Открытое тестирование
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 31.03.99 N 156
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
22 квітня 1999 р. за N 250/3543
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Правління Національного банку України
N 79 від 17.02.2009)
Про затвердження змін та доповнень до Положення про
застосування Національним банком України заходів
впливу до комерційних банків за порушення
банківського законодавства
З метою удосконалення процедури ліквідації комерційних банків та механізму стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу, керуючись статтею 48 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Правління ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити зміни та доповнення до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу до комерційних банків за порушення банківського законодавства, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 38, зареєстрованого Міністерством юстиції України 19.03.98 за N 177/2617 (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Правління Національного банку України від 24.09.98 N 391, від 17.12.98 N 522, що додаються.
2. В Інструкції про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків, затвердженій постановою Правління Національного банку України від 14.04.98 N 141 і зареєстрованій в Міністерстві юстиції України 15.05.98 за N 323/2763 (із змінами і доповненнями), вилучити пункт 4.2. У зв'язку з цим пункт 4.3 вважати пунктом 4.2.
3. У Положенні про порядок видачі банкам ліцензії на здійснення банківських операцій, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 06.05.98 N 181 і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 10.06.98 за N 373/2813 (із змінами і доповненнями), вилучити пункт 10.3.
4. Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків визначити умови, за яких рішення щодо тимчасового зупинення дії окремих пунктів ліцензії, заборони або обмеження проведення операцій, право на здійснення яких дає той чи інший пункт ліцензії, або відкликання ліцензії на здійснення окремих банківських операцій приймається регіональними управліннями Національного банку України, та довести їх до відома регіональних управлінь Національного банку України і комерційних банків до часу набуття постановою чинності.
5. Департаменту пруденційного нагляду (В.О.Зінченко) протягом п'яти робочих днів після набуття постановою чинності внести відповідні зміни до Положення про Комісію Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 09.11.98 N 470.
6. Довести цю постанову після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України до відома самостійних структурних підрозділів Національного банку України, Кримського республіканського, обласних та по м.Києву і Київській області управлінь Національного банку України, а також комерційних банків для керівництва і використання в роботі.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступника Голови Національного банку України О.I.Кірєєва, Департамент пруденційного нагляду (В.О.Зінченко), Управління реєстрації та ліцензування банків (О.I.Пархоменко), Управління нагляду за великими банками (Ю.О.Герасименко), Управління з питань роботи з проблемними банками (В.I.Ревун) та начальників Кримського республіканського, обласних та по м.Києву і Київській області управлінь Національного банку України.
8. Постанова набуває чинності через 10 днів після державної реєстрації.
Голова В.А.Ющенко.
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
31.03.99 N 156
Зміни і доповнення
до Положення про застосування Національним банком
України заходів впливу до комерційних банків за
порушення банківського законодавства, затвердженого
постановою Правління Національного банку України
від 04.02.98 N 38, зі змінами і доповненнями
1. Перший абзац пункту 1.2 розділу 1 глави III викласти в такій редакції:
"Переведення комерційного банку в режим фінансового оздоровлення здійснюється відповідно до постанови Правління Національного банку України або за рішенням Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків за наявності підстав, підтверджених висновками відповідних департаментів системи банківського нагляду та відповідного регіонального управління Національного банку України. Зазначеною постановою (або рішенням) вирішуються питання щодо нарахованих та нестягнутих з комерційного банку штрафів у розмірі неправомірно одержаного доходу до переведення його в режим фінансового оздоровлення (щодо відстрочення їх сплати до часу переведення комерційного банку в загальний режим роботи)".
2. Перший абзац пункту 2.1 розділу 2 глави III викласти в такій редакції:
"Постанова Правління Національного банку України або рішення Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків про переведення комерційного банку в режим фінансового оздоровлення надсилаються керівництву банку".
3. Останній абзац пункту 2.3 розділу 2 глави III викласти в такій редакції:
"- припинити викуп власних акцій на період дії режиму фінансового оздоровлення".
4.Перше речення у пункті 5.1 розділу 5 глави III викласти в такій редакції:
"Під час дії режиму фінансового оздоровлення у разі незадовільного виконання його заходів та виникнення загрози невиконання банком своїх зобов'язань перед клієнтами, вкладниками і кредиторами Комісія при регіональному управлінні Національного банку України з питань нагляду і регулювання діяльності банків або заступник Голови Правління Національного банку України (куратор системи банківського нагляду) можуть приймати рішення про переведення комерційного банку на особливий режим контролю за його діяльністю в період фінансового оздоровлення".
5. Пункт 2.2 розділу 2 глави IV викласти в такій редакції: "2.2. Рішення про відкликання в банку ліцензії на право здійснення окремих банківських операцій приймається Комісією Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків.
Комісія Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків має право на строк до трьох місяців тимчасово зупиняти дію всіх або окремих пунктів ліцензії, забороняти або обмежувати проведення операцій, право на здійснення яких дає той чи інший пункт ліцензії.
Комісія при регіональному управлінні Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків має право на строк до трьох місяців тимчасово зупиняти дію окремих пунктів ліцензії (дозволу банку юридичної особи на здійснення філією визначених банківських операцій), забороняти або обмежувати проведення окремих банківських операцій, які виконують комерційні банки (філії), у разі допущення ними порушень, зазначених у п.2.1 цього розділу, також має право відкликати в комерційного банку ліцензію на здійснення окремих банківських операцій за умов, визначених Комісією Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків.
Відповідне регіональне управління Національного банку України зобов'язане забезпечити отримання комерційним банком рішення про відкликання ліцензії на право здійснення окремих банківських операцій (або тимчасове зупинення, заборонення або обмеження проведення окремих операцій) в день його прийняття.
У разі відкликання ліцензії на право здійснення окремих банківських операцій комерційному банку потрібно в 3-денний строк повернути до регіонального управління Національного банку раніше отриману ліцензію для заміни її на ліцензію з іншим переліком операцій.
Регіональне управління зобов'язане в 3-денний строк подати до Національного банку України отриману від комерційного банку ліцензію для заміни її на ліцензію з іншим переліком операцій (із зазначенням причин відкликання ліцензії, якщо ліцензія відкликана за рішенням Комісії при регіональному управлінні Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків).
Якщо захід впливу щодо тимчасового припинення, обмеження або заборони здійснення окремих банківських операцій застосовано до філії, то відповідне регіональне управління у день прийняття цього рішення зобов'язане звернутися до банку - юридичної особи з вимогою усунути виявлені порушення в роботі філії у визначений термін, поінформувавши про це Управління реєстрації та ліцензування банків і регіональне управління Національного банку України (Управління нагляду за великими банками) за місцезнаходженням банку юридичної особи, що здійснює нагляд за його діяльністю на консолідованій основі. У разі невиконання філією та банком - юридичною особою зазначених вимог відповідні регіональні управління (Управління нагляду за великими банками) зобов'язані подати до Національного банку України обгрунтовані пропозиції щодо потреби відкликання у банку - юридичної особи ліцензії на здійснення окремих або всіх банківських операцій.
У разі прийняття рішення про відкликання ліцензії на право здійснення окремих банківських операцій (або тимчасове зупинення, заборонення або обмеження проведення окремих операцій) комерційний банк (філія) повинен (повинна) припинити здійснення відповідних операцій у день отримання зазначеного рішення та одночасно забезпечити виконання зобов'язань банку (філії) за банківськими операціями, за якими відкликано ліцензію (або тимчасово зупинено дію ліцензії на здійснення окремих банківських операцій, заборонено або обмежено проведення операцій), перед кредиторами і вкладниками згідно з договорами, що укладені до дати прийняття зазначеного рішення".
6. Розділ 5 глави IV "Стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу" викласти в такій редакції:
"5.1. Національний банк України має право стягувати штраф у розмірі неправомірно одержаного доходу в разі порушення комерційними банками порядку, строків та технології виконання банківських операцій, що встановлені нормативними актами Національного банку України, а саме:
порушення обов'язкових економічних нормативів регулювання діяльності комерційних банків, визначених Інструкцією про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 14.04.98 N 141, з урахуванням змін та доповнень;
недорезервування комерційним банком коштів на його кореспондентському рахунку;
стягнення відсотків авансом на час видачі кредиту;
в інших випадках одержання неправомірного доходу у зв'язку з допущенням комерційними банками порушень, не передбачених цим Положенням.
5.2. Для розрахунку суми неправомірно одержаного комерційним банком доходу в зв'язку з недорезервуванням коштів на його кореспондентському рахунку регіональні управління Національного банку України використовують дані про суму залучених коштів та залишки коштів на кореспондентському рахунку комерційного банку за відповідний період регулювання (одержані згідно з додатком 1 Положення про порядок формування банківською системою України обов'язкових резервів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 26.12.96 N 333, з урахуванням змін та доповнень) після перевірки їх достовірності з даними балансів комерційних банків, а в разі потреби - з урахуванням результатів здійснених перевірок достовірності наданої інформації на місцях.
Сума неправомірно одержаного комерційним банком доходу визначається шляхом множення одноденної суми недорезервованих банком коштів (розрахованої за формулою середньої арифметичної згідно з даними форми звітності N 381 "Довідка про залучені кошти та їх залишки для визначення обов'язкових резервів", затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12.12.97 N 436, з урахуванням змін та доповнень) на розмір плати за діючою у відповідному періоді регулювання обліковою ставкою Національного банку України з розрахунку за один день та на кількість днів періоду регулювання.
Штраф за недорезервування комерційним банком коштів на його кореспондентському рахунку стягується за кожний випадок допущеного порушення.
5.3. Базою для розрахунку суми штрафів за порушення економічних нормативів є поточний позитивний результат діяльності банку, що визначається як різниця між 6-м і 7-м класами і відображається на технічному рахунку N 5999 "Результат діяльності".
Розрахунки штрафів у розмірі неправомірно одержаного доходу за порушення банками економічних нормативів проводяться відповідно до нижченаведених прикладів.
5.3.1. Приклад розрахунку штрафів за порушення нормативів максимального розміру ризику на одного позичальника (Н8), максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н10), максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н11), інвестування (Н14)
Для розрахунку суми штрафів приймається позитивний результат діяльності банку, що відображається на технічному рахунку N 5999 "Результат діяльності", у розмірі приросту за місяць, в якому допущено порушення.
Первинні дані:
Фактична сума ризику на одного позичальника - 800000 грн.
Кількість компонентів ризику - 1 (сукупна заборгованість за кредитами та зобов'язаннями щодо одного позичальника).
Облікова ставка Національного банку України - 57%.
Кількість днів, коли допущено порушення економічних нормативів, - 30 днів.
Капітал на день порушення - 3100000 грн.
Розрахунок штрафу:
1. Визначається нормативна сума (НС) допустимого ризику банку щодо одного позичальника (з використанням установлених нормативних значень згідно з Інструкцією про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 14.04.98 N 141, з урахуванням змін та доповнень):
3100000 х 25% (для Н8)
НС = --------------------------------------------------- = 775000 (грн.).
100%
2. Визначається понаднормативна сума (ПНС) ризику:
ПНС = 800000 - 775000 = 25000 (грн.).
3. Визначається сума штрафу:
25000 х 57% х 30 дн.
---------------------------------------------- = 1171 (грн.).
365 дн. х 100%
Штрафи за порушення максимального розміру ризику на одного позичальника (Н8), максимального розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих одному інсайдеру (Н10), максимального сукупного розміру кредитів, гарантій та поручительств, наданих інсайдерам (Н11), інвестування (Н14) нараховуються за кожний випадок порушення. Якщо порушення цих нормативів здійснюється щодо одного позичальника кілька днів підряд, то штраф стягується за розрахунком з більшої суми.
Для розрахунку суми штрафу щодо кредитів, наданих в іноземній валюті та перерахованих у гривневий еквівалент, також застосовується облікова ставка Національного банку України.
5.3.2. Приклад розрахунку штрафів за порушення нормативів платоспроможності (Н3) і достатності капіталу банку (Н4)
Розрахунок штрафу за порушення нормативу платоспроможності (Н3) (штраф за порушення нормативу достатності капіталу банку (Н4) розраховується аналогічно):
------------------------------------------------------------------ |
а) Визначається відхилення фактичного значення показника від нормативного:
8 - 6 = 2%.
б) Для визначення суми штрафу відсоток відхилення множиться на позитивний результат діяльності банку, що відображається на технічному рахунку N 5999 "Результат діяльності", у розмірі приросту за місяць, в якому допущено порушення. Якщо розмір приросту, наприклад, дорівнює 20000 грн., то сума штрафу становитиме:
20000 х 2%
------------------------------------------------ = 400 (грн.).
100%
Якщо банком порушено нормативи платоспроможності та достатності капіталу, то штраф стягується за розрахунком з більшої суми.
5.3.3. Приклад розрахунку штрафів за порушення нормативів ліквідності (Н5, Н6, Н7)
Для розрахунку суми штрафів приймається позитивний результат діяльності банку, що відображається на технічному рахунку N 5999 "Результат діяльності", у розмірі приросту за місяць, у якому допущено порушення.
------------------------------------------------------------------ |
Якщо банком порушено одночасно кілька нормативів ліквідності, то штраф стягується за розрахунком з більшої суми, тобто 2000 грн.
5.3.4. Приклад розрахунку штрафів за порушення нормативів відкритої валютної позиції (Н15), довгої валютної позиції у вільно конвертованій валюті (Н16), короткої валютної позиції у вільно конвертованій валюті (Н17), довгої (короткої) відкритої валютної позиції у неконвертованій валюті (Н18), довгої (короткої) відкритої валютної позиції у всіх банківських металах (Н19)
Для розрахунку суми штрафів приймається позитивний результат діяльності банку, що відображається на технічному рахунку N 5999 "Результат діяльності", у розмірі приросту за день, у який допущено порушення. Якщо розмір приросту, наприклад, дорівнює 10000 грн., то сума штрафу становитиме:
------------------------------------------------------------------ |
Штраф за порушення нормативів відкритої валютної позиції (Н15, Н16, Н17, Н18, Н19) нараховується і стягується за кожний випадок порушення.
Якщо одним банком порушуються одночасно кілька нормативів відкритої валютної позиції банку, то штраф стягується за розрахунком з більшої суми, тобто 1500 грн.
5.4. Неправомірно одержаний комерційним банком дохід за рахунок стягнення процентних доходів авансом на час видачі кредиту підлягає стягненню у вигляді штрафу і вираховується як розмір фактично одержаного доходу від неправомірних дій.
5.5. Застосування штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу здійснюється на підставі статистичної звітності або матеріалів перевірок.
Рішення про стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу приймається керівником (або його заступником) відповідного регіонального управління Національного банку України або Управління нагляду за великими банками Національного банку України та оформлюється розпорядженням.
Регіональне управління Національного банку України або Управління нагляду за великими банками Національного банку України протягом п'яти робочих днів з дня надходження інформації про порушення готує розпорядження про притягнення до відповідальності у вигляді стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу, яке підписується керівником (або його заступником) регіонального управління Національного банку України або Управління нагляду за великими банками. У цей же строк зазначене розпорядження надсилається банку-порушнику з обов'язковим додаванням розрахунку суми штрафу. Розпорядження має містити пропозицію до банку-порушника про добровільну сплату нарахованої суми штрафу протягом трьох робочих днів, починаючи з наступного дня після отримання банком розпорядження. Регіональне управління Національного банку зобов'язане надсилати до Департаменту пруденційного нагляду копію розпорядження з розрахунком суми штрафу.
Якщо нарахована сума штрафу не буде перерахована банком-порушником у зазначений строк, то штраф стягується в претензійно-позовному порядку.
Регіональне управління Національного банку України або Управління нагляду за великими банками, якими видано розпорядження про стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу, після закінчення встановленого строку для розгляду розпорядження та сплати штрафу зобов'язані пред'явити банку-порушнику претензію разом з розрахунком нарахованого штрафу та копіями документів, потрібних для розгляду претензії.
У разі незадоволення банком-порушником претензії у місячний строк із дня отримання претензії відповідний підрозділ банківського нагляду регіонального управління Національного банку України або Управління нагляду за великими банками наступного дня після закінчення вказаного строку передає претензію з усіма належними для пред'явлення позову документами відповідній юридичній службі. Юридична служба за погодженням з іншими відповідними структурними підрозділами протягом десяти робочих днів подає до арбітражного суду позовну заяву про стягнення з банку-порушника нарахованої суми штрафу.
5.6. Якщо стягнення штрафу спричинить суттєве погіршення фінансового стану банку (неспроможність банку своєчасно виконувати зобов'язання перед своїми клієнтами; створення становища, що загрожує інтересам вкладників і кредиторів), то до банку може не застосовуватися такий захід впливу, як стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу.
У цьому разі застосовуються інші заходи впливу, передбачені ст.48 Закону України "Про банки і банківську діяльність" ( 872-12 ) та цим Положенням, а саме: переведення в режим фінансового оздоровлення, усунення керівництва комерційного банку від управління, відкликання ліцензії на здійснення окремих або всіх банківських операцій, встановлення особливого режиму контролю за діяльністю комерційного банку з використанням спеціального програмного забезпечення "АРМ юридичної особи" (АРМ-Ю), лист із зобов'язаннями, письмове попередження.
У разі перебування комерційного банку в режимі фінансового оздоровлення до нього може не застосовуватися такий захід впливу, як стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу.
5.7. Про незастосування такого заходу впливу, як стягнення штрафу в розмірі неправомірно одержаного доходу (або відстрочення строку сплати штрафу), регіональне управління Національного банку України або Управління нагляду за великими банками повідомляють Департамент пруденційного нагляду Національного банку України із зазначенням підстав.
5.8. Штраф у розмірі неправомірно одержаного доходу сплачується з прибутку, який залишається у розпорядженні комерційного банку після сплати всіх обов'язкових платежів у бюджет і позабюджетні фонди, але перед нарахуванням у фонди банку та виплатою дивідендів.
5.9. Суми стягнених штрафів у розмірі неправомірно одержаного доходу відображаються у 7-му класі Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України за статтею "Інші банківські операційні витрати" (рах. N 7397) і збільшують суму оподаткованого прибутку".
7. У пункті 6.2 розділу 6 глави IV у першому та другому абзацах вилучити відповідно "призначається ліквідатор (ліквідаційна комісія)" і "призначення ліквідатора (ліквідаційної комісії)".
8.Пункт 6.4 розділу 6 глави IV викласти в такій редакції:
"Ліквідація комерційного банку проводиться ліквідаційною комісією, яка створюється відповідним регіональним Управлінням Національного банку не пізніше п'яти робочих днів після дня отримання постанови Правління Національного банку України про ліквідацію комерційного банку. Роботою ліквідаційної комісії керує її голова, призначений наказом начальника регіонального управління Національного банку України про створення ліквідаційної комісії. Рішення щодо заміни в разі потреби голови та членів ліквідаційної комісії приймається керівником регіонального управління Національного банку України.
До складу ліквідаційної комісії можуть входити кредитори, які не є його акціонерами, і представники органів Державної податкової служби за їх згодою.
До складу ліквідаційної комісії не можуть входити акціонери (учасники) комерційного банку.
Головою та головним бухгалтером ліквідаційної комісії не можуть бути кредитори банку, що ліквідується.
Ліквідатором банку може бути юридична особа, основною діяльністю якої є надання юридичних чи аудиторських послуг.
У разі прийняття Національним банком України рішення про ліквідацію комерційних банків, нагляд за діяльністю яких здійснює Управління нагляду за великими банками, ліквідатор (ліквідаційна комісія) призначається постановою Правління Національного банку України".
9.Пункт 6.5 розділу 6 глави IV викласти в такій редакції:
"Якщо ліквідація банку здійснюватиметься ліквідатором, то регіональне управління Національного банку України за погодженням із заступником Голови Правління Національного банку України (куратором системи банківського нагляду) або Національний банк України в особі заступника Голови Правління Національного банку України (куратора системи банківського нагляду) за поданням Управління нагляду за великими банками зобов'язані в строк до п'яти робочих днів після дня отримання постанови Національного банку України про ліквідацію комерційного банку (про призначення ліквідатора) укласти з ліквідатором договір про ліквідацію комерційного банку.
У договорі між Національним банком України та ліквідатором визначаються права та обов'язки сторін щодо забезпечення процедури ліквідації комерційного банку".
10. Упункті 6.10 розділу 6 глави IV одинадцятий абзац викласти в такій редакції:
"- приймає документи від банку, що ліквідується, та передає їх до архіву регіонального управління Національного банку України".
11. У пункті 6.12 розділу 6 глави IV перший абзац викласти в такій редакції:
"Ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний протягом трьох днів після свого призначення опублікувати в одному з офіційних друкованих видань та в одній з місцевих газет за місцезнаходженням банку, що ліквідується, інформацію про початок ліквідації банку, а також вивісити цю інформацію у кожному територіальному підрозділі банку із зазначенням дати та адреси, за якою він приступає до виконання своїх обов'язків".
12.Пункт 6.13 розділу 6 глави IV викласти в такій редакції:
"Юридична особа, яка бажає викупити банк у цілому або приєднати його, подає до ліквідатора (ліквідаційної комісії) відповідну заяву.
Після закінчення строку, наданого кредиторам для заявлення своїх вимог, у разі наявності пропозицій купити банк у цілому або приєднати його до іншого банку ліквідатор (ліквідаційна комісія) може звернутися до відповідного регіонального управління Національного банку України з обгрунтованими пропозиціями щодо продажу або реорганізації банку шляхом приєднання до іншого банку - юридичної особи.
Продаж або реорганізація банку, що ліквідується, можуть здійснюватися за умови згоди кредиторів, майнові вимоги яких становлять не менше двох третин суми визнаних претензій до банку. Згода кредиторів на продаж або реорганізацію банку, що ліквідується, оформлюється відповідним протоколом зборів кредиторів. При цьому між ліквідатором (ліквідаційною комісією) і юридичною особою, яка бажає викупити банк у цілому або приєднати його, укладається угода про переведення боргу (угода про умови проведення реорганізації) та здійснюється реструктуризація статутного капіталу.
У разі продажу або реорганізації банку, що ліквідується, вся сукупність майнових прав і зобов'язань переходить до юридичної особи, яка бажає викупити банк у цілому або приєднати його (до банку - правонаступника), за передатним балансом, що складається на підставі проміжного ліквідаційного балансу.
На підставі висновків регіонального управління та відповідного підрозділу системи банківського нагляду і за умови перерахування юридичною особою, яка бажає викупити банк у цілому або приєднати його коштів (крім випадків, коли приєднання банку, що ліквідується, не пов'язане з потребою формування банком-правонаступником капіталу в необхідному розмірі) на окремий накопичувальний рахунок N 3207, відкритий у відповідному регіональному управлінні Національного банку, у необхідному для формування капіталу банку розмірі згідно з пунктом 3.1 Інструкції про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків, затвердженій постановою Правління Національного банку України від 14.04.98 N 141, Комісія з питань нагляду і регулювання діяльності банків Національного банку України може дати дозвіл на продаж або реорганізацію банку, що ліквідується. У разі реорганізації банку, що ліквідується, шляхом приєднання банк-правонаступник здійснює організаційні заходи згідно з чинним законодавством і нормативними актами Національного банку України, що регламентують процедуру реорганізації комерційних банків".
13. Другий абзац пункту 6.16 розділу 6 глави IV доповнити реченням:
"Проміжний ліквідаційний баланс зменшується на суму незаявлених та невизнаних вимог кредиторів".
14. Розділ 6 глави IV доповнити пунктом 6.19(а) у такій редакції:
"6.19(а). Ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний використовувати кошти Спеціального фонду страхування вкладів фізичних осіб, створеного відповідно до постанови Правління Національного банку України від 22.02.99 N 72 (реєстр. N 625/1999), тільки за цільовим призначенням для задоволення вимог вкладників - фізичних осіб. Вимоги вкладників - фізичних осіб задовольняються за рахунок цих коштів пропорційно розміру вкладу".
15.Пункт 6.26 розділу 6 глави IV викласти в такій редакції:
"6.26. Ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний передати документи комерційного банку, що ліквідується, на зберігання до архіву регіонального управління Національного банку України за територіальною ознакою відповідно до Переліку документів Національного банку України, установ і організацій його системи, акціонерно-комерційних та комерційних банків України із зазначенням строків зберігання, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 23.12.96 N 327, та згідно з розділом 9.5 Інструкції з діловодства в центральному апараті та установах Національного банку України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 04.01.98 N 1 (про що має бути зазначено в договорі з ліквідатором)".