Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 19 жовтня 1999 р. N 1931
Київ

Про затвердження Положення про особливості
організації і несення вартової служби в
дисциплінарному батальйоні (частині)

На виконання статті 2 Закону України "Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України" ( 550-14 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Положення про особливості організації і несення вартової служби в дисциплінарному батальйоні (частині), додається.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 жовтня 1999 р. N 1931

Положення
про особливості організації і несення вартової
служби в дисциплінарному батальйоні (частині)

1. Це Положення визначає особливості організації і несення вартової служби в дисциплінарному батальйоні (частині), охорони та оборони об'єктів і території, допуску до них осіб та конвоювання (супроводження) засуджених військовослужбовців, які відбувають покарання в дисциплінарному батальйоні (далі - засуджені).

2. Рішення про організацію охорони і оборони об'єктів і території, військового майна, конвоювання (супроводження) засуджених приймається командиром дисциплінарного батальйону (частини).

3. Для охорони та оборони об'єктів і території, на якій розташовані будівлі й споруди, призначені для розміщення і обслуговування засуджених, організовується вартова служба.

4. Для несення вартової служби від підрозділу охорони дисциплінарного батальйону (частини) віднаряджується варта, яка підпорядковується командиру дисциплінарного батальйону (частини) та черговому частини.

5. Охороні та обороні підлягають об'єкти і територія, на якій розташовані будівлі й споруди, призначені для розміщення та обслуговування засуджених. Територія повинна бути огороджена міцним парканом суцільного заповнення заввишки не менш як 2,5 метра. Зверху на паркані влаштовується козирок з колючого дроту в два ряди. На внутрішній території біля паркану обладнується контрольно-слідова смуга, яка обгороджується із зовнішнього і внутрішнього боків. Відстань між огорожами визначається залежно від місцевих умов від 5 до 10 метрів. Освітлення контрольно-слідової смуги влаштовується так, щоб вона була добре освітлена.

За периметром контрольно-слідової смуги встановлюються спостережні вишки, обладнані куленепробивними щитами, дверцями, що зачиняються зсередини, а також двосторонніми засобами зв'язку з начальником варти, сигналізацією і не менш як двома прожекторами. Чатовому для охорони та оборони об'єктів і території призначається ділянка контрольно-слідової смуги завдовжки до 500 метрів.

Залежно від величини периметра території, на якій розташовані будівлі і споруди, призначені для розміщення та обслуговування засуджених, визначається необхідна кількість постів.

6. Охорона об'єктів чатовими здійснюється шляхом стеження з спостережних вишок, а також використання технічних засобів охорони і застосування вартових собак. Для посилення охорони об'єктів під час негоди (туману, завірюхи тощо) розпорядженням командира дисциплінарного батальйону можуть відряджатися додаткові вартові, які несуть службу методом патрулювання.

7. Для виконання завдань, які раптово виникли, і надання допомоги чатовим у кожній варті з числа змін вартових створюють резервні групи, які за сигналом тривоги під командуванням начальника варти, його помічника або розвідного прибувають до місця події і діють залежно від обставин.

8. Вартове приміщення розташовується на території дисциплінарного батальйону (частини) за межами території, на якій розташовані житлові та інші будівлі і споруди, призначені для розміщення та обслуговування засуджених.

9. Наряд, підготовка і озброєння варт, несення вартової служби, права та обов'язки осіб варти, застосування фізичної сили та зброї особовим складом варти, використання для охорони об'єктів і території технічних засобів охорони та застосування вартових собак здійснюються відповідно до вимог Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України ( 550-14 ).

10. Для конвоювання (супроводження засуджених під охороною військовослужбовців) призначаються щоденно наказом командира дисциплінарного батальйону (частини) конвої у складі начальника конвою (прапорщик, сержант) та конвоїрів з числа військовослужбовців підрозділу охорони. Кількість конвоїрів визначається в кожному окремому випадку з розрахунку, як правило, два конвоїри на одного засудженого, що має забезпечити надійну охорону засуджених і належний контроль за ними під час роботи чи занять.

Конвой озброюється штатною зброєю і засобами спеціального впливу.

Конвой підпорядковується командиру дисциплінарного батальйону (частини) та черговому частини. Перед відбуттям із частини конвою його начальник організовує ретельний огляд інженерно-технічного обладнання спеціальних автомобілів і у разі виявлення недоліків доповідає командирові батальйону (частини) або черговому частини.

Конвоїри зобов'язані забезпечувати додержання засудженими установленого порядку і не допущення ними порушень, а також спілкування із сторонніми особами.

11. На роботу і заняття за межі розташування дисциплінарного батальйону (частини) засуджених виводять у складі відділення чи взводу (із записом про це у книзі виходу та повернення засуджених) через контрольно-пропускний пункт під охороною озброєного конвою і командою відповідних командирів.

Вхід (вихід) через контрольно-пропускний пункт здійснюється під безпосереднім контролем чергового частини або його помічника.

Направлення засуджених до госпіталю і повернення до дисциплінарного батальйону (частини) здійснюють під конвоюванням, за винятком засуджених, яким надано право пересування без конвою.

12. У разі втечі засудженого, вчинення ним нападу або опору конвоїр має право застосовувати фізичну силу, а у крайньому разі вогнепальну та холодну зброю, коли її застосування не погрожує життю або здоров'ю оточуючих. При цьому конвоїр спочатку попереджує засудженого вигуком: "Стій! Стріляти буду" і робить попереджувальний постріл вгору, а у разі невиконання цієї вимоги застосовує зброю для його затримання.