________________________________________________________________________________________________млн. крб.
(цифрами та прописом)
" _____________"___________________________ 199____ р.
(дата проведення)
Працівник по обліку | (прізвище та підпис) |
Додаток N 2
до Положення про строки сплати акцизного збору і
подання розрахунку акцизного збору
Вказівки
про порядок складання платниками
розрахунку акцизного збору
Розрахунок акцизного збору складається платником На підставі даних нагромаджувальних відомостей підакцизних товарів (продукції).
У нагромаджувальних відомостях підакцизних товарів (продукції) повинні міститися окремо по кожному найменуванню товарів (продукції) у розрізі встановлених ставок акцизного збору на підставі первинних документів (товарно-транспортних накладних тощо) дані про кількість реалізованих товарів (продукції), їх вартість за відпускними цінами, включаючи акцизний збір, а при одержанні алкогольних напоїв, включаючи спирт питний та етиловий, пива і тютюнових виробів, виготовлених з використанням давальницької сировини, - дані про кількість одержаної готової продукції та її вартість.
Підсумки у відомостях здійснюються у строки, необхідні для сплати акцизного збору за певний період.
Розрахунок акцизного збору складається в такому порядку:
у графі 2 вказується найменування товарів (продукції) залежно від затверджених на них ставок акцизного збору;
у графі 3 показується повна сума обороту (оподатковуваного і неоподатковуваного) по кожному найменувадню підакцизних товарів (продукції);
у графі 4 показуються обороти з реалізації (одержання) підакцизних товарів (продукції), що не підлягають оподаткуванню;
у графі 5 показується оподаткований оборот з реалізації (одержання) підакцизних товарів (продукції);
у графі 6 зазначається ставка акцизного збору;
у графі 7 показується сума акцизного збору, обчислена з суми обороту, вказаного у графі 5, за ставками, зазначеними у графі 6.
Потім заповнюється розділ II "Результати перерахунку акцизного, збору", в якому шляхом порівняння сум акцизного збору, вказаних у графі 7 розрахунку, з сумами акцизного збору, сплаченими в рахунок належних платежів за звітний місяць щоденними або декадними платежами, визначається сума, що підлягає сплаті до бюджету або заліку в рахунок чергових платежів.
Разом з розрахунком акцизного збору платники подають за підписом керівника і головного бухгалтера розшифровку сум неоподатковуваних оборотів (графа 4 розрахунку). У розшифровці обов'язково зазначаються найменування підакцизного товару (продукції), їх кількість і вартість, назва споживача (одержувача) та мета придбання ним підакцизних товарів (продукції), а також обгрунтування неоподатковуваних оборотів із посиланням на конкретні статті та пункти законодавчих актів.
Затверджений
наказом Головної державної
податкової інспекції України від
25 грудня 1995 р. N 99
Перелік
методичних вказівок і листів Головної державне
податкової інспекції України, що скасовані
1. Лист Головної державної податкової інспекції України від 29 грудня 1993 року N 34-100/200;
2. Лист Головної державної податкової інспекції України від 27 січня 1994 року N 10-100/200;
3. Методична вказівка Головної державної податкової інспекції України від 10 лютого 1994 року N 4;
4. Методична вказівка Головної державної податкової інспекції України від 22 лютого 1994 року N 5.