Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 22 серпня 1997 р. N 917

Про затвердження Порядку здійснення
контролю за застосуванням пільг щодо обкладання податком на додану вартість
продукції (робіт, послуг), що виробляється за контрактом
N 1346/38

На виконання статті 4 Закону України "Про надання пільг щодо обкладання податком на додану вартість продукції (робіт, послуг), що виробляється за контрактом N 1346/38" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити Порядок здійснення контролю за застосуванням пільг щодо обкладання податком на додану вартість продукції (робіт, послуг), що виробляється за контрактом N 1340/38 (додається), і ввести його в дію з дня опублікування цієї постанови.

Прем'єр-міністр України В. ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 серпня 1997 р. N 917

Порядок
здійснення контролю за застосуванням пільг щодо
обкладання податком на додану вартість продукції (робіт,
послуг), що виробляється за контрактом N 1346/38

1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України "Про надання пільг щодо обкладання податком на додану вартість продукції (робіт, послуг), що виробляється за контрактом N 1346/38" з урахуванням внесених до нього змін (далі - Закон).

2. Контроль за застосуванням передбачених Законом пільг щодо обкладання податком на додану вартість продукції (робіт, послуг), що виробляється за контрактом N 1346/38, (далі - контракт), здійснюється державними податковими адміністраціями.

3. Перелік підприємств, які беруть участь у виготовленні продукції (виконанні робіт, наданні послуг) за контрактом та на які поширюється дія статті 1 Закону (далі - підприємства), визначається розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 336, а до набрання ним чинності постановою Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 31 грудня 1990 р. N 1584-57 "Про затвердження спеціального режиму розрахунків для забезпечення виконання контракту N 1346/38".

4. Платіжні документи на оплату товарів (робіт, послуг), що використовуються для виготовлення кінцевої продукції за контрактом, а також кінцевої продукції, що реалізується для виконання контракту, без запису "Без ПДВ у рахунок виконання контракту N 1346/38" є недійсними.

5. Держмитслужба:

уразі ввезення (імпортування) на митну територію України товарів (робіт, послуг), що використовуються для виготовлення продукції за контрактом, перевіряє зазначення у вантажних митних деклараціях під час їх оформлення мети ввезення і коду звільнення від сплати податку на додану вартість відповідно до Класифікатора звільнення від сплати податку на додану вартість;

надає інформацію Державній податковій адміністрації про ввезені (імпортовані) товари (роботи, послуги) за номенклатурою і обсягами, визначеними відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 336 в розрізі платників (окремо за кожною вантажною митною декларацією) та із зазначенням митної вартості умовно нарахованих сум податку на додану вартість, не пізніше ніж 15 числа місяця, що настає за місяцем, в якому здійснено митне оформлення товарів (робіт, послуг).

6. Державні податкові адміністрації під час документальних перевірок контролюють дотримання підприємствами таких особливостей застосування Закону:

податок на додану вартість, сплачений за придбані до 7 травня 1997 р. матеріально-технічні ресурси, виконані роботи, надані послуги, придбані і введені в експлуатацію основні виробничі фонди і взяті на облік нематеріальні активи, в частині, використаній для виготовлення товарів (робіт, послуг), що використовуються для виготовлення продукції за контрактом, на розрахунки з бюджетом не відноситься і включається до собівартості товарів (робіт, послуг), що реалізуються для виконання контракту, та до собівартості кінцевої продукції, зазначеної в контракті;

суми податку на додану вартість, сплачені підприємствами, що внесені до переліку, передбаченого пунктом 3 цього Порядку, за придбані після 7 травня 1997 р. матеріально-технічні ресурси, надані послуги, виконані роботи, придбані і введені в експлуатацію основні виробничі фонди та взяті на облік нематеріальні активи, в частині, використаній для виготовлення товарів (робіт, послуг), що реалізуються для виконання контракту, підлягають відшкодуванню з бюджету або зараховуються в рахунок наступних платежів.

7. Підприємства у разі реалізації товарів (робіт, послуг), що використовуються для виготовлення продукції за контрактом, складають окремо після реалізації зазначених товарів (робіт, послуг) декларації щодо податку на додану вартість з реалізації товарів (робіт, послуг) відповідно до додатку N 1 до Інструкції про порядок обчислення і сплати податку на добавлену вартість, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції від 10 лютого 1993 р. N3 (в редакції наказу Головної державної податкової інспекції від 7 травня 1996 р. N 40).

У декларації щодо податку на додану вартість з реалізації товарів (робіт, послуг), що використовуються для виконання контракту, заповнюється рядок 4 та робиться запис: "Без ПДВ відповідно до Закону України від 17.01.97 N 6. Згідно з переліком, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.06.97 N 336". Суми податку на додану вартість, зазначені у абзаці другому пункту 6 цього Порядку, в рядок 1 декларації не включаються.

8. У разі використання товарів (робіт, послуг), включаючи імпортовані, що придбані для виготовлення продукції за контрактом, а також кінцевої продукції не за призначенням покупець таких товарів (продукції) нараховує і сплачує податок на додану вартість виходячи з повної вартості реалізації таких товарів (продукції) у порядку і тірміни, визначені законодавством.

9. Підприємства, зазначені в пункті 3 цього Порядку, щомісяця в терміни, встановлені для звітності щодо податку на додану вартість, подають до державних податкових адміністрацій, в яких вони зареєстровані як платники податку, звіти про поставку товарів (робіт, послуг) за номенклатурою та обсягами, необхідними для виготовлення продукції за контрактом, а також кінцевої продукції, що реалізується для виконання контракту. Форму і вказівки із заповнення зазначених звітів наведено в додатках N1 та 2 до цього Порядку.

Вказівки
із заповнення звіту про виготовлення та поставку товарів
(робіт, послуг), включаючи імпортовані, що використовуються
для виготовлення продукції за контрактом
N 1346/38

У графах звіту зазначаються:

2 - підприємства, які виготовляють продукцію, визначену контрактом N 1346/38;

3 - види товарів (робіт, послуг) окремо вітчизняного та іноземного виробництва (з імпортних поставок зазначаються номери вантажних митних декларацій) відповідно до номенклатури і обсягів, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 336, окремо за кожним одержувачем товарів;

4 - обсяг поставок окремо за кожною позицією (рядком) графи 3 відповідно до обсягів, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 336;

5 - обсяг поставок окремо за кожною позицією (рядком) граф 3 і 4, здійснених у попередніх періодах на 1 число звітного місяця;

6 - обсяг поставок окремо за кожною позицією (рядком) граф 3 і 4, здійснених протягом звітного місяця;

7 - обсяг поставок, що повинні бути здійснені в наступних звітних періодах, окремо за кожною позицією (рядком) граф 3 і 4. Показник графи 7 обчислюється як різниця даних графи 4 та суми граф 5 і 6 (графа 7 = графа 4 - (графа 5 + графа 6).

У разі коли номенклатура та обсяги поставок затверджуються розпорядженням Кабінету Міністрів України в натуральних одиницях виміру (штук, метрів, кілограмів тощо) і в грошовому виразі (гривень), всі позиції звіту заповнюються через дріб (наприклад, 5 шт./250 гри.).

Вказівки
із заповнення звіту про виготовлення та поставку кінцевої
продукції, що реалізується для виконання контракту
N 1346/38

У графах звіту зазначаються:

2 - підприємства, що одержують продукцію за контрактом N 1346/38 і визначені відповідно до пункту 3 цього Порядку;

підприємства, яким реалізована готова продукція поза контрактом. При цьому графи 4, 5, 6 і 7 не заповнюються і такі поставки підлягають обкладанню податком на додану вартість.

3 - перелік готової продукції за контрактом N 1346/38;

4 - обсяг поставки продукції окремо за кожною позицією графи 3;

5 - обсяг продукції окремо за кожною позицією графи 3, поставленої за контрактом підприємствам-експортерам, що одержують кінцеву продукцію, в попередніх періодах на 1 число звітного місяця;

6 - обсяг поставки готової продукції окремо за кожною позицією графи 3, поставленої за контрактом підприємствам-експортерам, що одержують кінцеву продукцію протягом звітного місяця;

7 - обсяг готової продукції окремо за кожною позицією графи 3, що повинна бути поставлена за контрактом підприємствам-експортерам, які одержують кінцеву продукцію для виконання контракту N 1346/38.

У разі коли номенклатура та обсяги поставок затверджуються розпорядженням Кабінету Міністрів України в натуральних одиницях виміру (штук, метрів, кілограмів тощо) і в грошовому виразі (гривень), всі позиції звіту заповнюються через дріб (наприклад, 5 шт./250 грн.).