Открытое тестирование
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 17.08.2000, N 1718
м.Київ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 вересня 2000 р. за N 667/4888
Положення
про план приватизації несільськогосподарських
підприємств і організацій агропромислового комплексу
Розділ 1. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР ) та інших нормативно-правових актів.
2. Цим Положенням визначається порядок розроблення типового плану приватизації (далі - план) підприємств харчової промисловості, які переробляють сільськогосподарську сировину, підприємств борошномельно-круп'яної та комбікормової промисловості, а також сервісних, будівельних, фірмових торговельних, інших несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу, які виконують роботи і надають послуги сільськогосподарським товаровиробникам (далі підприємства), вартість майна яких достатня для формування статутного фонду акціонерного товариства.
3. План приватизації не розробляється якщо вартості майна не достатньо для формування статутного фонду акціонерного товариства.
4. План розробляється комісією з приватизації (далі - комісія), яка з урахуванням особливостей, визначених цим Положенням, формується та діє відповідно до Положення про комісію з приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 15.07.97 N 743 і зареєстрованого Міністерством юстиції України 29.08.97 за N 361/2165 (зі змінами та доповненнями).
Розділ 2. Структура плану приватизації
1. Проект плану приватизації складається на основі Типового плану приватизації державного майна, що додається до Положення про план приватизації майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 01.10.97 N 1065 і зареєстрованого Міністерством юстиції України 17.10.97 за N 490/2294 (у редакції наказу Фонду державного майна України від 28.07.2000 N 1572).
При цьому розділ VI "План розміщення акцій" проекту плану складається за формою, наведеною в додатку 1 до цього Положення.
У зазначеному розділі наводяться відомості про термін розміщення акцій, а також про кількість акцій, що підлягають:
пільговому продажу працівникам підприємств, майно яких приватизується, а також колишнім працівникам цих підприємств, які вийшли на пенсію, звільнені на підставі пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України ( 322-08 ) і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особам, які мають право відповідно до законодавства повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, інвалідам, звільненим у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням, та працівникам, звільненим за станом здоров'я, а також працівникам соціально-культурних і оздоровчо-лікувальних закладів, що приватизуються у складі підприємств, на балансі яких вони перебувають;
пільговому продажу працівникам (членам) сільськогосподарських підприємств та прирівняним до них особам (до працівників сільськогосподарських підприємств прирівнюються особи, зазначені в абзаці четвертому цього розділу);
безоплатній передачі недержавним сільськогосподарським підприємствам;
додатковому придбанню керівниками, їх заступниками, головними спеціалістами та керівниками структурних підрозділів підприємств, що приватизуються (далі - керівний склад), які мають право на таке придбання відповідно до підпункту 1 пункту 60 Державної програми приватизації на 2000 - 2002 роки ( 1723-14 ) та пункту 4 статті 25 Закону України "Про приватизацію державного майна" ( 2163-12 );
продажу акцій через організаторів торгівлі цінними паперами;
продажу за кошти громадянам та фінансовим посередникам пакетів акцій через Державну акціонерну компанію "Національна мережа аукціонних центрів";
продажу пакетів акцій за конкурсом;
продажу пакетів акцій на відкритих торгах.
2. При розміщенні акцій акціонерних товариств, створених на базі підприємств, умови приватизації яких підлягають погодженню з Кабінетом Міністрів України, наводяться також дані про кількість акцій, що тимчасово залишаються у державній власності.
3. При розміщенні акцій акціонерних товариств, створених на базі орендних підприємств, також наводяться дані про кількість акцій, що належать організації орендарів відповідно до розміру її внеску до статутного фонду акціонерних товариств.
4. При розміщенні акцій акціонерних товариств, створених на базі підприємств зі змішаною формою власності, також наводяться дані про кількість акцій, що належать недержавним засновникам відповідно до їх внесків до статутних фондів зазначених акціонерних товариств.
Розділ 3. Порядок визначення розподілу акцій
1. Комісія визначає в проекті плану розподіл акцій (пакетів акцій) акціонерного товариства, що створюється в процесі приватизації, у такій послідовності:
визначає розмір пакета акцій, що тимчасово залишається у державній власності (для підприємств, що приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України);
визначає пакети акцій, що передаються недержавним засновникам акціонерного товариства відповідно до розміру їх внесків до статутного фонду цього товариства (для акціонерних товариств, створених на базі орендних та міжгосподарських підприємств);
установлює квоту акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам, та визначає в цій квоті кількість акцій, що підлягають продажу працівникам сільськогосподарських підприємств і прирівняним до них особам за власні кошти;
розраховує кількість акцій, що підлягають пільговому продажу працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам за власні кошти.
2. Для підприємства, приватизація якого здійснюється відповідно до статті 25 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР ), комісія за пропозиціями відповідних центральних органів виконавчої влади в першу чергу визначає пакет акцій, що тимчасово залишається у власності держави терміном на 3 роки, у розмірі 25 або 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція відкритого акціонерного товариства, яке створюється в процесі приватизації на базі зазначеного підприємства.
3. Комісія визначає в проекті плану пакети акцій, що безоплатно передаються недержавним засновникам акціонерного товариства відповідно до їх внесків до статутного фонду цього товариства (для акціонерних товариств, створених на базі орендних підприємств та підприємств зі змішаною формою власності).
Визначення розміру частки держави в статутних фондах підприємств зі змішаною формою власності здійснюється у порядку, що встановлюється Фондом державного майна України.
4. Кількість акцій, що підлягають безоплатній передачі недержавним сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам, комісія встановлює відповідно до статті 3 Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" ( 290/96-ВР ).
При розробці плану для несільськогосподарських підприємств зі змішаною формою власності до акцій, що підлягають безоплатній передачі, відносяться також акції, що передаються сільськогосподарським підприємствам засновникам зазначених підприємств.
Сільськогосподарськими підприємствами (радгоспами, іншими державними, колективними сільськогосподарськими підприємствами, спілками селян, колгоспами, спілками кооперативів, акціонерними товариствами, селянськими (фермерськими) господарствами та іншими суб'єктами сільськогосподарських підприємств) уважаються суб'єкти різних форм господарювання, які згідно з Класифікацією видів економічної діяльності (КВЕД), затвердженою і веденою в дію наказом Держкомстандарту України від 22.10.96 за N 441, мають коди з 01.1 до 01.3 включно.
5. Розмір пакета акцій для кожного сільськогосподарського підприємства розраховується як добуток визначеної для цього підприємства частки і загальної кількості акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам.
Пакети акцій, що призначені для радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, тимчасово залишаються в державній власності. Планом передбачається безоплатна передача цих пакетів акцій зазначеним господарствам (підприємствам) після завершення їх приватизації.
Продаж акцій працівникам таких підприємств та прирівняним до них особам здійснюється в терміни, визначені для продажу акцій працівникам недержавних сільськогосподарських підприємств у порядку, що встановлюється Фондом державного майна України.
6. Частки сільськогосподарських підприємств у загальній кількості акцій, що підлягають безоплатній передачі сільськогосподарським підприємствам та продажу їх працівникам і прирівняним до них особам (далі - частки), розраховуються комісією прямо пропорційно до обсягів сировини, зданої сільськогосподарськими підприємствами на об'єкт приватизації, або робіт і наданих послуг в середньому за 5 років, що передують року приватизації; для сільськогосподарських підприємств, що існують менше 5 років, - за період їх існування.
7. Розрахунки здійснюються комісією на підставі пропозицій підприємства, що приватизується (додаток 2).
Ці пропозиції підприємство, що приватизується, погоджує з відповідним органом управління сільського господарства і продовольства в 10-денний термін з дня їх подання. Якщо з боку цього органу державного управління протягом зазначеного терміну не надійшло до органу приватизації зауважень щодо розподілу акцій між сільськогосподарськими підприємствами, то зазначені пропозиції вважаються погодженими.
8. Пропозиції підприємства, що приватизується, щодо визначення розміру часток погоджують обласні (Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим) та районні органи управління сільського господарства і продовольства залежно від сфери обслуговування підприємства, що приватизується, або його сировинної зони, а саме:
Міністерство аграрної політики Автономної Республіки Крим, головне управління сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій - за місцем розташування підприємства, що приватизується, у випадку, якщо воно одержує сировину, обслуговує сільськогосподарські підприємства поза межами одного району;
районні управління (відділи) сільського господарства і продовольства якщо підприємство, яке приватизується, одержує сировину, обслуговує сільськогосподарські підприємства в межах одного району.
9. Кількість акцій, що підлягають продажу працівникам сільськогосподарських підприємств і прирівняним до них особам за власні кошти, визначається комісією щодо кожного сільськогосподарського підприємства в межах установленої для нього квоти.
10. Кількість акцій, що підлягають пільговому продажу працівникам підприємства та прирівняним до них особам, розраховується комісією, виходячи з кількості працівників підприємства, що приватизується, та осіб, які до них прирівнюються.
11. Комісія визначає пакет акцій, що пропонується для додаткового придбання керівному складу підприємства, що приватизується, відповідно до законодавства.
12. Комісія може передбачити в проекті плану відкритий продаж акцій, які залишилися нерозміщеними відповідно до пункту 1 цього розділу, за гроші.
Розділ 4. Прикінцеві положення
1. Орган приватизації має право затвердити план у зміненому варіанті у випадку, коли запропонований комісією проект плану суперечить чинному законодавству.
2. Разом з документами, наведеними в додатку до Типового плану приватизації державного майна, комісія також подає пропозиції про розподіл акцій відкритого акціонерного товариства між сільськогосподарськими підприємствами.
3. При приватизації орендних підприємств та підприємств зі змішаною формою власності комісією разом з іншими документами також подається проект рішення про створення акціонерного товариства на базі орендного підприємства або проект установчого договору про створення акціонерного товариства на базі підприємства зі змішаною формою власності.
Заступник директора Департаменту реформування підприємств АПК В.Коренчук
Додаток 1
до Положення про план приватизації
несільськогосподарських підприємств і організацій
агропромислового комплексу
Розділ VI. План розміщення акцій
Акції ВАТ ________________________________________________________________________________________, створеного
шляхом перетворення державного підприємства ________________________________________________________________,
розміщуються згідно з таким планом:
----------------------------------------------------------------------------- |
Розділ VI. План розміщення акцій
Акції ВАТ ________________________________________________________________________________________________, створеного
шляхом перетворення орендного підприємства __________________________________________________________________________,
розміщуються згідно з таким планом:
----------------------------------------------------------------------------- |
Розділ VI. План розміщення акцій
Акції ВАТ _________________________________________________________________________________________________, створеного
шляхом перетворення підприємства із змішаною формою власності ____________________________________, розміщуються згідно з таким
планом:
----------------------------------------------------------------------------- |
Заступник директора Департаменту реформування підприємств АПК В.Коренчук
Додаток 2
до Положення про план
приватизації
несільськогосподарських
підприємств і організацій
агропромислового комплексу
Пропозиції
щодо розподілу акцій відкритого акціонерного
товариства, що створюється на базі
________________________________________________________________________________________________________________________
(назва підприємства та його місцезнаходження)
між сільськогосподарськими підприємствами
Підприємство має (не має) договірні зв'язки з
(необхідне підкреслити)
сільськогосподарськими товаровиробниками, у зв'язку з цим пропонується здійснити такий розподіл акцій відкритого акціонерного товариства, що створюється в процесі приватизації на базі зазначеного підприємства:
------------------------------------------------------------- |
Керівник органу управління сільського господарства і продовольства області (району, Автономної Республіки Крим) |
Керівник підприємства |
____________________ (підпис) |
____________________ (підпис) |
"___" ______________ 200_ р. | "___" _______________ 200_ р. |
Заступник директора Департаменту реформування підприємств АПК В.Коренчук