Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 2 березня 1998 р. N 263
Київ

( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 28
0 від 13.04.20
05 )

Про Положення про порядок організації
направлення дітей на оздоровлення за кордоном

(Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 1622 від 01.09.
99)

З метою впорядкування організації направлення дітей на оздоровлення за кордоном Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про порядок організації направлення дітей на оздоровлення за кордоном (додається).

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям довести до відома підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які здійснюють направлення дітей на оздоровлення за кордоном, це Положення і здійснювати контроль за його дотриманням.

2. Посилити контроль:

Державному комітету по туризму - за діяльністю підприємств, установ та організацій, що здійснюють направлення дітей на оздоровлення за кордоном;

Державному комітету у справах охорони державного кордону, Державній митній службі - за чітким пропуском організованих груп дітей, які направляються на оздоровлення за кордоном.

3. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Смолія В.А.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 березня 1998 р. N 263

Положення
про порядок організації направлення дітей
на оздоровлення за кордоном

1. Це Положення спрямоване на впорядкування організації виїзду дітей на оздоровлення за кордоном у складі організованих груп, а також на вдосконалення системи контролю та звітності щодо оздоровлення дітей за кордоном.

Організована група дітей - це належно впорядкована певна кількість дітей віком від 6 до 18 років, які здійснюють поїздку за певним маршрутом і з метою оздоровлення.

(Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ N 1622 від 01.09.99)

2. Діяльність, пов'язану з направленням дітей на оздоровлення за кордоном, можуть здійснювати підприємства, установи, організації, а також фізичні особи (далі - підприємства та особи), які мають ліцензію Держкомтуризму на право провадити таку діяльність.

3. Для виїзду організованої групи дітей на оздоровлення за кордоном необхідні такі документи:

а) договір (контракт) про співробітництво із зарубіжним партнером або про обмін організованими групами дітей з метою оздоровлення чи запрошення (українською та іноземною мовами), в яких обов'язково мають зазначатися термін виїзду дітей на оздоровлення за кордоном і повернення їх додому, умови проживання, харчування, додаткові послуги, а також узгоджена програма перебування дітей за кордоном;

б) договір із страховою компанією про обов'язкове медичне страхування та страхування від нещасного випадку дітей та супроводжуючих їх осіб, що забезпечує покриття всіх можливих витрат, необхідних у разі надання медичної допомоги у відповідній країні, а також страховий поліс;

в) договір з транспортним підприємством, яке має ліцензію на міжнародні перевезення пасажирів; ( Підпункт "в" пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1622 від 01.09.99 )

г) довідка про стан здоров'я кожної дитини (в разі захворювання вказати діагноз); дані про епідемічне оточення, профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень;

д) нотаріально засвідчена письмова згода батьків, а для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, засвідчена державним нотаріусом письмова згода керівника закладу освіти чи опікуна (піклувальника), у яких вони виховуються, на виїзд на оздоровлення за кордоном (на кожну дитину);

е) дозвіл відповідно Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій на груповий виїзд на оздоровлення за кордоном дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;

є) наказ про призначення керівника (вихователя організованої групи дітей) та в разі потреби - медичного працівника і гіда-перекладача. Керівником організованої групи дітей повинна бути особа, яка має досвід роботи з дітьми. Кількість супроводжуючих осіб визначається за домовленістю сторін.

4. Фінансування виїзду та перебування дітей на оздоровленні за кордоном здійснюється за рахунок сторони, яка приймає або направляє дітей (за домовленістю сторін згідно з укладеним договором (контрактом), а також залучених коштів і коштів батьків.

5. Оформлення виїзду організованої групи дітей на оздоровлення за кордоном здійснюється за наявності на кожну дитину проїзного документа дитини або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, які видаються органами внутрішніх справ за місцем проживання дитини згідно з Правилами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231.

6. Списки дітей, які виїжджають на оздоровлення за кордоном, погоджуються з відповідними підрозділами Міністерства освіти Автономної Республіки Крим, управліннями освіти обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій. У разі укомплектування груп дітей з різних регіонів України списки дітей погоджуються з відповідними підрозділами Міносвіти.

7. Для отримання дозволу на виїзд на оздоровлення за кордоном дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, підприємства та особи, зазначені у пункті 2 цього Положення, подають відповідно Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям заяву, яка розглядається ними на підставі поданих документів.

До заяви додаються:

а) нотаріально завірена копія ліцензії на право провадження діяльності, пов'язаної з організацією зарубіжного туризму; (Підпункт "а" пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1622 від 01.09.99)

б) копія договору (контракту) чи запрошення (українською та іноземною мовами), передбачених підпунктом "а" пункту 3 цього Положення;

в) копія договору із страховою компанією про медичне страхування та страхування від нещасного випадку дітей та супроводжуючих їх осіб;

г) наказ про призначення керівника групи, який пройшов обов'язковий інструктаж щодо умов і правил зарубіжної поїздки;

д) список дітей (прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, заклад освіти, домашня адреса, номер проїзного документа дитини або паспорта громадянина України для виїзду за кордон);

е) засвідчена державним нотаріусом письмова згода керівника закладу освіти або опікуна (піклувальника), у яких вони виховуються;

є) копія підтвердження зарубіжного партнера про терміни та умови перебування дітей на оздоровленні за кордоном і списки запрошених дітей (українською та іноземною мовами);

ж) довідки про стан здоров'я кожної дитини.

Рішення про видачу дозволу на виїзд дітей на оздоровлення за кордоном приймається не пізніш як через п'ять днів з дня одержання заяви і документів, зазначених у цьому пункті. У разі відмови у видачі дозволу заявникові у цей же термін надається мотивована відповідь у письмовій формі.

8. Підприємства та особи, зазначені у пункті 2 цього Положення, забезпечують виконання своїх зобов'язань згідно з укладеними договорами (контрактами) і несуть за це відповідальність відповідно до законодавства.

9. Керівники підприємств та особи, зазначені у пункті 2 цього Положення, і особи, які супроводжують організовані групи дітей, несуть персональну відповідальність за дотримання вимог щодо охорони здоров'я та життя дітей і повернення їх в Україну згідно із законодавством України.

10. Якщо міжнародними договорами України передбачено інший порядок виїзду дітей на оздоровлення за кордоном, то діють правила міжнародного договору.

11. Підприємства та особи, зазначені у пункті 2 цього Положення, складають у встановленому порядку державну статистичну звітність про діяльність, пов'язану з організацією виїзду дітей на оздоровлення за кордоном.