Открытое тестирование
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 131 від 19.12.2000
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 січня 2001 р. за N 67/5258
(Наказ втратив чинність на підставі Постанови
Міністерства фінансів України
N 43 від 29.01.2013)
Про затвердження Порядку виконання
державного бюджету за доходами
Відповідно до Положення про Державне казначейство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.95 N 590 , з метою забезпечення виконання пункту 6 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.01.2001 N 3-р НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок виконання державного бюджету за доходами для органів Державного казначейства, що мають статус учасників системи електронних платежів Національного банку України (далі - СЕП НБУ), що додається.
2. Начальнику управління методології по виконанню бюджету, бухгалтерського обліку і звітності Чечуліній О.О. забезпечити державну реєстрацію цього Порядку в Міністерстві юстиції України та довести його управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі для керівництва в роботі.
3. Начальнику управління бухгалтерського обліку операцій державного бюджету і звітності Пилипчук С.I., начальникам управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі здійснити організаційні заходи щодо консолідації щоденного Звіту про виконання державного бюджету за доходами, складеного органами Державного казначейства, та Звіту про виконання державного бюджету за доходами за формою 412-Д, наданого Національним банком України, за умови поетапного переходу органів Державного казначейства в СЕП НБУ.
4. Начальнику управління касового планування державного бюджету Каленській В.I. здійснювати аналіз консолідованого Звіту по виконанню державного бюджету за доходами з метою складання на його основі ресурсного прогнозного балансу та прогнозних показників щодо надходження доходів державного бюджету в розрізі областей.
5. Начальнику управління інформаційних технологій Ніколаєву О.Б. здійснити організаційні заходи щодо складання та своєчасного доведення управліннями Державного казначейства, які набули статусу учасників СЕП НБУ, документів та технологічних файлів, передбачених Порядком взаємодії між органами Державного казначейства України та Державної податкової служби України в процесі виконання державного бюджету за доходами з урахуванням принципу тотожності підсумкових даних технологічного файла @В та Звіту про виконання державного бюджету за доходами.
6. Начальнику розрахункової палати Державного казначейства України Руднєву О.Л. узгодити з Національним банком України регламент обробки інформації про надходження доходів до державного бюджету.
7. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державного казначейства України Бердія М.Г. та заступника Голови Державного казначейства України Даневича О.С. відповідно до підпорядкованості управлінь.
Голова О.I.Кірєєв
Затверджено
Наказ Державного
казначейства України
від 19 грудня 2000 р. N 131
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 січня 2001 р. за N 67/5258
Порядок
виконання державного бюджету за доходами
1. Загальні положення
Порядок виконання державного бюджету за доходами (далі - Порядок) розроблено відповідно до Положення про Державне казначейство, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.07.95 N 590 , з метою забезпечення виконання пункту 6 розпорядження Кабінету Міністрів України від 12.01.2001 N 3-р.
2. Основні положення про організацію роботи
2.1. У зв'язку з набуттям Державним казначейством України статусу учасника системи електронних платежів Національного банку України (далі СЕП НБУ) і розгортанням роботи розрахункових палат Державного казначейства, змінюються функції органів Державного казначейства і порядок відкриття рахунків для обліку доходів бюджету.
2.2. У процесі виконання державного бюджету за доходами органи Державного казначейства здійснюють такі функції:
установлюють порядок відкриття та відкривають рахунки в управліннях Державного казначейства України для зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів (надалі - платежі);
ведуть бухгалтерський облік доходів бюджету відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28 листопада 2000 року N 119, у розрізі кодів бюджетної класифікації доходів і типів операцій;
здійснюють розподіл платежів до державного бюджету відповідно до нормативів відрахувань, затверджених законом України про Державний бюджет України на відповідний рік, та перераховують за належністю розподілені кошти;
здійснюють розподіл у розмірах, визначених законодавством, інших платежів, що зараховуються до державного бюджету та перераховують за належністю розподілені кошти;
готують розрахункові документи і проводять повернення надмірно або помилково сплачених платежів до бюджету на підставі висновків органів державної податкової служби, рішень судових органів, інших органів, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів тощо;
здійснюють відшкодування податку на додану вартість на підставі висновків органів державної податкової служби та рішень судових органів; складають щоденну, періодичну та річну звітність за доходами відповідно до кодів бюджетної класифікації доходів та подають її відповідним органам, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів до бюджету та державних цільових фондів.
2.3. Рахунки для зарахування платежів відкриваються на балансі обласних управлінь Державного казначейства. Зазначені рахунки відкриваються відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів та Інструкції про відкриття аналітичних рахунків для обліку операцій по виконанню бюджетів в системі Державного казначейства України, затверджених наказом Державного казначейства України від 28 листопада 2000 року N 119.
2.4. Платники податків сплачують платежі до бюджету через установи банків, у яких вони обслуговуються. Банк платника перераховує грошові кошти через СЕП НБУ на рахунки, відкриті в обласному управлінні Державного казначейства України в розрізі районів та кодів бюджетної класифікації доходів.
2.5. Операції з обробки платежів повинні здійснюватись у наступній послідовності:
повернення надмірно та/або помилково зарахованих коштів; відшкодування платникам податку на додану вартість; розподіл платежів до бюджету за нормативами, установленими законодавчими актами;
відрахування дотацій місцевим бюджетам.
2.6. Перерахування коштів до Державного казначейства України (центральний рівень) та складання щоденної форми "Звіт по виконанню державного бюджету за доходами" здійснюються за регламентом, встановленим Державним казначейством України за погодженням з Національним банком України.
Регламент обробки платежів до бюджету, а саме термін перерахування коштів з обласного рівня на центральний, може змінюватись за рішенням Державного казначейства України.
3. Операції із зарахування платежів за доходами
3.1. Платники податків (юридичні та фізичні особи) сплачують податки і збори (обов'язкові платежі) у безготівковій або готівковій формах. Платежі здійснюються платниками через установи банків, у яких вони обслуговуються, через установи Державного комітету зв'язку України, установи Ощадного банку за місцезнаходженням платника.
3.2. Платежі до бюджету зараховуються на рахунки, відкриті в органах Державного казначейства.
3.3. При безготівковій формі оплати розрахункові документи, які подаються в установу банку, мають бути оформлені відповідно до вимог Інструкції про безготівкові розрахунки в господарському обороті України (Інструкція N 7), затвердженої постановою Правління Національного банку України від 02.08.96 N 204 , із змінами та доповненнями.
3.4. Підставою для зарахування платежів до бюджету, сплачених готівкою, є такі документи:
копії платіжних доручень відділень Ощадбанку та корінці прибуткових документів ("повідомлення") про приймання установою банку платежів до державного та місцевих бюджетів готівкою;
копії квитанцій за формою 24 та формою 10, видані органами місцевого самоврядування платникам податків разом з описом до них;
платіжні доручення установ Державного комітету зв'язку України на перекази з додатком до них талонів поштових переказів (при сплаті платежів через установи зв'язку).
3.5. Розрахункові документи про сплату платежів до бюджету, отримані установами банків або органами Державного казначейства, виконуються у порядку, установленому вищезазначеною Інструкцією N 7 Національного банку України.
4. Операції за надходженнями до загального
фонду державного бюджету
4.1. Платежі до бюджету, які відповідно до закону України про Державний бюджет України на відповідний рік є доходами до загального фонду бюджету, зараховуються безпосередньо на аналітичні рахунки, відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Інформація щодо надходження та повернення надмірно або помилково сплачених платежів до бюджету одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6111 "Доходи загального фонду державного бюджету".
Кредитовий залишок за рахунком 6111 дає інформацію про надходження з урахуванням відшкодування податку на додану вартість та повернення платежів до загального фонду державного бюджету з початку року.
4.2. Для щоденного перерахування платежів, які надійшли до загального фонду державного бюджету з обласних управлінь до Державного казначейства України (центральний рівень), в обласному управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3112 "Загальний фонд державного бюджету" відкриваються два рахунки.
У Державному казначействі України відкриваються аналогічні рахунки за балансовим рахунком 3112.
4.3. Залишки коштів за день (з урахуванням повернень та відшкодувань ПДВ) з аналітичних рахунків за доходами, відкритих за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3112, а саме:
на перший зараховуються доходи, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій місцевим бюджетам;
на другий зараховуються доходи, які відносяться до загального фонду державного бюджету і з яких не здійснюється перерахування дотацій.
4.4. Суми коштів, зарахованих на перший рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112, обласні управління Державного казначейства розподіляють за нормативами, встановленими законом України про Державний бюджет України на відповідний рік, та цього самого дня у регламентований час перераховують суми дотацій на відповідні рахунки місцевих бюджетів. Інформація щодо перерахування суми дотацій місцевим бюджетам одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8311 "Кошти, передані органами Державного казначейства із загального фонду державного бюджету місцевим бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя".
Дебетовий залишок за рахунком 8311 дає інформацію про перераховану з початку року суму дотацій місцевим бюджетам.
4.5. Залишки коштів з першого рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112, після відрахування дотацій місцевим бюджетам та з другого рахунку, відкритого за цим самим балансовим рахунком, платіжними дорученнями обласного управління Державного казначейства у регламентований час перераховуються на відповідні рахунки, відкриті у Державному казначействі України (центральний рівень) за балансовим рахунком 3112. Інформація щодо перерахування суми доходів Державному казначейству України одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8211 "Кошти загального фонду державного бюджету, передані вищестоящим органам Державного казначейства".
Сума дебетових залишків на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8211, дає інформацію про суми доходів, перераховані органам Державного казначейства вищого рівня з початку року.
4.6. Відшкодування податку на додану вартість здійснюється управліннями Державного казначейства України відповідно до Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Головного управління Державного казначейства України від 02.07.97 N 209/72 , зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18.07.97 за N 263/2067, із змінами, унесеними згідно з наказами Державної податкової адміністрації України від 31.10.97 N 392/107 , від 06.05.98 N 222/38 та від 08.10.98 N 470/78 з урахуванням особливостей, пов'язаних з відкриттям рахунків в управліннях Державного казначейства.
4.7. Повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів до бюджету, які є доходами загального фонду державного бюджету, здійснюється обласними управліннями Державного казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, рішень судових органів, інших органів, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів тощо. У разі надходження до органу Державного казначейства рішення судових органів, копія рішення передається відповідному органу податкової служби за місцем реєстрації платника податків.
Органи державної податкової служби за місцем реєстрації платника передають районному відділенню Державного казначейства висновки на повернення надмірно та/або помилково сплачених коштів. Відділення казначейства готує Реєстр висновків про повернення надмірно або помилково сплачених платежів до бюджету, про відшкодування податку на додану вартість (додаток 1) та щоденно засобами внутрішньої платіжної системи (електронного зв'язку) передає його до обласного управління Державного казначейства.
На підставі електронного реєстру висновків на повернення обласне управління Державного казначейства своїми платіжними дорученнями перераховує кошти із свого рахунку на поточні рахунки платників податків, відкриті в установах банку, в яких зазначені платники обслуговуються.
4.8. Повернення платежів здійснюється з відповідного аналітичного рахунку в межах поточних надходжень за день.
У разі недостатності або відсутності коштів на відповідному аналітичному рахунку повернення здійснюється за рахунок поточних надходжень на балансовий рахунок 3111 за день.
При цьому, якщо повернення здійснюється за тими видами доходів, від яких проводиться відрахування дотацій місцевим бюджетам, то сума, яка повертається, не повинна перевищувати суми загальних надходжень за день за всіма аналітичними рахунками, з яких відраховується дотація.
Якщо повернення здійснюється за тими видами доходів, від яких не проводиться відрахування дотацій місцевим бюджетам, то сума, яка повертається, не повинна перевищувати суми загальних надходжень за день за всіма аналітичними рахунками, з яких не відраховується дотація.
У випадках недостатності або відсутності коштів на аналітичних рахунках у цілому по області повернення надмірно або помилково сплачених платежів здійснюється на підставі рішення Державного казначейства України (центральний рівень). Підставою для прийняття рішення є звернення обласного управління Державного казначейства.
Якщо Державне казначейство приймає рішення про перерахування коштів обласному управлінню Державного казначейства, то з рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3112, розрахунковим документом Державного казначейства кошти перераховуються на відповідний рахунок обласного управління, відкритий за балансовим рахунком 3112, з подальшим зарахуванням на аналітичний рахунок, з якого здійснюється повернення.
Порядок повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів до бюджету у готівковій формі викладено у розділі 13.
5. Операції за коштами від повернення бюджетних позичок та
кредитів, наданих під державні гарантії за рахунок загального
фонду державного бюджету
5.1. Кошти від повернення бюджетних позичок та кредитів, наданих під державні гарантії за рахунок загального фонду державного бюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3113 "Рахунок для зарахування повернення бюджетних кредитів, наданих за рахунок загального фонду державного бюджету".
Інформація щодо надходження та повернення платежів одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 7131 "Кредитування за вирахуванням погашення за коштами загального фонду державного бюджету".
Кредитовий залишок за рахунком 7131 дає інформацію про повернення бюджетних позичок до державного бюджету з початку року.
Крім того, інформація щодо повернення бюджетних позичок та кредитів за символами 250, 251, 252 одночасно відображається як погашення дебіторської заборгованості державного бюджету.
5.2. Для щоденного перерахування платежів, які надійшли на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3113, в обласному управлінні Державного казначейства та в Державному казначействі України (центральний рівень) відкриваються окремі рахунки за балансовим рахунком 3112 "Загальний фонд державного бюджету".
5.3. Залишки коштів від повернення зазначених бюджетних позичок та кредитів за день (з урахуванням повернень) у регламентований час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на окремий рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112.
5.4. З рахунку обласного управління, відкритого за балансовим рахунком 3112, кошти на підставі платіжних доручень у регламентований час перераховуються на рахунок, відкритий у Державному казначействі за цим самим балансовим рахунком.
Інформація щодо перерахування Державному казначейству України сум від повернення бюджетних позичок та кредитів одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8211 "Кошти загального фонду державного бюджету, передані вищестоящим органам Державного казначейства".
Дебетовий залишок за балансовим рахунком 8211 дає інформацію про суми від повернення бюджетних позичок та кредитів, перераховані з початку року.
5.5. Повернення коштів з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3113, здійснюється обласним управлінням Державного казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, рішення судових органів тощо. Порядок надання висновків органів державної податкової служби викладено у п. 4.7.
5.6. Повернення здійснюється з відповідного аналітичного рахунку в межах поточних надходжень за день.
У разі недостатності або відсутності коштів на відповідних аналітичних рахунках, відкритих для зарахування коштів від повернення бюджетних позичок та кредитів, повернення здійснюється в межах поточних надходжень на відповідні аналітичні рахунки за день в цілому по області. При цьому на відповідному аналітичному рахунку допускається дебетове сальдо.
6. Операції за надходженнями до спеціального
фонду державного бюджету
6.1. Платежі до бюджету, які відповідно до закону України про Державний бюджет України на відповідний рік є доходами спеціального фонду державного бюджету, крім власних надходжень бюджетних установ та організацій, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в управліннях Державного казначейства за балансовим рахунком 3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Інформація щодо коштів, які зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3121 або повертаються з них, одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6112 "Доходи спеціального фонду державного бюджету".
Кредитовий залишок за балансовим рахунком 6112 дає інформацію про надходження коштів (з урахуванням повернень платежів) до спеціального фонду державного бюджету з початку року.
6.2. Повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів, які надійшли до спеціального фонду державного бюджету, здійснюється обласними управліннями Державного казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, за рішеннями судових органів, інших органів, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів тощо. Кошти повертаються з відповідного аналітичного рахунку в межах поточних надходжень за день.
У разі недостатності або відсутності коштів на відповідних аналітичних рахунках, відкритих для зарахування коштів, які надійшли до спеціального фонду державного бюджету, повернення здійснюється в межах поточних надходжень на відповідні аналітичні рахунки за день в цілому по області. При цьому на аналітичному рахунку, з якого здійснюється повернення, допускається дебетове сальдо.
6.3. Для щоденного перерахування платежів, які надійшли до спеціального фонду державного бюджету, управління Державного казначейства та Державне казначейство України (центральний рівень) відкривають рахунки за балансовим рахунком 3122 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" окремо за кожним видом надходжень.
6.4. Залишки коштів за день (з урахуванням повернень) з аналітичних рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3121 "Надходження до спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки", у встановлений регламентом час засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на відповідні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3122 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки".
6.5. Обласні управління Державного казначейства відповідно до встановленого регламенту своїми платіжними дорученнями перераховують кошти на рахунки, відкриті у Державному казначействі України за балансовим рахунком 3122.
Інформація щодо перерахування суми доходів Державному казначейству України одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8212 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, передані вищестоящим органам Державного казначейства".
Дебетовий залишок за балансовим рахунком 8212 дає інформацію про кошти спеціального фонду державного бюджету, перераховані з початку року.
7. Операції за платежами, які розподіляються між загальним та
спеціальним фондами державного бюджету
7.1. Платежі, які відповідно до закону України про Державний бюджет України на поточний рік розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3131 "Надходження, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Дані про надходження та повернення надмірно або помилково сплачених платежів одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6113 "Доходи державного бюджету, що підлягають розподілу між загальним та спеціальним фондами". Кредитовий залишок за рахунком 6113 дає інформацію про надходження з урахуванням повернення платежів, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету з початку року.
7.2. Повернення надмірно або помилково сплачених платежів, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету, здійснюється обласними управліннями Державного казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, рішень судових органів, інших органів, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів, тощо. Кошти повертаються з відповідного аналітичного рахунку в межах поточних надходжень за день.
У разі недостатності або відсутності коштів на відповідному аналітичному рахунку повернення здійснюється в межах поточних надходжень на відповідні аналітичні рахунки за день в цілому по області. При цьому на аналітичному рахунку, з якого здійснюється повернення, допускається дебетове сальдо.
7.3. Для щоденного перерахування коштів до Державного казначейства України (центральний рівень) обласні управління Державного казначейства та Державне казначейство України (центральний рівень), відкривають рахунки за кожним видом надходження за балансовим рахунком 3132 "Кошти, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету".
7.4. Залишки коштів за день (з урахуванням повернень) з аналітичних рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3131 "Надходження, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету", за встановленим регламентом засобами програмного забезпечення шляхом формування меморіальних документів перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3132 "Кошти, які розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету".
7.5. Обласні управління Державного казначейства своїми платіжними дорученнями за встановленим регламентом перераховують кошти на рахунки, відкриті у Державному казначействі України за балансовим рахунком 3132.
Інформація щодо перерахування коштів Державному казначейству України одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 8213 "Кошти державного бюджету, що підлягають розподілу між загальним і спеціальним фондом передані вищестоящим органам Державного казначейства".
Дебетовий залишок за балансовим рахунком 8213 дає інформацію про суми платежів, перераховані з початку року, що підлягають розподілу між загальним та спеціальним фондами державного бюджету.
7.6. У Державному казначействі України здійснюється розподіл коштів між загальним і спеціальним фондами державного бюджету відповідно до нормативів, визначених законом України про Державний бюджет України на відповідний рік.
Кошти, які належать спеціальному фонду державного бюджету, перераховуються на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки" для подальшого зарахування на відповідні спеціальні та/або особові та спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників коштів.
Кошти, які належать загальному фонду державного бюджету, перераховуються на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету".
8. Операції за платежами до бюджету, які розподіляються між
державним та місцевими бюджетами
8.1. Платежі до бюджету, які відповідно до закону України про Державний бюджет України на відповідний рік розподіляються між державним бюджетом та бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Інформація щодо надходження та повернення надмірно або помилково сплачених платежів одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6211 "Доходи, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами". Кредитовий залишок за рахунком 6211 дає інформацію про надходження (з урахуванням повернень) платежів, які розподіляються між державним та місцевим бюджетами з початку року.
8.2. Повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів, які розподіляються між державним бюджетом та бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, здійснюється обласними управліннями Державного казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, рішень судових органів тощо.
Кошти повертаються з відповідного аналітичного рахунку до їх розподілу в межах поточних надходжень за день. У разі недостатності або відсутності коштів на відповідному аналітичному рахунку повернення здійснюється в межах поточних надходжень за день на відповідні аналітичні рахунки за видом надходження (в межах надходжень на аналітичні рахунки за всіма видами податку на прибуток) в цілому по району. При цьому на аналітичному рахунку, з якого здійснюється повернення, допускається дебетове сальдо.
У разі, коли платежі у розмірі 100 відсотків зараховуються до державного бюджету, а на відповідних аналітичних рахунках обласного управління Державного казначейства недостатньо надходжень або вони відсутні, повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів може здійснюватися наступним чином. З відповідного аналітичного рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", кошти перераховуються на відповідний аналітичний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3311, і з нього повертаються платнику.
8.3. Кошти, які протягом дня зараховувались на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3311 "Кошти, які підлягають розподілу між державним і місцевими бюджетами", в кінці операційного дня розподіляються за встановленими нормативами між державним бюджетом та бюджетом області.
8.4. Після розподілу частина коштів, яка належить загальному фонду державного бюджету, засобами програмного забезпечення зараховується на відповідний аналітичний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3111, з якого перераховується на відповідний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112 для перерахування платежів, які відносяться до загального фонду державного бюджету.
8.5. Подальше перерахування коштів з рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3112, здійснюється на підставі платіжних доручень у порядку, викладеному в пунктах 4.4, 4.5.
8.6. Частина коштів, належна бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, платіжним дорученням обласного управління Державного казначейства перераховується на рахунок відповідного бюджету, відкритий в установі банку та/або меморіальним документом на рахунок, відкритий в органі Державного казначейства.
8.7. За результатами розподілу платежів між державним бюджетом та бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя формується Відомість розподілу платежів до бюджету, які надійшли на рахунок 3311 (додаток 2).
9. Операції за коштами, тимчасово віднесеними до доходів
державного бюджету, що підлягають розподілу
9.1. Платежі, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету і підлягають розподілу, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи бюджету, що підлягають розподілу" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів.
Інформація щодо надходження та повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету". Кредитовий залишок за рахунком 6411 дає інформацію про надходження (за вирахуванням повернень) платежів, які тимчасово віднесені на доходи державного бюджету і підлягають розподілу, з початку року.
9.2. Кошти, які протягом дня зараховувались на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи бюджету, що підлягають розподілу", в кінці дня розподіляються за нормативами, встановленими відповідними законодавчими актами України.
9.3. Після розподілу єдиного податку суб'єктів малого підприємництва засобами програмного забезпечення:
частина коштів, належна загальному фонду державного бюджету, зараховується на відповідний аналітичний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3111 загального фонду, з якого в регламентованому режимі, шляхом формування меморіальних документів, перераховується на відповідний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3112 "Загальний фонд державного бюджету".
Подальше перерахування коштів до Державного казначейства (центральний рівень) здійснюється у порядку, викладеному в пунктах 4.4, 4.5;
частина коштів, належна спеціальному фонду державного бюджету (відрахування до фонду сприяння зайнятості населення, символ 040), зараховується на відповідний аналітичний рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки", з подальшим перерахуванням на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3122 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки".
Подальше перерахування коштів з рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3122, до Державного казначейства (центральний рівень) здійснюється у порядку, викладеному в п. 6.5.
Частина коштів, яка належить місцевому бюджету, пенсійному фонду, фонду соціального страхування, платіжними дорученнями перераховується на рахунки власників.
9.4. Обласне управління Державного казначейства у регламентований час розподіляє кошти збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (символ 061) за нормативом, установленим Законом України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" ( 587-14 ).
70 відсотків коштів збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства зараховуються на рахунок, відкритий за балансовим рахунком 3121 "Надходження коштів спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки", з подальшим перерахуванням на рахунок 3122 "Кошти спеціального фонду державного бюджету, які направляються на спеціальні видатки".
Подальше перерахування коштів до Державного казначейства (центральний рівень) здійснюється у порядку, викладеному в п. 6.5.
30 відсотків коштів збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства з рахунку, відкритого за балансовим рахунком 3411, зараховуються безпосередньо на спеціальні особові та/або спеціальні реєстраційні рахунки розпорядників коштів, відкриті в обласному управлінні Державного казначейства за балансовими рахунками 3512 "Особові рахунки розпорядників за коштами, отриманими із спеціального фонду державного бюджету" та 3522 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду державного бюджету".
9.5. Фіксований сільськогосподарський податок зараховується на відповідні аналітичні рахунки обласного управління Державного казначейства, відкриті в розрізі відділень за балансовим рахунком 3411.
Кошти після розподілу за встановленими нормативами перераховуються одержувачам.
9.6. За результатами розподілу єдиного податку суб'єктів малого підприємництва та фіксованого сільськогосподарського податку формуються Відомість 2м, а також Реєстр платників за спрощеною системою оподаткування (кошти фонду соціального страхування, кошти пенсійного фонду) (додатки 3, 4).
9.7. Повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету і підлягають розподілу, здійснюється з відповідних аналітичних рахунків до їх розподілу в межах поточних надходжень за день.
10. Операції за іншими платежами, які тимчасово віднесені до
доходів державного бюджету
10.1. Платежі, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3412 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Інформація щодо надходження та повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6411 "Кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету". Кредитовий залишок за рахунком 6411 дає інформацію про надходження (за вирахуванням повернення) платежів, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, з початку року.
10.2. Кошти від реалізації податкової застави надходять на рахунки, відкриті на балансі обласного управління Державного казначейства, за балансовим рахунком 3412 "Інші кошти, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету".
Управління Державного казначейства засобами електронного зв'язку передає виписку про надходження коштів відповідному відділенню Державного казначейства, яке в свою чергу передає її органу Державної податкової служби за місцем реєстрації платника. Орган податкової служби на підставі виписки готує довідку про розподіл коштів, які надійшли на балансовий рахунок 3412 (додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 22.06.98 N 941.
Довідку про розподіл коштів від реалізації податкової застави, сформовану в електронному вигляді, відділення Державного казначейства передає до обласного управління. Управління Державного казначейства на підставі даних довідки розподіляє кошти від реалізації податкової застави та розрахунковими документами перераховує розподілені кошти за призначенням.
10.3. Повернення надмірно та/або помилково сплачених інших платежів, які тимчасово віднесені до доходів державного бюджету, здійснюється з відповідних аналітичних рахунків до їх розподілу в межах поточних надходжень за день.
11. Операції за власними надходженнями бюджетних
установ та організацій
11.1. Власні надходження установ і організацій, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету, у тому числі:
спеціальні кошти бюджетних установ і організацій (код 24120100),
кошти, отримані бюджетними установами і організаціями на виконання окремих доручень (код 24120200),
інші власні надходження бюджетних установ і організацій (код 24120300),
субвенції з місцевих бюджетів тощо, зараховуються безпосередньо на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3522 "Реєстраційні рахунки розпорядників за коштами спеціального фонду державного бюджету" у відділеннях або управліннях Державного казначейства (за місцем обслуговування бюджетної організації).
Інформація щодо власних надходжень бюджетних установ та організацій, які зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті за балансовим рахунком 3522, одночасно відображається на рахунках, відкритих за балансовим рахунком 6114 "Власні кошти розпорядників коштів державного бюджету".
11.2. Управління (відділення) Державного казначейства засобами програмного забезпечення щоденно складають виписки із спеціальних реєстраційних рахунків, відкритих за балансовим рахунком 3522.
Зазначені виписки з реєстром розрахункових документів надаються власникам коштів.
11.3. Відділення (управління) Державного казначейства на підставі даних бухгалтерського обліку щоденно складають Звіт про виконання державного бюджету за доходами за формою, наведеною у додатку 6. При цьому Звіт про виконання державного бюджету за доходами складається в розрізі видів власних надходжень бюджетних установ із зазначенням головного розпорядника (коду відомчої класифікації видатків). Цей Звіт в електронному вигляді у регламентований час передається з відділень Державного казначейства до обласних управлінь Державного казначейства для узагальнення та включення у Звіт про виконання державного бюджету за доходами в цілому по області.
12. Операції з виконання державного бюджету за доходами у
Державному казначействі України (центральний рівень)
12.1. У Державному казначействі України (центральний рівень) відкриваються аналітичні рахунки за відповідними балансовими рахунками для обліку платежів до бюджету, які зараховуються на центральному рівні.
У регламентований час здійснюються операції з відшкодування податку на додану вартість, повернення надмірно та/або помилково сплачених платежів, розподілу платежів між загальним та спеціальним фондами бюджету тощо.
Кошти, які надійшли протягом дня, у регламентований час перераховуються (списуються) на рахунки, відкриті у Державному казначействі відповідно до пунктів 4.2, 5.2, 6.3, 7.3.
12.2. Усі кошти, які надійшли на рахунки, відкриті за балансовими рахунками 3112, 3122, у встановленому порядку спрямовуються на відповідні рахунки для здійснення видатків державного бюджету.
12.3. На підставі даних про рух коштів на аналітичних рахунках, відкритих у Державному казначействі України, складається Звіт про виконання державного бюджету за доходами.
12.4. Звіти про виконання державного бюджету за доходами обласних управлінь Державного казначейства та Звіт про виконання державного бюджету за доходами, складений у Державному казначействі України, консолідуються. Консолідований Звіт надається відповідним органам, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів до бюджету.
13. Операції з повернення у готівковій формі надмірно або
помилково сплачених платежів до бюджету
13.1. Повернення надмірно або помилково сплачених платежів до бюджету здійснюється органами Державного казначейства на підставі висновків органів державної податкової служби, інших органів, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів.
Повернення коштів готівкою здійснюється аналогічно до порядку, викладеному в розділах 4 - 9.
Кошти з відповідного аналітичного рахунку, з якого необхідно зробити повернення, платіжним дорученням управління (відділення) Державного казначейства перераховуються на відкриті на їх ім'я в установах банків рахунки за балансовими рахунками групи 257 "Кошти до виплати" Плану рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків України.
13.2. На підставі висновків органів державної податкової служби, інших органів, що здійснюють контроль за нарахуванням та сплатою платежів, органи Державного казначейства України виписують грошові чеки на отримання готівки на осіб, указаних у висновках, та/або готують платіжні доручення на перерахування коштів на вкладні рахунки платників.
На підставі належно оформлених грошових чеків особи, на ім'я яких виписано грошові чеки, отримують готівку з рахунків, відкритих в установах банків за балансовими рахунками групи 257, відкритих на ім'я органів Державного казначейства України. Грошові чеки дійсні протягом 10 днів.
14. Облік та складання звітності про надходження коштів до
Державного бюджету України
14.1. На початку наступного операційного дня, не пізніше 9 години ранку, за результатами обробки інформації формуються виписки з аналітичних рахунків, відкритих за балансовими рахунками 3111, 3121, 3131, 3311, 3411, 3412, у вигляді електронного реєстру розрахункових документів та паперові копії зазначених відомостей за підписом керівника органу Державного казначейства із відбитком печатки (додаток 5).
До виписок з аналітичних рахунків 3-го класу додається реєстр розрахункових документів з повним переліком реквізитів.
Дані про надходження до державних цільових фондів у електронному вигляді або у вигляді паперових копій з реєстрами розрахункових документів до них передаються представникам цих фондів.
На підставі даних про рух коштів на всіх аналітичних рахунках щоденно формуються сальдові та оборотно-сальдові відомості про операції за коштами державного бюджету.
14.2. На підставі даних про рух коштів на аналітичних рахунках, відкритих за балансовими рахунками 3111, 6111, 3121, 6112, 3131, 6113, 3522, 6114, щоденно на початку наступного операційного дня, не пізніше 9 години ранку, управління Державного казначейства складають Звіт про виконання державного бюджету за доходами (додаток 6) у розрізі видів надходжень в цілому по області та передають його (в електронному вигляді) до Державного казначейства України (центральний рівень).
14.3. Одночасно обласні управління Державного казначейства формують Звіти про виконання державного бюджету за доходами в розрізі районних відділень за видами надходжень та передають їх (в електронному вигляді) органам податкової служби на обласному рівні та районним відділенням Державного казначейства для подальшої передачі районним податковим інспекціям.
14.4. Порядок ведення бухгалтерського обліку про надходження коштів до Державного бюджету України для органів Державного казначейства України та розпорядників бюджетних коштів встановлюється окремими нормативними актами Державного казначейства України.
14.5. Управління (відділення) Державного казначейства України при веденні бухгалтерського обліку виконання бюджету за доходами повинні забезпечити облік надходжень відповідно до закону України про Державний бюджет України на поточний рік (доходи загального фонду, доходи спеціального фонду, доходи, які розподіляються між загальним та спеціальними фондами, доходи, що розподіляються між державним та місцевим бюджетами, надходження, тимчасово віднесені на доходи державного бюджету) в розрізі кодів бюджетної класифікації.
14.6. Органи Державного казначейства України складають звітність про надходження коштів до Державного бюджету України в грошовій та безгрошовій формах на підставі даних бухгалтерського обліку на рахунках класу 6 "Доходи бюджету" Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів. Звіти складаються за формами та порядком, установленими Державним казначейством України.
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна
Додаток 1
____________________________________________ до Порядку виконання (Код та назва органу Державного казначейства) державного бюджету за доходами |
Реєстр N _______
висновків про повернення надмірно або помилково сплачених
платежів до бюджету, про відшкодування податку на додану вартість
від "____" ______________ 200__ р.
|-----------------------------------------------------------------------------------------| |
1 Дата і номер висновку ______________________________________________________________________
2 Код і назва органу ДПА _____________________________________________________________________
3 Код, найменування платника _______________________________________________________________
4 Вид операції (відшкод., поверн.) ______________________________________________________________
5 Код бюджетної класифікації доходів ___________________________________________________________(назва податку)
6 Номер та дата реєстрації в ДПА декларації (розрахунку) платника __________________________________
__________________________________за період _________________________________________________
7 Сума повернення (відшкод.) __________________________________________________________________
8 Термін повернення _________________________________________________________________________
9 Відсотки, які повертаються платнику __________________________________________________________
10 Рахунок, на який повертаються кошти ________________________________________________________
11 Назва установи банку, код банку _____________________________________________________________
12 Прізвище, ініціали відповідальних осіб ДПА ____________________________________________________
Держказначейства ___________________________________________________________________________
Реєстр склав _____________________________________________________________ (___________________) (прізвище, ім'я та по батькові) (підпис) Реєстр передав ___________________________________________________________ (___________________) (прізвище, ім'я та по батькові) (підпис) |
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна
Додаток 2
_______________________________________________ до Порядку виконання Назва органу Держказначейства державного бюджету за доходами |
Відомість 2
розподілу платежів до бюджету, які
надійшли на рахунок 3311
за _____________________________
(число, місяць, рік)
Дата виписки ___________ (грн. коп.) |
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна
Додаток 3
__________________________________________ до Порядку виконання Назва органу Держказначейства державного бюджету за доходами |
Відомість 2м
розподілу платежів до бюджету, які
надійшли на рахунок 3411
за __________________________________
(число, місяць, рік)
Дата виписки ___________ (грн. коп.) |
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна
Додаток 4
__________________________________________ до Порядку виконання Назва органу Держказначейства державного бюджету за доходами |
Реєстр
платників за спрощеною системою оподаткування*
(кошти Пенсійного фонду України та Фонду соціального страхування України)
за ______________________________________
(число, місяць, рік)
|------------------------------------------------------------------| |
____________
* Заповнюється за наявності технічних можливостей.
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна
Додаток 5
до Порядку виконання
державного
бюджету за доходами
__________________________________ _________________________________ код казначейства назва казначейства __________________________________ назва рахунку |
Виписка з рахунку
Рахунок N _______________________________
_____________________________ ______________________________ остання дата руху коштів попередня дата руху коштів Вхідний залишок _______________ Кредит |
|------------------------------------------------------------------| |
Усього оборотів __________________ __________________ Дебет Кредит Вихідний залишок ___________________________________ Кредит |
Реєстр розрахункових документів:
документ ___________________ _________________________ ________________________ номер дата дата прийняття банком платник ___________________ _________________________ ________________________ поточний рахунок назва ідентиф. код одержувач ___________________ __________________________ _______________________ поточний рахунок назва ідентиф. код банк платника ___________________ _______________________________________________________ код назва призначення платежу ___________________________________________________________________________ Кількість розрахункових документів ____________________________________________ Виконавець __________________ ______________________________________________________ |
Додаток 6
_______________________________________ до Порядку виконання державного Назва органу Державного казначейства бюджету за доходами _______________________________________ Код |
Звіт
про виконання державного бюджету за доходами
на ________________________ 200__ року
число, місяць
(грн. коп.) |
Начальник ________________________ підпис Головний бухгалтер _________________________ підпис |
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна
Роз'яснення
щодо порядку заповнення форми Звіту
про виконання державного бюджету за доходами
1 графа:
1 група символів - ознака надходжень до загального фонду державного бюджету;
2 група символів - ознака надходження від повернення бюджетних позичок;
3 група символів - ознака надходжень до спеціального фонду державного бюджету;
4 група символів - надходження, що розподіляються між загальним та спеціальним фондами державного бюджету;
5 група символів - ознака надходжень до державного бюджету за кодом бюджетної класифікації 50100200 (символ звітності банку 093) у розрізі відомств;
6 група символів - ознака надходжень за кодом бюджетної класифікації 50100700 (символ звітності банку 068) у розрізі відомств;
7 група символів - ознака надходжень, що розподіляються між державним та місцевими бюджетами;
8 група символів - ознака власних надходжень бюджетних установ і організацій у розрізі відомств.
2 графа:
1 - 5 групи символів - символи видів доходів;
6, 7 і 8 групи символів - коди відомств за відомчою класифікацією бюджету.
3 графа:
коди згідно з класифікацією доходів бюджету з додатка 1 до наказу Міністерства фінансів України від 03.12.97 р. N 265 із змінами та доповненнями.
4 графа:
1 - 8 групи символів - суми кредитових оборотів за день на аналітичних рахунках із урахуванням повернень;
Усього - загальні надходження за день за кожною з 1 - 8 групу символів.
5 графа:
Дані графи 5 Звіту про виконання державного бюджету за доходами за попередній операційний день плюс дані графи 4 за день складання Звіту про виконання державного бюджету за доходами.
Начальник управління методології по виконанню бюджету,
бухгалтерського обліку та звітності О.О.Чечуліна