Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ

НАКАЗ
N 59 від 01.04.96
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
17 квітня 1996 р. за N 190/1215

( Наказ втратив чинність на підставі Рішення Державної
комісії з цінних паперів та фондового ринк
у
N 450 від 30.08.20
05 )

Про затвердження Порядку видачі Дозволів на здійснення
діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів

( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Держкомціннихпаперів
N 17 від 17.07.
97
N 79 від 23.06.98
)

На виконання Указу Президента України N 160/96 "Про внесення змін і доповнень до Указу Президента України від 25 травня 1994 року N 247", НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок видачі Дозволу на здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів (додається).

2. Відділу господарського забезпечення забезпечити виготовлення бланків Дозволів на здійснення діяльності щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

3. Управлінню нагляду за організаційно оформленими ринками організувати розгляд документів на видачу Дозволу на здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів та організувати контроль за виконанням вимог цього Порядку.

4. Управлінню нагляду за організаційно оформленими ринками разом з контрольно-правовим управлінням в місячний термін розробити Положення про порядок атестації фахівців з питань ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

5. Управлінню інформатики разом з управлінням нагляду за організаційно оформленими ринками у двомісячний термін забезпечити розробку програмного забезпечення для ведення баз даних по виданих Дозволах.

6. Усім особам, які здійснюють ведення реєстру (реєстрів) власників іменних цінних паперів в термін не пізніше 6 місяців з дати набрання чинності Порядку видачі Дозволу на здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів, привести свою діяльність відповідно до вище вказаного Порядку.

7. Встановити, що Центри сертифікатних аукціонів зберігають інформацію про власників, які придбали іменні акції на сертифікатних аукціонах в процесі приватизації державних підприємств, та передають її емітенту в обсязі, передбаченому Положенням про порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на члена Комісії Головка А.Т.

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку О.Мозговий

Затверджено
наказом Голови Державної комісії
з цінних паперів та фондового
ринку від 01.04.96 р. N 59
( В редакції Рішення Держкомісціннихпаперів
N 79 від 23.06.98
)

Порядок
видачі Дозволу на здійснення діяльності щодо
ведення реєстру власників іменних цінних паперів

Цей Порядок розроблений відповідно до Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" ( 710/97-ВР ) та Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ).

Відповідно до цього Порядку здійснюється видача спеціального дозволу на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів, а саме: реєстраторам - Дозволу на здійснення діяльності щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів (далі - Дозвіл реєстратору) та емітентам Дозволу на здійснення діяльності щодо ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів (далі - Дозвіл емітенту).

1. Загальні положення

1.1. Реєстратору та емітенту Дозвіл видається Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) або її територіальними органами.

1.2. Здійснення професійної діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів без відповідного Дозволу забороняється.

1.3. Реєстратор може отримати Дозвіл з дотриманням вимог, передбачених у розділі 2 цього Порядку, емітент - у розділі 3 цього Порядку.

1.4. За видачу Дозволу вноситься плата в розмірі, встановленому Комісією за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

2. Умови реєстрації Дозволу реєстратору

2.1. Вимоги до заявників для отримання ними Дозволу реєстратора

2.1.1. Реєстратор для отримання Дозволу повинен бути створений відповідно до порядку, визначеного законодавством України для створення суб'єктів підприємницької діяльності, у формі, передбаченій Законом України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ).

2.1.2. Ведення реєстрів власників іменних цінних паперів для реєстратора є виключним видом його діяльності, який не може поєднуватися з іншими видами діяльності, крім депозитарної.

2.1.3. Статутний фонд заявника повинен бути сформований виключно грошовими коштами в розмірі, встановленому Комісією.

2.1.4. Органи державної влади не можуть бути засновниками або учасниками реєстратора.

2.1.5. Центри сертифікатних аукціонів та їх правонаступники не можуть бути засновниками та учасниками реєстратора.

2.1.6. Якщо засновником реєстратора виступає емітент, реєстр якого веде зазначений реєстратор, то частка цього емітента в статутному фонді реєстратора не повинна перевищувати 10 відсотків.

2.1.7. Якщо засновником реєстратора виступає професійний учасник ринку цінних паперів або банк - торговець цінними паперами, то частка цього засновника в статутному фонді реєстратора не повинна бути більшою 25 відсотків.

2.1.8. Не можуть бути засновниками або учасниками реєстратора працівники депозитаріїв, зберігачів та інших реєстраторів, а також державних органів, які здійснюють контроль за діяльністю Національної депозитарної системи.

2.1.9. Для отримання Дозволу заявник повинен мати фахівців з кваліфікаційним посвідченням на право ведення реєстру власників іменних цінних паперів установленого зразка. Кількість фахівців та перелік операцій, які повинні виконуватися тільки цими фахівцями, встановлюються відповідним рішенням Комісії. Для вказаних фахівців діяльність у цього реєстратора повинна бути основним місцем їх роботи.

2.1.10. Працівникам реєстратора забороняється виконувати будь-яку оплачувану роботу для юридичних осіб, що здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, крім викладацької.

2.1.11. Працівникам реєстратора забороняється здійснювати професійну діяльність на ринку цінних паперів, бути засновниками або учасниками інших юридичних осіб, що здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів.

2.1.12. Заявник повинен розробити Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів, який затверджується керівником його виконавчого органу.

Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів повинен відповідати вимогам, установленим Комісією щодо порядку ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та містити:

- організаційно-функціональну схему реєстраторської діяльності, яка повинна відображати схему підрозділів реєстратора з визначенням повноважень, що на них покладені;

- перелік та опис виконання основних операцій реєстратора.

У цьому розділі відповідно до кожної операції повинні бути відображені дії кожного підрозділу реєстратора, який причетний до виконання певної операції, у межах наданих йому повноважень:

- перелік та форми вхідних, вихідних документів реєстратора;

- перелік та опис заходів загальної безпеки та збереження інформації у діяльності реєстратора.

У цьому розділі відповідно до кожного підрозділу та фахівця повинен бути зазначений обсяг інформації системи реєстру, до якої вони мають доступ:

- перелік та тарифи на послуги, що надаються емітенту та зареєстрованим особам;

- порядок інформування зареєстрованих осіб про зміни в діяльності емітента або самого реєстратора;

- посадові інструкції з визначенням кваліфікаційних вимог.

2.1.13. Для здійснення діяльності щодо ведення реєстрів заявник повинен мати такі приміщення:

- операційний зал;

- архів.

Операційний зал повинен являти собою приміщення, в якому реєстратор виконує свої основні функції щодо системи реєстру. При цьому приміщення, в якому провадиться робота реєстратора із своїми клієнтами, не повинно сполучатися з операційним залом.

Приміщення, де встановлена комп'ютерна техніка, має бути надійно захищене від несанкціонованого доступу сторонніх осіб. Доступ до комп'ютерного обладнання, де міститься інформація системи реєстру, дозволяється тільки уповноваженому на це персоналу, визначеному реєстродержателем за його наказом. Приміщення, де встановлена комп'ютерна техніка, повинно бути обладнане охоронною та протипожежною сигналізацією.

Архів повинен бути обладнаний охоронною та протипожежною сигналізацією, захищений від пошкодження водою та з інших причин, які можуть спричинити втрату або пошкодження вхідних та вихідних документів реєстратора. Доступ до архіву повинен бути обмеженим.

Для зберігання бланків сертифікатів заявник повинен мати сховище, обладнане охоронною та протипожежною сигналізацією, або металеві шафи (сейфи) з обмеженим до них доступом.

2.1.14. Особи, які відповідно до чинного законодавства можуть поєднувати декілька видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, зобов'язані діяльність щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів здійснювати в організаційно та функціонально відокремленому підрозділі. Підрозділ реєстратора повинен мати окреме приміщення та обмежений доступ інших працівників. Працівники підрозділу реєстратора не мають права суміщати роботу в інших підрозділах, що має бути обумовлено в посадових інструкціях.

2.1.15. Якщо кількість власників іменних цінних паперів, зареєстрованих у реєстрах емітентів, що обслуговуються одним реєстратором, перевищує 100000 осіб, Комісія встановлює додаткові вимоги до реєстратора.

2.1.16. Реєстратор, який отримав Дозвіл, має право здійснювати діяльність щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів із залученням своїх відділень, філій або представництв (підпорядкованих підрозділів) тільки після взяття їх на облік Комісією у порядку, встановленому Комісією окремим нормативним актом.

2.2. Порядок подання заяви на отримання Дозволу реєстратора

2.2.1. Для отримання Дозволу заявник, який відповідає пункту 2.1 цього Порядку, подає до центрального апарату Комісії такі документи:

- заяву про видачу Дозволу, яка складається згідно з додатком 1;

- нотаріально засвідчену копію Свідоцтва про державну реєстрацію заявника (для банків - довідку Національного банку про реєстрацію банку в Республіканській книзі реєстрації банків, валютних бірж та інших фінансово-кредитних установ);

- нотаріально засвідчені копії установчих документів реєстратора (статуту, установчого договору) з усіма змінами та доповненнями до них;

- висновок аудитора (аудиторської фірми) про склад та сплату статутного фонду реєстратора, який повинен містити такі відомості:

а) номер та дату договору між аудитором (аудиторською фірмою) і товариством на виконання аудиторських послуг;

б) серію і номер ліцензії на аудиторську діяльність, дату і номер рішення Аудиторської палати України про видачу ліцензії аудитору (аудиторській фірмі);

в) загальний обсяг статутного фонду відповідно до установчих документів;

г) порядок формування статутного фонду з визначенням частки кожного засновника реєстратора відповідно до установчих документів, вираженої в абсолютній сумі та у відсотках;

г') фактично внесений обсяг сплаченої частки статутного фонду кожним засновником, виражений в абсолютній сумі та у відсотках, форму внесків, посилання на документи, що підтверджують сплату (назва документа, його номер, дата складання);

- список керівного складу господарського товариства (керівник, його заступники, головний бухгалтер) із зазначенням про них таких даних:

а) прізвища, імені та по батькові;

б) посади;

в) освіти;

г) стажу роботи;

г') засобів зв'язку (телефон, факс, телетайп, Е-mail);

- список та засвідчені заявником копії кваліфікаційних посвідчень штатних працівників заявника, які відповідають вимогам підпункту 2.1.9 цього Порядку;

- довідку відповідного територіального органу Комісії про відповідність приміщень заявника вимогам цього Порядку. Така довідка повинна надаватися територіальним управлінням заявнику в термін не пізніше 5 (п'яти) робочих днів від дати реєстрації відповідної заяви;

- список суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих як в Україні, так і за її межами, де заявник виступає засновником, акціонером, учасником.

Список повинен містити такі відомості про суб'єкт підприємницької діяльності:

а) повне найменування;

б) код ідентифікації за ЄДРПОУ;

в) місцезнаходження;

г) розмір частки заявника в статутному фонді суб'єкта підприємницької діяльності, виражений в абсолютній сумі та у відсотках;

- комп'ютерну дискету 3,5" з інформацією про заявника, складеною у форматі, визначеному Комісією, та паперову копію цієї інформації, яка повинна бути підписана керівником заявника та скріплена його печаткою;

- Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів, що відповідає вимогам підпункту 2.1.12 цього Порядку;

- копію платіжного доручення про перерахування плати за видачу Дозволу.

2.2.2. Усі списки, переліки, відомості, висновки, що подаються заявником, повинні бути складені державною мовою, за терміном давності не перевищувати двох місяців з моменту подання документів та підписані керівником його виконавчого органу і засвідчені печаткою юридичної особи.

Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, що вказана в наданих для отримання Дозволу документах.

3. Умови видачі Дозволу емітенту

3.1. Вимоги до емітентів для отримання ними Дозволу

Для отримання Дозволу емітент повинен відповідати таким вимогам:

3.1.1. Емітент може самостійно вести власний реєстр, якщо кількість власників іменних цінних паперів у сукупності з усіх випусків цінних паперів емітента не перевищує 500.

3.1.2. Для отримання Дозволу емітент повинен мати фахівців з кваліфікаційним посвідченням на право ведення реєстру власників іменних цінних паперів установленого зразка. Кількість фахівців та перелік операцій, які повинні виконуватися тільки цими фахівцями, встановлюється відповідним рішенням Комісії. Для вказаних фахівців діяльність у цього емітента повинна бути основним місцем їх роботи.

3.1.3. Емітент повинен розробити Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів, який повинен бути затверджений керівником виконавчого органу емітента.

Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів повинен відповідати вимогам, установленим Комісією щодо порядку ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та містити:

- організаційно-функціональну схему діяльності емітента з ведення власного реєстру, яка повинна відображати схему підрозділів емітента з визначенням повноважень, що на них покладені;

- перелік та опис виконання основних операцій щодо ведення власного реєстру.

У цьому розділі за кожною операцією повинні бути відображені дії кожного підрозділу емітента, який причетний до виконання певної операції, у межах наданих йому повноважень:

- перелік та форми вхідних, вихідних документів, які використовуються емітентом для ведення власного реєстру;

- перелік та опис заходів загальної безпеки та збереження інформації у діяльності емітента з ведення власного реєстру.

У цьому розділі для кожного фахівця повинен бути зазначений обсяг інформації системи реєстру, до якої він має доступ:

- порядок інформування зареєстрованих осіб про зміни в діяльності емітента;

- посадові інструкції з визначенням кваліфікаційних вимог.

Емітент повинен безкоштовно надавати зареєстрованим особам послуги, які пов'язані з обліком прав власності на іменні цінні папери, крім надання виписок з реєстру за вимогою зареєстрованої особи та сертифікату в разі його втрати або пошкодження з вини власника.

3.1.4. Емітент для здійснення ведення власного реєстру повинен мати приміщення, яке повинно бути надійно захищене від несанкціонованого доступу сторонніх осіб, а також обладнане охоронною та протипожежною сигналізацією.

Доступ до комп'ютерного обладнання, де міститься інформація системи реєстру, дозволяється тільки уповноваженому на це персоналу, визначеному керівником емітента за його наказом.

Емітент повинен зберігати вхідні та вихідні документи щодо ведення власного реєстру в архіві. Архів повинен бути обладнаний охоронною та протипожежною сигналізацією, захищений від пошкодження водою та з інших причин, які можуть спричинити втрату або пошкодження документів. Доступ до архіву повинен бути обмежений.

Для зберігання бланків сертифікатів емітент повинен мати сховище, яке обладнане охоронною та протипожежною сигналізацією, або металеві шафи (сейфи) з обмеженим до них доступом.

3.2. Порядок подання заяви на отримання Дозволу емітенту

3.2.1. Для отримання Дозволу емітент, який відповідає вимогам пункту 3.1 цього Порядку, подає до відповідного територіального органу Комісії такі документи:

- заяву про видачу Дозволу, яка складається згідно з додатком 1;

- нотаріально засвідчену копію Свідоцтва про державну реєстрацію емітента (для банків - довідку Національного банку про реєстрацію банку у Республіканській книзі реєстрації банків, валютних бірж та інших фінансово-кредитних установ);

- нотаріально засвідчені копії установчих документів емітента з усіма змінами та доповненнями до них;

- копію свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску цінних паперів;

- список керівного складу юридичної особи (керівник, його заступники, головний бухгалтер) із зазначенням про них таких даних:

а) прізвища, імені та по батькові;

б) посади;

в) освіти;

г) стажу роботи;

г') засобів зв'язку (телефон, факс, телетайп, Е-mail).

- список та засвідчені емітентом копії кваліфікаційних посвідчень штатних фахівців емітента, які відповідають вимогам підпункту 3.1.3 цього Порядку;

- довідку про кількість власників іменних цінних паперів у сукупності з усіх випусків цінних паперів емітента;

- довідку відповідного територіального органу Комісії про відповідність приміщень емітента вимогам цього Порядку. Така довідка повинна надаватися територіальним управлінням заявнику в термін не пізніше 5 (п'яти) робочих днів від дати реєстрації відповідної заяви;

- комп'ютерну дискету 3,5" з інформацією про емітента, складеною у форматі, визначеному Комісією, та паперову копію цієї інформації, яка повинна бути підписана керівником виконавчого органу та затверджена печаткою емітента;

- Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів, що відповідає вимогам підпункту 3.1.6 цього Порядку;

- копію платіжного доручення про перерахування плати за видачу Дозволу.

3.2.2. Усі списки, переліки, відомості, висновки, що подаються емітентом, повинні бути складені державною мовою, за терміном давності не перевищувати двох місяців з моменту подання документів та підписані керівником його виконавчого органу і засвідчені печаткою юридичної особи.

Емітент несе відповідальність за достовірність інформації, що вказана у наданих для отримання Дозволу документах.

4. Рішення за наслідками розгляду заяви на
отримання реєстратором та емітентом Дозволів

4.1. Розгляд заяв та документів, які подаються заявником для отримання відповідного Дозволу, здійснюється у порядку, встановленому Комісією.

4.2. За наслідками розгляду заяви та документів приймається одне з таких рішень:

- про видачу відповідного Дозволу;

- про відмову у видачі відповідного Дозволу.

4.3. Рішення приймається протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дати реєстрації заяви та потрібних документів у центральному апараті Комісії (відповідному територіальному органі Комісії). Розгляд документів заявника може бути подовжений за відповідним письмовим зверненням заявника на термін не більше 30 (тридцяти) календарних днів.

4.4. Підставою для відмови у видачі Дозволу може бути:

- невідповідність заявника вимогам цього Порядку та чинному законодавству для здійснення ним діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів;

- невідповідність наданих заявником документів вимогам цього Порядку та чинному законодавству;

- наявність у наданих заявником документах недостовірних даних.

4.5. У рішенні про відмову у видачі Дозволу повинні бути вказані підстави відмови. Повідомлення про відмову у видачі Дозволу доводиться до заявника телефоном або телефаксом з обов'язковим письмовим підтвердженням.

При відмові у видачі Дозволу подані документи заявнику не повертаються.

5. Видача Дозволу реєстратору та Дозволу емітенту

5.1. Відповідний Дозвіл на здійснення діяльності щодо ведення реєстру (власного реєстру) власників іменних цінних паперів реєстратору або емітенту видається за формою згідно з додатком 2.

5.2. Дозвіл видається терміном на 3 (три) роки і діє на всій території України. Продовження терміну дії Дозволу здійснюється в порядку, встановленому для його одержання.

5.3. Дозвіл реєстратору підписується Головою Комісії чи уповноваженою ним іншою посадовою особою Комісії і засвідчується печаткою установи.

Дозвіл емітенту підписується керівником відповідного територіального органу Комісії чи уповноваженою ним іншою посадовою особою і засвідчується печаткою установи.

5.4. Дозволи реєструються за відповідними номерами у Реєстрі виданих Дозволів на здійснення діяльності щодо ведення реєстру (власного реєстру) власників іменних цінних паперів, який ведеться відповідним органом Комісії за формою згідно з додатком 3.

Після реєстрації Дозвіл вручається заявнику, про що в реєстрі виданих Дозволів здійснюється відповідний запис.

5.5. Дозвіл не підлягає передачі для використання іншими особами.

5.6. Діяльність щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів із закінченням терміну дії Дозволу не допускається.

Суб'єкт підприємницької діяльності, термін дії Дозволу якого закінчився, з метою продовження здійснення вказаної діяльності повинен одержати новий Дозвіл у Комісії у встановленому порядку.

З ініціативи суб'єкта підприємницької діяльності, що має Дозвіл, термін дії Дозволу може бути продовжено.

Реєстратор або емітент, що веде власний реєстр і дія Дозволу якого закінчується в термін не раніше трьох місяців, але не пізніше двох місяців до дати закінчення терміну дії Дозволу, повинен подати до органу Комісії, який видав Дозвіл, заяву та документи на продовження терміну дії Дозволу відповідно до встановленого порядку.

У разі непродовження терміну дії Дозволу за власною ініціативою реєстратор або емітент, що веде власний реєстр, протягом 30 календарних днів до дати закінчення терміну дії Дозволу повинен забезпечити передачу інформації та документів, які складають систему реєстру, новому реєстратору в порядку, встановленому Комісією, та в 10-денний термін з дати закінчення терміну дії Дозволу повернути бланк Дозволу Комісії.

6. Перелік відомостей, які реєстратор та емітент, що отримали
Дозвіл, подають до Комісії протягом терміну дії Дозволу

6.1. Реєстратор та емітент, що отримали Дозвіл, зобов'язані звітувати перед Комісією у терміни та в порядку, встановлені Комісією, окремим нормативним актом.

6.2. Реєстратор та емітент зобов'язані в термін не пізніше 10 (десяти) днів з моменту виникнення змін, що сталися в їх установчих документах та господарській діяльності, надсилати до органу Комісії, який видав Дозвіл, такі документи:

- нотаріально засвідчені копії змін і доповнень, внесених до установчого договору та статуту;

- довідку про зміни в персональному складі посадових осіб та фахівців, які мають кваліфікаційні посвідчення на право ведення реєстрів власників іменних цінних паперів;

- довідку про суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих як в Україні, так і за її межами, де реєстратор виступив засновником, акціонером, учасником;

- довідку про накладені на реєстратора санкції за господарські та фінансові правопорушення органами державної влади, судом, арбітражним або третейським судом;

- довідку про арешт банківських рахунків реєстратора;

- відповідне рішення про реорганізацію або ліквідацію реєстратора чи емітента;

- особливу інформацію про емітента (якщо організаційно-правова форма реєстратора - ВАТ) згідно з вимогами, встановленими Комісією.

6.3. У разі внесення змін до Порядку ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів реєстратор та емітент повинні у термін не пізніше 10 (десяти) днів з дати затвердження керівником виконавчого органу вказаних змін подати до органу Комісії, що видав Дозвіл, копію Порядку ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів з урахуванням змін. Порядок ведення системи реєстру власників іменних цінних паперів повинен відображати реальний стан виконання діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів.

6.4. Зміни до вартості послуг, що надаються зареєстрованим особам, затверджуються керівником виконавчого органу реєстратора та подаються до органу Комісії, що видав Дозвіл, не пізніше 10 днів від дати затвердження.

6.5. При зміні місцезнаходження юридична особа, яка отримала Дозвіл, зобов'язана подати до органу Комісії, що видав Дозвіл, такі документи:

- заяву про реєстрацію змін до виданого Дозволу;

- нотаріально засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта, яке підтверджує внесені зміни.

На підставі поданих документів заявнику протягом 30 (тридцяти) днів Комісією (відповідним територіальним органом) видається свідоцтво про реєстрацію змін до виданого Дозволу за встановленою формою (додаток 4). Інформація про видачу свідоцтва про реєстрацію змін до виданого Дозволу заноситься до Реєстру виданих Дозволів.

Плата за видачу свідоцтва про реєстрацію змін до Дозволу не стягується.

7. Зупинення дії та анулювання Дозволу

7.1. Зупинення дії та анулювання Дозволу реєстратору або емітенту у зв'язку з порушеннями законодавства щодо цінних паперів, нормативних актів Комісії здійснюються за постановою уповноваженої особи Комісії.

7.2. Постанова про зупинення дії Дозволу або анулювання Дозволу виноситься відповідно до Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Комісії від 09.01.97 N 2 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 27.01.97 за N 10/1814.

7.3. Управління розслідування правопорушень на ринку цінних паперів та правозастосування не пізніше 5 (п'яти) робочих днів від дати введення в дію відповідної постанови письмово повідомляє територіальні управління Комісії та управління Комісії, яке здійснює нагляд за діяльністю щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів, про зупинення дії Дозволу або анулювання Дозволу реєстратору або емітенту, що веде власний реєстр.

7.4. Підставою для зупинення дії Дозволу є порушення встановлених законодавством та нормативними актами Комісії умов та порядку здійснення діяльності щодо ведення реєстрів власників іменних цінних паперів.

7.5. Підставою для анулювання Дозволу є повторне або грубе порушення встановлених законодавством та нормативними актами Комісії умов та порядку здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів.

7.6. Під повторним слід розуміти порушення вимог чинного законодавства та нормативних актів щодо цінних паперів, скоєне реєстратором або емітентом, що веде власний реєстр, виявлене Комісією протягом року від дати винесення цьому реєстратору або емітенту розпорядження про усунення аналогічного порушення або накладення однієї із санкцій, передбачених Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" ( 448/96-ВР ).

Грубими порушеннями вважаються:

- передача іншій особі ведення реєстру;

- реєстрація переходу прав власності на цінні папери з порушенням вимог, установлених Комісією;

- здійснення посадовими особами підтвердження достовірності підпису власника (уповноваженої особи власника) на передавальному розпорядженні з порушенням вимог, установлених Комісією;

- здійснення будь-яких операцій з іменними цінними паперами, зареєстрованими в реєстрі, що не передбачені для реєстратора чинним законодавством;

- ведення реєстру без забезпечення можливості відновлення втраченої інформації щодо зареєстрованих осіб та належних їм цінних паперів;

- повна або часткова втрата реєстру без можливості її відновлення власними силами;

- недотримання термінів виконання доручень зареєстрованих осіб;

- надання державним органам, установам, будь-яким організаціям та особам інформації з реєстру, до якої вони не мають права доступу;

- інші порушення чинного законодавства за рішенням уповноваженої особи, яка розглядає справу про правопорушення.

7.7. При зупиненні дії Дозволу реєстратор не припиняє діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів стосовно емітентів, з якими в нього укладені договори.

7.8. З моменту запровадження в дію постанови про зупинення дії Дозволу реєстратор, дія Дозволу якого зупинена, зобов'язаний:

- у 3-денний термін письмово повідомити всіх емітентів, з якими даний реєстратор уклав договори про ведення реєстру власників іменних цінних паперів, про зупинення дії Дозволу;

- систематично (щомісяця) станом на перше число місяця складати реєстр у паперовій формі та передавати його емітенту в термін не пізніше 15 числа відповідного місяця.

Відповідальність за забезпечення організаційних, технічних заходів щодо відповідного зберігання та доступу до реєстру несуть уповноважені особи, визначені емітентом.

Кожний емітент, реєстр власників якого веде означений реєстратор, протязом терміну зупинення дії Дозволу не пізніше 15 числа кожного місяця зобов'язаний повідомляти відповідне обласне територіальне управління Комісії про отримання (неотримання) чергового реєстру від реєстратора.

7.9. Реєстратор, дія Дозволу якого зупинена, не має права укладати з емітентами угоди щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів.

7.10. Емітент має право в односторонньому порядку розірвати договір з реєстратором, дія Дозволу якого зупинена. При цьому реєстратор зобов'язаний в порядку, встановленому Комісією, передати інформацію та документи, які складають систему реєстру, новому реєстратору, з яким емітент уклав договір.

7.11. Реєстратор, дія Дозволу якого зупинена, зобов'язаний у встановлений термін усунути порушення та його наслідки і надати органу, який наклав санкцію щодо зупинення дії Дозволу, письмове повідомлення про усунення порушення.

7.12. На підставі повідомлення про усунення порушення Комісія має право:

- прийняти рішення про поновлення дії Дозволу;

- надати додаткове розпорядження у випадку, якщо будь-які потрібні дії не були вказані в раніше наданому розпорядженні;

- прийняти рішення про проведення перевірки виконання розпорядження про усунення порушення. У цьому випадку Комісія має право прийняти рішення про поновлення дії Дозволу після завершення перевірки;

- прийняти рішення про анулювання дії Дозволу.

7.13. Реєстратор має право на здійснення в повному обсязі діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів у випадку прийняття рішення щодо поновлення дії Дозволу з дати прийняття цього рішення.

7.14. При зупиненні дії Дозволу емітент, що веде власний реєстр, з моменту вступу в законну силу постанови про зупинення дії Дозволу зобов'язаний у встановлений термін усунути порушення та його наслідки і надати органу, який наклав санкцію щодо зупинення дії Дозволу, письмове повідомлення про усунення порушення.

На підставі повідомлення про усунення порушення орган, який наклав санкцію щодо зупинення дії Дозволу, має право прийняти одне з рішень, встановлених у п. 7.12 цього Порядку.

7.15. Після анулювання Дозволу забороняється здійснення вказаної діяльності на ринку цінних паперів.

7.16. Реєстратор, Дозвіл якого анульовано, зобов'язаний:

- передати інформацію та документи, які складають систему реєстру, новому реєстратору, з яким емітент уклав договір, в порядку, встановленому Комісією;

- у 10-денний термін з моменту введення в дію постанови про анулювання Дозволу повернути бланк Дозволу Комісії.

7.17. При анулюванні Дозволу емітент, що веде власний реєстр, зобов'язаний:

- укласти договір з реєстратором та передати йому інформацію та документи, які складають систему реєстру, в порядку, встановленому Комісією;

- у 10-денний термін з моменту набуття чинності постановою про анулювання Дозволу повернути бланк Дозволу відповідному територіальному органу Комісії.

7.18. Дія анульованого Дозволу не може бути поновлена.

7.19. Після анулювання Дозволу суб'єкт підприємницької діяльності має право подати заяву на отримання Дозволу на здійснення діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів не раніше ніж через рік, крім випадків:

- закінчення терміну дії Дозволу;

- анулювання Дозволу з власної ініціативи заявника;

- у зв'язку із реорганізацією або державною перереєстрацією господарського товариства.

7.20. Постанова про анулювання або зупинення дії Дозволу на право ведення реєстру власників іменних цінних паперів може бути оскаржена до арбітражного суду в порядку, передбаченому Арбітражним процесуальним кодексом України.

7.21. Підставою для анулювання Дозволу може бути письмове звернення суб'єкта, що має Дозвіл, до Комісії про дострокове припинення дії Дозволу за його власною ініціативою, а також у разі ліквідації товариства. При цьому суб'єкт зобов'язаний:

- у письмовій формі повідомити Комісію про припинення діяльності;

- письмово повідомити всіх емітентів, з якими даний реєстратор уклав договори про ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, про припинення ним діяльності щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів та потребу забезпечення ними передачі інформації та документів, які складають систему реєстру, новому реєстратору;

- передати інформацію та документи, які складають систему реєстру, новому реєстратору, з яким емітент уклав договір, у порядку, встановленому Комісією;

- у 5-денний термін з дати закінчення процедури передачі інформації та документів, які складають систему реєстру, новому реєстратору письмово повідомити Комісію про закінчення процедури передачі інформації та документів, які складають систему реєстру, новому реєстратору;

- у 10-денний термін з дати закінчення процедури передачі інформації та документів, які складають систему реєстру, новому реєстратору повернути бланк Дозволу Комісії;

- письмово повідомити всіх емітентів, системи реєстрів яких знаходяться у реєстратора про забезпечення прийняття ними вказаних систем реєстрів на зберігання у випадку ліквідації реєстратора.

7.22. Підставою для анулювання Комісією відповідного Дозволу є реорганізація або державна перереєстрація господарського товариства в разі зміни його назви, організаційної форми або форми власності.

Якщо перереєстроване товариство має намір продовжувати діяльність щодо ведення реєстру власників іменних цінних паперів, то воно зобов'язане:

- подати до органу Комісії, який видав Дозвіл, заяву про анулювання чинного Дозволу в зв'язку із реорганізацією або державною перереєстрацією господарського товариства;

- повернути бланк Дозволу до Комісії;

- подати всі документи, потрібні для отримання нового Дозволу, відповідно до вимог пункту 2.2 або 3.2 цього Порядку.

7.23. Анулювання Дозволу за письмовим зверненням до Комісії суб'єкта, що має Дозвіл на дострокове припинення дії Дозволу з його власної ініціативи, в зв'язку із реорганізацією чи державною перереєстрацією господарського товариства, здійснюється за наказом органу Комісії, яким було видано відповідний Дозвіл.

8. Державний контроль

8.1. Контроль за діяльністю реєстраторів та емітентів, що ведуть власний реєстр, здійснює Комісія та її територіальні органи у відповідності із Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (448/96-ВР ), іншими законодавчими актами України.

8.2. Контроль за дотриманням реєстратором та емітентом, що ведуть власний реєстр, вимог чинного законодавства, вимог щодо порядку ведення реєстрів власників іменних цінних паперів, установлених Комісією, та цього Порядку покладається на відповідне управління Комісії та відповідні підрозділи територіальних органів Комісії.

Додаток 1
до Порядку видачі Дозволу на
здійснення діяльності щодо
ведення реєстру власників
іменних цінних паперів

Державній комісії з цінних паперів
та фондового ринку (територіальному органу Державної комісії з цінних
паперів та фондового ринку)

Заява

Прошу видати Дозвіл на право здійснення діяльності щодо ведення реєстру (власного реєстру) власників іменних цінних паперів

______________________________________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________________________________

(повна назва юридичної особи)

Поштова адреса________________________________________________________________________________________________________

Телефон_____________________________________Телефакс__________________________________________________________________

Документи, потрібні для видачі Дозволу, додаються:

1. ____________

2. ____________

...............

З Положенням про Порядок ведення реєстрів власників іменних цінних паперів ознайомлений.

"___"____________199_ року.

_________________________________

(підпис посадової особи заявника)

N реєстрації заяви_______________

Додаток 2
до Порядку видачі Дозволу на
здійснення діяльності щодо
ведення реєстру власників
іменних цінних паперів

Герб України

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
(територіальне управління)

Дозвіл
на здійснення діяльності щодо ведення реєстру
(власного реєстру) власників іменних цінних паперів

"___"____________199_ р.

N _________

Комісія на підставі статті 15 Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості

електронного обігу цінних паперів в Україні" дозволяє _______________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________

(повне найменування юридичної особи, код ідентифікації за ЄДРПОУ)

_____________________________________________________________________________________________________________________

(юридична адреса)

здійснювати діяльність щодо ведення реєстру (власного реєстру) власників іменних цінних паперів.

Термін дії Дозволу до "___"___________ 200_ р.

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (територіального управління) (підпис)

М.п.

Термін дії Дозволу подовжений до "____"____________200__р.

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку __________
      (територіального управління)  (підпис)  

М.п.

Додаток 3
до Порядку видачі Дозволу на
здійснення діяльності щодо
ведення реєстру власників
іменних цінних паперів

Реєстр
виданих Дозволів на здійснення діяльності щодо
ведення реєстру (власного реєстру) власників
іменних цінних паперів

|-----|-------|-----|------|----|---------|------------|--------|------------|
|Номер|Дата та|Назва|Код за|Дата|Відмітка |Відмітка про|Відмітка|Відмітка про|
|Доз- |номер |заяв-|ЄДРПОУ|ви- |про вида-|видачу сві- |про по- |анулювання |
|волу |рішення|ника |реє- |дачі|чу Дозво-|доцтва про |вернення|Дозволу |
| |про ви-| |стра- |Доз-|лу (або |реєстрацію |бланку |(дата та но-|
| |дачу | |тора |волу|підпис в |змін до |Дозволу,|мер рішення |
| |Дозволу| | | |отриманні|Дозволу (да-|дата по-|про анулюва-|
| | | | | |Дозволу) |та та номер |вернення|ння Дозволу)|
| | | | | | |реєстрації) | | |
|-----|-------|-----|------|----|---------|------------|--------|------------|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
|-----|-------|-----|------|----|---------|------------|--------|------------|

Додаток 4
до Порядку видачі Дозволу на
здійснення діяльності щодо
ведення реєстру власників
іменних цінних паперів

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
(територіальне управління)

Свідоцтво
про реєстрацію змін N _____

до Дозволу N___ на здійснення діяльності щодо ведення
реєстру (власного реєстру) власників іменних цінних паперів

від "___"____________199_ р.

Текст Дозволу ______________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

змінити на _________________________________________________________________________________

___________________________________________________________________________________________

Дата реєстрації змін "___"_____________ 19__ р.

Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку __________
      (територіального управління)  (підпис)

М.п.