Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 166/08-06-1061 від 28.09.99
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
14 жовтня 1999 р. за N 702/3995
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
праці та соціальної політики
N 239/541/457/1455/114/106/82-ос від 29.07.2005 )
Про затвердження Порядку призначення та виплати
одноразової допомоги органами соціального захисту
населення при народженні дитини
На виконання пункту 2 Закону України від 25 березня 1999 року N 563-XIV "Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення окремих виплат органами соціального захисту населення" НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок призначення та виплати одноразової допомоги органами соціального захисту населення при народженні дитини (додається).
2. Міністерству праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управлінням соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, виконавчим дирекціям Фонду соціального страхування України керуватися зазначеним Порядком у роботі та довести його до відома місцевих органів виконавчої влади.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра та заступника Голови правління Фонду відповідно до розподілу обов'язків.
Перший заступник Міністра праці та соціальної політики С.Вегера
Голова правління Фонду соціального страхування О.Єфіменко
Затверджено
Наказ Міністерства праці та
соціальної політики України,
Фонду соціального страхування України
від 28 вересня 1999 р. N 166/08-06-1061
Порядок
призначення та виплати одноразової
допомоги органами соціального захисту
населення при народженні дитини
1. Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України від 25 березня 1999 року N 563-XIV "Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення окремих виплат органами соціального захисту населення" (надалі Закон).
2. Одноразова допомога при народженні дитини (надалі - допомога) призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків.
3. Підставами для призначення допомоги при народженні дитини є письмова заява батьків та довідка про народження дитини, видана органом реєстрації актів громадянського стану (РАГСу). Для отримання додаткової допомоги, крім того, подається довідка медичного закладу, яка видається на основі облікової форми N III/у "Індивідуальна карта вагітної та породіллі" (рядок 1 "дата взяття на облік").
4. Видатки на виплату допомоги при народженні дитини фінансуються з бюджету Фонду соціального страхування України через його місцеві відділення.
Профспілкові об'єднання, що самостійно управляють коштами соціального страхування і не входять до бюджетів відділень Фонду, відшкодовують кошти відділенням Фонду соціального страхування України згідно з розрахунком щомісяця.
5. Органи соціального захисту населення на підставі отриманих документів, визначених у пункті 3 цього Порядку, складають та подають відділенням Фонду до 25 числа поточного місяця заявки на фінансування виплати допомоги в наступному місяці.
6. До 5 числа поточного місяця місцеві відділення Фонду перераховують органам соціального захисту населення кошти на виплату допомоги.
У залежності від фінансового стану відділення фінансування може провадитись поетапно, але не більше трьох разів на місяць.
7. Перераховані органам соціального захисту населення кошти на виплату допомоги відділеннями Фонду відображаються за обліком:
Дебет рахунку 12
Кредит рахунку 003
8. Виплата допомоги провадиться через поштові відділення за списками (відомостями), наданими органами соціального захисту населення або через банківську установу шляхом перерахування на особовий рахунок одного з батьків за його заявою.
Поштові витрати провадяться за рахунок коштів бюджету соціального страхування відділень Фонду і відображаються у рядку 19 таблиці 3 за розрахунковою відомістю "інші витрати".
9. Витрати за розрахунковою відомістю відображаються за обліком:
Дебет рахунку 21 - сума одноразової допомоги
21 - сума поштових витрат
Кредит рахунку 12
10. Органи соціального захисту населення до 10 числа після закінчення кварталу подають відділенням Фонду звіт (розрахункову відомість форми 4-ФСС) про використання коштів.
До звіту (розрахункової відомості) додаються копії списків (відомостей), завірені в установленому порядку підписами та печатками.
11. На 1 число кожного кварталу між відділеннями Фонду соціального страхування та органами соціального захисту провадиться звірка взаємних розрахунків за перерахованими та витраченими коштами соціального страхування, складається акт звірки.
12. Одноразова допомога при народженні дитини, яка була призначена на підприємствах, в установах та організаціях до набрання чинності Законом, має бути ними сплачена повністю.
Начальник Відділу соціальних виплат та допомоги Т.А.Міщенко