Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 144 від 22.06.2000
м.Київ
Про створення Міжвідомчого
Координаційного Комітету з
питань імунізації
З метою координації діяльності в області розробки політики імунізації та стратегічного планування на Україні, детального огляду та оцінки програм імунізації, ходу їх виконання, управління ресурсами та звітності, а також координації діяльності міжнародних організацій з метою ефективного та раціонального використання міжнародної допомоги в рамках Розширеної Програми Імунізації (РПІ), з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та за згодою представників міжнародних організацій: НАКАЗУЮ:
1. Створити при Міністерстві охорони здоров'я України Міжвідомчий Координаційний Комітет з питань імунізації у складі:
Бобильова О.О. - перший заступник Міністра, головний державний санітарний лікар України (голова Комітету),
Бережнов С.П. - перший заступник головного державного санітарного лікаря України, начальник ГСЕУ МОЗ України (заступник голови Комітету),
Мухарська Л.М. - заступник головного державного санітарного лікаря України, начальник управління профілактики інфекційних захворювань ГСЕУ МОЗ України (заступник голови Комітету),
Падченко А.Г. - заступник начальника управління профілактики інфекційних захворювань, начальник відділу організації протиепідемічних заходів та проведення імунопрофілактики ГСЕУ МОЗ України,
Аронова М.М. - провідний спеціаліст, лікар управління профілактики інфекційних захворювань ГСЕУ МОЗ України (відповідальний секретар Комітету),
Алексанян М. - заступник Спеціального Представника ЮНІСЕФ в Російській Федерації, Україні та Біларусі,
Суботін Ю.В. - керівник Бюро ВООЗ по координації та зв'язку із Україною,
Фадєєва О.Г. - представник Всесвітнього Банку на Україні,
Перлмен Еліот - старший радник з питань охорони здоров'я Агенства США з міжнародного розвитку (USAID),
Мерсер Давид - керівник Програми Оптимальних Технологій в Охороні Здоров'я (РАТН),
Хабарова А.М. - заступник Національного комітету товариства Червоного Хреста України,
Діденко С.О. - начальник Управління бюджетних програм охорони здоров'я і соціального захисту населення Міністерства фінансів України (за згодою),
Прогунова Н.О. - начальник відділу економічної експертизи медичних послуг Управління з питань людського розвитку Міністерства економіки України,
Сельникова О.П. - директор Київського науково-дослідного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського,
Вовк М.Г. - начальник відділу планування і економічного аналізу бюджету, заступник начальника Головного управління економіки
Моісеєнко Р.О. - заступник начальника управління організації медичної допомоги дітям і матерям МОЗ України.
2. Представники міжнародних організацій, які мешкають за кордоном України, в разі виробничої необхідності делегують повноваження членам Представництв на Україні.
3. Членам Координаційного Комітету у десятиденний термін розробити положення про Міжвідомчий Координаційний Комітет з питань імунізації.
4. Контроль за виконанням наказу покладаю на Першого заступника Міністра, Головного державного санітарного лікаря України Бобильову О.О.
Міністр В.Ф.Москаленко
Додаток
до наказу МОЗ України
від 22.06.2000 N 144
Положення
про Міжвідомчий Координаційний Комітет
з питань імунізації
1. Міжвідомчий Координаційний Комітет (МКК) з питань імунізації створюється при Міністерстві охорони здоров'я України з метою підтримки національних програм імунізації, координації діяльності в області розробки політики імунізації та стратегічного планування на Україні, визначення реальних стандартів та цілей, детального огляду та оцінки програм імунізації, а також координації мобілізації ресурсів, моніторингу механізмів контролю якості, ходу виконання програм, управління ресурсами та звітності, координації діяльності міжнародних організацій для ефективного та раціонального використання міжнародної допомоги.
2. Керівництво роботи Координаційного Комітету покладається на голову Комітету, Першого заступника Міністра охорони здоров'я України, Головного державного санітарного лікаря України.
3. До складу МКК входять керівництво Міністерства охорони здоров'я України, представники інших міністерств за згодою, представники міжнародних організацій, висококваліфіковані спеціалісти-координатори програм імунізації, представники спеціалізованих науково-дослідних інститутів, представники неурядових організацій.
4. Засідання Комітету проводяться 1 раз в квартал. Головою Комітету щорічно затверджується план роботи на рік.
5. Виконання рішень Міжвідомчого Координаційного Комітету з питань імунізації є обов'язковим для всіх органів та установ охорони здоров'я України.
6. Основними завданнями Міжвідомчого Координаційного Комітету є:
- Сприяння розробці та реалізації стратегічних планів в області імунопрофілактики, підтримці та удосконаленню програм імунопрофілактики в умовах реформування охорони здоров'я.
- Забезпечення фінансової підтримки в період реалізації цільових програм, які стосуються питань вакцинопрофілактики дітей та інших груп населення.
- Аналіз стану імунопрофілактики в Україні з послідуючим наданням рекомендацій, які базуються на загальноєвропейському досвіді та адаптованих відповідно до конкретної території.
- Оцінка економічної ефективності та доцільності заходів щодо покращання цільових програм імунізації в країні.
- Розробка основних напрямків міжнародного співробітництва, координація діяльності з питань імунопрофілактики.
- Визначення додаткових можливостей до існуючої системи фінансування для закупівлі вакцинних препаратів з метою захисту програм імунізації від фінансового ризику.
- Сприяння у вирішенні питань забезпечення країни необхідною кількістю холодового обладнання для транспортування
- Забезпечення можливої фінансової підтримки в питаннях технічного забезпечення установ та організацій всіх рівнів (комп'ютери, електронна пошта, факси, техніка для множення матеріалів, тощо).