Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА I ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
ГОЛОВНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСПЕКТОР ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 27 від 07.08.97
м.Київ

( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного
департаменту ветеринарної медицин
и
N 3
2 від 19.04.20
05 )

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 серпня 1997 р. за N 326/2130

Про затвердження Правил видачі ветеринарних
документів на вантажі, що підлягають
обов'язковому ветеринарному контролю

( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Головного
державного інспектора ветеринарної медицини
N 38 від 19.10.99
)

На виконання статті 2 Закону України "Про ветеринарну медицину" (2498-12) та з метою чіткої організації ветеринарного контролю за вантажами, що підлягають обов'язковому ветеринарному контролю, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила видачі ветеринарних документів на вантажі, що підлягають обов'язковому ветеринарному контролю, що додаються.

2. Головним державним інспекторам ветеринарної медицини Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, районів, регіональних служб державного ветеринарного контролю на кордоні і транспорті встановити контроль за достовірністю оформлення ветеринарних документів відповідно до чинного законодавства та цих Правил.

3. Зареєструвати даний наказ в Міністерстві юстиції.

4. Управлінню державної ветеринарної інспекції забезпечити тиражування та розсилання наказу до установ ветеринарної медицини.

Затверджено
наказом Головного державного
інспектора ветеринарної
медицини України від
07.08.97 р. N 27

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 серпня 1997 р. за N 326/2130

Правила
видачі ветеринарних документів на вантажі,
що підлягають обов'язковому ветеринарному
контролю

1. Ці Правила розроблені відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину" ( 2498-12 ) і є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від відомчої підпорядкованості і форм власності, посадовими особами та громадянами.

2. З метою охорони території України від занесення з території інших держав або карантинної зони збудників карантинних хвороб тварин, птиці та з метою захисту населення від хвороб, спільних для тварин і людей, обов'язковому ветеринарному контролю підлягають перевезення тварин і птиці всіх видів, продуктів і сировини тваринного походження, риби, бджіл, шовкопрядів, кормів, кормових добавок, біопрепаратів, ветеринарних лікарських засобів, штамів мікробів, вірусів та грибів, токсинів тощо.

3. Ці вантажі супроводжуються ветеринарними документами (ветеринарними свідоцтвами, ветеринарними сертифікатами, довідками) встановленого зразка, що видаються установами ветеринарної медицини на місцях.

Ветеринарні свідоцтва чинні на території всієї країни і є разові. При експортуванні вантажів до інших країн на прикордонних пунктах державного ветеринарного контролю ветеринарні свідоцтва обмінюються на ветеринарні сертифікати.

Ветеринарні свідоцтва та ветеринарні сертифікати, написані чорнилом різного кольору або неоднаковим почерком (крім підпису), а також такі, що мають виправлення, не мають підпису та печатки, у тому числі й дати їх видачі, вважаються недійсними. ( Пункт 3 доповнено абзацом третім згідно з Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини N 38 від 19.10.99 )

Бланки ветеринарних свідоцтв та ветеринарних сертифікатів, а також заповнені їхні корінці підлягають зберіганню нарівні з документами суворого обліку. ( Пункт 3 доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини N 38 від 19.10.99 )

4. Довідкою супроводжується переганяння або перевезення тварин, транспортування продукції або сировини тваринного походження у межах адміністративного району. Довідка не може бути документом, що дає право вивозити (переганяти) тварин і випускати продукти та сировину тваринного походження за межі адміністративного району.

5. Право видачі ветеринарних свідоцтв надається керівникам (начальникам, завідувачам), головним (провідним) лікарям ветеринарної медицини таких організаційних структур державної ветеринарної медицини:

районних підприємств (лікарень) державної ветеринарної медицини, дільничних лікарень ветеринарної медицини, дільниць ветеринарної медицини;

міських підприємств (лікарень) державної ветеринарної медицини, міських районних лікарень ветеринарної медицини, прикордонних і транспортних пунктів державного ветеринарного контролю.

6. Право видачі ветеринарних сертифікатів надається організаційним структурам регіональних служб державного ветеринарного контролю на кордоні і транспорті.

7. Дозвіл на вивезення підконтрольних вантажів за межі Автономної Республіки Крим, областей погоджується з управліннями ветеринарної медицини, за межі держави - з Державним департаментом ветеринарної медицини Міністерства агропромислового комплексу України.

8. Довідки видаються лікарями та фельдшерами ветеринарної медицини установ державної ветеринарної медицини, господарств, підприємств.

9. Ветеринарні свідоцтва дійсні для пред'явлення до відправлення: тварин і харчових тваринницьких продуктів - протягом 3 днів, а сировини тваринного походження - протягом 5 днів від дня їх видачі. Ксерокопії бланків ветсвідоцтв та ветсертифікатів вважаються недійсними.

10. За виникнення захворювання тварин на ящур або іншу карантинну хворобу, що входить до списку "А" МЕБ, ветеринарні свідоцтва на перевезення (переганяння) тварин, продуктів та сировини тваринного походження із однієї території в іншу видаються головними лікарями ветеринарної медицини за дозволом ветеринарного органу відповідної області або Автономної Республіки Крим, на міжобласні (міждержавні) перевезення у зазначених випадках - за дозволом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства агропромислового комплексу України. За цих умов у ветеринарному свідоцтві проставляються дані про те, хто і коли дав дозвіл на перевезення, що засвідчується підписом і круглою печаткою установи державної ветеринарної медицини.

11. За порушення цих Правил службові особи несуть відповідальність відповідно з чинним законодавством.