Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 квітня 2000 р. N 599
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 1064 від 3 жовтня 2011 р.)
Про запровадження аукціонів з продажу нафти,
газового конденсату, скрапленого газу та вугілля
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 666 від 18.04.2000
N 818 від 17.05.2000
N 1260 від 11.08.2000 - термін дії
Постанови до 1 січня 2001 року
N 1500 від 09.10.2000
N 324 від 04.04.2001 )
З метою створення прозорого механізму ціноутворення, розвитку конкурентних засад і підвищення платіжної дисципліни на ринку енергоресурсів Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Запровадити починаючи з 1 травня 2000 р. проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
2. Установити, що аукціони з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля проводяться на базі біржі, визначеної за результатами спеціалізованого конкурсу, який організовує і проводить Міністерство економіки.
3. Міністерству економіки в місячний термін організувати і провести спеціалізований конкурс з визначення біржі, на базі якої проводитимуться аукціони з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, і укласти угоду з біржею - переможцем цього конкурсу.
4. Затвердити Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля (додається).
5. Установити, що Положення, затверджене цією постановою, застосовується до угод, пов'язаних з:
а) реалізацією видобутих і вироблених на території України нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, крім:
нафти, газового конденсату і скрапленого газу, що використовуються нафтогазовидобувними та газопереробними підприємствами для технологічних потреб;
( Термін дії абзацу третього підпункту "а" пункту 5 продовжено на період з 1 травня 2001 р. до 1 січня 2002 р. згідно з Постановою КМ N 324 від 04.04.2001 ) 15-відсоткового обсягу нафти, видобутої на території Сумської, Чернігівської, Полтавської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської та Чернівецької областей, що передається державним адміністраціям цих областей для забезпечення їх потреб, і постачання якої здійснюється на підставі укладення прямих договорів купівлі-продажу за умови попередньої оплати протягом 10 днів з дня укладення договору купівлі-продажу цієї нафти за середньозваженими цінами, що склалися на попередньому аукціоні з її продажу, з аналогічними умовами поставки по відповідних регіонах; ( Підпункт "а" пункту 5 доповнено абзацом третім згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000 - термін дії змін до 1 січня 2001 року згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000 )
нафти та газового конденсату, видобутих відкритим акціонерним товариством "Укрнафта" у жовтні - листопаді 2000 р. в обсязі 333 тис. тонн, що реалізуються щодекади Державному агентству з управління матеріальним резервом за середньозваженими цінами, які склалися на аукціоні з їх продажу у серпні ц.р., на умовах 100-відсоткової попередньої оплати за три доби до початку декади; ( Підпункт "а" пункту 5 доповнено абзацом четвертим згідно з Постановою КМ N 1500 від 09.10.2000 )
газового конденсату власного видобутку з родовищ, які разом з газопереробними підприємствами становлять єдиний технологічний комплекс і є єдиною юридичною особою.
Продавцями нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля виступають державні підприємства, а також господарські товариства, частка держави у статутному фонді яких перевищує 50 відсотків;
б) реалізацією на внутрішньому ринку України нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, що належать державі відповідно до угод про розподіл продукції;
в) реалізацією конфіскованих нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля або визнаних відповідно до законодавства безхазяйним майном і тих, що підлягають реалізації в рахунок погашення податкової заборгованості;
г) відпуском нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля державною акціонерною компанією, яка буде утворена на базі Державного комітету по матеріальних резервах, що ліквідується, а також підприємствами системи державного матеріального резерву, якщо законодавством не визначено інших умов відпуску цих видів продукції з державного матеріального резерву.
( Термін дії абзацу пункту 5 продовжено на період з 1 травня 2001 р. до 1 січня 2002 р. згідно з Постановою КМ N 324 від 04.04.2001 ) Порядок та умови реалізації нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, визначені в Положенні, затвердженому цією постановою, застосовуються до угод, зазначених у абзацах третьому і четвертому підпункту "а" цього пункту, при невиконанні або частковому виконанні умов щодо попередньої оплати, а також можуть застосовуватися до угод, в яких продавцями та/або покупцями виступають за власним бажанням інші, ніж зазначені у цьому пункті, особи.
(Абзац пункту 5 в редакції Постанови КМ N 1260 від 11.08.2000 - термін дії змін до 1 січня 2001 року згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1500 від 09.10.2000 )
6. Міністерству економіки разом з Міністерством палива та енергетики затвердити у тижневий термін склад аукціонного комітету з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
7. Аукціонному комітетові, Міністерству палива та енергетики разом з Міністерством економіки у десятиденний термін розробити і затвердити графік проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення з визначенням їх обсягів і джерел надходження.
8. Міністерству палива та енергетики разом з Міністерством економіки та аукціонним комітетом забезпечити реалізацію шляхом проведення щомісяця, не пізніше 25 числа, спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу для потреб населення.
9. У разі коли спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу для потреб населення не відбувся у призначений день чи запропоновані до продажу обсяги не були реалізовані у повному обсязі, продавець самостійно вирішує питання подальшої реалізації непроданої продукції за цінами, не нижчими, ніж відповідні середньозважені ціни, які встановилися на попередньому аукціоні.
10. Міністерству палива та енергетики, Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" разом з Міністерством економіки та Антимонопольним комітетом затвердити протягом місяця порядок та умови поставки спеціалізованими господарюючими суб'єктами усіх форм власності скрапленого газу, що купується на спеціалізованих аукціонах.
11. Органам виконавчої влади, підприємствам, установам, організаціям, уповноваженим управляти державними корпоративними правами господарських товариств, частка держави у статутному фонді яких перевищує 50 відсотків, провести у місячний термін засідання спостережних (наглядових) рад щодо встановлення для зазначених товариств порядку продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля на умовах, визначених Положенням, затвердженим цією постановою.
12. Визнати такими, що втрачають чинність з 1 травня 2000 р., пункти 1, 4, 8 постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 1999 р. N 2307 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників пально-мастильними матеріалами в 2000 році" (Офіційний вісник України, 1999 р., N 51, ст. 2533).
13. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Віце-прем'єр-міністра України Тимошенко Ю.В.
Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 квітня 2000 р. N 599
Положення
про організацію та проведення аукціонів з продажу
нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля
Загальна частина
1. Це Положення регулює порядок продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля на внутрішньому ринку України, встановлює порядок організації та проведення аукціону, визначає повноваження аукціонного комітету, зміст аукціонних угод і гарантії їх виконання.
Продаж скрапленого газу для потреб населення здійснюється на спеціалізованих аукціонах, які проводяться на умовах, визначених цим Положенням.
Спеціалізовані аукціони з продажу скрапленого газу проводяться окремо від інших аукціонів.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в такому значенні:
аукціон - спосіб продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, згідно з яким покупцем визнається учасник аукціону, який запропонував найвищу ціну за нафту, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля відповідно до умов, визначених цим Положенням і типовим договором купівлі-продажу;
нафта - нафта, що видобувається з родовищ суб'єктом підприємницької діяльності, який отримав відповідну ліцензію:
газовий конденсат - газовий конденсат, що видобувається з родовищ суб'єктом підприємницької діяльності, який отримав відповідну ліцензію, і проходить попередню переробку;
скраплений газ - газ вуглеводневий паливний для комунально-побутових потреб;
вугілля - вугілля кам'яне та буре для потреб населення і вугілля коксівне для потреб коксівного виробництва, що видобувається з родовищ суб'єктом підприємницької діяльності, який отримав відповідну ліцензію, а також продукти їх переробки на збагачувальних або брикетних фабриках; ( Абзац шостий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 818 від 17.05.2000 )
продавці - суб'єкти підприємницької діяльності, які видобувають нафту, газовий конденсат та вугілля на території України за отриманою відповідною ліцензією; виробники скрапленого газу, а також інші юридичні особи, які отримують нафту, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля згідно з договорами про спільну діяльність із суб'єктами підприємницької діяльності, які отримали відповідну ліцензію, та іншими цивільно-правовими угодами, у тому числі зовнішньоекономічними контрактами; установи (підприємства, організації), уповноважені Кабінетом Міністрів України реалізувати частину видобутої нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, що належить державі згідно з угодами про розподіл продукції, а також нафту, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля, конфісковані або визнані відповідно до законодавства безхазяйним майном; уповноважені особи з продажу предмета податкової застави у разі, коли предметом такої застави є нафта, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля; державна акціонерна компанія, яка утворюється на базі Держкомрезерву, що ліквідується, а також підприємства системи державного матеріального резерву;
покупці - суб'єкти підприємницької діяльності та інші юридичні особи всіх форм власності, резиденти України, які бажають придбати нафту, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля відповідно до умов аукціону від свого імені та за власний рахунок і не перебувають у стані ліквідації або проти яких не порушено справу про банкрутство;
пропозиція з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля - документ, що надсилається аукціонному комітетові продавцем, в якому зазначаються кількість нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, паспортні характеристики та мінімальна ціна, за якою продавець може укласти договір купівлі-продажу з покупцем, визначеним за результатами аукціону;
заява на участь в аукціоні - комплект документів, які покупець зобов'язаний подати аукціонному комітетові для участі в аукціоні;
лот - мінімальна за кількістю та вартістю партія нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля стандартної якості, що пропонується для продажу на аукціоні;
крок аукціону - величина, на яку змінюється вартість лота під час проведення аукціону;
котирувальна ціна - ціна, встановлена аукціонним комітетом шляхом порівняльного аналізу цін аукціонних угод за кожним аукціонним днем, а також за кожною аукціонною сесією на визначені групи аукціонного товару стандартної якості з єдиним базисом поставки;
аукціонна сесія - кількість днів, протягом яких проводиться аукціон, але не більше календарного робочого тижня;
обслуговуючий банк - комерційний банк, з яким біржа укладає договір на виконання розрахунків, пов'язаних з проведенням аукціону та виконанням угод, укладених на аукціоні, відповідно до цього Положення;
транспортування нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля - переміщення нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля відповідно трубопровідною системою, залізничним, водним або автомобільним транспортом;
трубопровідна система - система трубопроводів, яка включає магістральні нафтопроводи, нафтопроводи-відводи, нафтопроводи підприємств та інші трубопроводи, які забезпечують переміщення нафти та газового конденсату;
транспортні послуги - робота підприємств, що забезпечують експлуатацію трубопроводів, підприємств залізничного, водного та автомобільного транспорту, пов'язана з транспортуванням нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля;
спеціалізований аукціон з продажу скрапленого газу - аукціон, покупцями скрапленого газу на якому виступають спеціалізовані суб'єкти господарської діяльності, які одержали відповідний дозвіл і поставляють скраплений газ для потреб населення відповідно до порядку та умов, затверджених Міністерством палива та енергетики, НАК "Нафтогаз України" за погодженням з Мінекономіки та Антимонопольним комітетом.
3. Учасниками аукціону є продавці та покупці нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
Аукціонний комітет
4. Для організації та проведення аукціону відповідно до пункту 6 постанови, якою затверджується це Положення, утворюється аукціонний комітет (далі - комітет) із 7 осіб, який здійснює загальне керівництво та несе відповідальність за проведення аукціону.
Персональний склад комітету затверджується Мінекономіки за погодженням з Міністерством палива та енергетики.
Комітет:
затверджує типові форми аукціонної документації та договорів з купівлі-продажу на стандартних аукціонних умовах;
затверджує порядок розрахунків, пов'язаних з проведенням аукціону, і виконання угод, укладених на аукціоні, відповідно до цього Положення;
приймає рішення про проведення аукціонів або їх черговість, а також спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу відповідно до графіка, затвердженого Міністерством палива та енергетики, НАК "Нафтогаз України";
оприлюднює загальні обсяги нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, що виставляються для продажу на аукціоні відповідно до поданих пропозицій;
визначає день і час проведення аукціону відповідно до поданих пропозицій з урахуванням графіка проведення спеціалізованих аукціонів;
розглядає подані пропозиції з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля і заяви на участь в аукціоні, а також визначає їх відповідність вимогам цього Положення;
оформляє документи за підсумками проведення аукціонів;
оприлюднює аукціонні бюлетені до кожної аукціонної сесії;
контролює виконання біржою угоди про забезпечення організації та проведення аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
Про день засідання комітету та перелік питань, що виносяться на розгляд, секретар комітету повідомляє його членів за п'ять днів до дня засідання.
Засідання комітету проводиться, якщо на ньому присутні не менш як дві третини членів комітету.
Рішення комітету приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови комітету або головуючого на засіданні.
Рішення комітету оформляється протоколом, який підписують усі члени комітету, присутні на засіданні.
Засідання комітету проводиться без оголошення протягом усього дня, визначеного як день проведення аукціону. Якщо за результатами аукціону не будуть оформлені всі аукціонні свідоцтва, засідання комітету продовжується наступного дня до закінчення оформлення документів за підсумками проведення аукціону.
5. Організаційне забезпечення проведення аукціонів здійснює секретар комітету, який організовує:
приймання та реєстрацію заявок на участь в аукціоні;
приймання і реєстрацію пропозицій з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля;
формування аукціонних бюлетенів для затвердження комітетом;
видачу покупцям і продавцям посвідчення учасника аукціону;
реєстрацію учасників аукціону в день його проведення і видачі покупцям аукціонних карток за номером, що відповідає номеру реєстрації їх заявки;
оформлення аукціонних свідоцтв і подання їх комітетові на затвердження;
підготовку проектів протоколів засідання комітету;
реєстрацію укладеної на аукціоні угоди.
Організація аукціону
6. Пропозиції з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля подаються продавцями комітетові за затвердженим зразком. До пропозицій додаються:
документи, що засвідчують наявність заявлених обсягів нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, або розрахунки, які підтверджують технологічні та інші можливості продавця щодо забезпечення поставки заявлених товарів на відповідну дату;
проект договору купівлі-продажу.
Додатково подається довідкова інформація для покупця про умови транспортування нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, забезпечення трубопровідною системою та іншими транспортними послугами відповідно до визначеного базису поставки.
До аукціону допускаються нафта, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля стандартної якості, забезпечені паспортними характеристиками за встановленою класифікацією.
7. З метою своєчасного інформування покупців комітет не пізніш як за 10 днів до початку аукціону публікує у засобах масової інформації повідомлення про місце, дату і час проведення аукціону, відомості про обсяги запропонованих для продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, найменування їх родовищ, паспортні характеристики, кількість та розміри лотів, початковий рівень ціни лота, крок аукціону, базисні умови поставки, запропоновані види угоди, кінцевий термін прийняття заявок на участь в аукціоні. Інформація щодо проведення спеціалізованих аукціонів з продажу скрапленого газу публікується окремо. ( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 666 від 18.04.2000 )
8. Нафта, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля виставляються на аукціон у вигляді лотів, вартість та кількість яких визначаються продавцем виходячи із загального обсягу та паспортних характеристик товару, визначених у пропозиціях для продажу.
9. Ціни на аукціоні формуються вільно. Їх рівень визначається за контрактними вимогами до термінів і умов поставки та якісних характеристик кожної партії нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, які виставляються продавцем на аукціон.
10. Вартісні показники у пропозиціях продавців, заявках покупців на участь в аукціоні та аукціонній документації наводяться у гривнях.
Ціна 1 тонни нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля, вартість лота, що зазначаються в пропозиціях продавців і заявках покупців на участь в аукціоні, а також крок аукціону встановлюються з урахуванням податку на додану вартість.
11. Загальні умови і вимоги до проведення аукціонів:
нікому з учасників аукціону не надаються переваги;
аукціон вважається таким, що відбувся, якщо зареєстровано не менш як два покупці;
заявка покупця не може бути меншою, ніж розмір одного лота, і повинна бути кратною розміру лота;
покупець має право подати лише одну заявку і придбати на аукціоні відповідно нафту, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля в обсязі, який не перевищує обсягу, визначеного у заявці.
12. Для участі в аукціоні покупці нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля подають:
заявку на участь в аукціоні за встановленою формою, яка реєструється в журналі реєстрації заявок;
документ (завірену банком копію платіжного доручення), що підтверджує перерахування попереднього внеску. Попередній внесок визначається відповідно до початкової вартості заявлених для придбання обсягів:
нафти - до 50 тис. тонн включно - 5 відсотків, від 51 тис. до 100 тис. тонн - 4 відсотки, від 101 тис. тонн і більше - 3 відсотки;
газового конденсату - до 15 тис. тонн включно - 5 відсотків, від 16 тис. до 30 тис. тонн - 4 відсотки, від 31 тис. тонн і більше - 3 відсотки;
скрапленого газу - до 10 тис. тонн включно - 5 відсотків, від 10,5 тис. до 20 тис. тонн - 4 відсотки, від 20,5 тис. тонн і більше - 3 відсотки;
вугілля - до 10 тис. тонн включно - 5 відсотків, від 10,5 тис. до 20 тис. тонн - 4 відсотки, від 20,5 тис. тонн і більше - 3 відсотки.
Розмір попереднього внеску може змінюватися за рішенням аукціонного комітету;
виписку з рахунку, що підтверджує наявність необхідних коштів, або банківську гарантію з відповідним терміном дії.
Приймання заявок на участь в аукціоні починається з дня повідомлення в засобах масової інформації про проведення аукціону.
Заявки на участь в аукціоні приймаються кожного робочого дня з одночасним присвоєнням кожному покупцеві відповідного аукціонного номера та видачею посвідчення учасника аукціону.
Приймання заявок на участь в аукціоні припиняється за день до його проведення.
У день аукціону провадиться реєстрація його учасників (уповноважених осіб), яка розпочинається за годину і закінчується за 10 хвилин до початку аукціону. Кожний учасник аукціону може направити для участі в аукціоні не більше двох уповноважених осіб.
Уповноважена особа, яка представляє інтереси учасника аукціону, під час реєстрації пред'являє доручення відповідного зразка і паспорт або документ, який засвідчує особу.
13. Для збільшення чи зменшення початкової вартості лота комітет установлює крок аукціону. Під час проведення аукціону початкова вартість лота збільшується або зменшується тільки відповідно до кроку аукціону.
14. Комітет має право відмовити у прийнятті пропозиції щодо продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля або в реєстрації заявки на участь в аукціоні, якщо продавець не виконав умов пункту 6, а покупець - пункту 11 цього Положення. У разі невиконання умов пункту 6 цього Положення продавцем скрапленого газу, запропонованого до продажу на спеціалізованому аукціоні, комітет, не відмовляючи у прийнятті пропозиції, негайно повідомляє про це Міністерство палива та енергетики для прийняття узгодженого рішення.
Порядок проведення аукціону
15. Для проведення аукціону комітет призначає ведучого.
16. Аукціон починається з оголошення ведучим порядку та правил проведення аукціону, кроку аукціону, правил поведінки на аукціоні, а також іншої інформації.
У разі коли на аукціон не з'явились уповноважені особи продавця, його пропозиції знімаються з аукціону.
17. Ведучий оголошує лот, його початкову вартість і крок аукціону одночасно з ударом аукціонного молотка.
18. Вартість лота підвищується за пропозиціями покупців.
19. Якщо лот залишився непридбаним, він знімається з аукціону або за пропозицією продавця, заявленою письмово під час проведення аукціону уповноваженою особою продавця (якщо вона підписана власноручно цією уповноваженою особою), вартість лота знижується і він виставляється на аукціонні торги за новою ціною.
20. Покупець повідомляє про готовність купити лот підняттям своєї аукціонної картки, чим засвідчує прийняття вартості лота. Таким же чином він виражає своє погодження на збільшення вартості лота.
21. Якщо покупець запропонував вартість лота більшу, ніж оголошена, ведучий називає аукціонний номер покупця і запропоновану ним вартість.
22. У разі коли після оголошення ведучим запропонованої вартості лота кілька покупців одночасно піднімають свої аукціонні картки, ведучий називає нову вартість лота, оголошуючи аукціонний номер покупця, який назвав найбільшу вартість (якщо вона була проголошена), або називає нову вартість лота, збільшену на відповідний крок аукціону (якщо він не проголошувався), не оголошуючи аукціонних номерів покупця до останньої пропозиції, поки не визначить покупця, який підняв свою аукціонну картку останнім.
23. Якщо при послідовному збільшенні вартості лота кілька покупців залишають свої аукціонні картки постійно піднятими, ведучий може запропонувати одному з них назвати свою вартість лота (кратну кроку аукціону). Після першого оголошення одним з покупців нової вартості лота ведучий називає аукціонний номер цього покупця, а також запропоновану ним вартість і продовжує торги.
24. Переможцем аукціону визнається покупець, аукціонний номер якого ведучий назвав останнім. Торги з продажу лота вважаються закінченими, якщо після триразового оголошення чергової вартості лота не буде проголошено його більшу вартість і ведучим одночасно з ударом аукціонного молотка буде проголошено: "продано покупцеві N___".
25. Секретаріат комітету складає бюлетені котирувальних цін до кожного аукціонного дня і аукціонної сесії. У разі коли аукціони проходять регулярно, бюлетені розповсюджуються серед учасників на наступний день після закінчення аукціонного дня (аукціонної сесії).
26. Комітет має право припинити аукціон, якщо ціна 1 тонни нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля з однаковими якісними характеристиками і базисними умовами поставки за результатами аукціонного торгу підвищується більш як на 15 відсотків ціни попереднього аукціону або більш як на 30 відсотків середньозважених цін попередньої аукціонної сесії, розрахованих за групами продукції з однаковими базисними умовами поставки та якісними характеристиками.
Аукціонні угоди. Порядок оформлення
аукціонних документів
27. За підсумками аукціону між покупцем і продавцем укладаються аукціонні угоди в два етапи:
на першому - підписується аукціонне свідоцтво;
на другому - укладаються договори купівлі-продажу.
28. У день проведення аукціону комітет готує аукціонне свідоцтво за затвердженою формою у трьох примірниках, один з яких передається продавцеві відповідного лота, другий - покупцеві, який придбав цей лот на аукціоні, третій - залишається в комітеті.
29. Аукціонне свідоцтво після завершення аукціону підписується уповноваженою особою покупця, уповноваженою особою продавця, а також уповноваженою особою комітету. Аукціонне свідоцтво є підставою для укладення договору купівлі-продажу між продавцем і покупцем нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля.
Договір купівлі-продажу в кожному випадку укладається окремо за результатами спеціалізованого аукціону з продажу скрапленого газу.
30. На підставі аукціонного свідоцтва покупець і продавець протягом трьох днів зобов'язані підписати договір купівлі-продажу.
Згідно з умовами договору купівлі-продажу продавець зобов'язаний поставити нафту, газовий конденсат, скраплений газ та вугілля покупцеві відповідно до визначеного базису поставки та якісної характеристики, а покупець - прийняти їх та оплатити.
31. Якщо уповноважена особа продавця чи покупця - переможця аукціону відмовляється від підписання аукціонного свідоцтва після закінчення аукціонних торгів або продавець чи покупець відмовляються від підписання договору купівлі-продажу у визначений цим Положенням термін, результати аукціону щодо цих лотів за рішенням комітету анулюються. За невиконання зобов'язань передбачаються штрафні санкції в розмірах, установлених законодавством.
Порядок розрахунків за придбані нафту,
газовий конденсат, скраплений газ та вугілля
32. Для відшкодування біржі витрат, пов'язаних з організацією та проведенням аукціону, з покупців, які підписали аукціонне свідоцтво, справляється комісійний збір у розмірі 0,5 відсотка загальної вартості придбаних обсягів нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля. В разі потреби аукціонний комітет змінює розмір комісійного збору.
Якщо уповноважена особа покупця не з'явилася на аукціон без поважних причин, покупцеві повертається 50 відсотків суми попереднього внеску, а решта перераховується відповідному продавцеві.
У разі коли результати аукціону згідно з пунктом 31 цього Положення анулюються з вини покупця, попередній внесок йому не повертається, а перераховується продавцеві.
33. Якщо покупці, які подавали заявки на участь в аукціоні, не придбали жодного лота, попередній внесок у повному обсязі повертається їм протягом трьох робочих днів, крім випадків, передбачених у пункті 32 цього Положення.
34. Сума, зазначена в укладених на аукціоні договорах купівлі-продажу, сплачується через обслуговуючий банк.
Покупець у терміни і відповідно до умов договору купівлі-продажу перераховує кошти на рахунок продавця і одночасно надсилає продавцеві та комітетові повідомлення про перерахування коштів. ( Абзац другий пункту 34 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000 - термін дії змін до 1 січня 2001 року згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000 )
Продавець виконує свої зобов'язання щодо поставки нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля після отримання повідомлення покупця та обслуговуючого банку про перерахування покупцем у повному обсязі коштів відповідно до умов договору купівлі-продажу.
Продавець у терміни і на умовах, визначених договором купівлі-продажу, подає до обслуговуючого банку з одночасним повідомленням комітету відповідні документи (акт приймання-передачі, товаротранспортні документи тощо), які підтверджують поставку продавцем нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля покупцеві.
35. У разі ненадання біржі відповідних документів у термін, зазначений у договорі купівлі-продажу, біржа протягом трьох робочих днів повертає кошти покупцеві.
36. Якщо покупець не перерахував кошти у повному обсязі на рахунок продавця в терміни, визначені договором купівлі-продажу, обслуговуючий банк негайно повідомляє про це продавця та комітет, що є підставою для припинення продавцем поставки нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля покупцеві. Попередній внесок покупця як компенсація за неналежне виконання ним своїх зобов'язань перераховується продавцеві. ( Абзац перший пункту 36 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000 - термін дії змін до 1 січня 2001 року згідно з Постановою КМ N 1260 від 11.08.2000 )
Перерахування продавцеві зазначених коштів не звільняє покупця від відповідальності за виконання договору купівлі-продажу згідно з умовами договору і законодавством.