Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 26 травня 1992 р. N 276
Київ
Про заходи щодо виконання постанови
Верховної Ради України від 29 квітня 1992 р.
"Про підвищення соціальних гарантій для населення"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 681 від 04.12.92
N 119 від 17.02.93 )
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 29 квітня 1992 р. "Про підвищення соціальних гарантій для населення" Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Підприємствам, установам і організаціям, що утримуються за рахунок бюджету (крім тих, умови оплати праці яким установлено Верховною Радою України або Президентом України), підвищити з 1 травня 1992 р. державні тарифні ставки і посадові оклади працівників у 2,25 раза, органам державної виконавчої влади та місцевого і регіонального самоврядування підвищити посадові оклади, встановлені виходячи із шкали співвідношень, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 9 січня 1992 р. N 10, у таких межах: частину посадового окладу від 1 до 2,5 розміра мінімальної заробітної плати - у 2,25 раза, понад 2,5 до 5 розмірів - у 2 рази, понад 5 розмірів 1,9 раза.
Підвищенню підлягають державні тарифні ставки і посадові оклади, збільшені після 1 грудня 1991 р. у зв'язку з установленням мінімального розміру заробітної плати 400 крб. на місяць.
2. Міністерству фінансів України визначити порядок і джерела фінансування видатків, пов'язаних з підвищенням з 1 травня 1992 р. державних тарифних ставок і посадових окладів працівників бюджетних установ і організацій.
3. Підприємствам і організаціям, що перебувають на господарському розрахунку, при перегляді тарифних ставок і посадових окладів працівників забезпечити відповідно до частини другої статті 95 Кодексу законів про працю України дотримання державної соціальної гарантії щодо мінімального рівня оплати праці.
Міністерству праці, іншим міністерствам і відомствам України забезпечити контроль за дотриманням вказаної гарантії щодо мінімального рівня оплати праці всіма підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності.
4. Підприємствам, установам і організаціям:
визначити розмір виплат, які відповідно до чинного законодавства обчислюються із середнього заробітку (допомога у разі тимчасової непрацездатності, вихідна допомога, відпустка тощо), з урахуванням нових тарифних ставок і посадових окладів у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 1992 р. N 140 "Про додаткові заходи у зв'язку з підвищенням заробітної плати";
провести з 1 травня 1992 р. перерахування розмірів відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок трудового каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, пов'язаного з виконанням трудових обов'язків, виходячи із середньої заробітної плати відповідних працівників підприємств, установ, організацій за січень-квітень 1992 р., відкоригованого на величину фактичного підвищення тарифних ставок і посадових окладів. Установити, що при визначенні розмірів відшкодування шкоди у випадках трудового каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, які призначатимуться після 1 травня 1992 р., середньомісячний заробіток обчислюється за три місяці, що передували каліцтву або встановленню втрати працездатності. Сума заробітної плати до 1 травня 1992 р. збільшується на величину підвищення на підприємстві тарифних ставок і посадових окладів.
5. Міністерству праці за погодженням з Міністерством освіти, Міністерством фінансів України, ЦК профспілки працівників науки і освіти України терміново затвердити нові розміри стипендій студентам вищих навчальних закладів, аспірантам, докторам, учням спеціальних і професійних навчально-виховних закладів з урахуванням встановленого мінімального розміру заробітної плати 900 крб. на місяць.
6. ( Пункт 6 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 119 від 17.02.93 ) Установити, що допомога по державному соціальному страхуванню на поховання визначається виходячи з мінімальної заробітної плати 900 крб. у розмірі, визначеному пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 1 січня 1992 р. N 1 "Про здійснення першочергових заходів щодо забезпечення соціального захисту населення в умовах лібералізації цін".
7. ( Пункт 7 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 119 від 17.02.93 ) Установити, що з 1 травня 1992 р. діючі види державної допомоги сім'ям з дітьми встановлюються виходячи з мінімальної заробітної плати 900 крб. на місяць у розмірах, визначених пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 1 січня 1992 р. N 1.
8. ( Пункт 8 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 119 від 17.02.93 ) Підвищити з 1 травня 1992 р. на 125 процентів компенсаційні виплати, передбачені пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 1 січня 1992 р. N 1. Перерахуванню підлягають розміри компенсаційних виплат, що підвищені відповідно до зазначеної постанови.
Вказані виплати здійснюються у повному розмірі, якщо середньомісячний сукупний доход на кожного члена сім'ї за минулий квартал не перевищує двократного розміру мінімальної заробітної плати, і в половинному розмірі якщо цей доход за минулий квартал не перевищує трикратного розміру мінімальної заробітної плати.
9. ( Пункт 9 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 119 від 17.02.93 ) Установити, що при звільненні з роботи працюючих жінок у зв'язку з ліквідацією підприємств, організацій та установ за ними до їх працевлаштування зберігається право на призначення або продовження виплати раніше призначеної:
допомоги по вагітності і пологах у розмірі заробітку, який вони одержували за останнім місцем роботи;
допомоги по догляду за дитиною на період до досягнення нею трирічного віку.
Виплата передбаченої цим пунктом допомоги провадиться органами соціального забезпечення за місцем проживання матері на підставі довідки ліквідаційної комісії.
10. ( Пункт 10 втратив чинність на підставі Постанови КМ N 681 від 04.12.92 ) На часткову зміну постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 1992 р. N 212 "Про службові відрядження" установити з 1 травня 1992 р. виплату добових за кожну добу перебування працівників у відрядженні, враховуючи час перебування у дорозі, в розмірі 100 карбованців.
Працівникам, тимчасово переведеним або відрядженим для роботи у зоні відчуження на території радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, сплачуються добові з розрахунку 130 крб. за кожну добу перебування у цій зоні.
Граничні розміри надбавок (польового забезпечення), передбачені пунктом 5 зазначеної постанови, збільшити з 1 травня 1992 р. у два рази.
11. Міністерству праці, Міністерству фінансів, Міністерству статистики України внести до 1 червня 1992 р. зміни до Положення про індексацїю грошових доходів населення відповідно до постанови Верховної Ради України від 29 квітня 1992 р. "Про підвищення соціальних гарантій для населення".
12. Доручити Міністерству праці, Міністерству фінансів і Міністерству соціального забезпечення України давати у необхідних випадках роз'яснення щодо застосування цієї постанови.
Прем'єр-міністр України В. ФОКІН
Міністр Кабінету Міністрів Украни В. ПЄХОТА