Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ

НАКАЗ
N 12 від 09.02.98
м.Київ

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного агентства земельних ресурсів України
N 583 від 21.11.20
12)

Про дотримання вимог чинного законодавства
при виконанні робіт з питань землеустрою

Аналіз робіт з питань землеустрою за 1997 рік свідчить, що вони виконувались 671 суб'єктом підприємницької діяльності всіх форм власності. В цілому підвищилась якість виконуваних ними робіт.

Проте перевірками встановлено, що в ряді регіонів, особливо в містах обласного та районного підпорядкування, якість робіт з питань землеустрою, виконаних суб'єктами підприємницької діяльності, продовжує не відповідати нормативним та технічним вимогам. Особливо численні порушення допускаються при оформленні права власності та права користування на землю фізичним та юридичним особам. Закрема при переоформленні права власності (користування) на земельні ділянки безпідставно вимагається погодження з природоохоронними, санітарними органами та органами архітектури, а при наданні земельних ділянок необгрунтовано вимагається до 20 погоджень з різними установами і організаціями та їх структурними підрозділами.

Роботи по складанню державних актів виконуються без укладання відповідних угод між замовником та виконавцем, а видача їх в окремих випадках здійснюється без реєстрації у відповідних органах. Не вираховуються координати поворотних точок меж земельних ділянок і не проводиться відповідна їх прив'язка до пунктів геодезичної мережі.

Допускається виконання видів робіт, на які відсутня затверджена в установленому порядку нормативно-технічна документація, а програми виконання таких робіт не погоджені з Держкомземом. Як правило, такі роботи в подальшому не мають практичного використання. Обмежуються права громадян на приватизацію земельних ділянок в межах "червоних ліній", а також у зв'язку з іншими необгрунтованими вимогами містобудівного характеру. Продовжується недотримання вказівки Держкомзему від 15 липня 1997 р. N 39 з цього питання.

На незадовільному рівні здійснюється державна землевпорядна експертиза та контроль за якістю технічної документації, що розробляється суб'єктами підприємницької діяльності.

В містах Полтаві, Тернополі, Запоріжжі, Миколаєві, Чернівцях та Києві не забезпечується належний контроль за обліком і зберіганням бланків державних актів, а в окремих населених пунктах Одеської області державні акти на право приватної власності на землю виготовлені на бланках недержавного зразка.

Мають місце грубі порушення фінансової дисципліни в окремих госпрозрахункових підрозділах районних відділів та міських управлінь (відділів) земельних ресурсів, які виявлені державними контролюючими органами. Не дотримується режим зберігання виготовленої технічної документації.

З метою ліквідації вказаних недоліків та неухильного забезпечення нормативно-технічних вимог щодо виконання робіт із землеустрою НАКАЗУЮ:

1. Голові Республіканського комітету Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, начальникам обласних, Київського і Севастопольського міських управлінь земельних ресурсів:

1.1. Забезпечити здійснення робіт по землеустрою та проектних робіт з охорони земель у відповідності з вимогами ст.101 Земельного кодексу України (561-12) тільки державними та іншими землевпорядними організаціями.

1.2. Запровадити практику розробки технічної документації по землеустрою іншими суб'єктами підприємницької діяльності на умовах субпідряду з державними та іншими землевпорядними організаціями, що дасть можливість здійснювати своєчасний контроль за якістю виконуваних робіт.

1.3. Взяти під особистий контроль розробку проектів відведення земельних ділянок та технічної документації при оформленні права власності та права користування на землю. Здійснити необхідні заходи щодо забезпечення зберігання та обліку бланків державних актів всіх форм власності на землю та користування нею, для чого зосередити їх в Республіканському комітеті Автономної Республіки Крим по земельних ресурсах і єдиному кадастру, обласних, Київському та Севастопольському міських управліннях земельних ресурсів, а видачу їх здійснювати лише після позитивного висновку державної землевпорядної експертизи на відповідні технічні звіти.

1.4. Провести в двомісячний термін атестацію всіх госпрозрахункових виробничих бюро (центрів) та перевірку якості робіт по землеустрою інших суб'єктів підприємницької діяльності, для чого залучити спеціалістів філіалів (відділення) Інституту землеустрою Української академії аграрних наук (за згодою).

1.5. Про вжиті заходи проінформувати Комітет до 15 квітня 1998 року.

2. Управлінню державної землевпорядної експертизи (Лоїк Г.К.) забезпечити експертизу всіх проектних, вишукувальних та обслідувальних робіт з питань землеустрою, що проводяться в межах міста Києва.

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника голови Комітету Кулініча В.В.

Голова Комітету Л.Я.Новаковський.