Открытое тестирование
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 17.07.2000 N 234
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 серпня 2000 р. за N 480/4701
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного комітету статистики
N 95 від 18.04.2005 )
Про затвердження форм та Інструкції з ведення
погосподарського обліку в сільських (селищних) радах
На виконання пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2000 року N 169-р. НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форми погосподарського обліку в сільських (селищних) радах на 2001 - 2005 рр., що додаються:
а) форма N 1 - Погосподарська книга;
б) форма N 2 - Список осіб, що тимчасово проживають на території сільської ради;
в) форма N 3 - Алфавітна книга.
2. Затвердити Інструкцію з ведення погосподарського обліку в сільських (селищних) радах (далі - Інструкція), що додається.
3. Поширити зазначені в пунктах 1 і 2 форми та Інструкцію на всі сільські ради, а також міські та селищні ради в підпорядкованих їм сільських населених пунктах та ввести їх у дію з 1 січня 2001 року.
4. Управлінню статистики сільського господарства та навколишнього середовища (Прокопенко О.М.) забезпечити підготовку форм та Інструкції для передачі їх Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим та обласним управлінням статистики для друку.
5. Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим та обласним управлінням статистики забезпечити:
5.1. Розміщення та виготовлення форм погосподарського обліку та Інструкції з оплатою витрат з місцевих бюджетів відповідно до розпоряджень Ради міністрів Автономної Республіки Крим та обласних держадміністрацій.
5.2. Контроль за своєчасним виготовленням та розсилкою форм погосподарського обліку та Інструкції.
6. Визнати таким, що втратив чинність наказ Міністерства статистики України від 22.02.95 N 48 "Про затвердження форм та Інструкції по веденню погосподарського обліку в сільських радах народних депутатів", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23.03.95. за N 83/619.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Комітету Остапчука Ю.М.
Голова Комітету О.Г.Осауленко
Затверджено
Наказ Держкомстату України
17.07.2000 N 234
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
8 серпня 2000 р.
за N 480/4701
Інструкція
з ведення погосподарського обліку в сільських
(селищних) радах
Загальні правила ведення погосподарського обліку
1. Погосподарський облік у сільських (селищних) радах ведеться згідно з формами первинного обліку, які затверджені Державним комітетом статистики України:
форма N 1 - Погосподарська книга;
форма N 2 - Список осіб, що тимчасово проживають на території сільської ради;
форма N 3 - Алфавітна книга господарства.
Форми N 1, 2, 3 повинні вестись у відповідності до цієї Інструкції. Будь-які підчистки та не обумовлені текстовим записом виправлення в цих документах не допускаються. Будь-які виправлення та перекреслення повинні бути обумовлені та завірені підписом голови або секретаря виконкому сільської ради (особи, яка виконує функції секретаря виконкому сільської ради).
2. Погосподарський облік за вказаними формами ведеться в усіх сільських радах, а також у міських та селищних радах у підпорядкованих їм сільських населених пунктах.
3. Книги та списки погосподарського обліку зберігаються в сільських радах нарівні з грошовими документами та цінними паперами.
4. Забезпечення сільських рад документами погосподарського обліку (погосподарськими та алфавітними книгами, списками осіб, що тимчасово проживають), а також Інструкцією з їх ведення проводиться районними держадміністраціями. У райдержадміністрації прошнуровуються та нумеруються сторінки Погосподарської книги, на останній сторінці кожної книги вказується кількість сторінок у ній, що завіряється підписом і гербовою печаткою. Книги видаються виконкому сільської ради під розписку, у якій зазначається кількість отриманих книг та сторінок у них. Під розписку видаються інші документи погосподарського обліку та Інструкція з їх ведення.
5. Райдержадміністрації разом з органами державної статистики для забезпечення достовірності даних статистичної звітності систематично інструктують сільські ради з питань ведення первинного погосподарського обліку та стежать за його правильним веденням.
6. Сільські ради один раз на п'ять років проводять закладення нових погосподарських книг та алфавітних книг домогосподарств за станом на 1 січня. Закладення погосподарських книг проводиться шляхом суцільного обходу дворів та опитування населення в період з 1 до 15 січня.
У наступні чотири роки сільські ради щорічно за станом на 1 січня з 1 до 15 січня проводять суцільну перевірку та уточнення записів у заведених погосподарських книгах.
Список осіб, що тимчасово проживають на території сільської ради, складається щорічно за станом на 1 січня. Записи в списках ведуться систематично протягом усього року.
Для запобігання пропуску окремих житлових будинків та дрібних населених пунктів виконком сільської ради перед початком закладення погосподарських книг або суцільної перевірки та уточнення записів у них перевіряє список усіх населених пунктів, які розташовані на території сільської ради. При цьому слід звернути увагу на те, щоб до списків були включені всі дрібні населені пункти та окремо розташовані жилові будинки (хутори, лісові сторожки, залізничні станції, роз'їзди, будинки та ін.). Потрібно також перевірити наявність сімей, які проживають на території сільської ради у відомчих будинках, будинках підприємств, підсобних господарств, у гуртожитках та громадян, які перебувають в інтернатах для учнів, у дитячих будинках, у будинках-інтернатах для осіб похилого віку та інвалідів, у лікарнях та ін.
У великих населених пунктах, де працівники виконкому сільської ради не можуть особисто відвідати всі господарства протягом 15 днів та провести в цей термін закладення погосподарських книг або суцільну перевірку та уточнення записів у них, на допомогу їм виконком сільської ради залучає осіб зі складу свого активу, спроможних виконати це доручення. З цією метою після уточнення списку населених пунктів, його розбивають на окремі чітко обмежені частини, які закріплюють за залученими до роботи особами, та подають цей список на затвердження виконкому сільської ради. Після затвердження списку залучених до роботи осіб відмічають, кому та в яких населених пунктах, на яких вулицях (у великих населених пунктах) доручається проведення цієї роботи. Потім видаються погосподарські книги для їх заповнення або суцільної перевірки та уточнення записів у них, а також приймаються від кожного заповнені (перевірені) книги. При цьому контролюється правильність оформлення записів, чіткість та обгрунтованість унесених уточнень, наявність підпису голови домогосподарства та ін.
7. Під час закладення нових погосподарських книг або перевірки та уточнення записів у раніше закладених погосподарських книгах, а також по закінченні цих робіт райдержадміністрації, виконкоми міських, селищних та сільських рад та районні органи державної статистики проводять перевірку повноти та правильності заповнення сільськими радами книг і списків погосподарського обліку та надають їм допомогу в усуненні виявлених недоліків.
Порядок відкриття та закриття особових рахунків
господарств у погосподарській книзі
8. Особові рахунки домогосподарств у Погосподарській книзі відкриваються під час закладення книг за станом на 1 січня на всіх осіб, що прописані і постійно проживають на території сільської ради. Усі записи в особових рахунках проводяться безпосередньо в домогосподарствах шляхом опитування голови або іншого дорослого члена домогосподарства.
На кожне домогосподарство, включаючи піднаймачів, відкривається окремий особовий рахунок. Домогосподарство - сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують свої кошти та витрачають їх. Ці особи можуть перебувати в родинних стосунках або стосунках свояків, не перебувати в будь-яких з цих стосунків або бути і в тих, і в інших стосунках. Домогосподарство може складатися з однієї особи. На такі домогосподарства також відкриваються окремі особові рахунки.
Якщо на території сільської ради є будинки без господаря або будинки, у яких господарі проживають сезонно (дачники), то в погосподарські книги вони не записуються. Відомості про ці будинки вносяться до окремого списку довільної форми.
9. До Погосподарської книги записуються члени домогосподарств, що прописані і постійно проживають на території сільської ради, незалежно від наявності в них будівель, садиби та худоби. Записи в Погосподарській книзі без відвідування кожного домогосподарства представником виконкому сільської ради недопустимі. Домогосподарства записуються в порядку розміщення їх у населеному пункті.
Особи, які тимчасово проживають на території сільської ради, записуються не в Погосподарську книгу, а в окремі списки за формою N 2 - Список осіб, що тимчасово проживають на території сільської ради.
10. На кожний населений пункт, який має понад 20 дворів, відкривається окрема Погосподарська книга. Домогосподарства невеликих населених пунктів (хуторів, лісових сторожок, залізничних будок та ін.) записуються в Погосподарську книгу того великого населеного пункту, поблизу якого вони розміщені. Для кожного з них відводиться необхідна кількість аркушів. По закінченні запису домогосподарств кожного населеного пункту або вулиці (у великому населеному пункті) необхідно залишити в книзі декілька вільних аркушів для того, щоб мати змогу вписати до них нові домогосподарства, які з'являться в цьому населеному пункті або на вулиці.
11. На титульному аркуші кожної Погосподарської книги зазначаються назви населених пунктів з відміткою проти кожного з них номерів сторінок, на яких розміщені особові рахунки домогосподарств цих населених пунктів. У погосподарських книгах великих населених пунктів, крім назви населеного пункту, записуються також назви вулиць з відміткою проти кожної назви номерів сторінок, на яких розміщені особові рахунки домогосподарств, що розташовані на цих вулицях.
Погосподарські книги сільської ради після їх заповнення нумеруються наскрізною нумерацією. Надані погосподарським книгам номери використовуються при заповненні форми N 3 - Алфавітна книга домогосподарств.
12. По закінченні суцільного обходу дворів у всіх населених пунктах та запису всіх домогосподарств у погосподарські книги здійснюється нумерація особових рахунків господарств, яка повинна бути безперервною та єдиною щодо всієї сільської ради. Установлювати окрему нумерацію особових рахунків домогосподарств для кожного населеного пункту забороняється.
При утворенні на території сільської ради нового домогосподарства після закладення книг цьому домогосподарству присвоюється черговий порядковий номер незалежно від того, у якому населеному пункті утворилося це домогосподарство та яким номером закінчена книга даного населеного пункту при закладенні книги.
З метою зручності присвоєння чергових номерів новим домогосподарствам у кінці алфавітної книги на чистому аркуші паперу складається пам'ятка, у якій записується номер останнього домогосподарства сільської ради.
13. Номер особового рахунку є постійним для даного домогосподарства протягом усього періоду (п'ять років). Під цим номером виписуються домогосподарству повідомлення, повістки та ін.; він зазначається у списках домогосподарств, які складаються фінансовими, статистичними та іншими органами.
Номер особового рахунку не змінюється при переїзді всіх членів того або іншого домогосподарства (сім'ї) на постійне проживання з одного населеного пункту до іншого в межах тієї самої сільської ради. У цьому випадку слід закрити (закреслити) особовий рахунок цього домогосподарства в погосподарській книзі того населеного пункту, з якого члени домогосподарства виїжджають, та відкрити особовий рахунок у Погосподарській книзі того населеного пункту, у який вони приїжджають на нове місце проживання, зберігаючи за домогосподарством попередній номер його особового рахунку. Про закриття особового рахунку за місцем попереднього перебування робиться відмітка у верхній його частині з указівкою дати та причини його закриття, наприклад <особовий рахунок закритий (указати дату) у зв'язку з переїздом господарства на проживання в село Високе". Відповідні виправлення потрібно одночасно зробити також і в алфавітній книзі домогосподарств.
Так потрібно робити і в разі переїзду членів господарства на проживання з однієї вулиці на іншу в межах одного й того самого великого населеного пункту.
Не змінюється також номер особового рахунку в разі заміни члена домогосподарства, записаного першим (наприклад, у зв'язку із смертю або з інших причин). У цих випадках особовий рахунок домогосподарства не переписується на новий, водночас:
а) у верхній частині особового рахунку вписується прізвище, ім'я та по батькові члена домогосподарства (сім'ї), якого записано першим, прізвище попереднього закреслюється;
б) у розділі 1 "Список членів домогосподарства", у рядку 2 "Відношення до члена домогосподарства, записаного першим", під його прізвищем пишеться "голова", а проти всіх членів домогосподарства записуються їх родинні стосунки - "батько", "мати", "дружина", "чоловік", "брат", "сестра", "дочка", "син" тощо. Раніше записані родинні стосунки членів домогосподарства (сім'ї) повинні бути обов'язково закреслені та змінені.
14. При розділенні одного домогосподарства на два з особового рахунку виключаються (викреслюються) особи, які виділилися зі складу домогосподарства. На утворене домогосподарство відкривається новий особовий рахунок у відповідній погосподарській книзі за місцем його розташування. У розділі "Додаткові відомості" щодо цього домогосподарства робляться відмітки: "розділилося з домогосподарством N.." або "виділилося з домогосподарства N..." та вказуються назва і дата документа, яким оформлений розділ старого домогосподарства.
Одночасно в алфавітній книзі домогосподарств необхідно записати домогосподарство, яке утворилося, на відповідну літеру алфавіту, а в графі 7 проти прізвища члена домогосподарства, записаного першим, написати "виділилося (вказати дату) домогосподарство N...".
15. При об'єднанні двох домогосподарств в одне (наприклад, у разі одруження членів домогосподарств) за ним зберігається номер особового рахунку одного з цих домогосподарств, причому до нього вносяться додаткові записи як у розділ 1 "Список членів домогосподарства", так і в інші розділи. У розділі "Додаткові відомості" робиться відмітка "об'єдналося з домогосподарством N...". Особовий же рахунок іншого домогосподарства закривається з відміткою у верхній його частині "особовий рахунок закритий (указати дату) у зв'язку з об'єднанням з домогосподарством N...". Відповідна відмітка про закриття особового рахунку цього домогосподарства робиться також у графі 7 алфавітної книги домогосподарств.
16. У всіх випадках, коли домогосподарство ліквідується або всі його члени вибувають на постійне проживання за межі даної сільської ради, особовий рахунок таких домогосподарств у Погосподарській книзі обов'язково закривається і вказується у верхній частині особового рахунку, а також у графі 7 алфавітної книги домогосподарств дата та причина закриття особового рахунку, одночасно перекреслюється особовий рахунок.
Номери закритих особових рахунків залишаються вільними, їх не слід надавати іншим, новоствореним домогосподарствам.
Порядок ведення записів у погосподарській книзі
17. Погосподарська книга складається з таких розділів: I "Список членів домогосподарства", II. "Худоба в приватній власності домогосподарства", III. "Житловий будинок у приватній власності громадян", IV. "Земля в приватній власності та користуванні громадян", V. "Сільськогосподарська техніка в приватній власності громадян".
18. У заголовній частині особового рахунку записуються прізвище, ім'я та по батькові члена домогосподарства, на ім'я якого відкрито особовий рахунок. Особовий рахунок відкривається на ім'я голови домогосподарства, який визначається в кожному конкретному випадку повнолітніми його членами за їх спільною згодою, і записується в особовому рахунку першим.
19. Розділ I "Список членів домогосподарства" розрахований на домогосподарство, яке у своєму складі має не більше 6 членів. Якщо ж домогосподарство складається з більшої кількості осіб, то для запису всіх членів потрібно відвести два аркуші або вклеїти вкладиш, якщо домогосподарство збільшилось протягом строку дії погосподарських книг.
У цьому розділі першим записується голова домогосподарства, потім всі інші члени господарства як присутні, так і тимчасово відсутні. Прізвище, ім'я та по-батькові всіх членів домогосподарства потрібно писати повністю, без перекручування та скорочення, використовуючи для цього всі три рядки, відведені в призначених для кожного члена домогосподарства колонках.
20. У рядку 2 "Відношення до члена домогосподарства, записаного першим" під прізвищем кожного члена домогосподарства записуються родинні стосунки щодо нього - "мати", "батько", "дружина", "чоловік", "сестра", "брат", "дочка", "син" тощо. Записувати родинні стосунки членів домогосподарства один до одного, тобто не до члена домогосподарства, записаного першим, а щодо будь-якого іншого його члена не дозволяється.
21. У рядку 3 "Стать" треба писати: "чоловіча" або "жіноча".
22. У рядку 4 "Число, місяць, рік народження" необхідно на підставі відповідних документів (паспорт, свідоцтво про народження) проставити число, місяць та рік народження кожного члена домогосподарства, а не кількість років.
23. У рядку 5 "Освіта" проставляється одержана членами домогосподарства освіта (повна вища, базова вища, професійнотехнічна, незакінчена вища, повна загальна середня, базова загальна середня, початкова загальна). Рядок 5 заповнюється як для тих, хто навчається, так і для тих, хто не навчається, починаючи з 6-річного віку.
При цьому слід керуватися таким:
"повна вища" проставляється тим, хто закінчив вищий навчальний заклад III - IV рівнів акредитації - інститут, університет, академію, консерваторію;
"базова вища" - тим, хто закінчив вищий навчальний заклад I - II рівнів акредитації - училище, технікум, коледж;
"незакінчена вища" - тим, хто навчається і навчався раніше у вищих навчальних закладах і пройшов половину або більше половини строку навчання. Тим, хто навчається і навчався раніше у вищих навчальних закладах і пройшов менше половини строку навчання, відмічається освіта, яку вони мали до вступу у вищий навчальний заклад;
"повна загальна середня" - тим, хто закінчив середню загальноосвітню школу (III ступеня), раніше - 11-річку, 10-річку, ліцей, гімназію (у тому числі дореволюційну), реальне училище, комерційне училище, а також професійно-технічне училище з наданням повної загальної середньої освіти;
"базова загальна середня" - тим, хто закінчив основну школу (II ступеня), восьмирічну школу в 1963 - 1989 роках, семирічну школу або 7 класів у 1961 році і раніше, 8, 9 класів середньої школи в 1963 - 1989 роках, закінчив 10 класів школи-одинадцятирічки, навчається у 10 - 11 класах, у професійно-технічному закладі (крім осіб з повною загальною середньою освітою); тим, хто вибув з 8-го класу в 1961/62 навчальному році і раніше, вибув з 9 - 11-го класів або із професійно-технічного училища в будь-якому році (крім осіб з повною загальною середньою освітою);
"початкова загальна" - тим, хто закінчив початкову школу (I ступеня) або 3 класи в 1972 - 1989 роках, 4 - 6 класів у будь-якому році, 7 класів у 1962 році і пізніше, закінчив 8 класів у 1990 році і пізніше; тим, хто навчається у 5 - 9-х класах; тим, хто вибув з 4-го класу в 1973 - 1989 роках, з 5 - 7-х класів у будь-якому році, з 8-го класу в 1962/63 навчальному році і пізніше, з 9-го класу в 1989/90 навчальному році і пізніше;
"не має початкової загальної" відмічається особам у віці 6 років і старшим (як тим, хто навчається, так і тим, хто не навчається), які вміють читати та писати будь-якою мовою або тільки читати (хоча б повільно);
особам у віці 6 років і старшим, які не вміють читати, проставляється "неписьменний";
для тих, хто закінчив навчальні заклади, які не дають загальної середньої освіти (наприклад, курси механізаторів сільського господарства, курси бухгалтерів, різного виду курси підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації тощо), а також для учнів цих навчальних закладів записується освіта, набута в загальноосвітній школі до вступу у цей навчальний заклад.
Якщо член сім'ї вагається при визначенні свого рівня освіти, то в рядку 6 розділу I необхідно записати назву навчального закладу, який він закінчив, або скільки класів закінчив і в якому році.
24. Рядки 6 - 10 "Для учнів указати: назву (тип) школи, навчального закладу його місцезнаходження та в якому класі чи на якому курсі вчиться" заповнюються за станом на 1 січня кожного року під час суцільного обходу дворів.
Відмітка в цих рядках робиться для учнів усіх без винятку шкіл та навчальних закладів, незалежно від того, з відривом чи без відриву від виробництва вони навчаються, тобто включаючи вечірні та заочні, а також курси тривалістю не менше одного року.
У цих рядках необхідно зазначити точну назву (тип) школи, навчального закладу або курсів, у якому класі або на якому курсі вчиться, а також розташований цей навчальний заклад - у місті чи селі. Для тих, хто навчається без відриву від виробництва, указується вид навчання - вечірнє або заочне.
Наприклад, м. Ромни, початкова школа N 12, 3 клас; село Засулля, середня школа, 9 клас; Київський технікум, II курс заочного відділення; смт. Ворзель, вечірня школа, 8 клас.
Для дітей 6, 7 років, які не розпочали навчання у школі, робиться примітка "не навчається"; для дітей 8-18 років, які не навчаються з будьяких причин, робиться запис "не навчається з 19__ року".
Для членів домогосподарства, які ніде не навчаються або навчаються на курсах тривалістю менше одного року, або займаються в гуртках, ніяких відміток у цих рядках не робиться.
25. У рядку 11 "Місце роботи і посада" записуються назва сільськогосподарського підприємства, установи, організації, де працює та яку посаду займає відповідна особа. Для осіб, які працюють у державних, кооперативних та приватних підприємствах, установах та громадських організаціях, зазначається також, у місті чи селі розміщено підприємство. Наприклад, сільськогосподарське підприємство ім. Шевченка; смт. Зуєве, фабрика "Киянка"; село Вишневе, кооператив "Бджілка", селянське (фермерське) господарство "Надія".
Для осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, зазначається "індивідуальна трудова діяльність".
Для осіб, які не мають постійного місця роботи, працюють сезонно або тимчасово на стороні, записується місце роботи в останньому сезоні.
У цьому самому рядку фіксується, яку виконує роботу або яку посаду займає - доярка, тракторист, бухгалтер тощо.
26. Записи в рядках 12-15 "Відмітка про тимчасово відсутніх членів домогосподарства" здійснюється у такому порядку:
у рядку 12 відмітка про тимчасове вибуття робиться для осіб, які відсутні під час закладення або вперше вибули в період після закладення погосподарських книг. Відмітка про повернення цих осіб у будь-який наступний час до нового закладення погосподарських книг робиться у рядку 13;
рядки 14 - 15 заповнюються тільки в разі повторного вибуття або повернення члена домогосподарство;
відмітки в рядках 12-15 робляться з указівкою дати вибуття та повернення, а також причини вибуття. Наприклад, "на військову службу - у травні 1996 р.", "на навчання - у серпні 1998 р.".
Записи ведуться систематично протягом року та перевіряються під час щорічного обходу домогосподарств.
До тимчасово відсутніх зараховуються такі контингенти населення, які проживають за межами території сільської ради:
студенти вищих навчальних закладів (інститутів, технікумів, коледжів і т. ін.), загальноосвітніх шкіл, ПТУ, шкіл-інтернатів, які під час навчання проживають за місцезнаходженням навчального закладу (у гуртожитках, на квартирах в окремих осіб, інтернатах при школах);
особи, які працюють за межами території сільської ради в міських поселеннях і сільській місцевості та тимчасово проживають за місцем роботи;
особи, які призвані на військову службу;
особи, які направлені в місця позбавлення волі;
особи, які вибули в дитячі будинки, будинки інвалідів, на довгострокове лікування в лікувальні заклади за межі території сільської ради;
піднаймачі, які прописані в сільській раді, але фактично проживають у міських поселеннях.
Осіб, які тривалий час перебувають на відгонних пасовишах, моряків риболовецьких господарств, що тривалий час займаються риболовецьким промислом, потрібно також зараховувати до категорії тимчасово відсутніх.
Строк тимчасової відсутності для перелічених вище категорій населення, які підтримують зв'язок з домогосподарством, не встановлюється. Він визначається часом, який необхідний для закінчення навчання, лікування та ін. У спірних випадках питання про зарахування осіб до категорії тимчасово відсутніх або таких, що вибули, вирішується конкретно для кожної особи виконкомом сільської (районної) ради.
27. У рядку 16 "Відмітка про членів домогосподарства, що зовсім вибули з нього", необхідно зазначити рік, місяць та причину вибуття. При цьому слід у записах про вибуття з різних причин (крім смерті) зробити відмітку на підставі заяви, чи вибула певна особа на постійне місце проживання в інше домогосподарство даної сільської ради, чи за межі території сільської ради. Наприклад, "вибула в зв'язку з одруженням в інше домогосподарство в травні 1998 р.", "вибув у місто Фастів на нове місце роботи в червні 1997 р.". Одночасно в особовому рахунку всі записи про вибулого або померлого члена домогосподарства викреслюються. Відмітка про вибуття робиться протягом року і перевіряється під час суцільного обходу дворів за станом на 1 січня.
Відмітка обов'язково повинна бути проведена саме в рядку 16. Унесення цієї відмітки в інші рядки, а також відсутність відмітки про вибуття членів домогосподарства спричиняють ускладнення при складанні "Одноразового звіту про статевий та віковий склад сільського населення". Повна і своєчасна відмітка вибулого населення в рядку 16 значною мірою впливає на достовірність даних про чисельність і склад сільського населення.
28. Відмітки про народжених та померлих робляться в погосподарських книгах протягом усього року на підставі даних поточного реєстрування народжень та померлих у книгах реєстрації актів громадського стану. Для народжених проставляються в рядку 4 число, місяць та рік народження; для померлих у рядку 16 записується: "помер...числа,...місяця,...року".
У рядках 4 і 16 щодо народжених, померлих зазначається номер актового запису про народження або смерть. Відмітка про народження або смерть повинна бути зроблена одночасно з реєстрацією в книгах реєстрації актів громадянського стану.
29. У рядку 17 "Відмітка про осіб, які заново прибули на територію даної сільради" робиться відмітка про новоприбулих на постійне місце проживання. Наприклад, "прибув 8 грудня 1999 р. з м. Рівне".
Осіб, які прибули до домогосподарства з іншого домогосподарства даної сільської ради або значилися у списках, що тимчасово проживають, записують у Погосподарську книгу без відмітки в рядку 17. Відмітка проводиться також щодо осіб, яким у рядках 13, 15 робиться відмітка про повернення після тимчасової відсутності.
Відмітка про новоприбулих проводиться протягом року в період прибуття цих осіб і перевіряється під час суцільного обходу.
30. У рядку 18 "Відмітка про пенсіонерів за віком, інвалідністю і осіб, що одержують допомогу" здійснюються записи щодо осіб, які одержують пенсію за віком, інвалідністю (указати групу інвалідності) і т. ін. Відмітка проводиться на підставі пенсійних книжок або довідок. У цьому самому рядку ведуться записи щодо осіб, які одержують допомогу, яка призначена і виплачується сільськими радами. Наприклад, "пенсіонер за віком", "інвалід Вітчизняної війни I групи", "інвалід праці II групи", "одержує допомогу" тощо.
31. У розділі II "Худоба в приватній власності домогосподарства" дані про поголів'я худоби, кролів та хутрових звірів та птиці записуються шляхом переліку худоби в натурі в присутності голови домогосподарства або дорослих членів домогосподарства два рази на рік за станом на 1 січня та 1 червня. Перелік худоби в натурі проводиться в той час дня, коли худоба перебуває на подвір'ї.
У цей розділ включається лише поголів'я худоби, що є в приватній власності господарства.
Щодо окремих видів худоби та птиці в рядку "усього" включається вся кількість наявної в домогосподарстві худоби та птиці відповідного виду, незалежно від їх віку, статі та мети вирощування чи використання.
До кількості великої рогатої худоби зараховують корів м'ясних та молочних, худобу на відгодівлі, бугаїв-плідників, волів робочих, телиць від одного до двух років (осіменені), телиц від двох років і старше (осіменені і неосіменені), телят.
Якщо певне домогосподарство має худобу, не перелічену в розділі, то ця худоба записується у вільні рядки. При цьому обов'язково, крім назви худоби, зазначається вік робочої чи продуктивної худоби. Указується також вік коней та вид хутрових звірів (норка, нутрія, песець, лисиця та ін.).
Під час закладення погосподарських книг або уточнення записів у них необхідно з'ясувати, чи мають місце випадки перебування особистої худоби в стаді сільськогосподарських підприємств, яке утримується на відгінних пасовищах. У таких випадках чисельність цієї худоби потрібно записати окремо "крім того" (у вільних рядках). Записи проводяться зі слів голови або іншого дорослого члена домогосподарства. Ці записи необхідно звірити з відповідними списками, які складаються в сільськогосподарських підприємствах.
Якщо в домогосподарстві утримується худоба особи, яка не проживає на території цієї сільської ради, то відомості про чисельність такої худоби записуються в погосподарську книгу за тим домогосподарством, у якому худоба утримується, у розділі "Додаткові відомості".
Якщо в домогосподарстві утримується худоба, яка є власністю сільськогосподарського підприємства і відгодовується за договором або є власністю селянського (фермерського) господарства, то відомості про чисельність такої худоби в погосподарську книгу не записуються.
32. У розділі III "Житловий будинок (квартира) в приватній власності громадян" записуються дані про житловий будинок (квартиру) та його обладнання.
Житловий будинок - будівля, яка має поштовий номер, уся або не менше половини загальної площі якої призначено для постійного проживання, розташована на земельній ділянці з усіма розміщеними на цій ділянці допоміжними будівлями, спорудами, елементами благоустрою у визначених межах.
Квартира - ізольована частина будинку, яка відділена від інших суміжних приміщень стінами без отвору або глухими перегородками та має самостійний вихід на сходову клітку, коридор загального користування, у двір чи на вулицю. Квартирою в житлових будинках коридорного типу з окремими кімнатами, які виходять у загальний коридор, вважається комплекс кімнат із загальною кухнею для них на кожному поверсі з кожного боку сходової клітки і в яких проживають сім'ї або одинаки.
Якщо житловий будинок перебуває у власності не одного, а двох та більше самостійних господарів, то в особових рахунках кожного з цих домогосподарств у рядку "Житловий будинок" потрібно записати відповідні частки, наприклад "півбудинку", із зазначенням загальної та житлової площі.
Наприклад, житловий будинок загальною площею 40 кв. метрів та житловою площею 30 кв метрів належить двом домогосподарствам: одному домогосподарству належить 1/2 будинку розміром 20 кв. метрів загальної площі та 16 кв. метрів житлової площі, іншому - також 1/2 будинку розміром 20 кв. метрів загальної площі та 14 кв.метрів житлової площі (житлова площа менша за рахунок площі, що займає опалювальна піч). Розмір загальної та житлової площі кожного домогосподарства вказується на підставі відповідних документів, а за їх відсутності - за внутрішнім обміром приміщень.
Одночасно необхідно на вільному місці, вище рядка "Житловий будинок" записати N особового рахунку господарства, яке є співвласником цього будинку.
Якщо домогосподарство має два будинки (дві чи більше квартир), то необхідно записати відомості про кожний будинок (квартиру) окремо: у чисельнику - про перший будинок, у знаменнику - про другий.
Для осіб, які мешкають не у власному житловому будинку, у розділі III записується: "наймає квартиру" або "проживає в будинку того чи іншого підприємства (організації)".
Житлові будинки (квартири) державного житлового фонду та житлового фонду комунальної власності, приватизовані або придбані населенням, ураховуються в Погосподарській книзі як такі, що перебувають у приватній власності громадян.
Рядки 01 "Рік побудування", 02 "Матеріал стін", 03 "Матеріал покрівлі" заповнюються за станом на 1 січня 2001 року; якщо протягом дії Погосподарської книги (п'яти років) були зміни, то їх необхідно внести, закресливши попереднє.
Рядок 01 "Рік побудування". При визначенні року побудування вважати рік, у якому цей будинок було введено в експлуатацію. Наприклад, якщо будівництво житлового будинку почалося в 1987 році, а закінчилось у 1991, то роком побудування буде 1991-й.
При перебудовах, надбудовах, розширенні будинку роком уведення в дію вважається рік початкової побудови.
Щодо будівель, перенесених на нове місце, то в рядку "Рік побудування" зазначається рік перенесення будови на нове місце з поміткою "перенесено".
У рядку 02 "Матеріал стін" відображається, з якого матеріалу збудовано житловий будинок. У відповіді слід записати: кам'яний (з природного та штучного каміння), цегляний, панельний, блочний (з дрібних штучних блоків, шлакоблочний, з черепашника), дерев'яний (рублений, брущатий), змішаний (цегла або камінь та дерево), сирцевий, збірнощитовий, каркаснозасипний, глинобитний, саманний, каркаснокомишитовий та інші.
У рядку 03 "Матеріал покрівлі" відображається, з якого матеріалу зроблено покрівлю житлового будинку. У відповіді треба записати: залізна (стальна), черепична, шиферна, азбофанерна, дранкова, тесова, толева, руберойдова, глиносолом'яна, солом'яна, глинокомишитова та інші.
Якщо житловий будинок має покриття з декількох матеріалів, наприклад заліза та шифера, то вказується той матеріал, яким покрито більшу частину будинку.
У рядок 04 "Загальна площа" будинку (квартири) входять:
1) площа всіх приміщень, розташованих у межах капітальних стін житлового будинку:
житлових кімнат (загальної кімнати та спалень);
підсобних приміщень (кухні, передпокою, ванної або душової, кладової, вбудованих шаф);
2) площа опалювальних придатних для проживання протягом року прибудованих до будинку приміщень (терас, веранд та ін.), а також опалювальних, придатних для проживання мансард та мезонінів.
Мансарда - приміщення, улаштоване в габаритах горищного простору і розташоване під загальним дахом будинку; мезонін - надбудова, площа якої менше площі нижчого поверху та має з ним внутрішнє сполучення.
До загальної площі не входить площа: сходових кліток; зайнята виступами конструктивних елементів та опалювальними печами;
прибудованих неопалювальних приміщень (терас, веранд, балконів, лоджій), а також неопалювальних мансард та мезонінів;
окремо розташованих кухонь, лазень, сараїв, альтанок та ін.; літніх дач, садових будинків та інших пристосованих для тимчасового проживання приміщень (вагонів та ін.).
Розмір загальної площі визначається на підставі плану житлового будинку або паспорта N 2 ТІ (за відсутності плану або при відхиленнях від плану - за внутрішнім обміром приміщень) та відображається як сума площ усіх житлових кімнат, так і допоміжних приміщень.
Рядок 05 "Житлова площа". Житловою вважається площа житлових кімнат (без урахування вбудованих шаф), яка призначена та використовується для проживання.
До житлової площі входить площа: усіх житлових кімнат (загальних кімнат, спалень) у будинку; житлових кімнат, які тимчасово не використовуються з будь-яких причин (ремонт, перебудова).
Розмір житлової площі будинку визначається як сума всіх житлових кімнат (загальних кімнат та спалень).
До житлової площі не входить площа:
підсобних приміщень, кухні (площу кухні слід приймати в сільських будинках не менше 8 кв. метрів, якщо вона не відгороджена капітальними або тимчасовими перегородками), передпокою, ванної або душової, кладової, убудованих шаф;
зайнята виступами конструктивних елементів та опалювальними печами.
Рядок 06 "Кількість житлових кімнат". У цей рядок не входять: кухні, коридори, ванні кімнати, комори та інші допоміжні приміщення будинку (квартири). Житлова кімната - частина будинку (квартири), яка відокремлена від інших приміщень того самого будинку (квартири) стінами або постійними (непересувними) перегородками і має з ними внутрішнє сполучення та розміри якої достатні для того, щоб розмістити ліжко дорослої людини, а висота стелі не менше двох метрів.
Якщо в житловому будинку, що належить двом або більше власникам, окремо розташовану кухню обладнано водопроводом та підлоговою газовою плитою, якими користуються всі мешканці, то кількість квартир, обладнаних переліченими видами благоустрою, визначається за кількістю власників.
Будинок (квартира) вважається обладнаним тим чи іншим видом благоустрою і в тому разі, якщо даний вид благоустрою тимчасово не діє (наприклад, унаслідок ремонту).
Рядок 07 "Наявність водопроводу". Будинок (квартира) вважається обладнаним водопроводом, якщо в будинку (квартирі) встановлено водопровідний кран від розподільної мережі водороводу. Якщо водорозбірний кран розташований у дворі, а вводу в будинок немає, то будинок (квартира) не вважається обладнаним водопроводом.
Рядок 08 "Наявність каналізації". Будинок (квартира) вважається обладнаним каналізацією (тобто є приміщення - туалет), якщо його обладнано пристроєм для стікання господарсько-фекальних вод до вуличної каналізації або в поглинальні колодязі.
Будинок (квартира), який не обладнано водопроводом, не може бути обладнаний каналізацією.
Рядок 09 "Наявність центрального опалення". Будинок (квартира) уважається обладнаним центральним опаленням, якщо його обладнано паровим опаленням, незалежно від джерела теплопостачання: від мережі котелень будинків, від ТЕЦ, а також від квартирних водонагрівачів (АГВ) та локальних децентралізованих малометражних опалювальних котлів на газовому чи твердому паливі.
Рядок 10 "Наявність гарячого водопостачання". Будинок (квартира) вважається обладнаним гарячим водопостачанням, якщо гаряча вода подається централізовано спеціальними водопроводами або від місцевих водонагрівачів.
Рядок 11 "Наявність ванни (душової)". Будинок (квартира) вважається обладнаним ванною (душовою) незалежно від способу надходження гарячої води: централізовано або від місцевих водонагрівачів, газової (дров'яної) колонки.
Не вважається обладнаним ванною (душовою) будинок (квартира), якщо в приміщенні, де вони встановлені, відсутня каналізація.
Рядок 12, 13 "Наявність газу". Газифікованим уважається будинок (квартира), у якому встановлено підлогову газову плиту.
Якщо будинок (квартира) обладнаний підлоговою плитою, але ще не підключений до газової мережі або підключений до газової мережі, але не отримує газ, то такий будинок (квартира) не вважається газифікованим.
Якщо в домогосподарстві використовується настільна газова плита, то будинок (квартира) також не вважається газифікованим.
Будинок (квартира) вважається обладнаним природним газом, якщо газ подається від вуличної газової мережі; скрапленим газом - від окремих балонів зі скрапленим газом.
33. У розділ IV "Земля в приватній власності та користуванні громадян", підрозділ А, щодо домогосподарства записується вся земельна площа різного цільового призначення за станом на 1 січня, що перебуває у власності і користуванні, включаючи землі, що взяті в оренду. Ці землі використовуються:
для будівництва, обслуговування житлового будинку і господарських будівель;
для ведення особистого підсобного господарства;
для товарного сільськогосподарського виробництва, з виділенням земельних часток (паїв) та земель, що взяті в оренду.
Багаторічні насадження біля будинку слід включати до площі земель - для ведення особистого підсобного господарства, а якщо багаторічні насадження надані громадянам як земельна частка (пай), то їх площу слід включати до земель для товарного сільськогосподарського виробництва.
Дані про розмір наданих земель виписуються з відповідного розділу земельнокадастрових книг, Державного акта, що засвідчує право володіння землею, рішення районної ради, договорів оренди землі.
Земельні частки (паї) членів домогосподарства, які віддані в оренду сільгосппідприємствам, фермерським господарствам чи іншим юридичним особам у Погосподарській книзі не відображаються. У разі передачі землі в оренду іншому громадянину ця площа землі записується за тим домогосподарством, членом якого є орендатор.
Ураховуючи, що земля видається не домогосподарству, а громадянину, у цьому розділі потрібно відображати загальну суму площ землі, отриманої кожним з членів домогосподарства. Якщо хтось із членів домогосподарства вибув з нього або прибув до нього разом з отриманою згідно з чинним законодавством землею на території сільради, то необхідно відповідно скоригувати (зменшити або збільшити) загальну площу землі в домогосподарстві.
У розділ IV "Земля в приватній власності та користуванні громадян", підрозділ Б. "Посівна площа" - записуються дані про розмір усієї посівної площі сільськогосподарських культур за станом на 1 червня.
Загальна посівна площа складається з посівних площ особистого підсобного господарства та для товарного сільгоспвиробництва і має дорівнювати їх сумі.
Площа особистого підсобного господарства - це площа посівів усіх сільськогосподарських культур на присадибній ділянці або на земельній ділянці, виданій для ведення городництва і розташованій як біля будинку, так і окремо.
Посівні площі для товарного виробництва сільськогосподарських культур включають у себе всі посіви на земельних частках (паях), отриманих громадянами домогосподарства в натурі при реформуванні сільгосппідприємств і фактично приєднаних до свого особистого підсобного господарства, а також на землях, узятих членами домогосподарства в оренду.
Сума посівних площ на земельних частках (паях) та на землях, узятих в оренду, повинна дорівнювати посівній площі для товарного виробництва.
У рядок "Посівна площа" входять площі посівів сільськогосподарських культур у міжряддях садів.
Посіви в міжряддях просапних культур, а також повторні (пожнивні) посіви до посівної площі під культури та до загальної посівної площі не входять.
У загальній посівній площі не враховуються площі, які не зайняті посівами сільськогосподарських культур, а саме площа садів, ягідників, квітів, зелених газонів, доріжок та інші площі.
У рядку "Зернові культури (без кукурудзи)" наводяться посіви озимих (пшениця, жито, ячмінь) та ярих зернових культур (пшениця, жито, овес, суміш колосових, просо, гречка, рис, сорго, зернобобові), що збереглися і збиратимуть на зерно. Зернові культури, які будуть зібрані з іншою метою (на зелений корм, силос, сіно), до цього рядка не входять.
У рядку "Кукурудза на зерно" в звіті враховується вся площа посіву кукурудзи на зерно.
У рядку "Цукровий буряк" (фабричний) наводяться тільки ті посіви, продукція яких призначається для переробки на цукрових та інших заводах.
У рядку "Соняшник" відображаються посіви соняшнику на зерно.
У рядку "Картопля" наводиться вся площа картоплі незалежно від строку її посадки та призначення.
Рядок "Овочі" відображає площі посівів овочів як відкритого, так і закритого грунту. Щодо овочів відкритого грунту враховуються площі, зайняті під капустою, огірками, помідорами, буряком столовим, морквою столовою, цибулею на ріпку, зеленим горошком, перцем, редькою, редисом, баклажанами, кабачками, гарбузами, зеленими культурами (зелена цибуля, салат, кріп, петрушка, селера, щавель, шпинат, ревінь) та іншими овочами. Щодо овочів закритого грунту враховуються площі теплиць і парників (покритих склом або плівкою), які були зайняті овочевими культурами.
У рядку "Кормові культури" наводяться площі під усіма кормовими культурами, які використовуються на годівлю.
У рядку "Кормові коренеплоди" враховуються площі кормових буряків, цукрових буряків на годівлю худоби та інших кормових коренеплодів.
У рядку "Сіяні однорічні і багаторічні трави" відображаються посівні площі однорічних і багаторічних трав.
Із загальної посівної площі кожної групи сільськогосподарських культур у тому числі виділяються посівні площі для товарного сільгоспвиробництва, тобто на земельних частках (паях) та взятих в оренду землях.
34. У розділі V "Сільськогосподарська техніка в приватній власності громадян" фіксується вся техніка, незалежно від її технічного стану (працююча і непрацююча, а також та, що перебуває в ремонті), яка належить членам домогосподарства на правах власності.
У рядку 1 проставляються дані про наявність тракторів усіх марок і потужностей, які є в домогосподарстві, у рядку 1.1 - дані з рядка 1 про наявність садово-городніх мінітракторів та мотоблоків.
У рядку 2 проставляються дані про наявність вантажних машин усіх марок та потужностей.
У рядку 3 проставляються дані про наявність комбайнів усіх видів та марок, які використовуються на сільськогосподарських роботах (зернозбиральні, кукурудзозбиральні, бурякозбиральні та інші), у рядку 3.1 дані з рядка 3 про наявність зернозбиральних комбайнів.
35. Протягом року виконком сільської ради в установленому порядку здійснює відповідні записи в особових рахунках домогосподарств, а саме: про народжених та померлих за матеріалами реєстрації актів громадянського стану, про вибуття та повернення в домогосподарство тимчасово відсутніх його членів на підставі повідомлень членів домогосподарства, про зміну голови домогосподарства, про розділення та об'єднання домогосподарств, про переїзд та вибуття всіх членів домогосподарств на нове місце проживання і т. ін.
36. Особовий рахунок кожного домогосподарства після його заповнення під час подвірних обходів як у період закладення нових погосподарських книг, так і під час суцільної перевірки та уточнень записів у раніше заведених погосподарських книгах обов'язково повниен бути підписаний членом домогосподарства, що записаний першим (головою домогосподарства), або в разі його відсутності дорослим членом домогосподарства, а також секретарем виконкому сільської ради (або особою, що проводить перевірку та запис).
Порядок ведення записів у Списках осіб, що тимчасово
проживають на території сільської ради
37. Сільські ради щорічно, за станом на 1 січня, складають списки осіб, що тимчасово проживають на території сільської ради. Записи в цих списках ведуться систематично протягом року так само, як і в погосподарських книгах.
До числа тих, що тимчасово проживають, зараховуються такі групи населення, які прибули до сільської ради на строк понад 6 місяців:
учні, що проживають у період навчання за місцезнаходженням навчального закладу (у гуртожитках навчальних закладів, інтернатах при школах, на приватних квартирах);
вихованці дитячих будинків; інваліди в будинках інвалідів; хворі, які перебувають тривалий час на лікуванні в лікувальних закладах;
особи, що прибули на тимчасову та сезонну роботу, а також роботу за домовленістю;
піднаймачі, прописані в міських поселеннях, але фактично проживають на території сільської ради;
сім'ї військовослужбовців, які приїхали в місця проходження служби військовослужбовців і проживають на території сільської ради.
До категорії осіб, що тимчасово проживають, слід зараховувати іноземних підданих, які прибули на територію сільської ради на сезонну або тимчасову роботу, а також осіб, умовно звільнених з місць позбавлення волі, які проживають протягом певного часу на території сільської ради.
Строк тимчасового проживання як критерій визначення категорії осіб, що тимчасово проживають, не встановлений і визначається часом початку та закінчення робіт, лікування, навчання і т. ін.
Списки осіб, що тимчасово проживають, складаються окремо на лікарню, дитячий будинок, школу-інтернат, будинок інвалідів і т. ін. спільно з керівниками цих установ. На бланку списку вказуються назва установи та її адреса.
Особи, які обслуговують ці установи та постійно проживають у даній місцевості, до списків форми N 2 не записуються, а фіксуються в Погосподарській книзі за місцем проживання.
Особи, що наймають приміщення на літній сезон і власники (забудовники) дач, розташованих на території сільської ради, які прописані та постійно проживають у міських поселеннях, у документах погосподарського обліку не враховуються.
Запис осіб, що проживають тимчасово, проводиться не пізніше 3 днів з моменту прибуття їх на територію сільської ради. При цьому до списку вписуються усі члени домогосподарства.
37. Графи в списку N 2 заповнюються так само, як і відповідні м графи Погосподарської книги.
У графі 6 зазначається місце постійного проживання, наприклад "м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 14, кв. 15".
У графі 7 вказуються місце роботи та професія (спеціальність) даної особи за місцем її постійного проживання, наприклад "м. Київ, середня школа N З, учитель". Для утриманців у цій графі потрібно записати "на утриманні".
У графі 8 необхідно зазначити, коли та звідки прибув, а також мету приїзду, наприклад "15 травня 1998 року з м. Києва у відрядження", "10 квітня 1998 року із Яготинського р-ну Київської обл. на сезонну роботу в ліспромгосп".
У графі 12 наводиться номер особового рахунку того домогосподарства, у якому наймають квартиру особи, що прибули, або коротко записується адреса їх тимчасового місця проживання, наприклад "готель господарства "Промінь".
Дорослий член домогосподарства або одинока особа скріплюють зроблені про них записи своїм підписом у графі 13 "Підпис члена домогосподарства". Правильність записів про осіб, які перебувають у лікарнях, дитячих будинках, будинках інвалідів і т. ін., скріплюються підписом керівника установи.
У графі 14 робиться відмітка про осіб, які вибули за межі сільської ради або які стали постійно мешкати в даній сільській раді, а також про померлих - з зазначенням місяця, року та причини вибуття.
Порядок ведення записів в Алфавітній книзі домогосподарств
38. Після закладення погосподарських книг у всіх населених пунктах сільської ради не пізніше 10 лютого складається Алфавітна книга домогосподарств.
У цю книгу заносяться домогосподарства всіх осіб, що постійно проживають на території сільської ради та записані в погосподарські книги. Особи, що проживають та занесені до списку форми N 2, в Алфавітну книгу домогосподарств не записуються.
За станом на 1 січня кожного року секретар сільської ради проводить підрахунок домогосподарств і результати цього підрахунку записує у таблицю на титульному аркуші Алфавітної книги домогосподарств.
39. Усі зміни в особових рахунках Погосподарської книги, які стосуються змін голови домогосподарства та його складу, повинні вноситися протягом року в Алфавітну книгу домогосподарств.
Начальник управління
статистики сільського господарства а навколишнього середовища О.М.Прокопенко
--------------------------------------------------- |
Сільрадівський облік, форма N 1
Затверджено
Наказ Держкомстату України
17.07.2000 N 234
Погосподарська книга N ______________________________________________________
_______________________________________________________________ сільської ради
на 2001 - 2005 рр.
У книзі записані домогосподарства таких населених пунктів (у великих населених пунктах указати вулиці):
___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________________ |
з з з з з з з з з |
_________ _________ _________ _________ _________ _________ _________ _________ _________ |
до до до до до до до до до |
________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ ________ |
стор. стор. стор. стор. стор. стор. стор. стор. стор. |
До Погосподарської книги (форма N 1) записуються домогосподарства, члени яких постійно проживають на території сільської ради, за порядком розміщення їх у населеному пункті
Особовий рахунок N__________________________________________ |
N _______________________________________ (номер за земельнокадастровою книгою) |
Прізвище, ім'я, по батькові члена домогосподарства, записаного першим________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________________________________________
I. Список членів домогосподарства
------------------------------------------------------------------ |
* Для тих, що народилися після чергового закладення погосподарських книг, указати N і дату акта про народження. ** Для померлих указати N і дату акта про смерть.
Адреса домогосподарства ________________________________________________________________________________________________
II. Худоба в приватній власності домогосподарства
(на 1 січня; на 1 червня, голів)
-------------------------------------------------------------------------- |
III. Житловий будинок (квартира) в приватній власності громадян
(на 1 січня)
01. Рік побудування ____________________________________________________________________________________________________
02. Матеріал стін _______________________________________________________________________________________________________
03. Матеріал покрівлі ___________________________________________________________________________________________________
------------------------------------------------------------------ |
IV. Земля у приватній власності та користуванні громадян
------------------------------------------------------------------ |
на 1 червня
------------------------------------------------------------------------------ |
V. Сільськогосподарська техніка в приватній власності громадян
(на 1 січня)
------------------------------------------------------------------ |
Додаткові відомості ______________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________
Підписи: Член домогосподарства |
на 01.01.2001 __________________ |
на 01.01.2002 _________________ |
на 01.01.2003 ________________ |
на 01.01.2004 __________________ |
на 01.01.2005 _________________ |
Секретар сільради або особа, яка проводила запис і перевірку |
___________________ ___________________ |
____________________ ____________________ |
___________________ |
У цій книзі пронумеровано і прошнуровано ________________________________________________________________________ сторінок
(словами)
Секретар райдержадміністрації |
_________________________________ підпис _______________________________________________________________ прізвище |
Місце для печатки |
Сільрадівський облік, форма N 2
Затверджено
Наказ Держкомстату України
17.07.2000 N 234
Список осіб, що тимчасово пролживають на території
________________________________________________________________ сільської ради в 20____________ році
------------------------------------------------------------------------ |
Продовження таблиці
--------------------------------------------------------- |
------------------------------------------------------------------------ |
Продовження таблиці
--------------------------------------------------------- |
Сільрадівський облік, форма N 3
Затверджено
Наказ Держкомстату України
17.07.2000 N 234
Алфавітна книга домогосподарств
__________________________________________________________________ сільської ради
на 2001 - 2005 рр.
До цієї книги заносяться всі домогосподарства, які записані в Погосподарську книгу (форма N 1).
Довідка про число домогосподарств
------------------------------------------------------------------ |