Открытое тестирование
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 782 від 02.12.99
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 грудня 1999 р. за N 911/4204
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної Митної служби України)
N 796 від 25.11.2003 р.)
Про затвердження Примірного положення про відділ тарифів
та митної вартості і Порядків його роботи
Зметою впорядкування процесу митного оформлення товарів та встановлення єдиного порядку розгляду питань і прийняття рішень при визначенні митної вартості товарів, а також визначенні класифікації товарів для цілей тарифного та нетарифного регулювання, застосування ставок мита, визначення країни походження товарів для надання тарифних преференцій НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Примірне положення про відділ тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці), Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України, Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань класифікації та кодування товарів, Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при визначенні країни походження товару, що додаються.
2. Забороняється покладання на співробітників відділу тарифів та митної вартості функцій і завдань, не передбачених Примірним положенням про відділ тарифів та митної вартості й вищезгаданими документами, які визначають порядок роботи відділу.
3. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С.А.) розробити програмно-інформаційний комплекс для доступу підрозділів митних органів та Митно-тарифного управління до центральної бази даних Держмитслужби при вирішенні питань визначення митної вартості товарів. Термін виконання січень 2000 р.
4. Інформаційно-аналітичному митному управлінню (Копосов С.А.) та Митно-тарифному управлінню (Демченко В.I.) розробити Положення про використання програмно-інформаційного комплексу для доступу до центральної бази даних Держмитслужби Митно-тарифного управління та відділів тарифів та митної вартості митниць. Термін виконання - січень 2000 р.
5. Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Визнати такими, що втратили чинність, накази Державної митної служби України від 10.08.98 N 485 "Про порядок роботи відділу тарифів та митної вартості" та від 29.01.97 N 36 "Про класифікацію товарів згідно з ТН ЗЕД".
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Служби Шейка О.П.
Голова Служби Ю.Соловков
Затверджено
Наказ Державної митної служби
України 02.12.99 N 782
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 грудня 1999 р. за N 911/4204
Порядок
роботи відділу тарифів та митної вартості
регіональної митниці (митниці) при вирішенні
питань визначення митної вартості товарів, що
переміщуються через митний кордон України
1. Загальні положення
1.1. Порядок роботи відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон України (далі - Порядок), визначає компетенцію відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) (далі - Відділ), його завдання, функції та порядок взаємодії з іншими структурними підрозділами регіональної митниці (митниці) при вирішенні питань визначення митної вартості товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України (далі - товари), а також порядок ведення обліку, звітності та інші питання роботи Відділу.
1.2. Контроль за правильністю визначення митної вартості як бази митного оподаткування здійснюється Відділом з метою виявлення спроб та недопущення фактів її заниження для ухилення від сплати належних сум митних податків та платежів під час митного оформлення.
1.3. До безпосередньої компетенції Відділу належить перевірка достовірності даних, зазначених у таких графах вантажної митної декларації (далі - ВМД): 12, 20, 22, 42, 45, з метою здійснення контролю за правильним визначенням митної вартості.
1.4. Для виконання покладених на Відділ завдань його співробітники мають право вимагати в декларанта подання документів, які можуть бути використані для підтвердження відомостей про митну вартість товарів, заявлених у ВМД.
1.5. У разі вирішення спірних та складних питань визначення митної вартості товарів, що оформлюються в митному відношенні, у справах Відділу залишаються такі документи:
листи, рапорти митниць, митних постів та вантажних відділів щодо вирішення спірних та складних питань митної оцінки товарів, що оформлюються в митному відношенні;
копія примірника ВМД;
документи (чи їх копії), на підставі яких було прийняте рішення про визначення митної вартості товару (рахунки-фактури, рахунки-проформи, інвойси, банківські документи, висновки експертних організацій тощо);
копія сертифіката про походження товару;
копія довідки про визначення митної вартості (додаток 1);
довідка-розрахунок митної вартості (другий примірник) (додаток 2);
інші документи, що були підставою для визначення митної вартості.
1.6. Надані декларантом інформація та документи, заявлені як комерційна таємниця або як конфіденційна інформація, можуть використовуватися тільки в митних цілях і не можуть розголошуватися посадовими особами митних органів з особистою метою, передаватися третім особам, включаючи інші державні органи, без спеціального дозволу декларанта, за винятком випадків, передбачених законодавством України. За розголошення комерційної таємниці працівники митних органів несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Співробітники Відділу не мають права подавати попередні висновки на звернення учасників зовнішньоекономічної діяльності (далі - ЗЕД) з питань погодження митної вартості товарів (предметів) або контрактних цін.
1.7. Відділ здійснює покладені на нього функції з визначення митної вартості товарів на момент подання ВМД у взаємодії з іншими підрозділами митниці відповідно до технологічної схеми розгляду спірних питань при визначенні митної вартості, наведеної в розділі 2 цього Порядку.
Виконання цих функцій повинно здійснюватися в найкоротші строки з метою недопущення необгрунтованої затримки митного оформлення.
Узгодження митної вартості згідно з додатками 3 та 4 до цього Порядку проводиться стосовно товарів, що переміщуються за угодами купівлі-продажу, міни (бартерні угоди) та на безоплатній основі.
1.8. В окремих випадках за рішенням керівництва митниці співробітники Відділу можуть залучатися до вирішення особливо складних питань визначення митної вартості товарів, що переміщуються через митний кордон громадянами. керівництво митниці зобов'язані вживати заходів до використання ПЕОМ, комп'ютерних мереж, електронного зв'язку в процесі митного оформлення та ведення обліку. Керівництвом митниці визначається відповідальна особа з числа співробітників Відділу, яка має право користуватися базою даних ВМД.
2. Технологічна схема розгляду спірних питань
при визначенні митної вартості
2.1. Перевірка заявленої митної вартості здійснюється інспектором оперативного підрозділу, який відповідає за нарахування та справляння митних платежів.
2.2. Якщо при огляді та митному оформленні товару визначити митну вартість на основі поданих документів достовірно неможливо або заявлена митна вартість не відповідає вимогам законодавства в частині її визначення, то інспектором, що здійснює митне оформлення, готується запит щодо її визначення, який направляється до Відділу.
2.3. До запиту додаються ВМД та документи, що містять відомості, заявлені для митного оформлення. Документи, що передаються на розгляд до Відділу з оперативного підрозділу митниці з метою їх ідентифікації, засвідчуються особистою номерною печаткою або штампом інспектора оперативного підрозділу.
2.4. Після розгляду поданих документів та за потреби проведення вартісної оцінки товару Відділом складається довідка про визначення митної вартості товару чи здійснення митної оцінки (див. п.3.2 цього Порядку) з детальним обгрунтуванням усіх викладених у ній висновків (додаток 1).
2.5 Довідка про визначення митної вартості чи здійснення митної оцінки підписується начальником Відділу або особою, що його заміщує.
2.6. У разі згоди інспектора Відділу, що здійснював перевірку документів, із заявленою митною вартістю він проставляє на запиті штамп, що містить такі реквізити: найменування митниці, "Відділ тарифів та митної вартості. Митна вартість відповідає заявленій", дату та підпис цього інспектора. Це погодження має силу офіційного висновку щодо визначення митної вартості для здійснення митного оформлення. Довідка про визначення митної вартості в таких випадках не складається.
2.7. Висновки Відділу стосовно визначення митної вартості чи здійснення митної оцінки є підставою для нарахування та справляння митних платежів.
2.8. У виняткових випадках при неможливості визначення митної вартості (здійснення митної оцінки) відділом тарифів та митної вартості митниці матеріали з доповідною запискою та детальним викладенням причин та обставин, що унеможливили визначення митної вартості (здійснення митної оцінки), направляються до відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці для прийняття остаточного рішення.
2.9. При митному оформленні товарів, що ввозяться на митну територію України (додаток 3) та вивозяться з неї (додаток 4), перевірка Відділом вантажних митних декларацій (див. п.1.3) на такі товари є обов'язковою.
При митному оформленні товарів, що входять до переліку, зазначеного в додатку 3, для перевірки правильності заявленої митної вартості та формування бази даних цінової інформації Держмитслужби обов'язкове подання суб'єктом ЗЕД довідки-розрахунку митної вартості (додаток 2). Довідка-розрахунок митної вартості подається разом з її електронною копією. Інформація, унесена до електронної копії довідки-розрахунку митної вартості, має відповідати інформації, унесеній декларантом до оригіналу.
При митному оформленні товарів, які входять до переліку, зазначеного в додатку 4, якщо контрактна ціна є незмінною протягом строку виконання угоди, достатньо узгодження з Відділом контрактної ціни (без обов'язкового звернення до Відділу при митному оформленні кожної партії товару).
3. Перевірка правильності визначення митної вартості товарів
3.1. Визначення митної вартості товарів співробітниками Відділу здійснюється згідно з чинним законодавством на основі поданих до митного оформлення документів.
Заявлена декларантом митна вартість і дані, що стосуються її визначення, мають грунтуватися на достовірній і документально підтвердженій інформації. Перевірка достовірності заявленої митної вартості може здійснюватися на підставі таких документів:
рахунків-фактур (інвойсів) або рахунків-проформ;
специфікацій, коносаментів, товарно-транспортних накладних;
ліцензій;
карток реєстрації контрактів;
сертифікатів про походження товарів;
банківських документів щодо розрахунків за поданим контрактом (копій платіжного доручення з відміткою банку про виконання операції та виписки з особового рахунку організації, що завіряються керівником та головним бухгалтером цієї організації), які мають містити всі реквізити, потрібні для ідентифікації їх з поставкою, що оформлюється в митному відношенні;
копії експортної ВМД країни відправлення;
договорів поставки;
договорів про спільну діяльність;
контрактів з третіми особами, що мають причетність до договору (угоди);
рахунків за платежі третім особам на користь продавця;
ліцензійних чи авторських угод;
договорів доручення, комісії, агентських та брокерських угод;
рахунків за комісійні, брокерські послуги щодо товарів, митна вартість яких визначається;
замовлень на поставку;
договорів на перевезення та страхування;
прайс-листів виробника та продавця товару;
бухгалтерської документації;
калькуляції фірми - виробника товару (у разі згоди фірми надати її українському покупцю);
інших матеріалів, які можуть бути використані для підтвердження відомостей щодо митної вартості товарів, заявлених у ВМД.
При перевірці банківських документів особлива увага звертається на повноту платежу, а саме:
зазначене перерахування коштів здійснено в цілому за весь товар чи тільки за його частину (як при попередній оплаті, так і при сплаті за вже отриманий товар);
чи відображає грошова частина платежу повну вартість товарів, що ввозяться (тобто чи не передбачено контрактом будь-яких умов, що мали вплив на вартість угоди, у тому числі здійснення часткової оплати за ці товари у вигляді побічного платежу третій особі на користь продавця як зустрічної поставки товарів чи надання будь-яких послуг покупцем продавцю).
3.2. При явній невідповідності заявленої митної вартості товарів та інших предметів вартості, що визначається відповідно до положень статті 16 Закону України від 05.02.92 N 2097-XII "Про Єдиний митний тариф", постанови Кабінету Міністрів України від 05.10.98 N 1598 "Про затвердження Порядку визначення митної вартості товарів та інших предметів у разі переміщення їх через митний кордон України", або в разі неможливості перевірки її обчислення, якщо рахунок-фактура відсутній, а також якщо за наявності рахунку-фактури відсутні інші документи, потрібні для контролю за правильністю визначення митної вартості, чи буде доведено, що заявлені в них відомості не відповідають дійсності, або якщо декларант не може документально підтвердити заявлену ним митну вартість чи відмовляється від надання необхідних додаткових відомостей, співробітники Відділу здійснюють митну оцінку, тобто визначають митну вартість, самостійно на основі цін на ідентичні або подібні товари, що діють у провідних країнах - експортерах зазначених товарів та визначені на тих же комерційних умовах.
3.3. Для достовірного визначення митної вартості Відділ має право ініціювати проведення огляду товару й відбору проб та зразків згідно з чинним законодавством.
3.4. З метою правильного визначення митної вартості товарів та предметів, що переміщуються через митний кордон України, працівники Відділу проводять роботу зі збирання, аналізу, оброблення даних про вартість таких товарів з метою формування бази даних цінової інформації.
Основу бази даних, що формується, має становити інформація з довідок-розрахунків митної вартості та конкретних вантажних митних декларацій.
Як додаткові джерела інформації можуть використовуватися дані експертних, зовнішньоторговельних, біржових організацій, дані про тарифи на перевезення та страхування вантажів, про вартість навантажувально-розвантажувальних робіт, комісійних та брокерських послуг, про ліцензійні платежі, торговельні знижки та націнки.
3.5. Фахівці Відділу можуть використовувати інформацію, якою володіє декларант, про вартість ідентичних чи подібних товарів, що ввезені раніше, їхню вартість на внутрішньому ринку, а також калькуляції та прейскуранти виробника.
Використання такої інформації можливе, якщо на її підтвердження подано відповідні документи, наприклад комерційні, митні та платіжні, що належать до угод щодо ідентичних чи подібних товарів, а також рахунки, накладні тощо.
3.6. За відсутності в базі даних цінової інформації відомостей про вартість певного товару (предмета), на підставі яких визначається його митна вартість, можна поряд з іншими джерелами інформації, які використовуються митними органами, користуватися інформацією таких спеціалізованих організацій:
Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків при Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України ("Держзовнішінформ", про широке коло товарів та послуг);
Державного гемологічного центру (про вартість природного та дорогоцінного каміння та виробів з нього);
Науково-дослідного інституту судової експертизи (про транспортні засоби);
Торгово-промислової палати України (про широке коло товарів та послуг);
АТ "Укрімпекс" (про широке коло товарів та послуг);
Українського НДІ маркетингу та зовнішньоекономічної інформації (про широке коло товарів та послуг, у першу чергу про рідкоземельні та кольорові метали, деревину та вироби з неї);
ДП "Укрпромзовнішекспертиза" (про широке коло товарів та послуг, передусім про чорні та кольорові метали, продукцію хімічної промисловості та сільського господарства);
АТ "Алінекс" (про товари та послуги в галузі легкої промисловості);
ДЗТП "ІНТЕР-ICM" (про алмазні порошки та вироби з надтвердих матеріалів, зокрема про синтетичні алмази);
Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (про вартість автомобілів);
інших організацій.
Висновки експертних організацій щодо вартості товарів застосовуються тільки як допоміжний матеріал при визначенні митної вартості чи здійсненні митної оцінки.
4. Ведення обліку
4.1. У Відділі ведеться журнал обліку звернень (запитів) з питань визначення митної вартості, а також довідок, виданих за результатами перевірки правильності визначення митної вартості (додаток 5). За даними журналу систематично здійснюється визначення показників ефективності економічної діяльності Відділу.
За рішенням керівництва Відділу до журналу можуть уноситися інші додаткові відомості.
4.2. Відділ тарифів та митної вартості митниці щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом, подає до відділу тарифів та митної вартості регіональної митниці відомості за формами, наведеними в додатках 6, 7, з аналітичною запискою про результати роботи, пропозиціями щодо її вдосконалення.
4.3. Зазначена інформація у зведеному вигляді в розрізі митниць направляється відділом тарифів та митної вартості регіональної митниці до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, до Митно-тарифного управління Держмитслужби.
Звіти передаються електронною поштою (з досиланням у паперовому вигляді) за підписами начальника митниці та начальника відділу тарифів і митної вартості.
Додаток 1
до п.1.5 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
________________________________________________ митниця
Відділ тарифів та митної вартості
Довідка
про визначення митної вартості
(здійснення митної оцінки)
N________ "___"_________ 2000 р.
1. Підрозділ - замовник проведення митної оцінки:
2. Підстави для проведення митної оцінки:
запит N_____ від "___"___________ 2000 р.
3. Перелік поданих до розгляду документів:
4. Джерело інформації
(документи та матеріали, якими керувалися для прийняття рішення):
5. Висновки:
Начальник відділу тарифів та митної вартості |
____________________ |
Виконавець _________________ |
Додаток 2
до п.1.5 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
Довідка-розрахунок митної вартості
Продавець _____________________ Покупець _____________________ Декларант _____________________ Країна походження _____________ Виробник _____________________ |
Країна-експортер _________________ Дата і номер контракту _________________ Умови поставки _________________ Дата і номер рахунку-фактури _________________ Курс вал. на день подання ВМД _________________ |
Визначення митної вартості
--------------------------------------------------------------------------- |
Продовження таблиці
----------------------------- |
М.П.
Підпис декларанта
Продовження додатка 2
Порядок
заповнення довідки-розрахунку митної вартості
1. Довідка-розрахунок митної вартості подається декларантом одночасно з вантажною митною декларацією щодо кожного найменуванню (виду, марки) товару.
2. Довідка-розрахунок митної вартості заповнюється декларантом та завіряється печаткою організації-декларанта.
Декларант несе відповідальність за:
достовірність та повноту відомостей, що заявляються в довідці-розрахунку митної вартості;
автентичність документів, на підставі яких здійснюється митне оформлення товарів, і документів, згідно з якими здійснюються розрахунки за ці товари;
надання додаткових відомостей чи документів для визначення митної вартості товарів, якщо це потрібно.
3. Інформація в графах довідки-розрахунку митної вартості щодо кожного найменування (виду, марки) товару має відповідати інформації таких граф ВМД:
Продавець - гр. 2;
Покупець - гр. 8;
Декларант - гр.14;
Країна походження - гр.16;
Країна-експортер - гр.15;
Дата і номер контракту - гр.44;
Умови поставки - гр.20;
Дата і номер рахунку - гр.44;
Курс валюти - гр.23;
Найменування товару - гр.31;
Код товару - гр.33;
Кількість - гр.38, 31;
Фактурна вартість - гр.42;
Визначена митна вартість- гр.45.
4. Витрати, що додаються до договірної фактурної вартості (гр. 6 -11) чи виключаються з договірної фактурної вартості (гр. 12, 13) при визначенні митної вартості, мають бути документально підтверджені.
Додаток 3
до п.1.7 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
Перелік
товарів, при імпорті яких
подається довідка-розрахунок митної вартості
0207 |
М'ясо і субпродукти харчові домашньої птиці, указані в позиції 0105, свіжі, охолоджені або морожені |
0302 |
Риба свіжа або охолоджена, крім рибного філе і м'яса риб, що класифікуються в товарній позиції 0304 |
0303 |
Риба морожена, за винятком рибного філе і м'яса риб, класифікованих у товарній позиції 0304 |
0304 |
Філе рибне й інше м'ясо риб (включаючи фарш), свіже, охолоджене або морожене |
0305 |
Риба в'ялена, солена або в розсолі; риба гарячого або холодного копчення; мука і гранули рибні, харчові |
0306 |
Ракоподібні, розділені або нерозділені, живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; ракоподібні нерозділені варені в воді або на пару, охолоджені або неохолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; мука і гранули з ракоподібних, харчові |
0307 |
Молюски, розділені або нерозділені, живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; інші водні безхребетні (крім ракоподібних і молюсків), живі, свіжі, охолоджені, морожені, сушені, солені або в розсолі; мука і гранули з інших водних безхребетних, харчові |
0901 |
Кава, жарена або нежарена, з кофеїном або без кофеїну; шкаралупа і лушпиння кави; замінювачі кави, з умістом її в будь-якій пропорції |
0902 | Чай |
1601 |
Ковбаси й аналогічні продукти з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові; харчові продукти, виготовлені на їх основі |
1602 |
Вироби і консерви з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові, інші |
1603 |
Екстракти та соки з м'яса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних |
1604 |
Готові продукти і консерви з риби; ікра осетрових (чорна ікра) та її замінники з ікри інших риб |
1605 |
Готові продукти або консерви з ракоподібних, молюсків або інших водних безхребетних |
1801 | Какао - боби в зернах або молоті |
1802 | Шкаралупа, плівка, шкірка та інші відходи какао |
1803 | Какао-паста, у тому числі знежирена або незнежирена |
1804 | Масло-какао, жир і рідке масло з какао |
1805 |
Какао-порошок без додавання цукру або інших підсолоджувальних речовин |
1806 | Шоколад та інші харчові продукти з умістом какао |
2001 |
Овочі, фрукти, горіхи й інші їстівні частини рослин, приготовлені або консервовані в оцті або оцтовій кислоті |
2002 |
Томати, приготовлені або консервовані без оцту або оцтової кислоти |
2003 |
Гриби, включаючи трюфелі, приготовлені або консервовані без оцту або оцтової кислоти |
2004 |
Інші овочі, приготовлені або консервовані без оцту або оцтової кислоти, морожені |
2005 |
Інші овочі, приготовлені або консервовані, без оцту або оцтової кислоти, не заморожені |
2006 |
Плоди, горіхи, шкурка плодів та інші частини рослин, консервовані в цукрі (сушені, зацукровані або глазуровані) |
2007 |
Джеми, желе плодово-ягідне, мармелади, пюре плодово-ягідне або горіхове, повидло або горіх тертий, варення, готові вироби, які пройшли теплову обробку, у тому числі з доданням цукру або інших підсолоджувальних речовин |
2008 |
Плоди, горіхи та інші їстівні частини рослин, приготовлені або консервовані будь-яким способом, у тому числі з доданням цукру або інших підсолоджувальних речовин чи спирту, в іншому місці не пойменовані |
2009 |
Соки, фрукти (включаючи виноградне сусло), соки овочеві, незброжені і без додання спирту, з доданням або без додання цукру чи інших підсолоджувальних речовин |
2101 |
Екстракти, есенції, концентрати кави, чаю або мате і вироби на таких основах або на основі кави, чаю або мате; цикорій обсмажений та інші обсмажені замінники кави, екстракти, есенції і концентрати з них |
2201 |
Води, включаючи мінеральні, натуральні або штучні, газовані, без додання цукру або інших підсолоджувальних речовин, неароматизовані; лід і сніг |
2202 |
Води мінеральні і газовані з доданням цукру або інших підсолоджувальних чи ароматичних речовин; безалкогольні напої, інші, за винятком фруктових або овочевих соків, що класифікуються в товарній позиції 2009 |
2203 | Пиво солодове |
2204 |
Вина виноградні, натуральні, включаючи міцні; сусло виноградне, крім того, що класифікується в товарній позиції 2009 |
2205 |
Вермути і вина виноградні інші з доданням рослинних або ароматних екстрактів |
2206 |
Напої зброджені інші (сидр яблуневий, сидр грушевий (перру), напій медовий) |
2207 |
Спирт етиловий неденатурований, з умістом спирту не менше 80%; спирт етиловий та інші спиртні напої, денатуровані, будь-якої міцності |
2208 |
Спирт етиловий неденатурований, міцністю менше 80%; міцні спиртні напої, лікери та інші алкогольні напої; змішані спиртові напівфабрикати, що використовуються для приготування напоїв |
2209 | Оцет та його замінники, отримані з оцтової кислоти |
2401 | Тютюн необроблений, тютюнові відходи |
2402 |
Сигари (у тому числі сигари з обрізаними кінцями), сигарили (сигари тонкі) і сигарети з тютюну або його замінників |
2403 |
Тютюн оброблений промисловий та його замінники; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції |
2709 |
Нафта сира, в тому числі отримана із бітумінозних мінералів |
2710 |
Продукти переробки нафти, у тому числі отримані із бітумінозних мінералів; продукти, в іншому місці непойменовані, з умістом 70 і більше мас.% нафтопродуктів, отриманих із бітумінозних мінералів, до того ж ці продукти є їх основними складниками |
2711 | Гази нафтові і газоподібні вуглеводні інші |
2712 |
Вазелін нафтовий; парафін, віск нафтовий мікрокристалічний, гач парафіновий, озокерит, віск лігнітовий, віск торф'яний, інші мінеральні воски і продукти, отримані в результаті синтезу або інших процесів, фарбовані або нефарбовані |
3401 |
Мило; речовини поверхнево-активні органічні і засоби, що використовуються у вигляді мила у формі брусків, кусків і у вигляді фігурних виробів, з умістом або без умісту мила; папір, набивка ватна, фетр і неткані матеріали, просочені або покриті милом або мийним засобом |
3402 |
Речовини поверхнево-активні органічні (крім мила); засоби поверхнево-активні і мийні (включаючи допоміжні мийні засоби); засоби чищення, з умістом або без умісту мила (крім класифікованих у товарній позиції 3401) |
4011 | Шини пневматичні гумові нові |
4012 |
Шини пневматичні гумові, відновлені або якими користувалися, змінні протектори шин і ободові стрічки гумові |
4013 | Камери гумові |
4203 |
Одяг, його окремі речі з натуральної шкіри або штучної шкіри на базі натуральної шкіри і шкіряних волокон |
4204 |
Вироби з натуральної шкіри або штучної шкіри на базі натуральної шкіри і шкіряних волокон, що використовуються в машинах, механічних пристроях або для інших технічних цілей |
4205 |
Вироби із натуральної шкіри або штучної шкіри на базі натуральної шкіри і шкіряних волокон інші |
4303 | Одяг хутряний, речі одягу та інші хутряні вироби |
4304 | Хутро штучне і вироби з нього |
5701 |
Килими та інші текстильні покриття для підлоги, оздоблені і неоздоблені |
5702 |
Килими та інші текстильні покриття для підлоги, тканини, неголкопрошивні і нефлоковані, оздоблені і неоздоблені, включаючи "килим", "сумах", "кермані" і аналогічні килими ручної роботи |
5703 |
Килими та інші текстильні покриття для підлоги, голкопрошивні, оздоблені або неоздоблені |
5704 |
Килими та інші текстильні покриття для підлоги з повсті, неголкопрошивні і нефлоковані, оздоблені або неоздоблені |
5705 |
Килими та інші текстильні покриття для підлоги, оздоблені чи неоздоблені |
6910 |
Раковини, умивальники, консолі раковин, ванни, біде, унітази, зливні бачки, пісуари і подібні санітарно-технічні вироби з кераміки |
6911 |
Посуд столовий, кухонний, інші господарські та туалетні речі з фарфору, фаянсу |
6912 |
Посуд столовий, кухонний, інші господарські речі туалету з кераміки, крім фарфору |
6913 | Статуетки та інші прикраси з кераміки |
7101 |
Перли природні чи культивовані, оброблені чи необроблені, сортовані чи не сортовані, але не нанизані і не оправлені; не сортовані природні чи культивовані перли, тимчасово нанизані для зручності транспортування |
7102 |
Алмази оброблені чи необроблені, але не оправлені і не закріплені |
7103 |
Дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, оброблене чи необроблене, сортоване чи не сортоване, але не нанизане, не оправлене і не закріплене; не сортоване дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування |
7104 |
Дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння штучне чи регенероване, оброблене чи необроблене, сортоване чи не сортоване, але не нанизане, не оправлене і не закріплене; не сортоване штучне чи регенероване дорогоцінне чи напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування |
7105 |
Дрібняк і порошок з природного чи штучного дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння |
7106 |
Срібло (включаючи срібло з гальванічним покриттям із золота чи платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку |
7107 | Недорогоцінні метали, плаковані сріблом, напівоброблені |
7108 |
Золото ( включаючи золото з гальванічним покриттям з платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку |
7109 |
Недорогоцінні метали або срібло, оплаковані золотом, необроблені чи напівоброблені |
7110 | Платина необроблена, напівоброблена чи у вигляді порошку |
7111 |
Метали недорогоцінні, срібло чи золото, оплаковані платиною, необроблені або напівоброблені |
7112 |
Відходи і брухт дорогоцінних металів, оплакованих дорогоцінними металами |
7113 |
Ювелірні вироби та їх частини з дорогоцінних металів чи недорогоцінних металів, плакованих дорогоцінними металами |
7114 |
Вироби золотих і срібних справ майстрів і їх частини з дорогоцінних металів і металів, плакованих дорогоцінними металами |
7115 |
Інші вироби з дорогоцінних металів, оплакованих дорогоцінними металами |
7116 |
Вироби з природних чи культивованих перлів, дорогоцінного чи напівдорогоцінного каміння (природного, штучного чи реконструйованого) |
7117 | Біжутерія |
7118 | Монети |
8215 |
Ложки, виделки, ополоники, шумівки, лопаточки для тортів, ножі для риби, масла, щипці для цукру та аналогічні кухонні або столові прибори |
8516 |
Прилади електричні водонагрівальні безінерційні і акумулювальні, електрокип'ятильники занурювальні; електроустаткування для нагрівання грунту, опалення приміщень і аналогічних цілей; електротермічні апарати для завивки і сушіння волосся (наприклад сушарки для волосся, бігуді, щипці) і електросушарки для рук; електропраски; інші прилади побутові електричні нагрівальні, елементи опору нагрівальні, крім указаних у позиції 8545 |
8519 |
Електропрогравачі, програвачі грамплатівок, деки касетні та інша звуковідтворювальна апаратура, що не має звукозаписувальних пристроїв |
8520 |
Магнітофони та інша звукозаписувальна апаратура, яка має і не має звуковідтворювальні пристрої |
8521 |
Апаратура для відеозапису і відеовідтворення, суміщена або не суміщена з відеотюнером |
8522 |
Частини і приладдя до устаткування, що класифікується в позиціях 8519-8521 |
8523 |
Носії готові, незаписані, для запису звуку або аналогічного запису інших явищ, крім виробів групи 37 |
8524 |
Платівки, стрічки та інші носії для запису звуку або аналогічних записів, записані, включаючи матриці й форми для виготовлення платівок, крім виробів групи 37 |
8528 |
Приймачі телевізійні (включаючи відеомонітори і відеопроектори), сумісні або несумісні в одному корпусі з радіоприймачем або апаратурою, записувальною або яка відтворює звук чи зображення |
8701 |
Трактори (крім тих, що класифікуються в товарній позиції 8709) |
8702 |
Транспортні засоби моторні, призначені для перевезення не менше 10 чоловік (включаючи водія) |
8703 |
Автомобілі легкові, інші моторні транспортні засоби, призначені для перевезення людей (крім автомобілів, що класифікуються в товарній позиції 8702, включаючи автомобілі-фургони і гоночні автомобілі |
8704 | Автомобілі вантажні |
8711 |
Мотоцикли (включаючи мопеди) і велосипеди з установленим допоміжним двигуном, з колясками або без них; коляски |
8714 |
Частини і приладдя до транспортних засобів, що класифікуються в товарних позиціях 8711-8713 |
8716 |
Причепи і напівпричепи; інші несамохідні транспортні засоби, їх частини |
9303 |
Зброя вогнепальна та інші аналогічні пристрої, що діють за допомогою використання вибухового заряду (наприклад спортивні пістолети і гвинтівки, вогнепальна зброя, що заряджається з дула, ракетниці та інші пристрої для випуску сигнальних ракет, пістолети і револьвери для стрільби холостими патронами, пістолети для забою чи оглушення тварин із стержнем, що вискакує, лінемети) |
9304 |
Інша зброя (наприклад пружинні, пневматичні та газові рушниці й пістолети, кийки), крім класифікованих у позиції 9307 |
9401 |
Меблі для сидіння (крім указаних у позиції 9402), що трансформуються чи не трансформуються в ліжка та їх частини |
9402 |
Меблі медичні, хірургічні, стоматологічні або ветеринарні (наприклад операційні столи, столи для огляду, лікарняні ліжка з механічними пристроями, стоматологічні крісла); перукарські та аналогічні крісла з пристроями для обертання, повороту, підйому і нахилу; частини до них |
9403 | Меблі інші та їх частини |
9404 |
Основи матрацні; речі постільні і аналогічні вироби умеблювання (наприклад матраци, ковдри, стьобані ковдри, диванні подушки, пуфи і подушки) з пружинами, набиті будь якими матеріалами або з губчастої гуми чи з пластмаси, покриті або непокриті |
9701 |
Картини, малюнки і пастелі, виконані повністю від руки, крім малюнків, указаних у позиції 4906, та інших готових виробів, розмальованих чи декорованих від руки; колажі і подібні декоративні зображення |
9702 | Оригінали гравюр, естампів і літографій |
9703 | Оригінали скульптур і статуеток з будь-яких матеріалів |
9704 |
Марки поштові і марки державного мита, знаки поштової оплати гашені, включаючи першого дня гашення, папір поштовий (гербовий) і аналогічні предмети, використані або якщо невикористані, то не ті, що знаходяться в обігу або не нового випуску в країні, для якої вони призначені |
9705 |
Колекції і предмети колекціонування із зоології, ботаніки, мінералогії, анатомії, історії, археології, палеонтології, етнографії і нумізматики |
9706 | Антикваріат, якому понад 100 років |
Додаток 4
до п.1.7 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
Перелік
товарів, при експорті яких необхідне
узгодження вартості з відділом тарифів та митної вартості
0202 | М'ясо великої рогатої худоби, морожене |
0203 | М'ясо свиней свіже, охолоджене або морожене |
0402 |
Молоко і вершки згущені, з додаванням цукру або інших підсолоджувальних речовин |
0713 |
Овочі, бобові сушені, у стручках або без стручків, у тому числі лущені або подріблені |
1101 | Борошно пшеничне або пшенично-житнє |
1103 | Крупи і гранули зернових |
1104 |
Зерно, оброблене іншими способами (наприклад лущене, плющене, перероблене в пластівці, обвалене, у вигляді січки чи подрібнене), крім рису, указаного в товарній позиції 1006; зародки зернових, цілі, плющені, у вигляді пластівців або молоті |
1206 | Насіння соняшника, бите або ціле |
1208 |
Борошно і шрот із насіння або плодів олійних культур, крім гірчичного насіння |
1516 |
Жири й масла тваринні або олія рослинна та їх фракції, повністю або частково гідрогенізовані, перестерифіковані, реетерифіковані або елаіїдинізовані, нерафіновані або рафіновані, але не піддані подальшій обробці |
1602 |
Вироби і консерви з м'яса, м'ясних субпродуктів або крові, інші |
1701 |
Цукор тростинний або з цукрового буряку і хімічно чиста сахароза в твердому стані |
1703 |
Меляса, отримана в результаті екстракції або рафінування цукру |
2207 |
Спирт етиловий, неденатурований, з умістом спирту не менше 80%; спирт етиловий та інші спиртні напої, денатуровані, будь-якої міцності |
2530 | Речовини мінеральні, в іншому місці не пойменовані |
2616 | Руди і концентрати дорогоцінних металів |
2843 |
Метали дорогоцінні в колоїдному стані; сполуки неорганічні і органічні дорогоцінних металів, визначеного або невизначеного хімічного складу; амальгами дорогоцінних металів |
3501 | Казеїн, казеїнати та їх похідні, інші; клеї казеїнові |
7102 |
Алмази оброблені чи необроблені, але неоправлені і незакріплені |
7103 |
Дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, оброблене чи необроблене, сортоване чи несортоване, але ненанизане, неоправлене і незакріплене; несортоване дорогоцінне каміння (крім алмазів) і напівдорогоцінне каміння, тимчасово нанизане для зручності транспортування |
7106 |
Срібло (включаючи срібло з гальванічним покриттям із золота чи платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку |
7108 |
Золото (включаючи золото з гальванічним покриттям з платини) необроблене, напівоброблене чи у вигляді порошку |
7110 | Платина необроблена, напівоброблена чи у вигляді порошку |
7112 |
Відходи і брухт дорогоцінних металів, плакованих недорогоцінними металами |
7118 | Монети |
7208 |
Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі завширшки не менше 600 мм, гарячекатаний, неплакований, без електролітичного чи іншого покриття |
7210 |
Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі шириною не менше 600 мм, плакований з електролітичним чи іншим покриттям |
7211 |
Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі завширшки менше 600 мм, неплакований, без електролітичного чи іншого покриття |
7212 |
Прокат плоский із заліза і нелегованої сталі завширшки менше 600 мм, плакований з електролітичним чи з іншим покриттям |
8104 | Магній і вироби з нього, включаючи відходи і брухт |
Та товари, на які встановлено індикативні ціни |
Додаток 5
до п.4.1 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
Журнал
реєстрації та обліку запитів з питань
визначення митної вартості
---------------------------------------------------------------------- |
Продовження таблиці
-------------------------------------- |
Додаток 6
до п.4.2 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
Звіт
про звернення щодо визначення митної вартості та
проведення митної оцінки товарів, що імпортуються в Україну
----------------------------------------------------------------------- |
Продовження таблиці
-------------------------------------- |
* Ураховувати звернення відділів та прийняття самостійних рішень співробітниками (уповноваженими) відділів тарифів та митної вартості, що працюють в оперативних підрозділах
Додаток 7
до п.4.2 Порядку роботи відділу тарифів та
митної вартості регіональної митниці
(митниці) при вирішенні питань визначення
митної вартості товарів, що переміщуються
через митний кордон України
Звіт
про звернення щодо визначення митної вартості та
проведення митної оцінки товарів, що експортуються з України
--------------------------------------------------------------------------- |