Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ
від 4 березня 1999 року N 148/249

(Рішенння відмінено згідно Рішення КМР
N 313/1747 від 14.03.2
002)

Про затвердження Порядку надання земельних ділянок
та оформлення права користування землею
юридичним особам в Києві

Відповідно до Земельного кодексу України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.97 N 280/97-ВР, з метою впорядкування та оперативного вирішення питань, пов'язаних із наданням земельних ділянок та оформленням права користування землею в м. Києві, Київська міська Рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Порядок надання земельних ділянок та оформлення права користування землею юридичним особам в м. Києві, розроблений постійною комісією Київради з питань містобудування та землекористування (додається).

2. Встановити, що Порядок надання земельних ділянок та оформлення права користування землею юридичним особам в м. Києві є обов'язковим для виконання всіма юридичними особами - суб'єктами земельних правовідносин. Рішення Київської міської Ради, які стосуються порядку надання земельних ділянок та оформлення права користування землею, є дійсними в частині, що не протирічить цьому Порядку.

3. Київській міській державній адміністрації визнати такими, що втратили чинність, нормативні документи, які суперечать цьому порядку.

4. Постійній комісії Київради з питань містобудування та землекористування в місячний термін подати на розгляд Київської міської Ради пропозиції з приведення рішень міської влади та інших нормативних актів у відповідність до Порядку надання земельних ділянок та оформлення права користування землею юридичним особам в м. Києві.

5. У відповідності до рішення Київради від 30.04.98 N 3 "Про порядок денний пленарного засідання Київради 30.04.98 р." до обрання Київського міського голови його функції, визначені цим Порядком, виконує Голова Київської міської Ради.

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Київради з питань містобудування та землекористування.

Голова Київради О. Омельченко

Додаток
до рішення Київської міської Ради
від 4 березня 1999 року N 148/249

Порядок
надання земельних ділянок та оформлення
права користування землею юридичним особам в Києві

1. Загальні положення

1.1. Порядок надання земельних ділянок та оформлення права користування землею юридичним особам в м. Києві розроблено з метою впорядкування та оперативного вирішення питань, пов'язаних із наданням земельних ділянок та оформленням права користування землею в м. Києві.

1.2. Порядок розроблено на підставі вимог:

- Земельного кодексу України;

- Закону України "Про основи містобудування";

- Постанови Верховної Ради Української РСР від 18.12.90 N 563-12 "Про земельну реформу";

- Постанови Кабінету Міністрів України від 07.08.98 N 930 "Про затвердження типових положень про місцеві державні органи земельних ресурсів";

- інших нормативних документів.

1.3. Надання земельних ділянок та оформлення права користування землею здійснюються Київською міською Радою за клопотанням зацікавлених юридичних осіб.

2. Оформлення права користування земельними ділянками, що надані до введення в дію Земельного кодексу Української РСР, юридичним особам в м. Києві

2.1. Оформленню підлягають земельні ділянки, які знаходяться в користуванні юридичних осіб та право користування якими посвідчується Державним актом на право користування землею встановленого зразка, а при відсутності Державного акту - розпорядчим документом органів влади про відведення земельної ділянки та планом земельної ділянки, виданим у встановленому порядку, який діяв на час видачі документу.

Якщо юридичною особою зазначені документи не представлені, то така земельна ділянка вважається не наданою і надання її здійснюється в порядку відведення (якщо забудова земельної ділянки здійснена у відповідності з проектно-кошторисною документацією, затвердженою у встановленому порядку, відведення земельної ділянки здійснюється без попереднього погодження місця розташування). До проекту відведення додається висновок Головкиївархітектури про наявні містобудівні обмеження та обтяження використання земельної ділянки.

2.2. Юридичні особи, які мають у користуванні земельні ділянки, надані їм до введення в дію Земельного кодексу Української РСР (15.03.91) і які використовуються за цільовим призначенням, повинні звернутися до Київської міської Ради з клопотанням про оформлення права користування земельною ділянкою.

2.3. Юридичним особам, які використовують земельні ділянки, надані їм до введення в дію Земельного кодексу Української РСР (15.03.91), не за цільовим призначенням, надаються такі земельні ділянки в порядку відведення згідно зі ст. 19 Земельного кодексу України.

2.4. До клопотання додаються:

- статут (положення) підприємства, установи, організації (нотаріально завірена копія);

- свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (нотаріально завірена копія);

- довідка про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- розпорядчий документ про відведення земельної ділянки та план меж землекористування;

- копії документів, які посвідчують правонаступництво юридичної особи (при необхідності);

- матеріали земельно-кадастрової інвентаризації земельної ділянки (при наявності). Якщо матеріали земельно-кадастрової документації відсутні, то відповідні роботи виконуються при складанні технічної документації з оформлення права користування землею.

2.5. Клопотання, подане до Київської міської Ради, розглядається в термін до 20 днів, після чого направляється разом з документами, зазначеними в п. 2.4, до Київського міського управління земельних ресурсів з дорученням підготувати матеріали для оформлення права користування земельною ділянкою та до Головкиївархітектури для підготовки висновку щодо умов використання земельної ділянки та наявності містобудівних обмежень та обтяжень землекористування.

2.6. Київське міське управління земельних ресурсів в строк до одного місяця опрацьовує представлені матеріали і при можливості подальшого їх оформлення направляє їх державним чи іншим землевпорядним організаціям для складання технічної документації з оформлення права користування земельною ділянкою.

Якщо документи представлені не в повному обсязі, матеріали не розглядаються, про що замовнику управлінням земельних ресурсів у термін до 7 днів надсилається повідомлення із зауваженнями.

Технічна документація з оформлення права користування земельною ділянкою складається з текстових (пояснювальна записка, документи, вказані в п. 2.4), графічних матеріалів (план земельної ділянки) та матеріалів земельно-кадастрової інвентаризації земельної ділянки.

Київське міське управління земельних ресурсів погоджує документацію та готує проект рішення Київської міської Ради про оформлення права користування земельною ділянкою в термін до 10 днів і подає його разом з технічною документацією для розгляду та погодження постійною комісією Київради з питань містобудування та землекористування.

Постійна комісія розглядає згадані матеріали і документи у термін не більше 20 днів та після погодження передає їх Київській міській Раді для прийняття рішення. У випадку негативного висновку комісія письмово обгрунтовує свої зауваження та передає справу до Київського міського управління земельних ресурсів для організації доопрацювання документації.

Після прийняття Київською міською Радою відповідного рішення юридична особа звертається до Київського міського управління земельних ресурсів з клопотанням про перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість). Київське міське управління земельних ресурсів направляє матеріали державним чи іншим землевпорядним організаціям для виконання цих робіт. Термін виконання робіт встановлюється договором між виконавцем робіт та замовником. Підготовлений технічній звіт про перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) передається підрядною організацією до Київського міського управління земельних ресурсів для перевірки та виготовлення документу, що посвідчує право користування землею. Документ, що посвідчує право користування землею, виготовляється в двох примірниках в термін до 2-х тижнів та передається на підпис міському голові. Київське міське управління земельних ресурсів реєструє документи, підписані міським головою. Один примірник передається замовнику, другий примірник постійно зберігається у Київському міському управлінні земельних ресурсів.

2.7. Після видачі документу, що посвідчує право користування землею, Київське міське управління земельних ресурсів вносить в 10-денний термін Інформацію до земельно-кадастрової документації та чергового кадастрового плану міста.

3. Перехід права на земельну ділянку при переході права на будівлю і споруду (ст. 30 Земельного кодексу України)

3.1. При передачі підприємствами, установами та організаціями будівель та споруд іншим підприємствам, установам та організаціям разом з цими об'єктами до них переходить право користування земельними ділянками, на яких знаходяться зазначені будівлі та споруди, при умові використання їх без зміни площі, конфігурації та цільового призначення.

3.2. Юридична особа, яка набула право на будівлі та споруди, повинна звернутися з клопотанням про оформлення права користування земельною ділянкою до Київської міської Ради. До клопотання додаються:

- копія рішення або іншого розпорядчого документа про оформлення прав користування земельною ділянкою або відведення земельної ділянки попередньому землекористувачу;

- документ, що посвідчує право попереднього землекористувача на користування земельною ділянкою (нотаріально завірена копія);

- акт погодження зовнішніх меж землекористування з суміжними землекористувачами та матеріали земельно-кадастрової інвентаризації земельної ділянки (при наявності). Якщо матеріали земельно-кадастрової інвентаризації відсутні, то відповідні роботи виконуються при складанні технічної документації з оформлення права користування землею;

- статут (положення) підприємства, установи, організації (нотаріально завірена копія);

- свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (нотаріально завірена копія);

- довідка про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;

- документи, що у встановленому чинним законодавством порядку посвідчують передачу будівель та споруд;

- підприємства, установи і організації, які знаходяться в державній чи комунальній власності, подають довідку вищестоящого органу про майнову належність будівель та споруд.

3.3. Київська міська Рада розглядає клопотання про оформлення права користування земельною ділянкою в термін не більше 20 днів і направляє його з зазначеним в п. 3.2 цього Порядку документами до Київського міського управління земельних ресурсів із дорученням, підписаним міським головою або його заступником, підготувати матеріали для оформлення права користування земельною ділянкою та до Головкиївархітектури для підготовки висновку щодо умов використання земельної ділянки та наявності містобудівних обмежень та обтяжень землекористування.

3.4. Після опрацювання одержаних матеріалів Київське міське управління земельних ресурсів діє відповідно до вимог п. 2.6 цього Порядку.

3.5. Після отримання рішення Київської міської Ради Київське міське управління земельних ресурсів організовує виготовлення документів, що посвідчують право користування землею відповідно до вимог п. 2.7 цього Порядку.

3.6. При відсутності у замовника правових документів на земельну ділянку, а також при передачі будівель та споруд зі зміною цільового призначення земельної ділянки, при збільшені її площі або зміні конфігурації, здійснюється надання земельної ділянки в порядку відведення.

4. Надання земельних ділянок в порядку відведення

4.1. Юридична особа, зацікавлена у відведенні земельної ділянки, звертається з клопотанням про надання дозволу на підготовку матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкту до Київської міської Ради. До клопотання додаються:

- матеріали, що обгрунтовують площу земельної ділянки, її розміри, цільове використання та бажане місце розташування об'єкта на території міста (район, адреса);

- статут (положення), підприємства, установи, організації (нотаріально завірена копія);

- свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (нотаріально завірена копія);

- довідка про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

4.2. Клопотання, подане до Київської міської Ради, розглядається в термін не більше 20 днів, після чого юридичній особі в установленому порядку надається за підписом міського голови або його заступника дозвіл на підготовку матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта, який направляється для опрацювання та надання висновків до Київського міського управління земельних ресурсів, Головкиївархітектури, МіськСЕС, Державного управління екологічної безпеки в м. Києві. Одночасно про це повідомляється відповідна районна рада, на території якої розташована намічувана до відведення земельна ділянка.

4.3. До складу матеріалів погоджень місця розташування об'єкта (обгрунтовуючих матеріалів) входять:

- викопіювання масштабу 1:2000 діючого кадастрового плану міста з зазначенням варіантів розміщення об'єкта, червоних ліній, меж землекористувань, землекористувачів, меж земельної ділянки, намічуваної для відведення;

- у випадку необхідності вилучення (викупу) земельної ділянки - згоду власника землі чи землекористувача з умовами її вилучення (викупу);

- висновок Головкиївархітектури щодо умов використання земельної ділянки та наявності містобудівних обмежень та обтяжень;

- висновок Державного управління екологічної безпеки в м. Києві;

- висновок МіськСЕС;

- висновок Управління охороні. пам'яток історії, культури та історичного середовища, якщо земельна ділянка знаходиться в межах історико-охоронних зон;

4.4. Зазначені в п. 4.3 організації в строк до 30 календарних днів з дня надходження дозволу розглядають подані замовником матеріали та надають йому свої висновки.

4.5. Замовник подає до Київського міського управління земельних ресурсів висновки організацій, зазначених в п. 4.3, разом з обґрунтовуючими матеріалами.

4.6. Київське міське управління земельних ресурсів узагальнює подані матеріали і при відсутності негативних висновків організовує виготовлення відповідної документації, в термін до 15 календарних днів готує свій висновок та проект рішення Київської міської Ради про погодження місця розташування об'єкта. Матеріали погодження місця розташування та проект рішення Київської міської Ради про погодження місця розташування об'єкта подаються на розгляд та погодження постійною комісією Київради з питань містобудування та землекористування. Постійна комісія в строк до 15 днів розглядає подані матеріали та документи і передає їх сесії Київської міської Ради для прийняття рішення.

4.7. При наявності негативних висновків Київське міське управління земельних ресурсів готує обгрунтування та в строк не більше 7 днів направляє матеріали погодження місця розташування об'єкта до постійної комісії Київради з питань містобудування та землекористування на розгляд та передачі їх сесії Київської міської Ради для прийняття остаточного рішення.

4.8. У випадку прийняття позитивного рішення щодо попереднього погодження місця розташування об'єкта постійна комісія виносить матеріали для розгляду та прийняття рішення сесією Київської міської Ради.

4.9. Матеріали попереднього погодження місця розташування об'єкта, що провадиться Верховною Радою України, подаються Київською міською Радою із своїм висновком до Кабінету Міністрів України. Проект висновку Київської міської Ради готує Київське міське управління земельних ресурсів протягом 15 днів.

4.10. При необхідності, для вибору ділянок під об'єкти, які не передбачені генеральним планом та проектами забудови міста, Київрадою призначається комісія. Робочим органом комісії є Київське міське управління земельних ресурсів.

4.11. Всі витрати, пов'язані з підготовкою матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта, є інвестиційним ризиком замовника.

4.12. Фінансування проектно-вишукувальних робіт до отримання рішення Київської міської Ради про погодження місця розташування об'єкта не допускається.

4.13. Рішення Київської міської Ради про погодження місця розташування об'єкта є підставою для видачі АПЗ та дозволом на розробку проектно-кошторисної документації.

4.14. Після розробки та затвердження проектно-кошторисної документації на будівництво об'єкта замовник звертається до Київської міської Ради із клопотанням про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки. До клопотання додаються:

- копія рішення про погодження місця розташування об'єкта;

- копія генерального плану будівництва об'єкта;

- копія погодженого будгенплану.

4.15. На підставі поданих документів та згідно з рішенням Київської міської Ради про погодження місця розташування об'єкта, Київський міський голова або його заступник надають замовнику дозвіл на складання проекту відведення земельної ділянки, який направляється до Київського міського управління земельних ресурсів для опрацювання.

4.16. Розробку проектів відведень земельних ділянок і перенесення їх меж в натуру (на місцевість) здійснюють за погодженням з Київським міським управлінням земельних ресурсів державні чи інші землевпорядні організації. Умови та строки розробки проектів відведень земельних ділянок та перенесення їх меж в натуру (на місцевість) визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт. Невід'ємною частиною договору з замовником є завдання Київського міського управління земельних ресурсів на виготовлення проекту відведення.

4.17. Проект відведення складається з текстових (пояснювальна записка з додатками) та графічних матеріалів (план відведення земельної ділянки та розбивочне креслення перенесення проекту в натуру (на місцевість).

4.18. До проекту відведення земельної ділянки окремою книгою додаються матеріали попереднього погодження місця розташування об'єкта.

4.19. Після розгляду та погодження проекту відведення Київське міське управління земельних ресурсів готує проект рішення Київської міської Ради проекту затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання її у користування.

Підготовлений проект рішення разом з проектом відведення подається на розгляд постійною комісією Київської міської Ради з питань містобудування та землекористування.

Постійна комісія у двотижневий термін опрацьовує подані матеріали та передає їх для прийняття рішення Київською міською Радою.

4.20. По проектах, які передбачають вилучення та надання земель, що провадиться Верховною Радою України, Київська міська Рада за участю Київського міського управління земельних ресурсів протягом 20 днів готує свій висновок та подає його разом з проектом відведення до Кабінету Міністрів України.

4.21. Після отримання рішення Київської міської Ради чи Постанови Верховної Ради України про надання земельної ділянки здійснюється перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).

4.22. Проект відведення земельної ділянки за дорученням Київського міського управління земельних ресурсів переноситься в натуру (на місцевість) державними чи іншими землевпорядними організаціями за кошти замовника відповідно до укладених договорів та чинних нормативно-технічних документів. Межі земельної ділянки закріплюються межовими знаками встановленого зразка, про що складається акт перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість).

4.23. Після закінчення робіт виконавцем складається технічний звіт з перенесення проекту відведення земельної ділянки в натуру (на місцевість), який передається до Київського міського управління земельних ресурсів. За даними матеріалами Київське міське управління земельних ресурсів у відповідності до інструкції Державного комітету України по земельних ресурсах від 15.04.93 N 28 "Про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового довгострокового користування землею (в тому числі на умовах оренди)" забезпечує виготовлення в 2-х примірниках державного акта на право постійного користування землею або договору на право тимчасового користування землею (в тому числі.на умовах оренди), який подається на підпис Київському міському голові. Відповідна інформація вноситься до державного земельного кадастру Київським міським управлінням земельних ресурсів.

4.24. Підписаний державний акт (договір) реєструється у Київському міському управлінні земельних ресурсів, перший примірник видається замовнику, а другий постійно зберігається у Київському міському управлінні земельних ресурсів.

4.25. Вилучення земельних ділянок та припинення права користування земельними ділянками провадиться в порядку, встановленому чинним законодавством.

4.26. Стягнення плати за видачу висновків всіма службами міста не допускається.