Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 173 від 28.03.2000
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 квітня 2000 р. за N 250/4471

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Міністерства фінансів України
N 657 від 31.05.20
12)

Про затвердження Порядку застосування
митного режиму тимчасового ввезення (вивезення)

З метою вдосконалення механізму реалізації положень статті 71 Митного кодексу України ( 1970-12 ), посилення контролю за товарами, що тимчасово ввозяться на митну територію України (вивозяться за її межі), а також формування єдиного порядку митного оформлення товарів відповідно до митного режиму тимчасового ввезення (вивезення) НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення), що додається.

2. Скасувати Тимчасовий порядок застосування митного режиму тимчасового ввезення, затверджений Наказом Державної митної служби від 16.12.98 N 784.

3. Управлінню нетарифного регулювання (Пашинний О.I.) та Правовому управлінню (Мельник М.В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Служби Соболя I.М.

В.о. Голови Служби О.Єгоров

Затверджено
Наказ Державної митної
служби України
від 28 березня 2000 р. N 173

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
27 квітня 2000 р. за N 250/4471

Порядок
застосування митного режиму тимчасового ввезення (вивезення)

Цей Порядок розроблено з метою вдосконалення механізму реалізації положень статті 71 Митного кодексу України ( 1970-12 ). Дія цього Порядку поширюється на товари та інші предмети (далі - товари), що перебувають під митним контролем та переміщуються через митний кордон України юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності (далі суб'єкти) з метою тимчасового ввезення (вивезення), у тому числі для проведення міжнародних виставок або ярмарків, спортивних та культурно-видовищних заходів. Транспортні засоби, контейнери та інше транспортне устаткування, що використовуються для перевезення зовнішньоторговельних вантажів та пасажирів, підлягають митному оформленню в окремому порядку, що встановлюється Державною митною службою.

1. Загальні положення

1.1. Терміни вживаються в цьому Порядку в такому значенні.

Виставкові товари - товари та інші предмети, що використовуються як експонати, а також такі, що призначаються для облаштування павільйонів, стендів, у тому числі в обмеженій кількості горілчані та тютюнові вироби (тільки в разі їх використання як експонатів на міжнародних виставках).

Міжнародна виставка - це захід, обмежений обумовленим терміном, під час якого експонуються товари та послуги підприємств різних країн світу однієї чи кількох галузей економіки, проводиться реклама цих товарів та послуг з метою вивчення попиту на них та сприяння реалізації їх на ринку країни.

Організатор виставки (ярмарку) - українське підприємство, установа, організація будь-якої форми власності, зареєстровані в Україні як юридичні особи відповідно до законодавства України, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які займаються проведенням виставок.

Професійне устаткування:

а) устаткування для представників преси, радіо і телебачення;

б) кінематографічне устаткування, необхідне для осіб, які прибувають в Україну з метою зняти один або кілька фільмів;

в) будь-яке інше устаткування, необхідне для виконання роботи чи професійних обов'язків особами-нерезидентами, які прибувають в Україну;

г) устаткування, потрібне для виконання роботи чи професійних обов'язків за межами України фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності (резидентами) або працівниками підприємств, установ та організацій України.

Товари, що ввозяться у зв'язку з комерційною операцією, - контейнери, піддони, тара та упаковка, що відповідно до умов зовнішньоекономічного контракту мають повертатися їх власнику, а також зразки продукції, яку планується виготовляти на території України, рекламні фільми та подібні товари, що ввозяться у зв'язку з комерційною операцією, але ввезення яких не є такою операцією.

Учасник виставки (ярмарку) - юридична або фізична особа, яка отримала запрошення для участі у виставці відповідно до умов, визначених організатором виставки згідно із чинним законодавством.

Ярмарок - це короткотермінова виставка, яка регулярно повторюється в певному місці під традиційною назвою в обумовлений термін з метою вивчення попиту на товари та подальшого продажу їх.

1.2. У режимі тимчасового ввезення на митну територію України можуть пропускатися такі товари:

а) призначені для демонстрації чи використання на міжнародних виставках, ярмарках;

б) призначені для використання при проведенні спортивних, наукових, культурно-освітніх та інших подібних заходів;

в) що ввозяться за договорами оренди на термін до одного року з обов'язковим вивезенням за межі України;

г) що ввозяться з метою ремонту;

ї') що ввозяться у зв'язку з комерційною операцією;

д) що передаються замовниками-нерезидентами виконавцям-резидентам як комплектуючі елементи для виконання замовлень за договорами (контрактами), що не підпадають під дію Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР ), і зворотне вивезення яких митниця контролює при вивезенні зібраного устаткування чи споруди;

е) що ввозяться за міжнародними угодами;

є) що ввозяться з метою сертифікації за зовнішньоекономічним договором органом сертифікації в зібраному стані й не потребують монтажних робіт;

ж) що ввозяться для облаштування офісів представництв іноземних організацій та фірм з подальшим їх вивезенням;

з) що тимчасово передаються замовниками-нерезидентами виконавцям-резидентам як технологічне устаткування для виконання останніми договорів, укладених ними відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах" ( 327/95-ВР );

и) що ввозяться за договорами підряду для будівництва об'єктів на території України;

і) професійне устаткування.

Держмитслужба може визначати інші операції, під час проведення яких товари, що ввозяться на митну територію України, можуть бути оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення.

У режимі тимчасового вивезення за межі митної території України можуть пропускатися такі товари:

а) призначені для демонстрації чи використання на міжнародних виставках, ярмарках;

б) призначені для використання при проведенні спортивних, наукових, культурно-освітніх та інших подібних заходів;

в) що вивозяться за договорами підряду для будівництва об'єктів за межами митної території України з подальшим їх зворотним увезенням;

г) що вивозяться у зв'язку з комерційною операцією;

ї") транспортні засоби, що вивозяться за договорами оренди на термін до одного року;

д) професійне устаткування.

Держмитслужба може визначати інші операції, під час проведення яких товари, що вивозяться за межі митної території України, можуть бути оформлені відповідно до митного режиму тимчасового вивезення.

1.3. Переміщення товарів через митний кордон України відповідно до положень пункту 1.2 цього Порядку підлягає декларуванню митниці з поданням вантажної митної декларації (далі - ВМД) та оформленню відповідно до митного режиму тимчасового ввезення (вивезення). Митне оформлення партії товарів фактурною вартістю менш як 100 доларів США (за винятком товарів, що підлягають експортному контролю) проводиться за листом підприємства без подання ВМД.

1.4. Товари, що мають бути використані з рекламною, презентаційною та іншою метою, підлягають митному оформленню відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу (або експорту) згідно з чинним законодавством (крім запасів споживання, що поставляються на українські транспортні засоби).

1.5. Товари, що тимчасово ввозяться на митну територію України, перебувають під митним контролем з моменту ввезення на територію України до моменту їхнього зворотного вивезення або випуску митницею для вільного обігу на території України.

1.6. Товари, що тимчасово вивозяться за межі митної території України, перебувають під митним контролем з моменту пред'явлення митниці їх та необхідних для митного контролю документів на такі товари і до пропуску через митний кордон України під час їх зворотного ввезення.

1.7. Забороняється проводити митне оформлення товарів відповідно до митного режиму тимчасового ввезення в таких випадках:

а) заборони на ввезення відповідно до законодавства;

б) увезення товарів, що не будуть використовуватися за своїм призначенням у господарській, науковій, гуманітарній та інших видах діяльності суб'єкта;

в) увезення товарів незібраними (комплектний об'єкт);

г) увезення товарів, які для здійснення сертифікації потребують виконання монтажних робіт;

ї") увезення товарів за договорами купівлі-продажу, міни, консигнації, маркетингу, про спільну діяльність та іншими договорами, якщо їхніми умовами передбачено проведення суб'єктами підприємницької діяльності України розрахунків за товари з нерезидентами (крім договорів оперативної оренди (лізингу) до одного року);

д) якщо ввезенні транспортні засоби (коди за ТН ЗЕД 87.02, 87.03, 87.04, 87.05) не перебувають на обліку за межами України;

1.8. При виявленні фактів використання тимчасово ввезених товарів з будь-якою іншою метою, крім тієї, що була заявлена митниці, фактів порушення зобов'язання про зворотне вивезення товарів, а також інших правопорушень суб'єкт притягається до відповідальності згідно з чинним законодавством.

1.9. У разі виявлення ознак правопорушення справу про порушення митних правил заводить митниця, якій було надане суб'єктом зобов'язання про зворотне вивезення (ввезення).

Допускається заведення справи про порушення митних правил митницею, що безпосередньо виявила правопорушення.

У разі виникнення спірних питань щодо заведення справи про порушення митних правил, а також здійснення провадження в ній вони вирішуються Управлінням по організації боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби.

2. Особливості здійснення митного оформлення
товарів, призначених для проведення міжнародних виставок
або ярмарків, спортивних, наукових, культурно-освітніх
та подібних заходів

2.1. Виставковий товар підлягає митному оформленню відповідно до режиму тимчасового ввезення за таких умов:

а) завчасного подання організатором міжнародної виставки митниці, у зоні діяльності якої проходитиме виставка, письмової заяви, у якій зазначаються такі відомості:

мета, час і місце проведення виставки, місцезнаходження й телефони організатора міжнародної виставки;

про осіб, відповідальних за зворотне вивезення товарів (адреси й телефони);

про осіб-резидентів, відповідальних за проведення виставки (номери телефонів);

найменування, приблизні кількість та вартість товарів, що будуть оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення;

приблизна кількість представницьких та рекламних товарів, що будуть увезені на митну територію України і витрачені (визначається та об|рунтовується в заяві організатором (учасником) виставки);

б) подання митниці під час проведення митного оформлення таких документів:

вантажної митної декларації;

документів, що підтверджують сплату встановлених чинним законодавством платежів;

копії письмової заяви організатора міжнародної виставки з відповідною резолюцією начальника митниці;

зобов'язання не реалізовувати товари, оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення, без дозволу митниці і відповідного митного оформлення та вивезти або заявити їх у встановлений термін для вільного обігу;

договору (контракту, запрошення тощо) щодо участі в міжнародній виставці;

установлених чинним законодавством дозволів інших органів;

товаросупровідних документів.

Якщо учасником виставки є нерезидент, який не має відповідного представництва в Україні, то зобов'язання має надавати організатор виставки.

Виставкові товари підлягають оформленню згідно з митним режимом тимчасового ввезення тільки в кількості, що відповідає розміру експозиції.

2.2. Митне оформлення тимчасового ввезення виставкового товару здійснюється в митниці, у зоні діяльності якої розташований учасник виставки або проводиться виставка, за умови погодження цього питання митницями: митницею, де перебуває на обліку учасник виставки, на адресу якого направлено виставкові товари, та митницею, у зоні діяльності якої проходить виставка. Процедура надання такого погодження встановлюється Держмитслужбою.

2.3. Товар тимчасово ввозиться на територію України на термін проведення виставки з урахуванням часу, потрібного на транспортування експонатів, монтаж та демонтаж експозиції.

2.4. Згідно із заявою організатора виставки або учасника виставки, на ім'я якого було оформлене тимчасове ввезення виставкового товару, у межах річного періоду, установленого статтею 71 Митного кодексу України (1970-12), термін тимчасового ввезення може бути продовжений митницею, яка здійснила митне оформлення цих товарів відповідно до митного режиму тимчасового ввезення (далі - митниця оформлення), згідно з положеннями розділу 4 цього Порядку.

2.5. Дозволяється переміщення виставкових товарів між митницею оформлення та митницею, у зоні діяльності якої проводитиметься виставка (далі - митниця призначення).

Для цього особа, відповідальна за зворотне вивезення товарів, попередньо подає митниці оформлення лист погодження митниці призначення.

При виконанні зазначеної умови та за письмовою заявою особи, відповідальної за зворотне вивезення товарів, митниця оформлення направляє товари в митницю призначення за документом контролю за доставкою вантажу разом із завіреними інспектором митниці копіями ВМД та товаросупровідних документів.

2.6. Митниця призначення:

а) приймає виставкові товари та за завіреними копіями документів ставить ці товари на контроль;

б) здійснює контроль за використанням виставкових товарів за призначенням та з метою, у зв'язку з якою були надані пільги в оподаткуванні;

в) повертає в разі потреби виставкові товари за документом контролю за доставкою вантажу в митницю оформлення;

г) здійснює митне оформлення виставкових товарів відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу (імпорту);

ї') здійснює митне оформлення зворотного вивезення виставкових товарів;

д) направляє виставкові товари за заявою особи, відповідальної за зворотне вивезення, за документом контролю за доставкою вантажу в наступну митницю призначення за умови попереднього отримання листа погодження цієї митниці. При цьому копії ВМД і товаросупровідних документів повторно завіряються інспектором митниці. До них додаються, в разі митного оформлення частини виставкових товарів для вільного обігу на території України, завірені копії ВМД, оформлених митницею призначення відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу;

е) надсилає повідомлення митниці оформлення про проведення митного оформлення виставкових товарів відповідно до митного режиму випуску для вільного обігу чи зворотного вивезення їх, з обов'язковим направленням цій митниці завірених копій ВМД, або про подальше направлення цих товарів в іншу митницю призначення.

2.7. Наступна митниця призначення здійснює функції, аналогічні зазначеним у пункті 2.6 цього Порядку.

2.8. Контроль за зворотним вивезенням виставкових товарів покладається на митницю оформлення.

2.9. Транспортні засоби, речі, валюта, цінності та інші предмети, що переміщуються через митний кордон України фізичними особами - представниками (персоналом) організацій, які беруть участь у виставці, мають переміщуватися окремо від виставкового товару й оформлятися в митному відношенні відповідно до законодавства України як товари фізичних осіб.

2.10. Порядок митного оформлення товарів, призначених для використання при проведенні спортивних, наукових, культурно-освітніх та інших подібних заходів, а також професійного устаткування, крім устаткування для представників зарубіжної преси, радіо і телебачення, аналогічний викладеному в пунктах 2.1 - 2.9 цього Порядку, з урахуванням того, що замість організатора виставки виступає інший суб'єкт (резидент). При цьому з дозволу регіональної митниці замість додаткових аркушів ВМД (МД-3, МД-8) можуть використовуватися специфікації довільної форми, у яких обов'язково зазначаються найменування товару, код товару за Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності на рівні чотирьох знаків, його кількість та вартість.

3. Особливості проведення митного оформлення тимчасового
ввезення інших товарів

3.1. Товари, зазначені в підпунктах "в" - "и" пункту 1.2 цього Порядку, підлягають митному оформленню відповідно до режиму тимчасового ввезення при виконанні таких умов:

а) подання відповідно до пункту 1.3 цього Порядку вантажної митної декларації зі сплатою встановлених чинним законодавством платежів;

б) подання митниці письмової заяви, у якій зазначаються такі відомості:

мета тимчасового ввезення товарів, номери телефонів осіб, відповідальних за зворотне вивезення товарів, місцезнаходження суб'єкта, що тимчасово ввозить товари, інша інформація, що може бути використана при митному оформленні;

найменування, кількість та вартість товарів, що будуть оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення;

термін зворотного вивезення товарів;

в) надання митниці зобов'язання - за підписами керівника підприємства (або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності) - не реалізовувати товари, оформлені відповідно до митного режиму тимчасового ввезення, без дозволу митниці та відповідного митного оформлення і вивезти ці товари в установлений термін або провести їхнє декларування для вільного обігу на території України до закінчення цього терміну;

г) подання митниці договору (контракту), установлених чинним законодавством дозволів інших органів, а також товаросупровідних документів.

3.2. Митне оформлення тимчасового ввезення товарів здійснюється в митниці, у зоні діяльності якої розташований суб'єкт, що є одержувачем таких товарів згідно із зовнішньоекономічним договором (контрактом).

Рішення про можливість проведення митного оформлення тимчасового ввезення товарів, зазначених у підпунктах "в" - "и" пункту 1.2 цього Порядку, у митниці не за місцем реєстрації суб'єкта приймається митницею, у зоні діяльності якої планується провести митне оформлення товарів відповідно до режиму тимчасового ввезення, за умови погодження цього питання з митницею за місцем державної реєстрації суб'єкта.

Контроль за зворотним вивезенням товарів покладається на митницю, що здійснила їхнє митне оформлення відповідно до митного режиму тимчасового ввезення.

3.3. Контейнери, піддони та упаковка не можуть використовуватись для внутрішніх перевезень.

Зразки продукції не повинні ні продаватись, ні надаватись для використання за їх прямим призначенням.

4. Продовження терміну тимчасового ввезення (вивезення)

4.1. Продовження терміну тимчасового ввезення (вивезення) у межах річного періоду, установленого статтею 71 Митного кодексу України, здійснюється митницею оформлення.

4.2. Для продовження терміну тимчасового ввезення товарів відповідно до пунктів 2.4 та 4.1 цього Порядку суб'єкт подає митниці, у зоні діяльності якої перебуває товар, оформлений згідно з митним режимом тимчасового ввезення, письмову заяву.

Ця митниця в обов'язковому порядку перевіряє відповідність фактичного стану (фактичних кількості, місцезнаходження, комплектності тощо) товарів інформації, заявленій у попередньому зобов'язанні про зворотне вивезення, і лише на основі цього приймає рішення про погодження продовження зазначеного терміну митницею оформлення (або про подальше продовження терміну зворотного вивезення товарів). Погодження надсилається засобами електронного зв'язку.

Заява суб'єкта господарської діяльності з резолюціями керівництва митниці разом з актом про перевірку стану використання товарів залишаються в справах митниці.

4.3. Продовження терміну тимчасового ввезення понад один рік для товарів, зазначених у підпунктах "а", "б", "ж", "і" пункту 1.2 цього Порядку, та терміну тимчасового вивезення здійснюється регіональною митницею за завчасно поданою письмовою заявою суб'єкта, завізованою митницею оформлення. До заяви додаються всі потрібні для прийняття рішення документи (копії вантажних митних декларацій, контрактів та інші документи, що можуть бути взяті до уваги митницею). У заяві обов'язково наводиться перелік усіх доданих документів.

4.4. За наявності підстав для відмови в продовженні терміну тимчасового ввезення (вивезення) товарів начальник відповідної митниці виносить рішення про таку відмову.

Рішення має містити:

інформацію про причини відмови;

вимогу до суб'єкта щодо здійснення зворотного вивезення (увезення) товарів у десятиденний термін з обов'язковим зазначенням конкретної дати вивезення (увезення) або оформлення цих товарів для вільного використання;

попередження про застосування санкцій, передбачених статтею 113 Митного кодексу України (1970-12), до суб'єкта в разі невиконання рішення начальника митниці.

Примірник рішення вручається керівнику підприємства або особі, що діє за його дорученням (далі - представник суб'єкта), під розписку про одержання на примірнику, що залишається в справах митниці. У разі відмови представника суб'єкта господарської діяльності надати таку розписку про це робиться запис на примірнику рішення митниці за наявності двох свідків.

У разі неможливості вручення цього рішення представнику суб'єкта персонально примірник рішення в день його винесення надсилається на адресу суб'єкта. Рішення вважається одержаним навіть тоді, коли особа, якій було надіслане рішення, не перебувала за зазначеною нею адресою або ця адреса була зазначена нею неправильно.

У разі фактичного невиконання суб'єктом господарської діяльності цього рішення в установлений термін митниця діє згідно з чинним законодавством.

4.5. Згідно із завчасно поданою заявою особи, завізованою митницею, термін тимчасового ввезення (вивезення) може бути продовжений Державною митною службою України з урахуванням тривалості господарської, наукової, гуманітарної та інших видів діяльності, що здійснюється з використанням таких товарів.

До заяви додаються всі необхідні для прийняття рішення документи (копії вантажних митних декларацій, контрактів та інші документи, що можуть бути взяті до уваги).

5. Завершення митного режиму
тимчасового ввезення (вивезення)

5.1. До закінчення терміну тимчасового ввезення товари мають бути:

вивезені за межі митної території України (дозволяється вивезення товарів кількома партіями);

заявлені митниці для вільного обігу;

передані митниці з метою передання у власність держави в порядку, що визначається Державною митною службою;

передані для зберігання митниці;

знищені під контролем митниці, якщо такі товари не можуть бути використані як вироби чи матеріали, у порядку, що визначається Державною митною службою.

Митне оформлення таких товарів проводиться згідно із заявленим режимом.

5.2. Товари, тимчасово ввезені на митну територію України, до закінчення терміну зобов'язання про зворотне вивезення можуть відповідно до Порядку митного оформлення товарів, що переміщуються через митні ліцензійні склади транспортних та транспортноекспедиційних організацій, затвердженого наказом Держмитслужби від 04.12.99 N 792 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.12.99 за N 902/4195, бути розміщені на митному ліцензійному складі транспортної або транспортно-експедиційної організації (далі - МЛС ТЕО), розташованому в зоні діяльності митниці, у якій ці тимчасово ввезені товари перебувають на контролі.

Оформлення товару відповідно до митного режиму митного складу та розміщення такого товару на МЛС ТЕО не є підставою для зняття товарів з контролю. Підставою для зняття товарів з контролю є вивізна декларація, оформлена митним органом, який контролює роботу МЛС ТЕО, та відповідне підтвердження митниці на кордоні про проходження вантажу.

Якщо відповідне оформлення та вивезення товару з МЛС ТЕО за межі митної території України не здійснюються в термін, визначений у зобов'язанні про зворотне вивезення, то стосовно особи, яка дала зобов'язання про зворотне вивезення, складається протокол про порушення митних правил за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 113 Митного кодексу України (1970-12), а оформлена відповідно до митного режиму митного складу ВМД анулюється в порядку, що встановлюється Держмитслужбою.

5.3. Після закінчення терміну зворотного вивезення товари, не оформлені до відповідного митного режиму та не вивезені за межі митної території України, мають бути передані на зберігання митниці.

Товари, які з будь-яких причин не передані на зберігання митниці та не заявлені до іншого митного режиму, під час провадження в справі про порушення митних правил за окремим дозволом начальника митниці можуть зберігатися під митним контролем відповідно до статті 85 Митного кодексу України ( 1970-12 ).

Після закінчення встановленого абзацом першим статті 89 Митного кодексу України терміну зберігання товарів під митним контролем, тобто після 6 місяців з моменту закінчення терміну тимчасового ввезення, ці товари підлягають реалізації або розпорядженню ними відповідно до положень статті 94 Митного кодексу України ( 1970-12 ).

5.4. До закінчення терміну тимчасового вивезення товари мають бути:

увезені на митну територію України (дозволяється ввезення товарів кількома партіями);

заявлені митниці відповідно до митного режиму експорту;

заявлені митниці як такі, що загинули або були знищені за межами митної території України, якщо факт загибелі або знищення підтверджується у порядку, визначеному чинним законодавством.

6. Митне оформлення для вільного обігу на території України
товарів, які попередньо були оформлені відповідно до митного
режиму тимчасового ввезення

6.1. Митне оформлення тимчасово ввезених товарів для вільного обігу на території України здійснюється згідно із законодавством, чинним на момент проведення такого оформлення.

6.2. Митна вартість товарів, що були тимчасово ввезені та заявляються митниці для вільного обігу на території України, має бути не меншою, ніж та, що визначена митницею на момент переміщення цих товарів через митний кордон України.

6.3. Митна вартість товарів, що були тимчасово ввезені та заявляються митниці для вільного обігу на території України, визначається відділом тарифів та митної вартості регіональної митниці (митниці) на підставі положень статті 16 Закону України "Про Єдиний митний тариф" ( 2097-12 ).

7. Митне оформлення товарів для зворотного вивезення

7.1. Митне оформлення зворотного вивезення товарів здійснюється за умови подання митниці:

а) вантажної митної декларації зі сплатою встановлених чинним законодавством платежів;

б) вантажної митної декларації, за якими товари були оформлені в режим тимчасового ввезення, а також товаросупровідних документів.

7.2. ВМД на тимчасове ввезення перебуває на контролі в митниці, що здійснила її митне оформлення, до надходження підтвердження про фактичне вивезення тимчасово ввезених товарів за межі митної території України.

7.3. У разі підтвердження факту невивезення тимчасово ввезених товарів суб'єкт, що відповідає за зворотне вивезення, притягується до відповідальності згідно з чинним законодавством.

8. Обов'язки начальників митниць щодо здійснення контролю за
тимчасовим увезенням (вивезенням) товарів та їх зворотним
вивезенням (увезенням)

8.1. Начальники митниць затверджують технологію взаємодії структурних підрозділів щодо здійснення контролю за тимчасовим увезенням (вивезенням) товарів та зворотним вивезенням (увезенням) їх, у якій мають бути чітко визначені функції та обов'язки кожного структурного підрозділу, який бере участь у здійсненні контролю, та посадових осіб, що відповідають за цей напрям контролю.

Технологія має забезпечувати:

а) дотримання законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності України;

б) організацію в підрозділах митниці, які здійснюють митне оформлення, окремого обліку і зберігання ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) товарів та на подальше зворотне вивезення (ввезення) їх. При цьому ВМД на зворотне вивезення (увезення) товарів підшивається в одній справі з відповідною (відповідними) ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) таких товарів. Схема обліку має забезпечувати чітке розмежування ВМД на тимчасове ввезення (вивезення) товарів, що перебувають на контролі; ВМД, знятих з контролю; ВМД на зворотне вивезення товарів, щодо яких не надійшло підтвердження про вивезення товарів з митної території України.

8.2. Начальники митниць призначають наказом по митниці відповідальних осіб, які здійснюватимуть контроль за тимчасовим увезенням (вивезенням) товарів та подальшим зворотним вивезенням (увезенням) їх.

Начальник Управління нетарифного регулювання О.Пашинний