Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ

УКАЗ

Про корпоратизацію підприємств

( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента
N 354/93 від 21.08.
93
N 580/93 від 13.12.
93
N 20/94 від 22.01.
94
N 1178/96 від 09.12.
96
N 463/97 від 23.05.97
)

З метою реформувати управління державним сектором економіки, підвищити відповідальність державних підприємств за результати економічної діяльності та підготувати їх до приватизації постановляю:

1. Встановити, що корпоратизацією є перетворення державних підприємств, закритих акціонерних товариств, більш як 75 відсотків статутного фонду яких перебуває у державній власності, а також виробничих і науково-виробничих об'єднань, правовий статус яких раніше не був приведений у відповідність з чинним законодавством (далі - підприємства), у відкриті акціонерні товариства.

Корпоратизації підлягають підприємства, балансова вартість основних фондів яких за станом на 1 січня 1993 року становила не менш як 20 млн. карбованців.

Дія цього Указу не поширюється на підприємства, які не підлягають приватизації відповідно до законодавства, по яких прийняте рішення про приватизацію, а також на природні монополії та підприємства, які підпадають під дію Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР ) (крім підприємств Державного комітету України по рибному господарству і рибній промисловості) та Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року N 57 "Про приватизацію цілісних майнових комплексів державних підприємств та їх структурних підрозділів, зданих в оренду". ( Абзац третій статті 1 із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 20/94 від 22.01.94, N 1178/96 від 09.12.96 )

Включення державного підприємства до переліку підприємств, що підлягають корпоратизації (стаття 7), є підставою для відповідних органів, уповноважених управляти державним майном, відмовити у згоді на укладення договору оренди на майно цього підприємства. (Статтю 1 доповнено абзацом четвертим згідно з Указом Президента N 20/94 від 22.01.94 )

2. Засновниками відкритих акціонерних товариств, що створюються відповідно до цього Указу на базі загальнодержавної власності, з боку держави є органи, уповноважені управляти цим майном: центральні органи державної виконавчої влади, інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи та обласні державні адміністрації. ( Стаття 2 в редакції Указу Президента N 580/93 від 13.12.93 )

3. Рекомендувати органам, уповноваженим управляти комунальним майном, провести корпоратизацію згідно з цим Указом.

4. Персональний склад спостережної ради відкритого акціонерного товариства, до якого входять його представники, представники засновника, банківської установи, що обслуговує товариство, трудового колективу та органу приватизації, затверджують Міністерство економіки України, Міністерство фінансів України та Фонд державного майна України. До складу спостережної ради товариства можуть входити представники інших органів і організацій. Повноваження спостережної ради відкритого акціонерного товариства визначаються Положенням про спостережну раду.

5. Обов'язки голови правління акціонерного товариства покладаються засновниками відкритого акціонерного товариства на керівника підприємства, що корпоратизується.

За поданням голови правління спостережна рада затверджує персональний склад правління акціонерного товариства з числа посадових осіб підприємства, що корпоратизується.

6. Кабінету Міністрів України:

у тижневий строк затвердити Положення про порядок корпоратизації підприємств;

у місячний строк затвердити Положення про спостережну раду.

7. Органи, уповноважені управляти загальнодержавним майном, разом з Міністерством статистики України подають у місячний строк Міністерству економіки України перелік підприємств, що підлягають корпоратизації, та графіки її проведення. Міністерство економіки України затверджує у двотижневий строк з дня одержання зазначені переліки та графіки. ( Частина перша статті 7 в редакції Указу Президента N 354/93 від 21.08.93 )

Міністерству статистики України разом з Міністерством економіки України затвердити у десятиденний строк форму складання переліків підприємств, що підлягають корпоратизації.

8. Засновники відкритих акціонерних товариств після прийняття рішення про їх приватизацію передають акції цих товариств державним органам приватизації в порядку, визначеному Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Фондом державного майна України. ( Стаття 8 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 463/97 від 23.05.97 )

9. Під час приватизації підприємств, корпоратизованих з додержанням графіків, передбачених статтею 7 цього Указу, директори, їх заступники, головні спеціалісти, керівники структурних підрозділів мають право на додаткове придбання акцій товариства за їх номінальною вартістю з відстрочкою оплати на один рік на загальну суму до 5 відсотків статутного фонду товариства після придбання акцій працівниками підприємства на пільгових умовах. Відстрочення оплати надається за умови внесення не менш як 30 відсотків вартості придбаних акцій.

10. Відповідальність за проведення корпоратизації підприємств покладається на керівників органів, уповноважених управляти майном, що перебуває у загальнодержавній власності: центральних органів державної виконавчої влади, інших підвідомчих Кабінету Міністрів України органів та Представників Президента України в областях. ( Стаття 10 в редакції Указу Президента N 580/93 від 13.12.93 )

11. Контроль за виконанням цього Указу здійснюється Кабінетом Міністрів України.

12. Цей Указ набуває чинності з дня його підписання.

Президент України Л.КРАВЧУК

м.Київ, 15 червня 1993 року
N 210/93