Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 27 червня 1996 р. N 689
Київ

(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 1109 від 25.08.2004)

Про затвердження Порядку застосування
векселів Державного казначейства

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 1336 від 25.08.
98
N 731 від 28.04.2000
)

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Порядок застосування векселів Державного казначейства, що додається.

Встановити, що випуск казначейських векселів здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України, проект якої підлягає погодженню з Міністерством фінансів. ( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 731 від 28.04.2000 )

2. Головному управлінню Державного казначейства у двотижневий термін:

розробити і затвердити інструкцію про порядок видачі, обліку і погашення векселів Державного казначейства;

разом з Головною державною податковою інспекцією затвердити інструкцію про порядок обміну інформацією щодо векселів Державного казначейства між органами Державного казначейства і державними податковими інспекціями та облік зарахування векселів Державного казначейства у рахунок сплати податків до державного бюджету;

визначити статті видатків державного бюджету, у рахунок яких будуть видаватись векселі Державного казначейства, та затвердити ліміти та поквартальну розбивку коштів, під які випускатимуться ці векселі.

3. Міністерству фінансів:

у двотижневий термін затвердити порядок відображення у бухгалтерському обліку підприємств операцій з векселями Державного казначейства;

забезпечити виготовлення необхідної кількості бланків векселів Державного казначейства.

4. Рекомендувати Національному банку України визначити порядок здійснення операцій комерційних банків з векселями Державного казначейства.

Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО

Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджений
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 червня 1996 р. N 689

Порядок
застосування векселів Державного казначейства

1. Загальні положення

1. Векселедавцем і платником за казначейськими векселями виступає Головне управління Державного казначейства.

2. Казначейські векселі видаються на пред'явника.

3. Термін платежу за казначейським векселем не повинен перевищувати одного року.

4. Казначейські векселі випускаються з вексельними сумами 500 000 000 (п'ятсот мільйонів) та 1 000 000 000 (один мільярд) карбованців. Відсотки на вексельну суму не нараховуються.

5. Казначейські векселі видаються в рахунок фінансування витрат державного бюджету, за винятком видатків на оплату праці та інших грошових виплат населенню, за згодою відповідного одержувача коштів з державного бюджету.

6. Казначейські векселі можуть пред'являтись до погашення на зарахування сплати податків у терміни і порядку, визначені пунктом 12 цього Порядку.

2. Випуск казначейських векселів

7. Казначейські векселі випускаються у вигляді простих векселів на бланках спеціального зразка, який затверджується Головним управлінням Державного казначейства.

8. Випуск казначейських векселів у рахунок фінансування витрат державного бюджету оформлюється угодою, що укладається між Головним управлінням Державного казначейства та відповідним одержувачем коштів з державного бюджету.

3. Операції з казначейськими векселями

9. Казначейські векселі можуть використовуватися їх держателями для:

погашення кредиторської заборгованості за згодою відповідних кредиторів. Розрахунки казначейськими векселями здійснюються за вексельними сумами;

продажу юридичним особам, які є резидентами відповідно до законодавства України;

застави з метою забезпечення зобов'язань перед резидентами відповідно до законодавства про заставу;

зарахування у сплату податків до державного бюджету за бажанням векселедержателя. Таке зарахування може бути здійснено у будь-який момент до настання терміну платежу за казначейським векселем. Казначейський вексель, прийнятий до зарахування у сплату податків, погашається.

10. Операції, передбачені абзацами третім та четвертим пункту 9, не поширюються на бюджетні установи і організації, а також на підприємства, які отримують дотації з бюджету.

4. Погашення казначейських векселів

11. Погашення казначейських векселів здійснюється Головним управлінням Державного казначейства шляхом:

перерахування на рахунок пред'явників казначейських векселів грошових коштів у розмірі відповідних вексельних сум;

зарахування казначейських векселів у сплату держателями казначейських векселів податків до державного бюджету.

12. Держатель казначейських векселів, який бажає отримати належні йому за казначейськими векселями кошти або зарахувати їх у сплату податків, за 7 робочих днів до терміну платежу за векселем (у разі вимоги такого платежу) чи терміну, в який він хотів би зарахувати вексель у сплату податків, подає заяву разом з векселем до органу Державного казначейства за своїм (держателя) місцезнаходженням. Відповідний орган Державного казначейства протягом 2 робочих днів з моменту отримання заяви передає інформацію про держателів казначейських векселів, які бажають погасити належні їм векселі, про терміни і форми погашення до Головного управління Державного казначейства. Форма заяви визначається Головним управлінням Державного казначейства.

13. Після отримання заяви про погашення Головне управління Державного казначейства протягом 7 робочих днів здійснює переказ грошових коштів чи повідомляє відповідні органи державної податкової служби про зарахування казначейських векселів у сплату податків до Державного бюджету України. ( Пункт 13 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1336 від 25.08.98 )

14. Казначейські векселі, не пред'явлені до погашення у термін, зазначений у пункті 12 цього Порядку, втрачають силу і оплаті не підлягають.

5. Інформація про випуск і погашення
казначейських векселів

15. Головне управління Державного казначейства щомісячно публікує інформацію про обсяг випуску казначейських векселів, терміни їх погашення, обсяги погашення казначейських векселів грошовими коштами та шляхом зарахування їх у сплату податків до державного бюджету.