Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

УКАЗ

Про забезпечення виконання Угоди про партнерство та
співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами
(Європейським Союзом) і вдосконалення механізму співробітництва
з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом)

З метою здійснення стратегічного курсу України на інтеграцію з Європейським Союзом, забезпечення входження України у Європейський політичний, економічний і правовий простір, удосконалення механізму співробітництва України з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) та на забезпечення виконання Угоди про партнерство та співробітництво, підписаної між Україною і Європейським Союзом 16 червня 1994 року, постановляю:

1. Утворити Українську частину Ради з питань співробітництва між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) (далі Українська частина Ради) та Українську частину Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) (далі - Українська частина Комітету) як допоміжний орган Української частини Ради.

2. Покласти на Міністерство закордонних справ України здійснення заходів щодо забезпечення політичних відносин України з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) та координацію діяльності органів виконавчої влади у цій сфері.

3. Покласти на Національне агентство України з реконструкції та розвитку здійснення міжвідомчої координації з питань міжгалузевого економічного та соціального співробітництва України з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом), у зв'язку з чим перейменувати його та надалі іменувати Національне агентство України з питань розвитку та європейської інтеграції.

Головою Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції є ШПЕК Роман Васильович.

Установити, що Голова Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції є за посадою Головою Української частини Комітету.

4. Установити, що Українська частина Ради утворюється у складі Голови, першого заступника Голови, заступників Голови та членів Української частини Ради.

Головою Української частини Ради є за посадою Прем'єр-міністр України, першим заступником Голови Української частини Ради - Віце-прем'єр-міністр України з питань економіки, заступником Голови Української частини Ради Міністр закордонних справ України.

Заступником Голови Української частини Ради - Уповноваженим Кабінету Міністрів України з питань європейської і трансатлантичної інтеграції є за посадою перший заступник Міністра закордонних справ України.

Заступником Голови Української частини Ради - Національним координатором з питань технічної допомоги європейського Союзу є за посадою Голова Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції.

Членами Української частини Ради є за посадами:

Міністр агропромислового комплексу України,

Міністр внутрішніх справ України,

Міністр економіки України,

Міністр енергетики України,

Міністр зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України,

Міністр оборони України,

Міністр освіти України,

Міністр охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України,

Міністр промислової політики України,

Міністр транспорту України,

Міністр України у справах науки і технологій,

Міністр фінансів України,

Міністр юстиції України,

Голова Державної митної служби України,

Голова Державної податкової адміністрації України,

Голова Державного комітету зв'язку України,

Голова Державного комітету України з питань розвитку підприємництва,

Голова Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації,

Голова Державного комітету у справах охорони державного кордону України,

Голова Служби безпеки України,

Голова Антимонопольного комітету України,

Голова Державного агентства України з авторських і суміжних прав,

Голова Державного патентного відомства України,

Представник України при європейських Співтовариствах (європейському Союзі),

Голова Національного банку України.

5. Кабінету Міністрів України:

визначити у місячний строк склад Української частини Комітету;

забезпечити створення у двомісячний строк у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, керівники яких входять до складу Української частини Ради, структурних підрозділів з питань співробітництва з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) у межах існуючої штатної чисельності;

затвердити структуру Національного агентства України з питань розвитку та європейської інтеграції в межах штатної чисельності, визначеної для Національного агентства України з реконструкції та розвитку;

подати у місячний строк проект Положення про Національне агентство України з питань розвитку та європейської інтеграції і пропозиції щодо внесення змін до актів Президента України, що випливають з цього Указу;

привести рішення Кабінету Міністрів України у відповідність із цим Указом.

6. Міністерству закордонних справ України розпочати консультації з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) щодо встановлення правил процедури Ради з питань співробітництва між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом).

7. Ліквідувати Міжвідомчий комітет України у справах європейського Союзу, у зв'язку з чим визнати такими, що втратили чинність:

Указ Президента України від 28 серпня 1993 року N 358 "Про Міжвідомчий комітет України у справах європейських Співтовариств";

Указ Президента України від 7 лютого 1995 року N 108 "Про заходи щодо вдосконалення співробітництва України з Європейським Союзом";

Указ Президента України від 21 квітня 1997 року N 355 "Про заходи щодо вдосконалення механізму взаємодії з Європейським Союзом та його виконавчими органами";

Розпорядження Президента України від 13 жовтня 1993 року N 111 "Про персональний склад Міжвідомчого комітету України у справах європейських Співтовариств".

Президент України Л.КУЧМА

м.Київ, 24 лютого 1998 року
N 148/98

"Урядовий кур'єр" N 54-55,

"Орієнтир" 12'98, 21.03.98, с.16