Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 336 від 18.07.97
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної
митної служби N 231 від 31.03.2005 )
Про затвердження Тимчасового положення про
порядок відкриття, функціонування та контролю
за діяльністю магазинів безмитної торгівлі
З метою впорядкування діяльності магазинів безмитної торгівлі НАКАЗУЮ:
1. Затвердити погоджене Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, Державною податковою адміністрацією та МЗЕЗторгом Тимчасове положення про порядок відкриття, функціонування та контролю за діяльністю магазинів безмитної торгівлі (додається).
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держмиткому від 4 вересня 1992 року N 174.
3. Начальникам митниць довести цей наказ до власників магазинів безмитної торгівлі та суб'єктів ЗЕД.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соловкова Ю.П.
Голова Служби Л.Деркач
Затверджено
наказом Державної митної служби України
від 18.07.97 р. N 336
Тимчасове положення про порядок відкриття,
функціонування та контролю за діяльністю
магазинів безмитної торгівлі
I. Загальні положення
1. Магазин безмитної торгівлі - це митний режим, при якому товари знаходяться та реалізуються у роздріб під митним контролем на митній території України (в аеропортах, портах, відкритих для міжнародного сполучення, та інших зонах митного контролю, що визначаються Держмитслужбою) без справляння мита та інших податків (крім митних зборів).
Знаходження та продаж товарів в митному режимі "магазин безмитної торгівлі" забезпечується шляхом використання спеціально призначеного та обладнаного приміщення - магазину безмитної торгівлі (далі - МБТ).
2. Власниками МБТ є українські суб'єкти підприємницької діяльності (юридичні особи), які отримали в Держмитслужбі ліцензію на право відкриття такого магазину в зоні митного контролю.
3. Приміщення магазину безмитної торгівлі є складовою частиною зони митного контролю і становить невід'ємну частину митної території України, на якій діє законодавство України: Митний кодекс України, нормативні акти Держмитслужби, а також нормативні акти інших відомств, що регулюють роботу суб'єктів підприємницької діяльності у сфері торгівлі та встановлюють вимоги до товарів, що продаються у роздріб на території України.
4. МБТ здійснює роздрібний продаж товарів за національну та іноземну (при наявності ліцензії Національного банку) валюту виключно фізичним особам, які виїжджають за межі митної території України.
Товари придбані громадянами в магазинах безмитної торгівлі підлягають вивезенню за межі митної території України безпосередньо в пунктах їх придбання.
5. Власники МБТ сплачують на депозитні рахунки митних установ, в зоні діяльності яких вони знаходяться, збір за виклик працівників митниць для здійснення митного оформлення товарів у розмірах, визначених чинним законодавством.
6. За видачу ліцензії на право відкриття МБТ справляється збір (порядок зарахування збору встановлюється після законодавчого врегулювання порядку відкриття МБТ).
7. Декларування товарів, що переміщуються через МБТ здійснює виключно його власник, який несе відповідальність за сплату всіх митних і податкових платежів.
II. Вимоги до магазину безмитної торгівлі
8. Робота МБТ організовується таким чином, щоб надходження та продаж товарів здійснювались відповідно до вимог чинного законодавства, а порядок зберігання та продажу товарів гарантував їх постійне перебування під митним контролем в режимі - "магазин безмитної торгівлі" та виключав можливість надходження (вилучення) товарів поза митним контролем.
9. В якості МБТ може виступати одне або декілька спеціально визначених і обладнаних приміщень, призначених для зберігання та продажу у роздріб товарів згідно з режимом магазину безмитної торгівлі, розташованих в зоні митного контролю одного пункту пропуску.
Приміщення магазину безмитної торгівлі включає в себе:
- торговельний зал (торговельні зали);
- допоміжні приміщення;
- склад магазину.
10. Приміщення МБТ має відповідати всім вимогам, що встановлені щодо роздрібної торгівлі відповідними товарами на території України, вимогам щодо режиму Державного кордону України, а також наступним вимогам:
- наявність засобів, що дозволяють накласти митне забезпечення на всі приміщення МБТ та виключають можливість надходження (вилучення) товарів поза митним контролем;
- наявність охоронної та протипожежної сигналізації;
- наявність обладнаних засобами зв'язку службових місць, призначених для митних службовців, які здійснюють митний контроль в цьому магазині.
III. Порядок відкриття магазину безмитної торгівлі
До законодавчого врегулювання дію розділу (пп.11-20) призупинено.
IV. Товари, що реалізуються в магазинах
безмитної торгівлі
21. В МБТ дозволяється здійснювати роздрібну торгівлю всіма видами продовольчих та непродовольчих товарів українського та іноземного походження при наявності відповідних дозволів (ліцензій) на продаж, за винятком:
а) товарів, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України згідно з чинним законодавством (додаток N 1);
б) предметів, що не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, та окремих видів предметів, на які право власності громадянами набувається в спеціальному порядку (додаток N 2). Переліки таких предметів встановлюються Верховною Радою України;
в) товарів та інших предметів, на які встановлено державну монополію, згідно зі статтею 20 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" ( 959-12 );
г) товарів, що мають велику вагу (більше 20 кг) та великогабаритних предметів (сума розмірів яких перевищує 200 см);
д) товарів за кодами ТН ЗЕД 27.01 - 27.16;
е) товарів, ввезення (вивезення) яких та торгівля якими на території України підлягає контролю іншими державними органами (при відсутності дозволу цих органів).
22. В МБТ мають зберігатись та продаватись тільки товари, що заявлені та оформлені у митний режим - магазин безмитної торгівлі.
23. Товари зберігаються у неробочі часи магазину під митним контролем в торговельному залі та на складі магазину з обов'язковим накладенням митного забезпечення митного органу. При цьому, разом з митним забезпеченням наявність пломби власника МБТ - обов'язкова.
24. Товари розміщуються в магазин (у торговельних залах та на складі) в присутності уповноважених службових осіб митного органу.
25. Товари можуть знаходитись в режимі магазину безмитної торгівлі протягом року. Цей строк може бути обмежений Держмитслужбою для окремих видів товарів.
Після закінчення вищевизначених термінів, товари мають бути заявлені до митного режиму:
- у вільне використання на території України;
- у режим митний склад - з перевезенням на митні ліцензійні склади, які знаходяться в зоні діяльності однієї тієї ж митниці.
Митне оформлення таких товарів проводиться згідно із заявленим режимом (при цьому митне оформлення у режим вільного використання українських товарів здійснюється без справляння мита, податків та митних зборів).
26. Суб'єкти підприємницької діяльності України, які поставили свої товари до МБТ, не звільняються від сплати до бюджету всіх видів податків, що відносяться до цих товарів.
V. Функціонування магазину безмитної торгівлі
27. Для оперативного керівництва діяльністю МБТ власник призначає відповідальну особу - директора магазину безмитної торгівлі. Власник магазину відповідає за знання директором митного та податкового законодавства України.
28. Митний орган та Державна податкова адміністрація, що здійснюють контроль за діяльністю МБТ, мають право подати вимогу про усунення директора від справ при порушенні ним вимог цього Положення та чинного законодавства України.
29. При надходженні товарів в магазин незалежно від вартості та попереднього митного режиму вони підлягають декларуванню шляхом заповнення вантажної митної декларації (далі - ВМД). Порядок заповнення ВМД встановлюється Держмитслужбою.
Місцем проведення митного оформлення товарів, що розміщуються у режим магазину безмитної торгівлі, є склад цього магазину.
У разі розміщення товарів у режим магазину безмитної торгівлі справляються збори за митне оформлення у розмірах, що встановлені Кабінетом Міністрів України.
30. Разом з ВМД до митного органу подаються такі документи:
- зовнішньоекономічний договір (контракт), за яким товари ввозились в Україну, та (або) контракт, за яким власник магазину набуває право власності на товари;
- транспортні та інші документи на ввезені товари (накладні, коносаменти, специфікації, рахунки-фактури та ін.);
- інші документи, необхідні для здійснення митного оформлення і митного контролю.
31. Роздрібний продаж товарів в МБТ здійснюється за готівку або по кредитних картках.
Оптовий та дрібнооптовий продаж товарів, продаж товарів з допоміжних приміщень та зі складу, а також використання торговельних залів, допоміжних приміщень та складу магазину для зберігання та реалізації товарів, що не оформлені у митний режим магазину безмитної торгівлі, не дозволяються.
32. В магазині безмитної торгівлі не дозволяється продаж товарів по зразкам, за попередніми замовленнями, з розстрочкою, а також надання додаткових послуг (крім передпродажної підготовки, пакування, демонстрації, перепакування та еквівалентних операцій).
33. Дозволяється проводити на складі МБТ операції по забезпеченню зберігання товарів та операції передпродажної підготовки товарів, а в допоміжних приміщеннях - тільки операції передпродажної підготовки.
34. Товари, що реалізуються в магазині, повинні мати спеціальне маркування, погоджене з митним органом, і бути попередньо упаковані для роздрібного продажу, алкогольні напої та тютюнові вироби українського походження повинні бути обклеєні марками акцизного збору встановленого зразка згідно з законодавством України.
35. Про факт купівлі товару в МБТ співробітники магазину роблять відмітку в проїзних документах особи, яка придбала цей товар та видають чек касового апарату.
Форма відмітки встановлюється митним органом за погодженням власника магазину.
36. Заміна та обмін товарів, що придбані фізичною особою в МБТ, здійснюється згідно з законодавством України.
При цьому, якщо товар не вивозиться за митну територію України, то він обкладається митом та податками згідно з чинним законодавством (за виключенням українських товарів).
37. Власник МБТ зобов'язаний проводити декларування товарів, що продані в МБТ, шляхом заповнення ВМД. Порядок заповнення ВМД, порядок декларування зазначених товарів та їх митного оформлення встановлюється Держмитслужбою.
38. Відповідальність за правильність та своєчасність перерахування та сплати належних сум всіх митних платежів, за вилучення поза митним контролем товарів, які знаходяться у режимі магазину безмитної торгівлі, та за дотримання правил, встановлених законодавством України та цим Положенням, несе власник МБТ.
39. У разі втрати товарів, що розміщені у режимі магазину безмитної торгівлі, власник магазину несе відповідальність згідно з Митним кодексом України ( 1970-12 ) та зобов'язаний провести декларування ввезених в Україну товарів зі сплатою мита та інших належних платежів, якщо тільки товари не виявилися знищеними та безповоротно загубленими внаслідок дій непереборної сили або нестача виникла в силу природного зносу або зменшення при звичайних умовах зберігання.
VI. Облік і звітність про зберігання товарів
40. Власник МБТ в місячний термін з дня отримання ліцензії на право відкриття магазину стає на облік та реєструє електронні контрольно-касові апарати в державній податковій адміністрації за місцем знаходження магазину, веде бухгалтерський облік і надає звітність відповідно до чинного законодавства України.
41. У разі надходження товарів в МБТ такі товари повинні бути задекларовані у відповідності з п.29 цього Положення, а також зареєстровані власником магазину в книзі обліку за формою, що встановлюється Держмитслужбою.
Книга обліку ведеться незалежно від інших засобів обліку, у тому числі автоматизованих.
Книги попередньо прошиваються, нумеруються та скріплюються підписом начальника митниці та печаткою митниці.
Після внесення останнього запису книга обліку передається на перевірку та зберігання до митниці.
42. Власник МБТ зобов'язаний на початку кожного кварталу подавати до митного органу звіт про товари, що надійшли та реалізовані в магазині безмитної торгівлі, в якому зазначаються:
- дата надходження товару;
- номер ВМД при надходженні товару в магазин;
- найменування товару;
- статус товарів (іноземні або українські);
- код товару згідно з ТН ЗЕД;
- кількість товару при надходженні;
- кількість проданого товару;
- номер і дата ВМД при випуску товару з магазину (відповідно до п.25 та п.37 цього Положення);
- кількість товару на дату звіту.
Митний орган може зобов'язати власника МБТ надати позачерговий звіт за умови порушення митного режиму, зміни матеріально-відповідальної особи, виявлення фактів нестачі товарів в торговельному залі, допоміжному приміщенні або складі.
43. Митний орган має право проводити у будь-який час інвентаризацію товарів у торговельних залах, допоміжних приміщеннях та на складі магазину.
VII. Призупинення та анулювання дії ліцензії
44. Ліцензія на право відкриття МБТ може бути анульована або дія її може бути призупинена на термін до 3-х місяців.
45. Призупинення дії ліцензії може застосовуватись Держмитслужбою за письмовим поданням начальника митниці або начальника Держподаткадміністрації, на обліку якої він знаходиться, про необхідність такого призупинення у випадках:
а) нефункціонування МБТ протягом 2-х місяців;
б) неодноразове прийняття (як і не прийняття) рішень (дій) власником МБТ (директором магазину або уповноваженими на доступ до магазину особами) щодо діяльності магазину, які можуть привести до порушення вимог цього Положення та чинного законодавства;
в) при порушенні митних правил;
г) якщо за повідомленням від державних служб та уповноважених органів власником МБТ (директором магазину) допущено порушення чинного законодавства;
д) несплату щорічного збору за перереєстрацію ліцензій.
Розміщення нових партій товарів в МБТ та реалізація товарів, в разі призупинення дії ліцензії, забороняються протягом терміну призупинення дії ліцензії.
Всі товари, що знаходяться в торговельних залах та допоміжних приміщеннях МБТ підлягають негайному переміщенню на склад.
46. Анулювання ліцензії застосовується у випадках:
- невиконання вимог, зазначених у рішенні про призупинення дії ліцензії;
- повторного вчинення порушень, зазначених в п/п а, б, п.44, якщо раніше вже застосовувалось тимчасове призупинення дії ліцензії;
- рішенням Голови Держмитслужби.
Ліцензія анулюється наказом Голови Держмитслужби за поданням митниці або Держподаткадміністрації, на обліку якої МБТ знаходиться. При цьому з дати складання протоколу про порушення митних правил або акту про порушення податкового законодавства та до дати видачі наказу про анулювання ліцензії (а у разі оскарження чи опротестування такого наказу - до дати винесення рішення по скарзі чи протесту) розміщення нових партій товарів в МБТ не дозволяється.
З дати видачі наказу по справі про порушення митних правил або податкового законодавства до виконання (або залишення скарги чи протесту наданий наказ без задоволення) термін заборони щодо розміщення в МБТ нових партій товарів продовжується до дати набрання чинності наказу Голови Держмитслужби про анулювання (або призупинення) ліцензії.
47. При анулюванні ліцензії власник МБТ не пізніше 10 днів з дати набрання чинності зазначеного у п.45 наказу повинен передати ліцензію до Держмитслужби.
48. При анулюванні ліцензії МБТ ліквідується.
49. У разі анулювання ліцензії збір за її видачу поверненню не підлягає.
50. Повторна заява про видачу ліцензії на право відкриття МБТ може бути розглянута митницею через 1 рік після анулювання ліцензії, за умови усунення порушень, які були причиною прийняття такого рішення.
VIII. Перереєстрація магазинів безмитної торгівлі
51. МБТ підлягають щорічній перереєстрації. За проведення перереєстрації власником магазину сплачується збір, що зараховується до державного бюджету.
52. Збір за перереєстрацію не стягується, якщо МБТ отримав ліцензію в поточному році після набрання чинності цієї постанови.
53. Перереєстрація магазинів безмитної торгівлі здійснюється Держмитслужбою. На першому етапі перереєстрації проводиться перевірка діяльності МБТ на відповідність до чинного законодавства. Для проведення перевірки створюється робоча група з представників митниці, в зоні діяльності якої знаходиться магазин, Держподаткадміністрації, центрального апарату Держмитслужби. Результати перевірки оформлюються актами перевірки по кожному МБТ окремо.
54. На підставі актів перевірки Держмитслужба готує перелік магазинів безмитної торгівлі, що перереєстровані, та перелік МБТ, ліцензії на відкриття яких скасовуються за результатами перевірки (в разі, якщо за результатами перевірки виявиться невідповідність роботи МБТ чинному законодавству).
55. Переліки, зазначені в п.53, затверджуються наказом Держмитслужби.
56. Наказ Держмитслужби щодо затвердження результатів перереєстрації надсилається на митниці та Держподаткадміністраціям, на обліку яких знаходиться МБТ.
Ліцензії, що скасовані, вилучаються митницями і надсилаються на адресу Держмитслужби.
На зворотньому боці ліцензій на МБТ, що пройшли перереєстрацію, робиться запис "Перереєстровано наказом Держмитслужби від ________ N ___", який затверджується підписом начальника митниці та печаткою митниці.
IX. Ліквідація магазину безмитної торгівлі
57. МБТ ліквідується у наступних випадках:
- у разі скасування ліцензії на право відкриття МБТ в зоні митного контролю за підсумками щорічної перереєстрації;
- у разі анулювання ліцензії на право відкриття МБТ в зоні митного контролю;
- на підставі заяви власника за його бажанням;
- рішенням Голови Служби.
58. Рішення про ліквідацію МБТ за бажанням його власника приймається у формі наказу Держмитслужби.
В разі ліквідації МБТ при анулюванні ліцензії або за підсумками щорічної перереєстрації додаткове розпорядження про ліквідацію МБТ не видається.
59. У всіх випадках, зазначених у п.55, оригінал ліцензії вилучається митницею у колишнього власника і надсилається на адресу Держмитслужби.
60. З дати прийняття рішення про ліквідацію МБТ, розміщення нових партій товарів в магазин та їх продаж не дозволяються.
61. Власник МБТ подає до митниці в 3-денний термін звіт про товари згідно з п.40 цього Положення. Митний орган у 7-денний строк проводить інвентаризацію товарів в магазині.
62. За зберігання товарів на складі ліквідованого МБТ його власником сплачуються митні збори за зберігання товарів під митним контролем з дати набрання чинності будь-якого рішення, зазначеного в п.57.
Максимальний термін зберігання товарів на складі ліквідованого МБТ - 1 місяць.
63. Товари, що знаходяться в режимі магазину безмитної торгівлі, підлягають декларуванню власником МБТ до іншого митного режиму, відповідно до п.24 цього Положення. При цьому українські товари підлягають декларуванню за спрощеною схемою, що встановлюється Держмитслужбою.
X. Заключні положення
64. У разі зміни будь-яких відомостей, зазначених у заяві на отримання ліцензії, та в документах, які додавались до заяви, власник МБТ повинен протягом 7 днів письмово повідомити про це митницю, яка дала згоду на видачу ліцензії.
65. При наявності нових відомостей, які потребують переоформлення ліцензії або видачі нової, підготовка та подання документів на розгляд до Держмитслужби проводиться у відповідності з розділом III цього Положення. Додатково до визначеного комплекту документів додається оригінал ліцензії, копії останньої залишаються у власника МБТ та у справах митниці.
66. У випадках зміни назви підприємства та зміни коду підприємства за Єдиним Державним реєстром підприємств та організацій України на підставі наказу Держмитслужби проводиться оформлення нової ліцензії із скасуванням і вилученням попередньої. При цьому стягується збір за видачу ліцензії на право відкриття магазину в зоні митного контролю.
67. У всіх інших випадках, які потребують внесення змін до ліцензії (окрім зміни назви підприємства, зміни коду за Єдиним Державним реєстром підприємств та організацій України) проводиться переоформлення ліцензії на підставі наказу Держмитслужби шляхом заповнення нового бланку ліцензії із зазначенням попередніх, а в зміненій частині - нових відомостей. До існуючого номеру ліцензії додається літерний код послідовно за алфавітом. Попередня ліцензія скасовується і вилучається.
При цьому збір за видачу ліцензії не стягується.
Додаток N 1
до Тимчасового положення про
порядок відкриття та діяльності
магазинів безмитної торгівлі
Перелік
предметів, заборонених до ввезення в Україну,
вивезення з України та транзиту через
територію України
I. Предмети, заборонені до ввезення в Україну
1. Зброя військових зразків всякого роду та боєприпаси до неї.
2. Наркотичні та психотропні речовини, а також пристрої для куріння опію та гашишу.
_______________________________
Примітка: Ввезення вказаних в цьому пункті предметів може бути здійснено за особливим дозволом МОЗ України.
З. Сильнодіючі, отруйні, радіоактивні, вибухові речовини, інші предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного світу або призвести до руйнування навколишнього середовища, крім випадків, передбачених законодавством України.
4. Друковані матеріали, кліше, негативи, відзняті плівки, фотографічні знімки, кінострічки, відеозаписи, копії на носіях інформації для ЕОМ, рукописи, платівки та інші звукозаписи, малюнки та інші друковані й образотворчі матеріали, що містять пропаганду ідей насильства, війни, расизму, расової дискримінації та геноциду, а також спрямовані на підрив територіальної цілісності України, її незалежності, державного суверенітету, продукція порнографічного характеру.
5. Предмети, ввезення яких заборонене відповідно до чинного законодавства України.
II. Предмети, заборонені до вивезення з України
1. Зброя військових зразків всякого роду, боєприпаси до неї та військове спорядження.
2. Наркотичні та психотропні речовини.
________________________________
Примітка: Ввезення вказаних в цьому пункті предметів може бути здійснено за особливим дозволом МОЗ України.
3. Сильнодіючі, отруйні, радіоактивні, вибухові речовини, інші предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного світу або призвести до руйнування навколишнього середовища, крім випадків, передбачених законодавством України.
4. Витвори мистецтва, культурні та історичні цінності (картини, малюнки, акварелі, скульптури, різноманітні види гравюр, мініатюри, вироби з фарфору, кришталю, кераміки, дерева, шкіри, коштовного та некоштовного каміння, дорогоцінних та недорогоцінних металів, кістки, предмети народних художніх промислів, гобелени, меблі, художній одяг та взуття, нумізматика, художня зброя, книги, рукописи, платівки, музичні інструменти, поштові марки тощо) та інші предмети, що складають значну художню, історичну, наукову та іншу культурну цінність. _____________________________
Примітка: Ввезення вказаних в цьому пункті предметів може бути здійснено за особливим дозволом Міністерства культури України.
5. Анульовані цінні папери.
6. Предмети, вивезення яких заборонене відповідно до чинного законодавства України.
III. Предмети, заборонені до транзиту
через територію України
1. Зброя та боєприпаси всіх видів та військове спорядження.
2. Літальні апарати, їх частини, прилади та спорядження до них.
З. Станки і машини, призначені для виготовлення озброєння й боєприпасів усіх видів та літальних апаратів, запасні частини до них.
4. Наркотичні засоби.
5. Радіоактивні предмети та речовини.
6. Сильнодіючі, отруйні та вибухові речовини, інші предмети, що можуть завдати шкоди здоров'ю або загрожувати життю населення та тваринного світу або призвести до руйнування навколишнього середовища, крім випадків передбачених законодавством України.
7. Предмети, заборонені до ввезення відповідно до чинного законодавства України.
Додаток N 2
до Тимчасового положення про
порядок відкриття та діяльності
магазинів безмитної торгівлі
Додаток N 1
до Постанови Верховної Ради України
від 17 червня 1992 року N 2471-12
Перелік
видів майна, що не може перебувати у власності
громадян, громадських об'єднань, міжнародних
організацій та юридичних осіб інших держав
на території України
1. Зброя, боєприпаси (крім мисливської і пневматичної зброї, зазначеної в додатку N 2, і боєприпасів до неї, а також спортивної зброї і боєприпасів до неї, що придбаваються громадськими об'єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), бойова і спеціальна військова техніка, ракетно-космічні комплекси.
(Пункт 1 змінено згідно із Постановою ВР N 19/95-ВР від 24.01.95 р.)
2. Вибухові речовини й засоби вибуху. Всі види ракетного палива, а також спеціальні матеріали та обладнання для його виробництва.
3. Бойові отруйні речовини.
4. Наркотичні, психотропні, сильнодіючі отруйні лікарські засоби (за винятком отримуваних громадянами за призначенням лікаря).
5. Протиградові установки.
6. Державні еталони одиниць фізичних величин.
7. Спеціальні технічні засоби негласного отримання інформації.
(Перелік доповнено пунктом 7 згідно із Постановою ВР N 121/94-ВР від 15.07.94 р.)
8. Електрошокові пристрої та спеціальні засоби, що застосовуються правоохоронними органами, крім газових пістолетів і револьверів та патронів до них, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії.
(Перелік доповнено пунктом 8 згідно із Постановою ВР N 19/95-ВР від 24.01.95 р.)
_________________________________
Примітка: Зазначені засоби не можуть також перебувати у власності юридичних осіб недержавних форм власності.
(Перелік доповнено приміткою згідно із Постановою ВР N 121/94-ВР від 15.07.94 р.)
Додаток N 2
до Постанови Верховної Ради України
від 17 червня 1992 року N 2471-12
Спеціальний порядок
набуття права власності громадянами
на окремі види майна
Громадяни набувають права власності на такі види майна, придбаного ними з відповідного дозволу, що надається:
а) на вогнепальну гладкоствольну мисливську зброю - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 21-річного віку;
на вогнепальну мисливську нарізну зброю (мисливські карабіни, гвинтівки, комбіновану зброю з нарізними стволами) - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 25-річного віку;
на газові пістолети, револьвери і патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 18-ти річного віку;
(Пункт а) порядку доповнено абзацом 3 згідно із Постановою ВР N 3131-12 від 22.04.93 р.)
на холодну зброю та пневматичну зброю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 18-річного віку;
(Пункт а) порядку доповнено абзацом 4 згідно із Постановою ВР N 19/95-ВР від 24.01.95 р.)
б) на об'єкти, що перебувають на державному обліку як пам'ятки історії та культури, - спеціально уповноваженими державними органами охорони пам'яток історії та культури (Мінкультури, Мінінвестбудом і Головархівом України);
в) на радіоактивні речовини - Державним комітетом України з ядерної та радіаційної безпеки у разі наявності висновку органів територіальної санітарно-епідеміологічної служби про можливість використання цих речовин майбутнім власником в існуючих у нього умовах.