Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

I сесія XXII скликання

РІШЕННЯ
N 216 від 10.07.97
м.Київ

( Рішення втратило чинність на підставі Рішення
Київміськра
ди
N 563/197
3 від 21.10.20
04 )

( Рішення втратило чинність, крім пункту 7, на підставі Рішення
Київміськради N 104/825 від 27.04.2000 )

Про плату за землю в м.Києві

З метою забезпечення економічного регулювання земельних відносин в м. Києві, визначення розмірів та порядку плати за землю і на виконання Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про плату за землю" Київська міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Затвердити економіко-планувальне зонування території м. Києва (додаток 1).

2. Затвердити як тимчасові на 1997-1998 рр.:

- грошову оцінку земель м. Києва (додаток 2);

- середній розмір податку за землі несільськогосподарського призначення по економіко-планувальних зонах в залежності від
функціонального призначення об'єкту, розташованого на

земельній ділянці (додаток 3);

- ставки податку за землі сільськогосподарського призначення

(додаток 4);

3. Затвердити локальні коефіціенти на місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони (додаток 5).

Встановити, що при визначенні грошової оцінки земель житлової забудови локальні коефіцієнти на місце розташування земельної ділянки в межах економіко-планувальної зони не застосовуються.

4. Визнати додаток 3 до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 26 квітня 1996 р. N 621 "Про грошову оцінку земель м. Києва" таким, що втратив чинність.

5. Встановити, що при переході прав на будівлю або споруду плата за землю справляється з дня виникнення права власності або права користування будівлею або спорудою.

6. Встановити, що плата за землі залізниць справляється у розмірі 25 відсотків від суми земельного податку, обчисленого за середньою ставкою податку по місту без врахування локальних коефіцієнтів.

7. За землі загального користування (майдани, вулиці, проїзди, шляхи, набережні, парки, міські ліси, лісопарки, гідропарки, пляжі, сквери, бульвари, кладовища, місця знешкодження та утилізації відходів, водні простори рік, озер, каналів, водосховищ), а також за землі технічної і транспортної інфраструктури (споруди і мережі водопостачання, каналізації, теплозабезпечення, електропостачання, включаючи зовнішнє освітлення, слабострумкові пристрої, радіотелевізійні центри та об'єкти зв'язку, споруди санітарної очистки та благоустрою, гідротехнічні споруди, мости, шляхопроводи, естакади) плата не справляється.

8. Доручити Київській міській державній адміністрації і Київському міському управлінню земельних ресурсів Держкомзему завершити роботи з коригування грошової оцінки земель м. Києва. Скориговану грошову оцінку земель міста Києва подати на розгляд Київраді до 01.10.1998 р.

9. Встановити загальний порядок визначення орендної плати за землю і стягнення орендної плати:

9.1. Розмір орендної плати за землю погоджується постійною комісією з питань розвитку міста і визначається остаточно договором на право тимчасового користування земельною ділянкою на умовах оренди.

9.2. Орендна плата вноситься щоквартально рівними частинами до 15 числа наступного за звітним кварталом місяця.

9.3. За несвоєчасну сплату орендної плати справляється пеня у розмірі 0,3 відсотки суми недоїмки за кожний день прострочення.

10. Київській міській державній адміністрації відкрити два спеціальних бюджетних рахунки, на які зараховувати окремо земельний податок і окремо орендну плату, в тому числі всі кошти, які надходили раніше на бюджетні рахунки районних рад або райдержадміністрацій як плата за землю.

11. Київській міській державній адміністрації надавати постійній комісії з питань розвитку міста інформацію про стягнення плати за землю щоквартально не пізніше 30 числа першого місяця кварталу.

12. Визначити, що кошти від плати за землю (як земельний податок, так і орендна плата),які надходять на спеціальні бюджетні рахунки, використовуються за погодженням з постійною комісією з питань розвитку міста виключно для передбачених Законом України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про плату за землю" цілей, а саме:

- фінансування заходів щодо охорони міських земель і раціонального їх використання, в тому числі на розробку проектів детального планування і інвентаризації землі з визначенням частини площ наданих земельних ділянок, що перевищують норми відведення;

- ведення державного земельного кадастру, землеустрою, моніторінгу земель згідно до затвердженої Київською міською радою програмою Земельної реформи;

- створення земельного інноваційного фонду;

- відшкодування за землі, вилучені з користування для громадських або суспільних потреб за рішенням Київради;

- розробка містобудівної документації;

- розвиток інфраструктури міста, в першу чергу на будівництво метро і швидкісного трамваю;

- газифікація, благоустрій, водопостачання і каналізація в районах малоповерхової забудови;

- для розробки планів земельно-господарського устрою міста.

13. Київській міській державній адміністрації визначити землі, на яких землекористувачем є ГоловУКБ, і стягнути з землекористувача недоїмки за два роки.

14. Передати райрадам повноваження Київради з питань надання пільг щодо плати за землі під житловою забудовою, колективним садівництвом і городами.

15. Ввести в дію п.п. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12, 14 цього рішення з 1 січня 1997 р.

16. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії з питань розвитку міста і з питань планування, бюджету та фінансів.

Головуючий В.Артеменко