Открытое тестирование
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
НАКАЗ
N 10 від 15 лютого 1993 р.
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
26 лютого 1993 р. за № 7
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
комітету України по земельних ресурсах
N 53 від 06.03.2003 )
Про затвердження Порядку передачі
земельних ділянок у приватну власність
громадянам України
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про приватизацію земельних ділянок" від 26.12.1992 р. N 15-92, наказую:
1. Затвердити Порядок передачі земельних ділянок у приватну власність громадянам України.
2. Порядок передачі земельних ділянок у приватну власність громадянам України і наказ Держкомзему України про його затвердження довести до відома начальників управлінь і відділів центрального апарату Держкомзему, начальників управлінь земельних ресурсів обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, відділів земельних ресурсів районних державних адміністрацій.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на управління земельної політики, організаційно-правового забезпечення земельної реформи, роздержавлення і приватизації землі (Потапенко В.I.).
Голова Комітету Б. ЧЕПКОВ
Порядок
передачі земельних ділянок
у приватну власність громадянам України
1. У приватну власність, згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 26.12.1992 року N15-92 "Про приватизацію земельних ділянок", громадянам України передаються безплатно земельні ділянки, надані їм для ведення особистого підсобного господарства, будівництва і обслуговування житлового будинку і господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, індивідуального дачного і гаражного будівництва. Передача громадянам України безплатно у приватну власність земельних ділянок, вказаних у частині першій цього пункту, провадиться тільки один раз по кожному виду їх цільового використання, про що обов'язково робиться Радами народних депутатів відповідна відмітка у паспорті або документі, який його замінює.
2. Статтями 56, 57, 67 Земельного кодексу України встановлено такі розміри земельних ділянок, що передаються у приватну власність громадянам України:
- для ведення особистого підсобного господарства в межах населених пунктів у розмірах, вказаних у земельно-облікових документах, або надаються безплатно у власність у розмірі не більше 0,6 гектара;
- для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більше: у сільських населених пунктах - 0,25 га, селищах міського типу - 0,15 га, а для членів колективних сільськогосподарських підприємств і працівників радгоспів не більше 0,25 га, у містах - 0,1 га;
- для ведення садівництва - небільше 0,12 га;
- для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,1 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0.01 га.
3. Передача у приватну власність земельних ділянок, що були раніше надані громадянам, провадиться відповідними Радами народних депутатів за місцем розташування цих ділянок. Зазначені земельні ділянки передаються безплатно у приватну власність на підставі матеріалів, що підтверджують їх розмір (земельно-кадастрова документація, дані бюро технічної інвентаризації, правлінь товариств і кооперативів тощо), і заяв громадян (додаток N 1).
4. Відповідні Ради народних депутатів перевіряють обгрунтованість заяв громадян та матеріалів у місячний строк і приймають відповідне рішення. Право приватної власності громадян на земельні ділянки, передані Їм для вищезазначених цілей, посвідчується відповідною Радою народних депутатів, про що робиться запис у земельно-обліковому документі - Книзі реєстрації громадян, яким безплатно передано земельні ділянки у приватну власність (додаток N 2).
5. Встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) виконують землевпорядні органи за замовленням Рад народних депутатів. Після встановлення меж земельних ділянок, що передаються у приватну власність, громадяни одержують Державний акт на право приватної власності на землю, який видається і реєструється відповідною Радою народних депутатів. Якщо при встановленні меж земельних ділянок будуть виявлені розбіжності в даних про розміри земельних ділянок, переданих у власність, з фактичними розмірами, то остаточний розмір площі таких ділянок визначається Радою народних депутатів.
6. Земельні спори розглядаються місцевими Радами народних депутатів в 10-денний строк (у разі розгляду складних питань, що потребують спеціальних висновків, - у 20-денний строк), судом, арбітражним судом або третейським судом у порядку, встановленому Земельним кодексом України та іншими актами законодавства України.
Додаток N 1
Рада народних депутатів___________________________________________________________________________________________району
________________________________________________________________________________________________________________області від _________________________________________________________________________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
який мешкає____________________________________________________________________________________________________________
(адреса проживання)
ЗАЯВА
Прошу передати мені безплатно у приватну власність земельну (земельні) ділянку(и) площею______________________________________ га
для____________________________________________________________________________________________________________________
(мета, призначення)
Земельна (земельні) ділянка(и) розташована(і) в_________________________________________________________________________________
(адреса місцерозташування)
" _______" _____________199_____ р.
______________________________________________________________________________________________________________________
(підпис заявника)
Додаток N 2
Книга реєстрації громадян, яким безплатно передано
земельні ділянки у приватну власність
Рада народних депутатів_________________________________________________________________________________________району
__________________________________________________________________________________________________________області
N_______________
+--------------------------------------------------------------------+ |