Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 462 від 27.07.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 серпня 1999 р. за N 552/3845

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служб
и N 408 від 29.07.2002 )

Про затвердження Порядку проведення службових
розслідувань у митних органах

З метою підвищення якості службових розслідувань у митних органах, приведення порядку їх проведення у відповідність до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.95 N 160 "Про затвердження порядку проведення службових розслідувань" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок проведення службових розслідувань у митних органах

2. Керівникам митних органів забезпечити неухильне дотримання вимог Порядку.

3. Управлінню власної безпеки (Майоров А.М.) та Правовому управлінню (Тимошенко С.В.) забезпечити реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.

4. Управлінню справами (Максимов Ю.Ю.) забезпечити доведення цього наказу до відома митних органів України.

5. Контроль за виконанням наказу покласти на Управління власної безпеки (Майоров А.М.).

Голова Служби Ю.Соловков

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
27.07.99 N 462

Порядок
проведення службових розслідувань
у митних органах України

1. Загальні положення

1.1. Порядок проведення службових розслідувань у митних органах України (далі - Порядок) розроблено згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.95 N 160 "Про затвердження порядку проведення службових розслідувань".

1.2. Порядок роз'яснює мету проведення службового розслідування, установлює процедуру розслідування, визначає права й обов'язки посадових осіб митних органів під час його проведення.

2. Підстави для проведення службового
розслідування та його мета

2.1. Стосовно посадових осіб митних органів службове розслідування може бути проведене:

у разі невиконання ними службових обов'язків, що призвело до людських жертв або заподіяло значної матеріальної чи моральної шкоди державі, Державній митній службі України, підприємству, установі, громадянинові чи групі громадян;

на вимогу посадової особи митного органу з метою зняття звинувачень на її адресу або підозри, які вона вважає безпідставними.

2.2. За анонімними повідомленнями, заявами та скаргами службове розслідування не проводиться.

2.3. Метою службового розслідування є: об'єктивне і всебічне з'ясування обставин скоєння порушення; виявлення причин та умов, які сприяли скоєнню порушення; установлення винних і визначення пропозицій щодо їх відповідальності за скоєне порушення;

ужиття заходів до недопущення порушень у подальшому.

3. Призначення службового розслідування,
організація роботи комісії

3.1. Рішення про проведення службового розслідування щодо посадової особи, яка скоїла порушення, може бути прийняте Головою Державної митної служби України чи керівником митного органу, що призначив її на посаду.

Наказом цих керівників затверджується склад комісії з проведення службового розслідування, визначається мета і строк початку та закінчення розслідування, який не може перевищувати двох місяців.

3.2. Комісія з проведення службового розслідування визначає перелік питань, що потребують з'ясування, коло працівників, які могли бути причетними до скоєння порушення або були свідками порушення.

У своїй роботі комісія керується чинним законодавством з митної справи, наказами Держмитслужби, цим Порядком.

3.3. Керівник митного органу, який призначив службове розслідування, контролює хід його проведення, дає обов'язкові для виконання доручення, пов'язані з цим розслідуванням, забезпечує членів комісії всіма необхідними для нормальної діяльності умовами, документальними матеріалами, а при потребі звертається до правоохоронних органів з метою забезпечення особистої безпеки членів комісії.

3.4. До проведення службового розслідування залучаються належно підготовлені фахівці митної справи, участь яких потрібна для отримання обгрунтованих оцінок і висновків щодо правомірності дій посадових осіб, стосовно яких воно призначене.

3.5. До участі в проведенні службового розслідування не повинні залучатися посадові особи митних органів, якщо є обставини, які можуть викликати їх особисту зацікавленість у результатах розслідування.

3.6. Службове розслідування стосовно посадової особи митного органу може проводитися з відстороненням її від здійснення повноважень за посадою, що визначається відповідним наказом, або без такого відсторонення.

4. Права й обов'язки членів призначеної
для проведення службового
розслідування комісії

4.1. Члени комісії з проведення службового розслідування несуть персональну відповідальність згідно з чинним законодавством за повноту, усебічність, об'єктивність висновків службового розслідування та нерозголошення інформації, яка стала їм відома у зв'язку з цим розслідуванням.

4.2. Членам комісії надається право:

отримувати від посадової особи, стосовно якої проводиться службове розслідування, від інших працівників митного органу, у якому працює ця особа, усні чи письмові пояснення, а також консультації спеціалістів з питань службового розслідування;

знайомитись і вивчати з виїздом на місце відповідні документи, при потребі знімати з них копії та приєднувати до матеріалів службового розслідування;

збирати з дотриманням вимог чинного законодавства необхідну для службового розслідування інформацію в інших юридичних та фізичних осіб на запит керівника митного органу, що призначив службове розслідування.

4.3. У разі відмови посадової особи надати пояснення ця обставина відображається в акті, що складається членами комісії за результатами проведеного службового розслідування.

5. Права посадової особи митного органу, стосовно
якої проводиться службове розслідування

5.1. Посадова особа митного органу, стосовно якої проводиться службове розслідування, має право:

у разі потреби взяти в ньому участь;

пояснювати факти, робити заяви, подавати відповідні документи і порушувати клопотання про витребування і долучення нових документів;

вимагати додаткового вивчення фактів та обставин, що розслідуються;

оскаржувати згідно із чинним законодавством рішення, прийняте за результатами службового розслідування.

5.2. За посадовою особою на час її відсторонення від виконання повноважень за посадою зберігається заробітна плата.

5.3. Посадова особа, стосовно якої провадиться службове розслідування, на період відсторонення від виконання посадових обов'язків може бути використана за її згодою на іншій роботі, виконання якої не впливатиме на хід і результати розслідування.

6. З'ясування причин та мотивів, які сприяли
скоєнню порушень

6.1. У ході розслідування з'ясовуються причини і мотиви, які сприяли скоєнню порушення:

наявність умисних та корисливих намірів;

несумлінне ставлення до виконання службових обов'язків;

необережність;

недосконалість технологічних схем митного контролю та митного оформлення;

відсутність належної організації роботи підрозділу; незнання відповідних чинних нормативно-правових актів;

недостатня професійна підготовка тощо.

6.2. З метою встановлення причин та мотивів, які сприяли скоєнню порушення, вивчаються матеріали, які мають безпосереднє відношення до фактів, що перевіряються, а саме:

нормативні документи, посадові обов'язки, інструкції, технології, якими керувалася посадова особа під час здійснення своїх повноважень;

зміст резолюцій (вказівок) керівників;

наявність і характер допущених помилок при опрацюванні документів;

своєчасність доведення до працівників нормативно-правових актів, які регламентують їх діяльність на дорученій ділянці роботи, і знання їх оперативним складом.

6.3. З'ясовується, які збитки заподіяно державі, Державній митній службі України, окремій фізичній або фізичній особі, чи не вбачаються за фактами, які перевіряються, ознаки злочину, і вирішується питання про передання матеріалів правоохоронним органам.

6.4. Уточнюються обставини, що впливали на здійснення порушення і сприяли йому, а також те, яким чином порушник намагався маскувати протиправні дії, чи вживалися раніше заходи до недопущення подібних негативних явищ, чи відпрацьовувалася система контролю за дотриманням особовим складом вимог чинного законодавства та дисципліни, ефективність цієї системи. Якщо подібні порушення були раніше, то з'ясовується, наскільки своєчасно та яким чином керівництво митного органу відреагувало на них, чи мало місце доведення цих фактів до особового складу. Визначається причетність до порушень інших посадових осіб, які своїми рішеннями, діяльністю чи бездіяльністю сприяли їх допущенню.

7. Завершення службового розслідування

7.1. За результатами службового розслідування члени комісії складають акт, у якому зазначаються:

посада, прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, освіта особи, стосовно якої проведено службове розслідування, строк її служби в митних органах і перебування на займаній посаді;

обставини, які стали підставою для проведення службового розслідування;

висновки службового розслідування (чітке визначення змісту порушення, причетних до нього осіб, оцінка наданих ними пояснень, викладення обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність чи знімають з посадової особи звинувачення або підозру, а також причини та умови, що сприяли порушенню, ужиті або запропоновані заходи до їх усунення);

пропозиції щодо притягнення до відповідальності (дисциплінарної, адміністративної або кримінальної) в разі підтвердження фактів порушення з боку посадової особи, а також відшкодування матеріальних і моральних збитків тощо.

До підписання акта членами комісії він розглядається та погоджується юридичним та кадровим підрозділами митного органу.

7.2. Акт про результати службового розслідування підписується членами комісії та подається на розгляд керівника митного органу, який призначив розслідування. До подання акта на розгляд керівнику з ним повинна бути ознайомлена посадова особа, стосовно якої проводилося службове розслідування.

7.3. Члени комісії мають право в додатку до акта письмово викласти свою окрему думку.

7.4. Керівник митного органу, стосовно посадової особи якого проводилося службове розслідування, розглядає акт у присутності її та членів комісії і вислуховує їх. За результатами розгляду керівник митного органу в десятиденний строк приймає рішення (у вигляді наказу, резолюції тощо), з яким її ознайомлює.

7.5. За матеріалами службового розслідування посадова особа може бути притягнута до відповідальності тільки згідно із чинним законодавством.

7.6. Якщо посадова особа, яка скоїла порушення, за номенклатурою посад перебуває на посаді, призначення на яку та звільнення з якої здійснюються Держмитслужбою, то керівником митного органу, у якому працює ця особа, на ім'я Голови Держмитслужби в десятиденний строк вносить обгрунтоване подання, з яким має бути ознайомлений порушник, та необхідні матеріали щодо застосування до винного дисциплінарного стягнення або заходів дисциплінарного впливу.

Дисциплінарні стягнення до винних посадових осіб можуть бути застосовані не пізніше одного місяця з дня затвердження керівником акта службового розслідування в порядку, визначеному чинним законодавством.

7.7. Якщо під час службового розслідування встановлюються діяння з ознаками злочину, матеріали розслідування передаються до правоохоронних органів за належністю.

7.8. Матеріали службового розслідування та акт про результати службового розслідування зберігаються в митному органі, який видав наказ про проведення розслідування.

Заступник начальника Управління власної безпеки А.Майоров.