Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 61/102/43 від 06.04.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 травня 1999 р. за N 309/3602

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
праці та соціальної політи
ки
N 266/604/127 від 29.08.20
05 )

Про порядок призначвення та виплати державної грошової
допомоги деяким категоріям пенсіонерів

У зв'язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 10 грудня 1998 року N 1951 "Про державну грошову допомогу деяким категоріям пенсіонерів" НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити Порядок призначення та виплати державної грошової допомоги деяким категоріям пенсіонерів (додається).

2. Наказ від 16 січня 1996 року N 9/12/7/100 (державний реєстр від 6 лютого 1996 року N 58/1083) "Про затвердження Порядку призначення та виплати державної грошової допомоги деяким категоріям пенсіонерів" вважати таким, що втратив чинність.

3. Зареєструвати Порядок у Міністерстві юстиції України.

Перший заступник Міністра праці та соціальної політики України С.А.Вегера

Заступник Міністра фінансів України В.М.Матвійчук

Перший заступник Голови Пенсійного фонду України А.П.Сорокін

Затверджено
Наказ Міністерства праці та
соціальної політики України,
Міністерства фінансів України,
Пенсійного фонду України
06.04.99 N 61/102/43

Порядок
призначення та виплати державної грошової допомоги
деяким категоріям пенсіонерів

Цей Порядок розроблений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 грудня 1998 р. N 1951 "Про державну грошову допомогу деяким категоріям пенсіонерів" і постанов Кабінету Міністрів України від 7 травня 1998 р. N 663 та від 21.12.1998 р. N 2034 "Про індексацію грошових доходів громадян".

1. Державна грошова допомога призначається і виплачується таким категоріям громадян:

1) одиноким непрацюючим громадянам, які досягли пенсійного віку, передбаченого законодавством України, в тому числі громадянам, пенсії яким призначені на пільгових умовах із зниженням пенсійного віку та за статтею 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) незалежно від віку;

2) одиноким непрацюючим громадянам, які визнані інвалідами 1 або 2 групи;

3) сім'ям, які складаються з непрацюючих громадян, що досягли пенсійного віку, встановленого законодавством України, або визнані інвалідами 1 або 2 групи, а також пенсії яким призначені відповідно до статті 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" незалежно від віку та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.

До числа одиноких громадян належать громадяни, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати. Цей Порядок поширюється також на подружжя, яке складається з осіб, зазначених у частині першій цього пункту, у разі, якщо вони не мають працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати.

Визначення кола осіб, які належать до родичів, здійснюється на підставі Кодексу про шлюб та сім'ю України ( 2006-07 ) (статті 32, 58, 81) та Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" ( 3721-12 ) (ст.47).

Вказана допомога не виплачується громадянам, які перебувають на повному державному утриманні, а також дітям, допомога яким передбачена Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" ( 2811-12 ).

2. При зверненні за призначенням допомоги громадянам, які зазначені в пункті 1 цього Порядку і пенсія яким призначена, починаючи з 1 грудня 1998 року, належить державна грошова допомога в розмірі до 16 грн. 70 коп. у разі, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї за три попередні місяці перед місяцем звернення за допомогою не досягав 53 грн. 50 коп.

Призначення допомоги громадянам, які вказані в пункті 1 цього Порядку і пенсія яким призначена до 01.12.98, здійснюється відповідно до цього Порядку.

3. Якщо середньомісячний дохід кожного з членів сім'ї не досягає 53 грн. 50 коп., то державна грошова допомога визначається як різниця між 53 грн. 50 коп. і розміром середньомісячного доходу кожного члена сім'ї за три попередні місяці.

У разі, якщо в одного із членів сім'ї середньомісячний дохід перевищує 53 грн. 50 коп., але середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не досягає 53 грн. 50 коп., то державна грошова допомога призначається на члена сім'ї, у якого середньомісячний дохід нижче за 53 грн. 50 коп., і її розмір визначається з таким розрахунком, щоб середньомісячний сукупний дохід на кожного непрацездатного члена сім'ї був не нижче ніж 53 грн. 50 коп.

Приклад розрахунку наведено в додатку 1 до пункту 3 Порядку.

Максимальний розмір державної грошової допомоги на кожного члена сім'ї не може перевищувати 16 грн. 70 коп.

4. Державна грошова допомога призначається управліннями соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконкомів міських (районних у містах) Рад на підставі звернення громадян.

5. Державна грошова допомога призначається з місяця звернення за нею на шість місяців. При зверненні за допомогою після закінчення шести місяців після виникнення права на неї, державна грошова допомога призначається і виплачується за минулий час, але не більше ніж за шість місяців до місяця, в якому подано заяву про призначення цієї допомоги з усіма необхідними для цього документами. При цьому для визначення права на державну грошову допомогу за минулий час обчислення середньомісячного сукупного доходу провадиться додатково за три місяці, які передують місяцю виникнення права на неї.

6. Виплата державної грошової допомоги провадиться за рахунок коштів державного бюджету, що передаються до Пенсійного фонду України.

7. До сукупного доходу сім'ї включається:

1) пенсія, допомога (крім одноразової цільової допомоги та допомоги, що виплачується згідно з цим Порядком), довічне грошове утримання;

2) виплати, передбачені Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ( 796-12 ):

а) підвищення пенсій за проживання на територіях радіоактивного забруднення;

б) додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю;

3) одержувані особою аліменти.

8. У разі прийняття рішення про призначення державної грошової допомоги сім'ї, у складі якої є особи (пенсіонери, інваліди), які раніше працювали або навчались, до сукупного доходу сім'ї також включаються виплати, передбачені в пунктах 8, 9 Положення про умови та порядок надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1999 року N 238, а саме:

1) заробітна плата, в тому числі за надурочну роботу, за роботу в святкові, неробочі і вихідні дні та роботу за сумісництвом; плата за роботу в колективному сільськогосподарському підприємстві, надбавки і доплати всіх видів; премії, встановлені системами оплати праці на підприємстві, в установі, організації, незалежно від періодичності і джерел їх виплати; відсоткові надбавки і щорічна винагорода з фонду матеріального заохочення за підсумками роботи підприємства, установи чи організації за рік. Премії та щорічні винагороди включаються до сукупного доходу на час їх нарахування, при цьому за рік ураховується не більше однієї винагороди за вислугу років;

2) інші грошові виплати, які мають систематичний характер (польове забезпечення, доплати за роз'їзний і рухомий характер роботи тощо, крім виплат на відрядження);

3) стипендії, допомога на навчання, безпосередньо отримана особою від підприємства, установи чи організації, за винятком коштів, отриманих на умовах позики, кредитів;

4) доходи від підприємницької діяльності, селянського (фермерського) господарства, земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння та випасання худоби, доходи від реалізації товарів, худоби, птиці тощо, які визначаються місцевими органами виконавчої влади. При цьому враховуються доходи, отримані із земельної ділянки загальною площею понад 0,06 гектара;

5) доходи від заняття кустарно-ремісничими промислами, приватною практикою, літературною, художньою, музичною, артистичною та іншою творчою діяльністю. Доходи осіб, які займаються кустарно-ремісничими промислами або приватною практикою, визначаються на підставі даних районних державних податкових адміністрацій про розміри оподатковуваного доходу цих осіб за два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги;

6) усі види винагород, які виплачуються штатним (нештатним) літературним працівникам, художникам, фотокореспондентам та іншим особам з фонду авторського гонорару, а також винагороди, які виплачуються за публічне виконання творів. При цьому розмір доходу визначається як середньомісячний розмір гонорару за попередній рік, що передує року звернення за призначенням державної грошової допомоги, з урахуванням коефіцієнта зростання середньої заробітної плати за цей період;

Мати одержала пенсію за три місяці    
[63,63 + 63,63 + 64,53]
(проіндексований розмір пенсії 59,86)
 191 грв. 79 коп.
Син, інвалід II групи,
одержав пенсію за цей період (41 грн. х 3)
123 грв.00 коп.
 Середньомісячний сукупний дохід сім'ї на одного члена сім'ї становить (191 грв.79 коп.+123грв.00 коп.=314 грн.79 коп.:3:2)
52 грн. 47 коп.
 Допомога визначається в такому порядку:
1) визначається середньомісячний сукупний дохід на сім'ю за умови, щоб середньомісячний сукупний дохід на кожного непрацездатного
члена сім'ї був не нижче 53 грн. 50 коп.
 (53.50 х 2).
107 грн. 00 коп.
 2) визначається розмір допомоги сину 107,00 - 63,93
[(63,63 + 63,63 + 64,53) : 3] - 41,00 [(41,00 + 41,00 + 41,00) : 3]
 2 грн.07  коп.