Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
N 136 від 24.03.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 травня 1999 р. за N 338/3631

Про затвердження Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за експортними,
імпортними та лізинговими операціями

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку
N 281 від 10.06.
99
N 585 від 13.12.
99 )

Відповідно до Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" від 23.09.94 N 185/94-ВР та враховуючи зміни, які відбулись протягом 1994 - 1998 рр. у сфері валютного регулювання і контролю за розрахунками резидентів за експортними, імпортними та лізинговими договорами, а також з метою встановлення нового порядку надання резидентам індивідуальних ліцензій Національного банку України на продовження законодавчо встановлених строків розрахунків за такими договорами, Правління ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Інструкцію про порядок здійснення контролю і отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями (додається).

2. Визнати такою, що втратила чинність, Інструкцію Національного банку України "Про порядок здійснення розрахунків у іноземній валюті за експортно-імпортними операціями на умовах відстрочки платежів чи поставок", затверджену наказом Національного банку України від 14.06.94 N 85 (зі змінами і доповненнями).

3. Контроль за виконанням постанови покласти на першого заступника Голови Правління В.С.Стельмаха та директора Департаменту валютного регулювання С.О.Яременка.

4. Ця постанова набуває чинності через десять днів після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

Голова В.А.Ющенко

Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
від 24 березня 1999 р. N 136

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 травня 1999 р. за N 338/3631

Інструкція
про порядок здійснення контролю і отримання
ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими
операціями

На виконання Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (185/94-ВР), Указу Президента України від 21.01.98 N 41/98 "Про запровадження режиму жорсткого обмеження бюджетних видатків та інших державних витрат, заходи щодо забезпечення надходження доходів до бюджету і запобігання фінансовій кризі" та постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.98 N 1753 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1994 р. N 882" Національний банк України визначає такий порядок здійснення уповноваженими банками контролю за дотриманням резидентами встановлених законодавством строків розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями і отримання резидентами індивідуальних ліцензій Національного банку України на перевищення цих строків.

1. Загальні положення

1.1. У цій Інструкції терміни вживаються в такому значенні:

Товар - будь-яка продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права, призначені для продажу (оплатної передачі).

Експорт - продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України, включаючи реекспорт товарів.

Імпорт - купівля українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів із ввезенням або без ввезення цих товарів на територію України, включаючи купівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.

Лізинг - це фінансовий або оперативний лізинг у формі міжнародного лізингу.

Валюта ціни - будь-яка валюта, в якій встановлюється, згідно з умовами договору, ціна товару.

Валюта платежу - будь-яка валюта, в якій здійснюється, згідно з умовами договору, оплата товару.

Ліцензія - індивідуальна ліцензія Національного банку України, видана на перевищення встановлених законодавством строків розрахунків.

Банк - будь-який уповноважений банк або уповноважена кредитно-фінансова установа, їх філії.

ВМД - належним чином оформлена вантажна митна декларація.

Поставка - поставка продавцем-нерезидентом товару відповідно до умов імпортного договору.

День виникнення порушення - перший день після закінчення встановленого законодавством строку розрахунків за експортною, імпортною та лізинговою операцією або строку, встановленого відповідно до раніше одержаних за цією операцією ліцензій.

1.2. За наявності кількох документів з різними датами підписання з метою контролю за дотриманням резидентом законодавчо встановлених строків розрахунків використовується той з документів, який підтверджує фактичне виконання робіт або надання (отримання) послуг згідно з усіма умовами, передбаченими договором, і який підписаний раніше.

1.3. Якщо договір передбачає поставку товару в Україну або здійснення авансового платежу на користь нерезидента у кілька етапів, то банк здійснює контроль за строками розрахунків окремо за кожним фактом здійснення поставки товару або авансового платежу.

1.4. Якщо згідно з умовами договору валюта платежу відрізняється від валюти ціни, то банк з метою контролю за повнотою розрахунків за цією операцією використовує передбачені у договорі умови перерахування валюти ціни у валюту платежу.

За відсутності у договорі умов, які дають змогу однозначно визначити курс (крос-курс), за яким здійснюється перерахування, банк з метою контролю використовує:

а) офіційний обмінний курс Національного банку України на дату платежу, якщо однією з валют є гривня;

б) курс, що склався на Московській міжбанківській валютній біржі або встановлений центральним банком країни СНД чи Балтії на дату платежу, якщо одна з валют є валютою країни СНД чи Балтії, а інша - не є гривнею;

в) курс на останню дату публікації у "FINANCIAL TIMES" - в усіх інших випадках.

( Пункт 1.5 розділу 1 виключено на підставі Постанови Нацбанку N 281 від 10.06.99 )

1.5. Попередня (авансова) оплата за імпортними договорами резидентів не повинна перевищувати 20 % від вартості договору за умови, що вказана сума не перевищує 100 тисяч доларів США (або еквівалента цієї суми в іншій іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України чи в гривнях). Якщо попередня (авансова) оплата перевищує 20 % від вартості договору або вищезазначену суму, то перерахування коштів може бути здійснено за погодженням з Національним банком України. Для цього до Національного банку України надаються такі документи: заява; копія імпортного договору; копія статуту (положення). Національний банк України розглядає документи, представлені резидентом, протягом одного місяця з дати їх отримання.

Зазначене обмеження не поширюється:

а) на здійснення таких проплат в іноземній валюті: оплата послуг зв'язку та комунікацій; оплата послуг міжнародних платіжних систем; оплата послуг, пов'язаних із забезпеченням функціонування транспорту при міжнародних перевезеннях; передплата за періодичні видання та іншу передплатну поліграфічну продукцію; оплата страхових, туристичних, агентських (крім посередництва при експорті-імпорті продукції) та шипчандлерських послуг; оплата участі у семінарах, конференціях, виставках; оплата проживання в готелях; оплата мита та митних зборів за межі України; оплата послуг патентних повірених;

б) на здійснення таких проплат у гривнях: оплата переробки давальницької сировини; оплата виконання робіт з капітального будівництва та пусконалагоджувальних робіт у межах, передбачених у договорі;

в) на здійснення платежу після отримання документів за документарними інкасо та акредитивами.

1.5. Перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями резидентів дозволяється виключно за наявності ліцензії.

Обов'язковою умовою для отримання ліцензії є наявність відповідного рішення Кабінету Міністрів України про належність зовнішньоекономічного договору резидента до переліку договорів, установленого статтею 6 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті". Без виконання вказаної умови клопотання про отримання ліцензії Національним банком України не розглядаються.

1.6. Якщо відповідно до експортного (лізингового) договору резидент експортує продукцію (передає майно у лізинг нерезиденту) без її (його) вивезення з митної території України, то банк не здійснює контроль за строками розрахунків за таким договором.

1.7. Згідно з Указом Президента України від 27.10.98 N 1191/98 "Про державну підтримку космічної діяльності", який видано відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України ( 254к/96-ВР ), розрахунки за експортно-імпортними операціями після перерахування авансу суб'єктами космічної діяльності за виконання робіт з виготовлення (розробки) агрегатів, систем та їх комплектуючих для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів і наземних сегментів космічних систем здійснюються у строк до 500 календарних днів.

( Пункт 1.9 розділу 1 вилучено на підставі Постанови Нацбанку N 585 від 13.12.99 )

1.9. Відповідно до вимог Указу Президента України від 06.11.98 за N 1222/98 "Про гербовий збір" та актів законодавства України здійснюється маркування усіх оригіналів договорів, установчих документів та векселів суб'єктів підприємницької діяльності.

2. Розрахунки за експортними операціями

2.1. Виручка резидентів підлягає зарахуванню на їх рахунки в банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати оформлення ВМД (за договором консигнації попередньої ВМД, оформленої відповідно до митного режиму "експорт при ордерних поставках") на продукцію, що експортується, а у разі експорту робіт (послуг, прав інтелектуальної власності) - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.

2.2. Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків банк починає з наступного календарного дня після дня оформлення ВМД або підписання акта (іншого документа).

2.3. Банк знімає експортну операцію резидента з контролю після зарахування виручки за цією операцією (або її частини - у разі здійснення обов'язкового продажу) на поточний рахунок останнього.

2.4. Допускається зменшення суми валютної виручки на розмір комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти за проходження платежу через їх рахунки, якщо оплата резидентом таких винагород передбачена договором та підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо комісійна винагорода не перевищує 50 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті).

2.5. Якщо відповідно до чинного законодавства ВМД (у сумі до 100 доларів США) на продукцію, яка вивозиться з митної території України, не оформлюється, то банк, після надходження згідно з експортним договором виручки за цю продукцію на користь резидента, знімає таку експортну операцію з контролю.

3. Розрахунки за імпортними операціями

3.1. Імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 90 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу, виставлення векселя на користь постачальника товару, що імпортується, або при застосуванні розрахунків у формі документарного акредитива з моменту здійснення банком платежу на користь нерезидента, потребують одержання ліцензії.

3.2. Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків банк починає з наступного календарного дня після дня здійснення операцій, вказаних у п. 3.1 цієї Інструкції.

При застосуванні розрахунків у формі документарного акредитива моментом здійснення платежу на користь нерезидента вважається дата списання коштів з рахунку банку. При цьому банк повинен надати клієнту належним чином оформлене письмове повідомлення про списання коштів з рахунку банку на користь нерезидента, яке зобов'язане містити таку інформацію: назва нерезидента та банк нерезидента, N договору та N акредитива, валюта платежу та сума списаних коштів, дата списання коштів з рахунку банку.

3.3. Банк знімає імпортну операцію резидента з контролю після пред'явлення останнім акта (іншого документа), що засвідчує поставку нерезидентом продукції, виконання робіт, отримання послуг, що оплачені резидентом. У разі оформлення резидентом ВМД банк знімає імпортну операцію з контролю лише після отримання реєстру ВМД від відповідного митного органу згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України і Національного банку України від 26 грудня 1995 року N 1044 "Про заходи щодо забезпечення валютного контролю" (зі змінами). ( Абзац перший пункту 3.3 розділу 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою Нацбанку N 585 від 13.12.99 )

Для підтвердження факту отримання резидентом послуг від міжнародних інформаційних систем та міжнародних платіжних систем використовуються відповідні договори, рахунки на оплату послуг, документи, які формує платіжна система після здійснення взаєморозрахунків, тощо.

3.4. При оплаті передплатних періодичних поліграфічних видань підставою для перерахування коштів нерезиденту можуть бути належним чином оформлена передплатна квитанція або виставлений до оплати рахунок - незалежно від фактичного строку, за який здійснюється передплата (але не більше одного року). Якщо резидент не оформлює акт (або інший документ, що засвідчує отримання резидентом передплачених періодичних видань), то банк знімає таку імпортну операцію з контролю.

3.5. У разі повернення резиденту коштів, що були перераховані на адресу нерезидента за імпортним договором у зв'язку з тим, що взаємні зобов'язання за цим договором частково або повністю не виконані, резидент самостійно передає банку, який за дорученням резидента здійснив платіж на користь нерезидента, копії документів, які однозначно підтверджують повернення коштів (за умови, що кошти повернуто на рахунок резидента в іншому банку). Відповідальність за порушення цієї умови покладається на резидента.

4. Розрахунки за лізинговими операціями

4.1. Потребують одержання ліцензії лізингові операції резидентів, які здійснюються на умовах, коли відстрочення поставки об'єкта лізингу в Україну перевищує 90 календарних днів з моменту виставлення векселя, здійснення авансового платежу чи платежу на користь нерезидента-лізингодавця при використанні акредитивної форми розрахунків або якщо останній лізинговий платіж надійде на рахунок резидента-лізингодавця у строки, що перевищують 90 календарних днів з дати оформлення ВМД на вивезення з України об'єкта лізингу.

4.2. Якщо законодавчо встановлені строки порушені при проведенні розрахунків між лізингодавцем та продавцем об'єкта лізингу, один з яких є резидентом, а інший - нерезидентом і які є сторонами договору лізингу, укладеного у формі багатосторонньої (за участю лізингодавця, лізингоодержувача та продавця об'єкта лізингу) угоди, то контроль за такою операцією аналогічний контролю за експортними (імпортними) операціями резидентів.

4.3. Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків за лізинговою операцією, при здійсненні якої резидент виступає лізингоодержувачем, банк здійснює за зразком імпортних операцій резидентів.

4.4. Банк знімає з контролю лізингову операцію, за якою резидент виступає лізингоодержувачем, після пред'явлення останнім документа, що засвідчує поставку нерезидентом об'єкта лізингу.

4.5. Відлік законодавчо встановленого строку розрахунків за лізинговою операцією, при здійсненні якої резидент виступає лізингодавцем, починається з наступного календарного дня після дня оформлення ВМД на об'єкт лізингу.

За договором лізингу, строк розрахунків за яким перевищує законодавчо встановлений, резидент повинен одержати відповідне рішення Кабінету Міністрів України до початку передачі нерезиденту об'єкта лізингу.

4.6. Банк знімає з контролю лізингову операцію, за якою резидент виступає лізингодавцем, після зарахування суми останнього лізингового платежу (або його частини у разі здійснення обов'язкового продажу) на поточний рахунок цього резидента.

4.7. Допускається зменшення сум лізингових платежів на користь резидента-лізингодавця на розмір комісійних винагород, які утримали банки-нерезиденти за проходження платежів через їх рахунки, якщо оплата резидентом таких винагород передбачена договором та підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо комісійна винагорода не перевищує 50 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті).

5. Порядок одержання ліцензії

5.1. Ліцензії за експортною, імпортною та лізинговою операціями надаються центральним апаратом Національного банку України (далі - центральний апарат).

5.2. Якщо резидент представив центральному апарату заяву (додаток 1) та відповідне рішення Кабінету Міністрів України, вказане у п. 1.6 цієї Інструкції, протягом 12 робочих днів з дня виникнення порушення, то законодавчо встановлений строк розрахунків за експортною, імпортною та лізинговою операцією або строк, встановлений відповідно до раніше одержаних ліцензій за цією операцією, продовжується з дня виникнення порушення, інакше строк розрахунків продовжується з дати подання резидентом вищезазначених документів.

5.3. Центральний апарат розглядає документи, представлені резидентом, протягом двадцяти робочих днів з моменту отримання повного пакета документів і видає резиденту ліцензію або надає відповідь із зазначенням причин відмови у письмовій формі.

5.4. Ліцензія оформлюється на бланку Національного банку України (додатки 2 - 5) у двох примірниках, один з яких передається уповноваженій резидентом особі під її особистий підпис, другий - береться на окремий облік центральним апаратом.

Копії ліцензії центральний апарат передає регіональному управлінню Національного банку України (далі - Управління) за місцем реєстрації банку та Управлінню за місцем реєстрації резидента (якщо це не одне й те саме Управління).

Розглянуті документи заявнику не повертаються, а залишаються на зберіганні у центральному апараті.

5.5. Якщо оформлюється ліцензія на перевищення строків, установлених раніше наданими ліцензіями, то у її текст після інформації про підставу видачі слід включити інформацію про раніше надані ліцензії на перевищення законодавчо встановлених термінів розрахунків за цим договором (номер ліцензії, дата видачі ліцензії, реєстраційний номер, з якої і по яку дату є чинною ліцензія).

5.6. Якщо виявлено, що центральний апарат порушив порядок надання ліцензій, то винні особи несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Надані ліцензії можуть бути відкликані або їх умови переглянуті, якщо буде встановлено, що подані резидентом для одержання ліцензії документи містять свідомо неправдиву інформацію.

5.7. Резидент самостійно передає банку копію ліцензії протягом трьох банківських днів після її отримання. Банк не несе відповідальності за порушення резидентом цієї умови.

6. Порядок здійснення банками контролю за своєчасністю
розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими
операціями клієнтів банку

6.1. Банки зобов'язані вимагати від своїх клієнтів повної інформації про експортні, імпортні та лізингові операції, розрахунки за якими останні проводять через ці банки.

6.2. Банки зобов'язані при перерахуванні резидентом коштів на користь нерезидента, при надходженні від нерезидента коштів на користь резидента або - якщо резидент зазначений у реєстрі ВМД, вимагати від останнього (залежно від виду операції) копії: договору з нерезидентом, ВМД, актів та інших документів, що підтверджують здійснення експорту (імпорту) продукції, виконання робіт (надання або отримання послуг), здійснення експорту прав інтелектуальної власності, та інших документів, що необхідні банку для здійснення контролю за своєчасністю розрахунків за експортними, імпортними та лізинговими операціями його клієнтів. Копії цих документів підлягають збереженню у справі клієнта протягом строку, визначеного в Переліку документів Національного банку України, установ і організацій його системи, акціонерно-комерційних та комерційних банків України із зазначенням строків зберігання, затвердженому постановою Правління Національного банку України від 23.12.96 N 327, реєстраційний N 406.

6.3. Банк реєструє зазначені операції своїх клієнтів у спеціально заведених з цією метою журналах.

Усі аркуші журналів повинні бути пронумеровані, прошнуровані. Журнал завіряється підписами керівника та головного бухгалтера уповноваженого банку і скріпляється печаткою банку.

Строк зберігання журналів - 10 років.

6.4. Якщо резидент здійснює авансовий платіж (попередня оплата) в будь-якій формі, то банк фіксує в журналі назву імпортера або лізингоодержувача, постачальника продукції або лізингодавця, країну постачальника або лізингодавця, суму перерахованих коштів і дату перерахування, дату та N договору, дату закінчення законодавчо встановлених строків розрахунків, інформацію про одержані за цим договором резидента ліцензії, дату поставки продукції або об'єкта лізингу та вартість поставленої продукції або об'єкта лізингу.

6.5. У разі відвантаження резидентом продукції (об'єкта лізингу) експортна (лізингова) операція фіксується банком в аналогічному журналі після одержання реєстрів ВМД або надходження від нерезидента коштів на користь резидента, або - якщо резидент самостійно будь-яким чином надасть банку інформацію про цю операцію (наприклад, пред'явить копію ліцензії) з одночасною вимогою від резидента копій договору, ВМД (якщо кошти, що надійшли від нерезидента, не є авансовим платежем або попередньою оплатою).

6.6. У разі експорту або імпорту послуг (робіт, прав інтелектуальної власності) банк фіксує в журналі найменування імпортера, експортера, країни контрагента-нерезидента, дату та N договору, дату закінчення законодавчо встановлених строків розрахунків, інформацію про одержані за цим договором ліцензії, суму коштів і дату їх перерахування або отримання, дату підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт (надання послуг тощо), та суму коштів, зазначену в цьому акті (документі).

6.7. Якщо оплата товару, що імпортується, або об'єкта лізингу проводиться за рахунок коштів, отриманих на підставі кредитного договору без зарахування цих коштів на поточний рахунок резидента, то контроль за такою операцією здійснює той банк, який надав кредит (незалежно від того, чи відкритий у цьому банку поточний рахунок резидента).

6.8. Якщо резидент закриває рахунок в одному банку і переходить на обслуговування в інший банк, то банк, клієнтом якого був резидент, повинен протягом трьох банківських днів з дня закриття рахунку надати банку, в якому резидент відкриває рахунок (якщо резидент повідомив про цей банк), всю наявну у нього інформацію про незавершені експортні, імпортні та лізингові операції цього резидента. У разі відсутності в банку інформації про банк, в який резидент перейшов на обслуговування, банк надає в довільній формі податковим органам за місцем реєстрації резидента інформацію про цей факт.

7. Порядок надання інформації державним органам

7.1. Банки надсилають усі передбачені цим розділом Інструкції повідомлення до 5-го числа кожного місяця, а повідомлення згідно з пунктом 7.5 - у визначені цим пунктом строки - податковим органам за місцем реєстрації резидентів у письмовій формі з отриманням поштового підтвердження про вручення адресату та на магнітних носіях. У повідомленнях обов'язково зазначається повна назва, код ЄДРПОУ та місцезнаходження резидента.

7.2. Якщо відповідно до чинного законодавства ВМД на продукцію, що експортується, не оформляється (п. 2.5 цієї Інструкції), то банк надає інформацію податковим органам згідно з додатком 6.

7.3. Якщо резидент не оформляє акт (або інший документ), що засвідчує отримання резидентом передплачених періодичних видань (п. 3.4 цієї Інструкції), то банк надає інформацію податковим органам згідно з додатком 7.

7.4. Якщо клієнт не надав банку документи, потрібні останньому для з'ясування стану розрахунків за експортною, імпортною або лізинговою операцією цього клієнта (п. 6.1 цієї Інструкції), то банк у довільній формі повідомляє про цей випадок податковий орган.

7.5. При закритті резидентом рахунку в одному банку і переходом його на обслуговування в інший банк (п. 6.8 цієї Інструкції) банк, клієнтом якого був резидент, протягом трьох банківських днів з дня закриття рахунку в довільній формі надає всю наявну у нього інформацію про незавершені експортні, імпортні та лізингові операції цього резидента податковому органу.

7.6. При ненадходженні в законодавчо встановлені строки (або строки, визначені в ліцензіях) виручки, товарів або об'єкта лізингу банк:

а) подає інформацію про це Управлінню за місцем реєстрації банку за встановленими Національним банком України порядком та формою;

б) надає податковим органам інформацію про виявлені факти порушень чинного законодавства, що мали місце протягом звітного місяця, згідно з додатком 8.

7.7. Управління доводять інформацію, отриману від банків та їх філій, до відома центрального апарату за встановленими Національним банком України порядком та формою.

8. Відповідальність банків

За невиконання банками функцій агента валютного контролю та порушення положень цієї Інструкції банки несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Начальник відділу торговельних операцій Г.В.Юрчук

Додаток 1
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

Першому заступнику
Голови Правління
Національного банку України

Заява

 ________________________________,
(повна назва резидента)
 (______________________________)
(місцезнаходження резидента)

просить видати індивідуальну ліцензію на продовження законодавчо встановлених строків розрахунків за договором від _________ N _________ з ________________________________________________________________________________________________ на _______ днів

(повна назва нерезидента)

з "____"___________ ____ року по "____" ___________ ____ року.

Сума заборгованості за договором - _______________________________________________________________________________________

(сума заборгованості) (валюта)

Рішення Кабінету Міністрів України від _____________________ N ______________________________

Раніше отримані ліцензії за цим договором: від _____________ N ________________ (копії додаються)*.

    Керівник
_______________________
(прізвище, підпис)

* За відсутності не заповнюється.

Додаток 2
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

______________________ N ______________________

(дата видачі ліцензії)  (реєстраційний номер)

Індивідуальна ліцензія N ___
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків
за експортною операцією

з "____" ___________ _____ року по "____" ___________ _____ року

Видана резиденту ______________________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

за договором __________________________________________________________________________________________________________

(номер) (дата)

з нерезидентом ________________________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

на суму _______________________________________________________________________________________________________________

(сума заборгованості) (валюта)

на підставі __________________________________ від ____________ N ________________________

 (рішення Кабінету Міністрів України)

Без права передачі третім особам.

     Заступник Голови Правління


 _________________________________
(прізвище, підпис)

М.П.

Додаток 3
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

______________________ N _____________________

(дата видачі ліцензії)

 (реєстраційний номер) 

Індивідуальна ліцензія N ___
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків
за імпортною операцією

з "____" ___________ ____ року по "____" ___________ ____ року

Видана резиденту _______________________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

за договором ___________________________________________________________________________________________________________

(номер) (дата)

з нерезидентом _________________________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

на суму _______________________________________________________________________________________________________________

(сума заборгованості) (валюта)

на підставі __________________________________ від __________ N ________________

(рішення Кабінету Міністрів України)

Без права передачі третім особам.

 Заступник Голови Правління

 _________________________________
(прізвище, підпис)
 
М.П.

Додаток 4
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

______________________ N _____________________

(дата видачі ліцензії)  (реєстраційний номер) 

Індивідуальна ліцензія N ___
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків
за лізинговою операцією

з "____" ___________ ____ року по "____" ___________ ____ року

Видана резиденту-лізингодавцю __________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

за договором __________________________________________________________________________________________________________

(номер) (дата)

з нерезидентом ________________________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

на суму ______________________________________________________________________________________________________________

(сума заборгованості) (валюта)

на підставі ____________________________________ від ___________ N _____________

(рішення Кабінету Міністрів України)

Без права передачі третім особам.

 Заступник Голови Правління


 _________________________________
(прізвище, підпис)
 
М.П.

Додаток 5
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

______________________ N _____________________

(дата видачі ліцензії)  (реєстраційний номер)

Індивідуальна ліцензія N ___
на перевищення законодавчо встановлених строків розрахунків
за лізинговою операцією

з "_____" ____________ ____ року по "____"_____________ _____ року

Видана резиденту-лізингоодержувачу _______________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

за договором ___________________________________________________________________________________________________________

(номер) (дата)

з нерезидентом _________________________________________________________________________________________________________

(повна назва) (адреса)

на суму _______________________________________________________________________________________________________________

(сума заборгованості) (валюта)

на підставі ___________________________ від ____________ N _______________

(рішення Кабінету Міністрів України)

Без права передачі третім особам.

 Заступник Голови Правління


 _________________________________
(прізвище, підпис)
 
М.П.

Додаток 6
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

------------------------------------------------------------------------------
| N| Резидент - клієнт банку | Нерезидент | N і |Вар- | Дата | Сума |
|зп| | | дата|тість|зарахуван-|платежу|
| |-----------------------------+------------|дого-|дого-| ня коштів| і |
| |Назва| Код |Місцезнаходження|Назва|Країна|вору |вору | на розпо-|валюта |
| | |ЄДРПОУ| (адреса) | | | | | дільчий | |
| | | | | | | | | рахунок | |
------------------------------------------------------------------------------

Додаток 7
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

------------------------------------------------------------------------------
| N | Резидент - клієнт банку | Нерезидент | Підстава | Дата | Сума |
|зп | | | для |здійснення|платежу|
| |-----------------------------+------------|перераху- | платежу | і |
| |Назва| Код |Місцезнаходження|Назва|Країна| вання | | валюта|
| | |ЄДРПОУ| (адреса) | | | коштів | | |
------------------------------------------------------------------------------

Додаток 8
до Інструкції про порядок здійснення
контролю і отримання ліцензій за
експортними, імпортними та
лізинговими операціями

------------------------------------------------------------------------------
| N|Резидент - клієнт банку| Нерезидент |N і |Вартість|Дата здійснення|Сума |
|зп| | |дата|договору| платежу за |забор-|
| | | |дого| | імпортною |гова- |
| | | |вору| | (лізинговою) |ності |
| |-----------------------+------------| | | операцією чи | |
| |Назва| Код |Місцезна- |Назва|Країна| | |оформлення ВМД | |
| | |ЄДРПОУ|ходження | | | | | за експортною | |
| | | |(адреса) | | | | | (лізинговою) | |
| | | | | | | | | операцією | |
------------------------------------------------------------------------------