Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 10.08.1992 р. N 459
м. Київ

Положення
про порядок установлення лімітів використання
природних ресурсів республіканського значення

1. Це Положення відповідно до Закону УРСР "Про охорону навколишнього природного середовища" визначає порядок установлення лімітів використання природних ресурсів республіканського значення:

природних ресурсів континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони;

підземних вод;

поверхневих вод, що знаходяться або використовуються на території більш як однієї області;

лісових ресурсів державного значення;

природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду республіканського значення;

видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України;

корисних копалин, за винятком загальнопоширених.

Ліміти визначають обсяги природних ресурсів, на основі яких видаються дозволи на спеціальне використання природних ресурсів.

2. Ліміти використання лісових ресурсів державного значення (ліміт лісосічного фонду та ліміт заготівлі живиці) щорічно затверджуються Кабінетом Міністрів України згідно з матеріалами, що подаються в жовтні Мінекономіки, Мінлісгоспом за погодженням із Мінприроди й обласними державними адміністраціями в розрізі областей та по міністерствах і відомствах.

Ліміт лісосічного фонду встановлюється в межах затвердженої розрахункової лісосіки окремо по групах лісів з виділенням хвойного господарства, а ліміт заготівлі живиці - в обсязі, встановлюваному на підставі матеріалів лісовпорядкування і затвердженої розрахункової лісосіки.

Обласні державні адміністрації за погодженням з органами Мінлісгоспу та державними управліннями охорони навколишнього природного середовища областей не пізніше 15 грудня поточного року розподіляють ліміти лісосічного фонду та ліміти заготівлі живиці на наступний рік по підприємствах, установах, організаціях та інших заготівельниках у межах розрахункових лісосік, затверджених по лісових підприємствах.

3. Ліміти (квоти) на видобування корисних копалин (у тому числі континентального шельфу), за винятком загальнопоширених, і строки їх дії затверджує Кабінет Міністрів України за поданням Мінекономіки, Держкомгеології та Мінприроди, погодженим з обласними державними адміністраціями.

Ліміти (квоти) на видобування корисних копалин Держкомгеологія доводить до Ради Міністрів Республіки Крим. обласних державних адміністрацій і користувачів надр не пізніш як за шість місяців до початку добування корисних копалин.

4. Ліміти використання рибних запасів та інших об'єктів водного промислу, що знаходяться в територіальних і внутрішніх морських водах, на континентальному шельфі та у виключній (морській) економічній зоні, поверхневих водах, що знаходяться або використовуються на території більш як однієї області, щорічно затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Мінекономіки, Мінприроди та Держрибгосппрому, погодженим з Радою Міністрів Республіки Крим й обласними державними адміністраціями в розрізі морських і річкових басейнів, Республіки Крим і областей.

Держрибгосппром доводить затверджені ліміти до Ради Міністрів республіки Крим, обласних, Севастопольської міської державних адміністрацій та користувачів не пізніш як за шість місяців до початку промислу.

5. Ліміти використання поверхневих вод, що знаходяться або використовуються на території більш як однієї області, для Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя затверджує Мінприроди на підставі поданих Держводгоспом за погодженням з Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органами Мінприроди обгрунтовуючих матеріалів і доводить їх до Ради Міністрів Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, державках управлінь охорони навколишнього природного середовища.

Державні управління охорони навколишнього природного середовища по Республіці Крим, областях, містах Києву і Севастополю в межах указаних лімітів затверджують і доводять ліміти використання поверхневих вод до районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів Рад народних депутатів міст обласного підпорядкування, інших водокористувачів та органів Держводгоспу.

6. Ліміти використання підземних вод для Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя затверджує Мінприроди па підставі розроблених водокористувачами і державними управліннями охорони навколишнього природного середовища і погоджених з Радою Міністрів Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями, органами Держкомгеології, а ліміти використання вод, що мають бальнеологічне значення, - також з органами МОЗ обгрунтовуючих матеріалів і доводить їх до Ради Міністрів Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій і державних управлінь охорони навколишнього природного середовища.

Державні управління охорони навколишнього природного середовища по Республіці Крим, областях, містах Києву і Севастополю в межах указаних лімітів затверджують і доводять ліміти використання підземних вод до районних державних адміністрацій, виконкомів місцевих Рад народних депутатів, водокористувачів та органів Держкомгеології.

7. Ліміти на використання природних ресурсів у межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду республіканського значення затверджуються Мінприроди за поданням органів, у віданні яких знаходяться ці природні ресурси, на підставі обгрунтовуючих матеріалів, погоджених з відповідними науковими установами і державними управліннями охорони навколишнього природного середовища по Республіці Крим та областях.

Затверджені ліміти Мінприроди доводить до заявника, державних управлінь охорони навколишнього природного серодовища по Республіці Крим та областях, Ради Міністрів Республіки Крим, обласних державних адміністрацій.

8. Ліміти на добування (збір) видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України, затверджуються Мінприроди України на підставі клопотань (заявок), погоджених із користувачами, науковими установами та державними управліннями охорони нопколишнього природного середовища.

Затверджені ліміти Мінприроди України доводить до заявників, державних управлінь охорони навколишнього природного середовища по Республіці Крим та областях, Ради Міністрів Республіки Крим, обласних державних адміністрацій.