Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 січня 1998 р. N 10
Київ
( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 663 від 23.04.99 )
Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України
та за кордон
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1046 від 10.07.98 )
На виконання вимог підпункту 5.4.8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (334/94-ВР) (у редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України від 22 травня 1997 р. N 283 "Про оподаткування прибутку підприємств") Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Установити для працівників підприємств, установ і організацій всіх форм власності (крім державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів) такі граничні норми добових витрат:
а) у разі коли до рахунків на оплату вартості проживання у готелях не включаються витрати на харчування, для відряджень у межах України - 6 гривень, для відряджень за кордон - 76 гривень;
б) у разі коли до рахунків вартості проживання у готелях включаються витрати на:
одноразове харчування, для відряджень у межах України - 4 гривні 40 коп., для відряджень за кордон - 60 гривень;
дворазове харчування, для відряджень у межах України - 2 гривні 60 коп., для відряджень за кордон - 43 гривні;
триразове харчування, для відряджень у межах України - 1 гривня, для відряджень за кордон - 27 гривень.
2. Установити норми відшкодування витрат на відрядження у межах України та за кордон для державних службовців і працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів, згідно з додатком N 1.
Державним службовцям і працівникам зазначених підприємств, установ та організацій, які перебувають за кордоном тривалий термін і отримують заробітну плату в іноземній валюті, та працівникам дипломатичних установ України, які перебувають за кордоном у довготерміновому відрядженні та отримують виплати в іноземній валюті, у разі відрядження в межах країни перебування добові витрати відшкодовуються у розмірі 80 відсотків норм добових витрат, визначених у додатку 1 до цієї постанови для даної країни, залежно від кількості разів харчування на добу, вартість якого включена до рахунку на оплату вартості проживання у готелях. У разі відрядження у межах країни перебування терміном на одну добу добові витрати відшкодовуються у розмірі 50 відсотків зазначених норм. ( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1046 від 10.07.98 )
3. Граничні норми добових витрат, норми добових витрат та граничні норми відшкодування витрат на наймання житлових приміщень для державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів, при відрядженні за межі України переглядаються у разі зміни прогнозного офіційного обмінного курсу національної валюти України до долара США за поданням Міністерства фінансів після прийняття Закону України про державний бюджет на наступний рік. ( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1046 від (10.07.98)
4. Підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження за кордон, забезпечують їх коштами у національній валюті країни, куди відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті у вигляді авансу на поточні витрати у розмірах, обумовлених реальними потребами в країні перебування згідно із встановленими нормами. Перерахунок норм, встановлених у гривнях, у долари США здійснюється за прогнозним офіційним обмінним курсом на поточний рік національної валюти України до долара США, а в національну валюту країни, куди відряджається працівник, або в іншу вільно конвертовану валюту - за крос-курсом, розрахованим за офіційним валютним курсом, встановленим Національним банком України до цих валют та долара США на день видачі авансу.
Під час перерахунку норм у 1998 році застосовується прогнозний офіційний курс обміну національної валюти України до долара США - 1,9 гривні за 1 долар США.
Залишок коштів понад суму, використану згідно з авансовим звітом, підлягає поверненню працівником до каси підприємства, установи та організації у грошових одиницях, в яких було видано аванс, але не пізніше 3 робочих днів після повернення з відрядження; в разі застосування корпоративних пластикових карток міжнародних платіжних систем - не пізніше 10, а з дозволу керівника (за наявності поважних причин) - 20 робочих днів. Якщо працівник не повернув залишок коштів до каси підприємства, установи, організації, відповідна сума стягується бухгалтерією в установленому законодавством порядку. ( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 1046 від 10.07.98 )
5. Термін відрядження визначається керівником, але не може перевищувати - в межах України 30 календарних днів, за кордон - 60 календарних днів.
Термін відрядження працівників, які направляються для виконання у межах України монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, не повинен перевищувати періоду будівництва об'єктів. (Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1046 від 10.07.98)
6. Установити, що державним службовцям, а також іншим особам, які направляються у відрядження в межах України і за кордон підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів, за наявності підтвердних документів відшкодовуються витрати:
на харчування, вартість якого включена до рахунку вартості проживання у готелях, при одноразовому харчуванні не більш як 20 відсотків, при дворазовому - 40 відсотків при триразовому харчуванні - 60 відсотків норм добових витрат для країни, куди відряджається працівник, визначених у графі 2 додатка N 1 до цієї постанови;
на проїзд (включаючи перевезення багажу) до місця відрядження і назад, а також за місцем відрядження;
на побутові послуги, що надаються у готелях (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), але не більш як 10 відсотків норм добових витрат для країни, куди відряджається працівник, визначених у графі 2 додатка N 1 до цієї постанови, за всі дні проживання;
на бронювання місць у готелях у розмірах не більш як 50 відсотків вартості місця за добу;
на користування постільними речами в поїздах;
на користування у готелях холодильником і телевізором; ( Пункт 6 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 1046 від 10.07.98 ) на комісійні у разі обміну валюти. Відшкодування витрат на службові телефонні переговори проводиться в розмірах, погоджених з керівником.
7. Витрати на проїзд державних службовців, а також інших осіб, які направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, у м'якому вагоні, в каютах, що оплачуються за 1 - 4 групою тарифних ставок, на суднах морського флоту, в каютах 1 і 2 категорії на суднах річкового флоту, повітряним транспортом за квитками 1 класу та бізнес-класу, фактичні витрати, що перевищують граничні норми відшкодування витрат на наймання житлового приміщення та на перевезення до 30 кілограмів багажу понад кількість багажу, вартість перевезення якого входить до вартості квитка того виду транспорту, яким користується працівник, відшкодовуються в кожному випадку з дозволу керівника згідно з підтвердними документами.
8. У разі відрядження за кордон на службовому автомобілі витрати на пально-мастильні матеріали відшкодовуються відповідно до діючих норм за кілометр пробігу та затвердженого маршруту.
9. Міністерству фінансів розробити та затвердити інструкцію про порядок відряджень за кордон і в межах України.
10. Особливості направлення у відрядження військовослужбовців визначаються за погодженням з Міністерством фінансів відповідно Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки, Державним комітетом у справах охорони державного кордону, Головним управлінням командуючого Національною гвардією, Управлінням державної охорони, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій, а військовослужбовців Державної фельд'єгерської служби при Державному комітеті зв'язку - також Державним комітетом зв'язку.
11. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з додатком N 2.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО.
Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 січня 1998 р. N 10
Норми
відшкодування витрат на відрядження у межах України
та за кордон для державних службовців і працівників підприємств, установ та організацій, що повністю або
частково утримуються (фінансуються) за рахунок коштів бюджетів
(у гривнях)
|-------------------|-------------------------------------|------------| |
( Додаток N 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1046 від 10.07.98 )
Міністр Кабінету Міністрів України А.ТОЛСТОУХОВ
Додаток N 2
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 січня 1998 р. N 10
Перелік
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 1994 р. N 344 "Про Порядок відшкодування витрат при короткотермінових відрядженнях за кордон" (ЗП України, 1994 р., N 9, ст. 228), крім додатка N 2.
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 20 березня 1995 р. N 182 "Про нові норми відшкодування витрат на службові відрядження в межах України та на територію держав - учасниць СНД" (ЗП України, 1995 р., N 6, ст. 136).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 6 грудня 1995 р. N 980 "Про збільшення норм відшкодування витрат на службові відрядження" (ЗП України, 1996 р., N 4, ст. 118).
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. N 1092 "Про нову редакцію пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 1995 р. N 182" (ЗП України, 1996 р., N 17, ст. 485).
Міністр Кабінету Міністрів України А.ТОЛСТОУХОВ.