Открытое тестирование
ГОЛОВНА ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА ІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 25.12.1995 р. N 98
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 грудня 1995 року за N 483/1019
Про внесення змін і доповнень до Інструкції "Про
порядок обчислення і сплати податку на
добавлену вартість"
Керуючись статтею 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" наказую:
1. Внести зміни і доповнення до інструкції "Про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість", затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 10 лютого 1993 року N 3 і зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31 березня 1993 року за N 18 (зі змінами, внесеними наказами від 31 травня 1994 року N 44, від 30 червня 1994 року N 56, від 12 серпня 1994 року N 76) згідно з додатком.
2. Начальнику управління розробки проектів законів та інструкцій по непрямих податках Фліссак Н.П. у п'ятиденний термін подати цей наказ для державної реєстрації.
Заступник Міністра фінансів, начальник Головної державної податкової інспекції України В. Н. ІЛЬЇН
Зміни і доповнення до Інструкції
"Про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість"
Додаток
до наказу Головної державної податкової інспекції
України від 25 грудня 1995 року N 98
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 грудня 1995 року N483/1019
1. У пункті 59:
1) у підпункті "а" цифру і слова "1 млн. крб." замінити цифрою і словами "5 млрд. крб.";
2) у підпункті "б":
слова і цифри "від 300 тис. крб. до 1 млн. крб." замінити словами і цифрами "понад 1 млрд. крб. до 5 млрд. крб.";
абзац другий викласти в такій редакції:
"У такі ж строки незалежно від середньомісячної суми платежу податок на добавлену вартість сплачується підприємствами транспорту (крім підприємств залізничного транспорту та управлінь залізниць, які підпорядковані Укрзалізниці) і зв'язку";
доповнити підпункт новим абзацом третім в такій редакції:
"Підприємства залізничного транспорту та управління залізниць, які підпорядковані Укрзалізниці, сплачують (подають декларації) податок на добавлену вартість 25-го числа місяця, наступного за звітним."
3) у підпункті "в" слова і цифри "від 30 тис. крб. до 300 тис. крб." замінити словами і цифрами "до 1 млрд. крб. включно";
4) підпункт "г" виключити. У зв'язку з цим підпункт "д" вважати підпунктом "г".
2. У пункті 67:
1) цифри і слова "500 тис. крб." замінити цифрами і словами "100 мінімальних розмірів заробітної плати";
2) у другому реченні слова "з дня створення" замінити словами "з початку діяльності".
Від редакції: Для зручності читачів наводимо зміст пунктів 59 та 67 розділу VIII інструкції ГДПІ України "Про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість" від 10.02.93 р. N 3 зі змінами і доповненнями, внесеними наказом ГДПІ України від 25.12.95 р. N 98.
VIII. Строки сплати податку і подання декларації
59. Податок на добавлену вартість сплачується (в тому числі підприємствами, зазначеними у пункті 43 цієї інструкції)*:
* - 3 1995 року підприємства, які реалізують сільськогосподарську продукцію власного виробництва, суми ПДВ сплачують до бюджету.
а) при середньомісячній за минулий рік сумі податку на добавлену вартість понад 5 млрд. крб. - 15-го, 25-го числа поточного місяця, 5-го числа наступного місяця - авансові, платежі податку у розмірі однієї третини податку по останній місячній декларації, 15-го числа наступного місяця - різниця між сумами податку, нарахованого за місячною декларацією, і сумами податку, сплаченого декадними платежами;
б) при середньомісячній сумі податку на добавлену вартість (понад 1 млрд. крб. до 5 млрд. крб. включно) - виходячи з фактичної реалізації за кожний минулий місяць, не пізніше 15-го числа місяця, наступного за звітним.
У такі ж строки, незалежно від середньомісячної суми платежу, податок на добавлену вартість сплачується підприємствами транспорту (крім підприємств залізничного транспорту та управлінь залізниць, які підпорядковані Укрзалізниці) і зв'язку.
Підприємства залізничного транспорту та управління залізниць, які підпорядковані Укрзалізниці, сплачують (подають декларації) податок на добавлену вартість 25-го числа місяця, наступного за звітним;
в) при середньомісячній сумі податку на добавлену вартість (до 1 млрд. крб. включно) - виходячи з фактичної реалізації за кожний минулий квартал, не пізніше 15-го числа пертого місяця, наступного за звітним кварталом;
г) громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, сплачують авансові платежі податку щоквартально у розмірі однієї четвертої частки річної суми податку до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада.
Різниця між сумою податку, обчисленою на підставі декларацій про фактичні річні доходи, і сумою податку, сплаченою протягом року авансовими платежами, підлягає стягненню з платника або поверненню йому не пізніше 15 березня наступного року, а при припиненні джерела доходу - у 15-денний строк з дня одержання декларації.
67. Новостворені підприємства, а також підприємства, які раніше не були платниками податку на добавлену вартість (в тому числі підприємства, які звільнялись від податку відповідно підпункту "п" пункту 31 цієї інструкції і в яких обсяг реалізації товарів (робіт, послуг) протягом року перевищив 100 мінімальних розмірів заробітної плати, сплачують податок, виходячи з фактичного обороту за кожний місяць. Після спливу тримісячного строку з початку діяльності підприємства податок сплачується у строки, встановлені у пункті 59 цієї інструкції.