Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 лютого 2000 р. N 211
Київ
Про внесення змін і доповнень
до постанов Кабінету Міністрів України з питань надання населенню житлових
субсидій та адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям
На виконання Указу Президента України від 30 вересня 1999 р. N 1239 (1239/99) "Про соціальний захист малозабезпечених громадян в умовах переходу на повну оплату вартості житлово-комунальних послуг" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити зміни і доповнення до постанов Кабінету Міністрів України з питань надання населенню житлових субсидій та адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, що додаються.
2. Міністерству праці та соціальної політики за погодженням з Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики затвердити Положення про соціального інспектора.
3. Міністерству праці та соціальної політики разом з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Державною податковою адміністрацією підготувати і подати Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо врахування у сукупному доході громадян під час призначення соціальної допомоги доходів, отриманих від суб'єктів підприємницької діяльності, що сплачують фіксований податок.
4. Міністерству праці та соціальної політики разом з Міністерством внутрішніх справ, Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики розробити порядок надання органам праці та соціального захисту населення інформації про наявність у володінні громадян, які звернулися за призначенням будь-якої соціальної допомоги, житлових приміщень (будинків), транспортних засобів, самохідних машин або механізмів.
5. Міністерству праці та соціальної політики разом з Міністерством фінансів розробити рекомендації щодо чисельності підрозділів соціальних інспекторів.
6. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям здійснити у першому півріччі 2000 р. реорганізацію органів праці та соціального захисту населення, включивши до їх складу служби субсидій та утворивши підрозділи соціальних інспекторів у межах штатної чисельності, фонду оплати праці працівників та видатків на їх утримання.
7. Міністерству праці та соціальної політики разом з Міністерством економіки, Міністерством фінансів, Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики, Міністерством палива та енергетики і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" привести свої нормативно-правові акти щодо надання населенню житлових субсидій та адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у відповідність з цієї постановою.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2000 р. N 211
Зміни і доповнення,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
з питань надання населенню житлових субсидій та адресної
соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 22 вересня 1997 р. N 1050 "Про заходи щодо подальшого вдосконалення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового (рідкого) палива" (Офіційний вісник України, 1997 р., число 39, с.17; 1998 р., N 19, ст. 683, N 34, ст. 1277; 1999 р., N 20, ст. 886):
у назві і тексті постанови слова "твердого та пічного побутового (рідкого) палива" замінити словами "твердого та рідкого пічного побутового палива";
у Положенні, затвердженому зазначеною постановою:
слова "твердого та пічного побутового (рідкого) палива" замінити словами "твердого та рідкого пічного побутового палива";.
пункт 5 викласти у такій редакції:
"5. Субсидія не призначається, якщо:
1) у житлових приміщеннях (будинках) прописані працездатні громадяни працездатного віку, що не працювали і не навчалися на денних відділеннях вищих та професійно-технічних навчальних закладів, час навчання в яких зараховується до трудового стажу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми і час догляду яких зараховується до трудового стажу; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку), та не зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу;
2) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, або будь-яка особа, що прописана разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);
3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені у пункті 4 цього Положення норми володіння чи користування загальною площею житла.
У випадках придбання житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається не раніше ніж через рік з місяця придбання;
4) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які прописані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) транспортний засіб, самохідну машину або механізм, крім засобів, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (за винятком тракторів на гусеничному ходу), який перебуває в експлуатації не більш як 10 років починаючи з року випуску (за винятком одержаного чи придбаного на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення) та зареєстрований в установленому порядку.
Наявність (відсутність) у володінні осіб іншого житлового приміщення (будинку), а також транспортного засобу, самохідної машини або механізму декларується при поданні заяви про призначення субсидії";
доповнити Положення пунктом 5-1 такого змісту:
"5-1. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій відділи (управління) субсидій можуть призначати субсидії, як виняток, у разі наявності умов, зазначених у пункті 5 цього Положення. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї. Форма акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї затверджується Мінпраці";
абзац перший пункту 13 після слів "заяву" доповнити словами "в якій декларується наявність чи відсутність у володінні прописаних осіб житлового приміщення (будинку), транспортного засобу, самохідної машини або механізму".
2. У назві тексті постанов Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. N 1156 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 30, ст. 1129) та від 7 травня 1998 р. N 626 (Офіційний вісник України, 1998 р., N 19, ст. 683) слова "твердого та пічного побутового (рідкого) палива" замінити словами "твердого та рідкого пічного побутового палива".
3. У Положенні про умови та порядок надання адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1999 р. N 238 (Офіційний вісник України, 1999 р., N 8, ст. 289):
пункт 1 викласти у такій редакції:
"1. Адресна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям (далі - соціальна допомога) надається у грошовій формі, якщо середньомісячний сукупний доход сім'ї, яка складається з непрацездатних осіб, а також непрацюючих осіб працездатного віку, зайнятих доглядом за дітьми, час якого зараховується до трудового стажу, осіб, що мають трьох і більше дітей віком до 16 років і зайняті доглядом за ними, осіб, що доглядають за інвалідом I групи або за дитиною-інвалідом віком до 16 років, або за особою, яка досягла 80-річного віку, осіб, зареєстрованих у державній службі зайнятості як безробітні, у яких термін одержання допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги минув, є нижчим, ніж величина сукупного доходу, що дає право на призначення соціальної допомоги.
Соціальна допомога не надається, якщо:
особа, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги, або будь-яка інша особа, що прописана разом з нею у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);
особа, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги, та особи, які прописані разом з нею у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла, що застосовуються під час призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;
особа, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги, та особи, які прописані разом з нею у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) транспортний засіб, самохідну машину або механізм, крім засобів, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (за винятком тракторів на гусеничному ходу), який перебуває в експлуатації не більш як 10 років починаючи з року випуску (за винятком одержаного чи придбаного на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення) та зареєстрований в установленому порядку;
доповнити Положення пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1. Виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім'ї, органи праці та соціального захисту на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій та виконавчих органів рад або утворених ними комісій в окремих випадках можуть, як виняток, надавати соціальну допомогу також на підставах, не передбачених пунктом 1 цього Положення.
Рішення про призначення соціальної допомоги приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім'ї";
в абзаці шостому пункту 5 цифру "4" замінити цифрою "5";
пункт 13 після слова "заяву" доповнити словами "в якій декларується наявність чи відсутність у володінні (користуванні) прописаних осіб іншого житлового приміщення (будинку), а також транспортного засобу, самохідної машини або механізму";
абзац перший пункту 14 викласти у такій редакції:
"14. Соціальна допомога призначається на шість місяців, а якщо у складі сім'ї є працюючі громадяни, - на три місяці починаючи з місяця звернення за її призначенням і виплачується щомісяця. Якщо у складі сім'ї є працездатна особа, зареєстрована у державній службі зайнятості як безробітна, у якої термін одержання допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги минув, соціальна допомога на сім'ю в повному обсязі призначається на три місяці. При наступних зверненнях розмір соціальної допомоги зменшується кожний раз на 10 відсотків. Для призначення соціальної допомоги на наступний термін необхідно подати документи, зазначені у пункті 13 цього Положення";
абзац другий пункту 15 виключити.