Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 283 від 29.06.95
м.Київ

(Наказ відмінено згідно з Наказом Держмитслужби
N 26 від 23.01.2
001)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
12 липня 1995 р. за N 217/753

Про затвердження Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон України
суден закордонного плавання

З метою забезпечення та впорядкування організації належного митного контролю в портах України, відкритих для приймання іноземних суден та відповідно до статей 3, 23, 25, 29, 31, 35, 37, 38, 52 Митного кодексу України НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Правила митного контролю за переміщенням через митний кордон України суден закордонного плавання (додаються).

2. Начальникам митниць, у зоні діяльності яких розташовані морські та річкові порти, відкриті для приймання іноземних суден (Ренійська, Ізмаїльська, Білгород-Дністровська, Іллічівська, Одеська, Григорівська, Миколаївська, Херсонська, Євпаторійська, Севастопольська, Ялтинська, Феодосійська, Керченська, Бердянська, Маріупольська, Київська, Київська-спеціалізована, Черкаська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька) довести Правила митного контролю за переміщенням через митний кордон України суден закордонного плавання (надалі - Правила) до організацій, яких вони стосуються.

3. Начальнику Управління справами (Ящук В.I.) після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України забезпечити тиражування та розсилку Правил у митні установи та до Державного комітету у справах охорони державного кордону, Міністерства транспорту, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони України.

4. Прес-центру (Єременко О.В.) забезпечити публікацію Правил митного контролю за переміщенням через митний кордон України суден закордонного плавання у засобах масової інформації.

5. Контроль за виконанням цього Наказу покласти на заступника Голови Комітету Єгорова О.Б.

Голова Комітету Ю.КРАВЧЕНКО

Затверджено
наказом Державного митного комітету України
від 29 червня 1995 року N 283

Правила
митного контролю за переміщенням через митний
кордон України суден закордонного плавання

1. Загальні положення

1.1. Правила митного контролю за переміщенням через митний кордон України суден закордонного плавання (надалі - Правила) встановлюють єдиний порядок виконання митних процедур при переміщенні через митний кордон України в пунктах пропуску, що розташовані в морських (річкових) портах, суден закордонного плавання, товарів та інших предметів.

Ці Правила діють на митній території України, включаючи об'єкти в морській економічній зоні, і підлягають виконанню всіма державними органами та їх посадовими особами, а також всіма юридичними та фізичними особами.

1.2. У цих Правилах терміни використовуються у такому значенні:

1.2.1. "Судна закордонного плавання" - будь-які плавзасоби, що прибувають на митну територію України або відбувають з цієї території;

1.2.2. "Товари" - будь-яка переміщувана через митний кордон України продукція, в тому числі і та, на яку поширюються права інтелектуальної власності, послуги, роботи, що є об'єктом купівлі-продажу або обміну;

1.2.3. "Предмети" - будь-які предмети, що переміщуються через митний кордон України;

1.2.4. "Валюта та цінності" - переміщувані через митний кордон України валюта України, іноземна валюта, валютні та інші цінності, перелік яких визначається законодавчими актами України;

1.2.5. "Особи" - юридичні особи, тобто підприємства, установи та організації, а також фізичні особи;

1.2.6. "Перевізник" - особа, яка фактично переміщує товари та інші предмети або (та) пасажирів, або є відповідальною за використання судна закордонного плавання;

1.2.7. "Митне оформлення" - процедура поміщення визначених засобів, товарів та предметів під відповідний митний режим та завершення дії цього режиму у відповідності з вимогами митного законодавства України;

1.2.8. "Митний контроль" - сукупність заходів, що здійснюються службовими особами митних органів України по забезпеченню дотримання митного законодавства України, а також іншого законодавства України і міжнародних договорів України, контроль за виконанням яких покладений на митні органи України.

1.2.9. "Військовий корабель" - судно, що належить до збройних сил будь-якої держави, має зовнішні ознаки, що відрізняють такі судна його національності, перебуває під командою офіцера, який знаходиться на службі уряду даної держави і прізвище якого занесене у відповідний список військовослужбовців або еквівалентний йому документ, і має екіпаж, підлеглий регулярній військовій дисципліні.

Судна забезпечення військово-морських сил України (судна, що укомплектовані військовим екіпажем та(або) цивільною командою, які входять до корабельного складу Військово-Морських Сил України), вважаються військовими суднами незалежно від того, командир (офіцер) чи капітан керує судном.

1.2.10. "Судновий агент" - особа (юридична чи фізична), яка виконує певні дії для сприяння адміністрації судна у виконанні нею своїх обов'язків порту і захист інтересів судновласника за його дорученням і від його імені.

1.3. Українські та іноземні судна, товари та інші предмети, що перетинають державний (митний) кордон України, відповідно до законодавства України підлягають митному контролю.

1.4. Митний контроль морських (річкових) суден закордонного плавання, товарів та інших предметів, що перебувають на них, здійснюється у пунктах пропуску через державний кордон України.

У пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється також санітарний, ветеринарний і фітосанітарний, радіологічний та екологічний контроль, контроль за вивезенням з території України культурних цінностей.

1.5. У пунктах пропуску через державний кордон України в морських (річкових) портах митниці встановлюють зони митного контролю за погодженням з прикордонними військами України.

Режим у зонах митного контролю встановлюється митницею в інтересах створення необхідних умов для повноцінного виконання митних процедур. Він регламентує порядок перебування і пересування у цих зонах осіб, транспортних засобів, товарів та інших предметів, забороняє доступ сторонніх осіб до підконтрольних об'єктів.

1.6. Митний контроль суден, які прибувають з-за кордону (вибувають за кордон), здійснюється комісією, яка складається з представників контрольно-пропускного пункту (надалі - КПП) прикордонних військ України, митниці, санітарних, карантинних та інших установ, що здійснюють контроль у пунктах пропуску через державний кордон України відповідно до законодавства України, а також адміністрації порту (судновий агент). При здійсненні оформлення наливних суден до складу комісії можуть включатися представники пожежної охорони.

При оформленні пасажирських суден у разі необхідності на судно можуть бути запрошені разом з комісією представники туристичних фірм, що організують круїз.

Комісія скликається адміністрацією порту або (та) судновим агентом, які забезпечують доставку членів комісії на судна з метою виконання покладених на них функцій та повернення їх у свої установи.

1.7. Митний контроль суден, які прибувають з-за кордону (вибувають за кордон), проводиться біля причалів портів або, по узгодженню з митницею та КПП прикордонних військ, на рейді.

У кожному пункті пропуску через Державний кордон України адміністрацією порту і державними органами, які відповідно до законодавства України беруть участь у контролі, розробляється порядок такого контролю з метою узгодження спільних дій.

Митний контроль суден, що прибули з-за кордону, здійснюється після прикордонного контролю, а суден, що відходять за кордон, - до початку прикордонного контролю.

Місця стоянки під час проведення митного оформлення, вивантаження та завантаження суден, а також посадки та висадки пасажирів визначаються адміністрацією порту за узгодженням з митницями та КПП прикордонних військ. Зміна місця стоянки проводиться з відома КПП прикордонних військ та митниці, за винятком випадків аварії та стихійного лиха.

Під час здійснення митного контролю суден забороняється підхід до них буксирів, кранів, катерів та інших плавучих засобів.

1.8. Митне оформлення суден закордонного плавання здійснюється у порядку їх прибуття цілодобово. Пасажирські судна оформляються відповідно до графіка руху цих суден, узгодженого з митницею та КПП прикордонних військ.

Про час приходу суден в порт та виходу із порту адміністрація порту (судновий агент) повідомляє не пізніше ніж за дві години до прибуття суден закордонного плавання в порт (вибуття з порту).

1.9. Відвідування судна особами, які не включені до складу комісії, дозволяється тільки після закінчення роботи комісії. Відвідування судна під час роботи комісії забороняється, за виключенням посадових осіб по службовій необхідності з дозволу старших прикордонного та митного нарядів.

Всі особи, яким дозволено відвідування судна під час роботи комісії, повинні пройти митний контроль шляхом заяви відомостей (усно або письмово) відповідно до митної декларації.

2. Митне оформлення суден закордонного плавання

Митниці здійснюють контроль за суднами закордонного плавання, товарами та іншими предметами, що на них перевозяться, з метою забезпечення виконання державними органами, підприємствами, особами та іншими юридичними особами встановленого порядку переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів, оплати належних платежів.

Митне оформлення при прибутті з-за кордону.

2.1. Митне оформлення суден, що прибули з-за кордону, проводиться після санітарного контролю.

2.2. Перед початком митного оформлення судна закордонного плавання капітан зобов'язаний подати митниці на бланках форми Міжурядової морської консультативної організації (Intergovernemental Martitime Consultative Organization - ІМСО), або на бланках, передбачених Братіславською угодою для водного міжнародного сполучення на р.Дунай такі документи (зразки бланків документів додаються):

- генеральну декларацію (додаток N 1);

- вантажну декларацію (додаток N 2);

- суднову роль (додаток N 3);

- список пасажирів (додаток N 4);

- вантажні документи (коносаменти, їх переліки - маніфести) (додаток N 5);

- митну декларацію членів екіпажу (додатки N 6, N 6а);

- список суднових запасів (додаток N 7);

2.2.1. Генеральна декларація форми ІМСО - документ, що містить загальні відомості про судно. У графі 16 повинні бути заявлені відомості про наявність на борту вогнепальної зброї та наркотиків, що знаходяться в судновій аптеці, а також відомості про суднову касу. На річкових суднах на кожну одиницю плавзасобу, що знаходиться в каравані, подається письмове свідчення капітана.

2.2.2. Вантажна декларація форми ІМСО повинна містити відомості про вантаж, що знаходиться на судні. Вантажна декларація складається окремо на прихід і відхід.

2.2.3. Суднова роль форми ІМСО - список членів екіпажу судна.

2.2.4. Список пасажирів форми ІМСО - список пасажирів, що знаходяться на судні.

2.2.5. Загальна митна декларація форми ІМСО - документ, в якому вказується наявність у членів екіпажу нормованих і заборонених до ввозу предметів, а також валюти і цінностей (можуть бути заявлені окремим списком).

Члени екіпажів українських суден закордонного плавання замість однієї загальної заповнюють індивідуально митні декларації. Громадяни України, що прямують у складі суднових команд іноземних суден, також заповнюють індивідуально митні декларації.

2.2.6. Список суднових запасів форми ІМСО - перелік тютюнових і вино-горілчаних виробів, деяких продовольчих і промислових товарів, а також суднового постачання, палива і мастил, що знаходяться на судні на момент прибуття в порт.

2.3. Митне оформлення суден закордонного плавання, в залежності від водомісткості і призначення, проводиться у такі строки:

      ---------------------------- -----------------------------------
| | вантажопідйомність |
|----------------------------|----------- ----------- -----------|
|а) оформлення приходу/відхо-|до 5 тис.т |до 20 тис.т|понад 20 |
| ду вантажних суден закор- | - 1,5 год.|- 2,5 год. |тис.т - 3,0|
| донного плавання, а також | | |год. |
| суден рибної промисловості| | | |
| та ін. | | | |
|----------------------------|----------- ----------- -----------|
| | пасажиромісткість |
|----------------------------|----------- ----------- -----------|
|б) оформлення приходу/відхо-|до 300 чол.|до 500 чол.|понад 500 |
| ду пасажирських суден за-|- 3,0 год. |- 3,5 год. |чол. - 4,0 |
| кордонного плавання | | |год. |
---------------------------- ----------- ----------- -----------

Тривалість митного оформлення річкових суден з караваном складає до трьох годин.

Вказана тривалість не може скорочуватись на шкоду проведення митного оформлення і контролю.

При виявленні контрабанди або (та) порушення митних правил митниця має право продовжити час оформлення до з'ясування обставин справи.

Часом початку роботи митного наряду вважається момент представлення капітаном всіх документів згідно з п.2.2 цих Правил.

2.4. Під час митного огляду житлових і нежитлових приміщень судна, товарів, що на них перевозяться, майна та особистих речей членів суднової команди присутність представника судна обов'язкова. Капітан судна, через доручених членів екіпажу, повинен пред'явити на вимогу митниці всі приміщення та ємності судна.

2.5. У процесі огляду митний наряд перевіряє відповідність даних, заявлених у документах (п.2.2 цих Правил), фактичній наявності. Пломбуються або опечатуються суднові приміщення з товарами та іншими предметами, що не підлягають пропуску через митний кордон України. По факту накладення митних забезпечень складаються акти про прийняття адміністрацією судна на відповідальне їх зберігання за підписами уповноважених представників обох сторін.

2.6. Випуск предметів технічного постачання, що закуповуються українськими суднами за кордоном, проводиться по представленню судновласником вантажної митної декларації і оплати належних митних платежів на підставі закупівельних рахунків.

Предмети технічного постачання, придбані за кордоном за підтвердженням судновласника за рахунок експлуатаційних витрат судна, митом не обкладаються у тому випадку, коли вони використовуються на судні без права їх відчуження на митній території України.

При приході українських суден, побудованих за кордоном, судновласник повинен пред'явити митниці вантажну митну декларацію на даний транспортний засіб, оплатити належні збори на підставі приймально-здавальних актів.

2.7. Українські судна, що прибули в порт і не заходили в іноземні порти, а також не підходили до іноземних суден, оформляються в митному відношенні документально. У цьому випадку адміністрація судна представляє митниці довідку про те, що судно під час рейсу не заходило в іноземні порти і не підходило до суден закордонного плавання.

Митне оформлення при відході за кордон

2.8. Перед початком оформлення відходу судна за кордон капітан судна представляє митниці:

- вантажну декларацію (додаток N 2);

- суднову роль (додаток N 3);

- список пасажирів (додаток N 4);

- вантажні документи (коносаменти, їх переліки-маніфести) (додаток N 5);

- митну декларацію членів екіпажу (додатки N 6, N 6а);

При оформленні відходу судна закордонного плавання використовуються уніфіковані бланки суднових документів форми ІМСО, зазначені в п.2.2 цих Правил.

2.9. У процесі митного оформлення при відході судна закордонного плавання посадовими особами митниці звіряються дані, заявлені в документах (п.2.2 та п.2.8 Правил), а по деяких позиціях - їх відповідність фактичній наявності на борту судна.

2.10. Валюта та валютні цінності, що знаходяться в суднових касах, вивозяться відповідно до діючих в Україні правил валютного регулювання.

Валюта та валютні цінності, що вивозяться в суднових касах, підлягають обов'язковій письмовій заяві:

- у довідці за підписом капітана (для українських суден);

- у загальній митній декларації (валютному списку) екіпажу (для іноземних суден).

Валюта та валютні цінності вивозяться в суднових касах у порядку, встановленому чинним законодавством.

2.11. Випуск продуктів, необхідних для харчування екіпажів, якими агентуючі (шіпчандлерські) організації забезпечують в українських портах іноземні судна, а також продуктів харчування, що вивозяться на українських пасажирських суднах закордонного плавання для обслуговування пасажирів, здійснюється у безліцензійному порядку на загальних підставах - при умові оформлення вантажної митної декларації і оплати належних митних зборів.

2.12. При відході судна закордонного плавання в порти України на вантажній декларації робляться відмітки для митниці в порту призначення про вантажні операції, що були виконані в порту відправлення, наявності вантажів на борту, накладених митних забезпечень, інших відомостей, необхідних для митного контролю. Завірена митницею вантажна декларація вручається капітану для передачі митниці в порту призначення.

Інформація щодо згоди митниці на відхід судна в інший український порт вноситься у суднову роль: "На відхід судна з боку митниці заперечень немає". Запис завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці.

2.13. На тимчасовий відхід суден із порту через стихійні обставини, а також з метою врятування суден і людей згода митниці не обов'язкова.

3. Військові кораблі

3.1. Іноземні військові кораблі під військово-морським прапором, а також військові кораблі під прапором Військово-Морських Сил України і прапором морських частин Прикордонних військ України митному огляду не підлягають.

Командири зазначених військових кораблів і суден ВМС України несуть відповідальність за дотриманням членами екіпажів митного законодавства України.

3.2. Іноземні військові кораблі під час плавання і перебування в територіальному морі та внутрішніх водах України зобов'язані додержуватись митних правил.

3.3. Особи, які перебувають на борту іноземних військових кораблів і не є членами їх екіпажів, при сході на берег у портах України повинні пройти митний контроль.

Старший морський начальник військового гарнізону в портовому місті України попереджує командира іноземного військового корабля, на борту якого перебувають особи, які не є членами екіпажу, про правила митного контролю в порту України та інформує про це найближчу митницю.

3.4. Вантажі та інші предмети, що вивантажуються з борту іноземних військових кораблів на митну територію України, підлягають митному контролю.

4. Митний контроль за речами фізичних осіб
при водних перевезенн
ях

4.1. Митний контроль за особистими речами пасажирів, які слідують на суднах закордонного плавання, проводиться, як правило, в оглядових залах, а багаж - у складах транспортних організацій у присутності власників багажу або їх довірених осіб. В окремих випадках, за рішенням митниці, такий контроль проводиться безпосередньо на борту плавзасобів.

4.2. До початку митного огляду кожний пасажир, що досяг 16-літнього віку, зобов'язаний заповнити митну декларацію. Від заповнення декларації звільняються тільки круїзні туристи, які під час перебування в українських портах проживають на суднах і сходять на берег для короткочасних екскурсій. Для них передбачений загальний список наявності валюти та цінностей форми ІМСО.

4.3. Висадка пасажирів з суден, що прибули із-за кордону, проводиться з дозволу старших прикордонного і митного контролю після представлення капітаном судна необхідних документів для митного оформлення.

Посадка пасажирів на судна, що відходять за кордон, проводиться після митного оформлення особистих речей пасажирів. Оглянутий багаж завантажується на судно під наглядом митниці.

5. Митне оформлення товарів та інших предметів, що
перевозяться на суднах закордонного плавання

При ввезені з-за кордону

5.1. Вивантаження товарів та інших предметів із суден, що прибули з-за кордону, проводиться з дозволу митної установи і під її наглядом згідно з товаросупровідними документами (коносаментами та маніфестами).

5.2. Вивантаження імпортних і транзитних товарів та інших предметів може здійснюватися тільки на склади портів та транспортні засоби, що знаходяться в зонах митного контролю.

5.3. При виявленні в процесі митного оформлення або вивантаження судна пошкоджених, підмочених або із слідами розпаковування вантажних місць, а також товарів та інших предметів, що були доставлені без документів або незаявлених перевізником, або виявились невідповідними з вантажними документами (неясна маркіровка, невідповідність знаків і номерів, недостатня вага і т.п.), такі вантажі підлягають терміновому огляду митним органом у присутності представників зацікавлених організацій - перевізника, порту, і в необхідних випадках (наприклад, для визначення митної вартості) Торгово-промислової палати. Розпаковування і переупаковування вантажних місць проводиться за рахунок вантажоперевізника.

По виявлених дефектах складаються спільні відповідні акти, які в подальшому можуть бути підставою для митниці при вирішенні питання про звільнення від сплати мита або для зниження рівня обкладання митом.

5.4. Випуск імпортних товарів та інших предметів у вільний обіг на території України або для наступного транзиту в інші країни проводиться на основі оформлених вантажних митних декларацій.

5.5. Вивезення товарів та інших предметів з території портів проводиться з письмового дозволу митниці на вантажосупровідних документах із записом такого змісту: "Вивіз з території порту дозволено". Запис завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці.

При вивезенні за кордон

5.6. До початку навантаження на судно закордонного плавання товарів та інших предметів їх експедитор представляє в митну установу доручення по кожній вантажній партії. Як підстава для навантаження разом з дорученням пред'являється експортна (транзитна) вантажна митна декларація, а також товаросупровідні документи. Після перевірки відповідності даних у дорученнях з вантажними митними деклараціями і товаротранспортними накладними, співробітник митниці робить запис: "Перевірено", який завіряє особистою номерною печаткою інспектора митниці і повертає доручення експедитору.

5.7. Всі доручення, що плануються на конкретне судно і раніше завізовані в митниці, у міру накопичення суднової партії, об'єднуються у список вантажів і знову представляються в митницю. Список вантажів, що є заявкою на завантаження, повинен мати такі дані:

- найменування судна;

- порт відправлення і порт призначення;

- найменування і кількість вантажу;

- маркування вантажних місць;

- номер доручення.

Після перевірки інспектором митниці на списках вантажів робиться запис: "Завантаження дозволено". Запис завіряється особистою номерною печаткою інспектора митниці. Один примірник списку вантажів, залишається в митниці і служить контрольним документом у процесі завантаження судна.

5.8. З метою запобігання вивозу вантажів, не заявлених митниці, митниця здійснює контроль за навантаженням на судна закордонного плавання в порядку, що передбачений Митним кодексом України.

5.9. Після закінчення завантаження експедитор представляє коносаменти і маніфести для випуску товарів та інших предметів за кордон. Після їх співставлення із списками вантажів і вантажними митними деклараціями, оформленими раніше, інспектор митниці проставляє на маніфестах штамп "Під митним контролем. Експорт" і особисту номерну печатку, що означає випуск товарів та інших предметів за кордон.

5.10. Адміністрація порту надає дозвіл на відхід судна закордонного плавання з порту після завершення на цьому судні усіх видів контролю.

Додаток N 1
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

GENERAL DECLARATION

      (Name of shipping line,
      agent, etc.)                        - Arrival       - Departure
------------------------------ ---- - ---------- -- - ----------
|1. Name and description |2. Port of |3. Date-time of|
|of ship |arrival/departure|arrival/dep. |
|-------------- ---------------|----------------- ---------------|
|4. Nationality|5. Name of |6. Port arrived from/Port of |
|of ship |Master |destination |
|-------------- ---------------|---------------------------------|
|7. Certificate of registry |8. Name and address of ship's |
|(Port; date; number) |agent |
|-------------- ---------------| |
|9. Gross |10. Net | INFLOT |
|register tons |register tons | |
| t| t| |
|-------------- ---------------| |
|11. Position of the ship in | |
|the port (berth or station) | |
|Berth No. | |
|------------------------------ ---------------------------------|
|12. Brief particulars of voyage (previous and subsequent ports |
|of call; underline where remaining cargo will be discharged) |
| |
|----------------------------------------------------------------|
|13. Brief description of the cargo |
|-------------- --------------- ---------------------------------|
|14. Number of |15. Number of |16. Remarks |
|crew (incl |passengers | DWT .......t F......m А......m|
|Master) | | LOA .......m |
|-------------- ---------------| В .........m |
| Attached documents | DM ........m Ts.....m|
| (indicate number of copies) |---------------------------------|
|-------------- ---------------|21. Date and signature by Master,|
|17. Cargo |18. Ship's |authorized agent or officer |
|Declaration |Stores Declara-| |
| 4|tion 3| |
|--------------|---------------| |
|19. Crew List |20. Passenger | |
| 6|List NIL| |
|--------------|---------------| |
|22. Crew's |23. Maritime | |
|Effects |Declaration of | |
|Declaration 2|Health* 1| |
-------------- --------------- ---------------------------------

For official use

Call Sign: ___________

Certificates:
1. Load line Certificate
2. Safety Equipment
3. Safety Constraction Equipment
4. Safety Radio Telegraphy Equipment
5. I.О.Р.Р. Certificate
Ехр.date
..............
..............
..............
..............
..............

Charterer/operator:

Address:

Telex:

Owner:

Address:

Telex:

I-1969

ІМСО FAL *Only arriv.1

ІМСО FAL *Only arriv.1
Form 1


For INFLOT shipping agency


Master

ІМСО Convention on Facilitation of International Maritime Traffic

Додаток N 2
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

CARGO DECLARATION

      (Name of shipping line,                                ---------
agent, etc.) - Arrival - Departure |Page No. |
----------------------------|- --------- - ----------- ---------|
|1. Name of ship |2. Port where report is made |
|-------------- -------------|-----------------------------------|
|3. Nationality|4. Name of |5. Port of loading/Port of |
|of ship |Master |discharge |
|--------------|------------- ----------------- -------- --------|
|6. Marks and |7. Number and kind of packages:|8. Gross|9. Measu|
|Nos. |description of goods |weight |rement |
|--------------|-------------------------------|--------|--------|
|--------------|------------------------ | | |
|--------------|---------------- | | |
|--------------|------- | | |
|------------ | | | |
|---- | | | |
|- | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| | | | |
| |Remark. Рр.7, 8 and 9 are to be| | |
| |filled in only for: | | |
| |а) cargoes for which Bills of | | |
| |lading were not issued (names | | |
| |of Shippers and Consignees be | | |
| |stated), | | |
| |b) transit cargoes, | | |
| |с) cargoes for other Ukrainian | | |
| |Ports, | | |
| |d) agricultural cargoes. | | |
-------------- ------------------------------- -------- --------

I-1967 10. Date and signature by Master, authorized agent or officer.

ІМСО FAL

Form 2 *Also state original ports of shipment in respect of goods shipped on through bills of lading.

ІМСО Convention on Facilitation of International Maritime Traffic

Додаток N 3
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

CREW LIST

      (Name of shipping line,                                 --------
agent,etc.) - Arrival - Departure |Page No.|
---------------------------- -|--------- - -------- --- --------|
|1. Name of ship |2. Port of |3. Date of |
| |arrival/departure |arrival/ |
| | |departure |
|------------------------------|--------------------|------------|
|4. Nationality |5. Port arrived |6. Nature |
| |from |and No. of |
|------ --------------- -------|---------- ---------|identity |
|7. No.|8. Family Name;|9. Rank|10. Natio-|11. Date |document |
| |given names |or |nality |and place|(seaman's |
| | |rating | |of birth |passport) |
|------|---------------|-------|----------|---------| |
| | | | | | |
| | | | | | |
------ --------------- ------- ---------- --------- ------------

12. Date and signature by master, authorized
agent or officer
II-1969
ІМСО FAL
Form 5

ІМСО Convention on Facilitation of International Maritime Traffic

Додаток N 4
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

PASSENGER LIST

      (Name of shipping line,                                 --------
agent, etc.) - Arrival - Departure |Page No.|
------------------------|- -------- - ------ ---------- --------|
|1. Name of ship |2. Port of arrival/|3. Date of arrival/|
| |departure |departure |
|------------------------|------------------- -------------------|
|4. Nationality of ship | |
|------------ -----------|--------------- ----------- -----------|
|5. Family |6. Nationa-|7. Date and |8. Port of |9. Port of |
|name, given |lity |place of birth |embarkation|disembarka-|
|names | | | |tion |
|------------|-----------|---------------|-----------|-----------|
| | | | | |
| | | | | |
------------ ----------- --------------- ----------- -----------

10. Date and signature by master,
authorized agent or officer
II-1969
ІМСО FAL
Form 6

ІМСО Convertion on Facilitation of International Maritime Traffic

Додаток N 5
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

      ----------------------------------------------------------------
|Shipper |
| Reference No ______|
| BILL OF LADING No _______|
|Consignee Adopted by |
| The Soviet Maritime |
| Law Association |
| |
|Notify address |
| |
|Shipowner Flag |
| |
|Vesser Port of loading |
| |
|Port of discharge Number of Orig.Bs/L |
| |
|Marks and numbers Kind of packages Number or Gross weight |
| and description places Measurement |
| of goods |
| |
|-------- -------------------------------------------------------|
|Freight |The goods taken on board of the vessel in apparent good|
|and |order and condition unless noted here in at the port of|
|cherges |loading for carriago to the port of discharge or so |
| |near therefo as she may saiely get, always alloat. All |
| |particulars (weight, measure, marks, numbers, quantity,|
| |contents, value and etc.) there of being as stated by |
| |the Merchant but unknown to the Carrier who undertakes |
| |to deliver the goods as they were actually loaded. |
| |In accepting this Bill of Lading the Merchant accepts |
| |and agrees to all stipulations, exceptions and conditi-|
| |ons on both pages, whether written, printed, stamped or|
| |otherwisa incorporated. One of these Bills of Lading |
| |must be surrendered duty endorsed in exchange for the |
| |goods. |
| |Neither the weight nor the measure of goods carried in |
| |bulk are checked by the carrier on loading. Any dispute|
| |arising under this Bill of Lading shall be referred to |
| |arbitration of the Maritime Arbitration Commission at |
| |the USSR Chamber of Commerce and Industry, 6, |
| |Kuibyshevskaia Str. Moscow, USSR, in accordance with |
| |the rules of procedure of the said Commission. |
| |This Bill of Lading shall have effect subject to the |
| |provisions of the Merchant Shipping Code of the USSR, |
| |1968, or the Hague Rules contained in the International|
| |Convention for the unification of certain rules rela- |
| |ting to Bills of Lading dated 25th August 1924, or as |
| |the case may be any other international convention |
| |applicable at the port of shipment. |
| |In witness where of number of stated above original |
| |Bs/L have been signed, one of which being accomplished,|
| |the others to be void. |
| | --------------------|
| | Place and date of issue | |
| | |Master's signature |
-------- ---------------------------------- --------------------

Додаток N 6
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

CREW DECLARATION

М.V.ISMINI
LIMASSOL
PORT:
DATE:
 

No.
1.


Name
Fajura, R.


Rank
3/engr.


Cigarettes Spirits



Misceldanmous
1 Binocular, 1 gold
necklace w/ pen-
dant, 1 watch, Per-
sonal Effects
2.





Sabaten, А.





4/engr.





200





1 Binocular, 5 cas-
sette tapes, 2 gold
ring, 1 watch, 1
walkmam, 1 set blo-
od pressure instru-
ment, 1 calculator,
@ Personal Effects
3.
4.
...








Додаток N 6а
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

CURRENCY DECLARATION

М.V.ISMINI
LIMASSOL
PORT:
DATE:

No.
1.
2.
3.
4.
5.
...

Name
Veloudis,М.
Tormis, С.
Maas,Н.




Rank
Master
С/off
2/off




U.S.Dollar
$ 2780,00
Nil
$ 100,00




Pesos

710,00
685,25




Kroner


60,35




Signature






_________________
        Master

Додаток N 7
до Правил митного контролю за
переміщенням через митний кордон
України суден закордонного плавання

LIST OF SHIP'S STORES

 /S "М.V.ISMINI"  Port/date _____________

Number of Crew: _____________________ Passengers: ________________

     ---------------------------------- ----------------------------
Gasoil ________ Liters |Beer ________ Bottles/
Fuel oil ________ Liters | Tins
Lubricating |Coffee ____ 3 _ Kilos
oil ________ Liters |Теа ____ 1 _ Kilos
Coal ________ Kilos |Sugar __ 110 _ Kilos
Paint ________ Kilos |Preserves ___ 20 _ Kilos
________ |Meat __ 962 _ Kilos
________ |Fruit ________ Kilos
Tobacco _ Nil __ Kilos |Fish ___ 60 _ Kilos
Cigars _ Nil __ Number/Pieces|Butter ___ 15 _ Kilos
Cigarettes 200 ctns Number/Pieces|Margarine
Cigarillos _ Nil __ Number/Pieces|and grease ___ 20 _ Kilos
________ |Cheese ___ 15 _ Kilos
________ |Flour ___ 60 _ Kilos
Spirits __ 30 __ 1/1 L.Bottles| ________
Quzo __ 12 __ L.Bottles|Radio
- " - ________ 1/2 L.Bottles|CASSETTE ____ 3 _ pieces
Perfume _ Nil __ Bottles/ L.|TELEVISION ____ 3 _ Units
Wine _ Nil __ 1/1 L.Bottles|VIDEO ____ 2 _ Units
- " - _ Nil __ 3/4 L.Bottles|
- " - _ Nil __ 1/2 L.Bottles|Narcotics
- " - _ Nil __ Jars = L.|As Per Attached List
Liquors _ Nil __ 1/1 L.Bottles|
- " - _ Nil __ 3/4 L.Bottles|
- " - _ Nil __ 1/2 L.Bottles|
 Chief Steward                               Master

Переклад
додатків до "Правил митного контролю за переміщенням
через митний кордон України суден закордонного плавання"

Додаток N 1

а - Генеральна декларація;

б - Прибуття;

в - Відбуття;

г - (Найменування судна, агента і т.ін.);

1 - Найменування судна;

2 - Порт прибуття/відбуття;

3 - Дата-час прибуття/відбуття;

4 - Прапор судна;

5 - Прізвище капітана;

6 - Порт прибуття з/порт відправлення;

7 - Сертифікат регістру (порт, дата, номер);

8 - Назва та адреса агента судна;

9 - Маса брутто в тоннах;

10 - Маса нетто в тоннах;

11 - Розміщення судна в порту (місце або причал). Причал N;

12 - Короткий опис маршруту судна (попередні та наступні порти заходу; підкреслити де вантаж, що залишився на борту, буде

розвантажуватися);

13 - Короткий опис вантажу;

14 - Кількість членів команди (включаючи капітана);

15 - Кількість пасажирів;

16 - Примітки;

д - Документи, що додаються (включаючи копії);

17 - Вантажна декларація;

18 - Декларація майна на судні;

19 - Список членів екіпажу;

20 - Список пасажирів;

21 - Дата та підпис капітана, уповноваженого агента або представника адміністрації;

22 - Декларація речей екіпажу;

23 - Декларація про хворих від морської хвороби на борту;

24 - Для офіційного користування;

25 - Підпис;

26 - Сертифікати:

1. Сертифікат лінії завантаження;

2. Обладнання по техніці безпеки;

3. Обладнання (конструкції) по техніці безпеки;

4. Радіо/телеграфічне обладнання;

5. Сертифікат I.О.Р.Р.;

27 - Дата _________;

28 - Фрахтовщик/оператор;

29 - Адреса;

30 - Телекс;

31 - Форма 1;

32 - Капітан;

33 - ІМСО Конвенція.

Додаток N 2

а - Вантажна декларація;

б - Прибуття;

в - Відбуття;

г - стор. N;

д - найменування судна, агента і т.ін.;

1 - Найменування судна;

2 - Порт, в якому робиться заявка;

3 - Прапор судна;

4 - Прізвище капітана;

5 - Порт завантаження/Порт вивантаження;

6 - Відмітки та номери;

7 - Кількість та вид упаковок товару;

8 - Маса брутто;

9 - Заміри;

10 - Дата та підпис капітана, уповноваженого агента або представника адміністрації;

11 - Додатки. Пункти 7, 8 та 9 необхідно заповнити тільки для

а) вантажів для яких накладні по завантаженню були випущені (найменування вантажовідправника та вантажоотримувача вказується),

б) транзитний вантаж,

в) вантаж для інших портів України;

12 - Форма 2.

Додаток N 3

а - Список членів екіпажу;

б - Прибуття;

в - Відбуття;

г - Стор.N;

1 - Найменування судна;

2 - Порт прибуття/відбуття;

3 - Дата прибуття/відбуття;

4 - Національність;

5 - Прибув в порт з;

6 - Вид та N ідентичних документів (паспорт моряка);

7 - N;

8 - Прізвище, ім'я;

9 - Посада;

10 - Національність;

11 - Дата та місце народження;

12 - Дата та підпис капітана, уповноваженого агента або представника адміністрації;

13 - Форма 5.

Додаток N 4

а - Список пасажирів;

б - Прибуття;

в - Відбуття;

г - Стор.N;

1 - Найменування судна;

2 - Порт прибуття/відбуття;

3 - Дата прибуття/відбуття;

4 - Порт приписки судна;

5 - Прізвище, ім'я;

6 - Національність;

7 - Дата та місце народження;

8 - Порт посадки;

9 - Порт висадки;

10 - Дата та підпис капітана, уповноваженого агента або представника адміністрації;

11 - Форма 6.

Додаток N 5

1 - Додаток N;

2 - Коносамент N;

3 - Затверджена відповідно до законодавства країни;

4 - Вантажовідправник;

5 - Отримувач;

6 - Адреса;

7 - Власник судна;

8 - Прапор;

9 - Судно;

10 - Порт завантаження;

11 - Порт розвантаження;

12 - Кількість коносаментів (оригінал);

13 - Примітки та кількість;

14 - Вид упаковок та описання товару;

15 - Кількість;

16 - Маса брутто (розміри);

17 - Фрахт та оплата;

18 - Місце та дата випуску;

19 - Підпис капітана.

Додаток N 6

1 - Порт;

2 - Дата;

3 - Декларація членів екіпажу;

4 - N;

5 - Прізвище;

6 - Посада;

7 - Сигарети, алкогольні напої;

8 - Різне.

Додаток N 6а

1 - Валютна декларація;

2 - N;

3 - Прізвище;

4 - Посада;

5 - Валюта.

Додаток N 7

1 - Список суднових запасів;

2 - Кількість членів екіпажу;

3 - Кількість пасажирів;

4 - Газоль;

5 - Топливна нафта;

6 - Машинне мастило;

7 - Вугілля;

8 - Фарба;

9 - Тютюн;

10 - Алкогольні напої;

11 - Парфуми;

12 - Вино;

13 - Лікер;

14 - Пиво;

15 - Кофе;

16 - Чай;

17 - Цукор;

18 - Консервати;

19 - М'ясо;

20 - Фрукти;

21 - Риба;

22 - Масло;

23 - Маргарин та жир;

24 - Сир;

25 - Мука;

26 - Радіокасетний магнітофон;

27 - Телевізор;

28 - Відеомагнітофон.