Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 грудня 1998 р. N 2068
Київ
Про визначення поліських територій України
На виконання статті 3 Указу Президента України від 18 червня 1998 р. N 652 "Про фіксований сільськогосподарський податок" (із змінами, внесеними Указом Президента України від 11 вересня 1998 р. N 1013) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що до поліських територій належать території України, розташовані у природно-сільськогосподарській зоні Полісся, яка охоплює північну частину України, а також частину західного регіону України та характеризується специфічними грунтово-кліматичними умовами.
Критеріями віднесення адміністративно-територіальних одиниць до поліських територій є їх розташування:
у межах природно-сільськогосподарської зони Полісся, для якої властиве переважання дерново-підзолистих і дернових грунтів піщаного та супіщаного механічного складу, а також перезволожених і заболочених земель (лучних і болотних грунтів, включаючи торфові);
у смузі переходу від Поліської до Лісостепової зони, якщо зазначені в абзаці третьому пункту 1 цієї постанови види грунтів (земель) становлять не менш як 60 відсотків у загальному складі сільськогосподарських угідь.
2. Затвердити перелік територій, що належать до поліських (додається).
3. Районним державним адміністраціям визначати господарства, на які поширюється дія частини третьої статті 3 Указу Президента України від 18 червня 1998 р. N 652 "Про фіксований сільськогосподарський податок", відповідно до критеріїв, установлених у пункті 1 цієї постанови та з урахуванням обгрунтувань Інституту землеустрою Української академії аграрних наук і подавати їх перелік на затвердження обласним радам.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 грудня 1998 р. N 2068
Перелік
територій, що належать до поліських
Волинська область
Камінь-Каширський, Ковельський, Любешівський, Любомльський, Маневицький, Ратнівський, Рожищенський, Старовижівський, Турійський, Шацький райони, північна частина Володимир-Волинського, частина Ківерцівського (за винятком південної та південно-західної частин) та крайня північна частина Локачинського районів.
Житомирська область
Баранівський, Брусилівський, Володарсько-Волинський, Ємільчинський, Коростенський, Коростишівський, Лугинський, Малинський, Народицький, Олевський, Радомишльський, Червоноармійський, Черняхівський райони, північна частина Дзержинського, Житомирського і Новоград-Волинського району, Овруцький район (за винятком смуги вздовж р. Норин).
Київська область
Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Поліський райони, північна частина Київо-Святошинського, Макарівського та північно-західна частина Броварського районів.
Львівська область
Радехівський район (за винятком центральної частини), частина Жовківського, Яворівського районів (за винятком окремих територій сільських, селищних рад південної частини), північна частина Кам'янка-Бузького, Мостиського районів, переважна частина Бродівського (за винятком південно-східної частини) та Буського (за винятком південно-західної смуги), північна частина Золочівського районів.
Рівненська область
Березнівський, Володимирецький, Дубровицький, Зарічненський, Костопільський Рокитнівський, Сарненський райони, північна частина Гощанського, Корецького та Рівненського районів, південнна частина Дубенського та Радивилівського районів і невеликі площі на півдні Острозького району.
Сумська область
Середино-Будський, Шосткинський та Ямпільський райони, північно-західна частина Конотопського і Кролевецького районів.
Тернопільська область
Крайня північна смуга Кременецького і Шумського районів.
Хмельницька область
Південна частина Славутського, північна частина Ізяславського, Полонського та Шепетівського районів, а також невелика територія на півночі Білогірського району.
Чернігівська область
Городнянський, Коропський, Корюківський, Куликівський, Менський, Новгород-Сіверський, Ріпкинський, Семенівський, Сосницький, Чернігівський, Щорський райони, частина (за винятком північно-західної) Козелецького району, північна частина Борзнянського, Ніжинського та Носівського районів, територія кількох сільських, селищних рад на півночі Бахмацького району та смуга вздовж р. Удай в Ічнянському районі.