Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 30.07.99, N 17-9-2472
м.Київ

Кабінету Міністрів України

Щодо застосування додаткового митного збору до імпортного обладнання

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 19 липня 1990 року до N 18311/45 (до листа Міненерго від 16.07.99 р. N ЕК/12-2-732) щодо застосування додаткового митного збору до імпортного обладнання, отриманого за міжнародними договорами, Міністерство юстиції України повідомляє.

Закон України N 122/96-ВР "Про ратифікацію Договору про надання позики (Проект реабілітації гідроелектростанцій та управління у системі) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку" прийнятий Верховною Радою України 04.04.96 р.

Розділом 1.01 статті 1 зазначеного Договору встановлено, що Загальні умови стосовно позик та угод від 1 січня 1985 року складають невід'ємну частину Договору.

Згідно з параграфом 8.01 названих Загальних умов "основна сума позики, річні відсотки та інші нарахування по позиці виплачуються без вирахування будь-яких податків, що стягуються Позичальником або Гарантом - членом Банку, або на його території та звільняються від податків. Договір про позику, а також будь-який інший договір, до якого застосовуються згадані Загальні умови, звільняються від будь-яких податків, що стягуються на території Позичальника (Гаранта) при їх укладенні, виконанні або реєстрації або у зв'язку з ними".

Крім того, згідно з пунктом 18 параграфа 2.01 Загальних умов визначення "податки" включає податки, збори та мита будь-якого характеру, незалежно від того, чи були вони в силі на дату укладення договору про позику чи введені пізніше.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ) встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюється Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону, інших законів України про оподаткування.

Якщо міжнародним договором України, ратифікованим Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містять закони України про оподаткування, то застосовуються правила міжнародного договору (див. статтю 19 зазначеного Закону ).

Крім того, згідно з статтею 76 Митного кодексу України ( 1970-12 ) за митне оформлення транспортних засобів (у тому числі транспортних засобів індивідуального користування), товарів, спадщини, речей, які перемішуються через митний кордон України (у тому числі у міжнародних поштових відправленнях та вантажем), та інших предметів, а також за перебування їх під митним контролем справляються митні збори.

Розміри митних зборів, передбачених частиною першою цієї статті, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 164 цього Кодексу також передбачено, що у випадку якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж ті, що містяться у цьому Кодексі та інших актах законодавства України про митну справу, то застосовуються правила міжнародного договору.

Таким чином, Договір про позику, а також будь-який інший договір, до якого застосовуються згадані Загальні умови, мають звільнятися від будь-яких податків, що стягуються на території Позичальника (Гаранта) при їх укладенні, виконанні або реєстрації або у зв'язку з ними.

В.о.Міністра Б.С.Стичинський