Открытое тестирование
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
ПОСТАНОВА
від 17 серпня 1967 р. N 546
Київ
( Постанову відмінено крім пунктів 1 і 2
розділу I згідно Постанови Ради Міністрів УРСР
N 76 від 28.03.91 )
Про передачу додатково на вирішення міністрів і
керівників відомств УРСР, виконкомів обласних,
Київської і Севастопольської міських Рад депутатів
трудящих питань господарського і культурного
будівництва
I. Передати додатково на вирішення міністрів і керівників відомств УРСР, виконкомів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих такі питання господарського і культурного будівництва:
На вирішення міністрів і керівників відомств УРСР,
облвиконкомів, Київського і Севастопольського
міськвиконкомів
1. Збільшувати в разі необхідності В IV кварталі поточного року плани фінансування капітальних вкладень по тих, що перевиконують плани, будовах і об'єктах республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, а також союзно-республіканських міністерств і відомств, капітальні вкладення по яких виділяються Радою Міністрів УРСР, за рахунок зменшення планів фінансування по будовах, які не виконують планів, без зменшення річних обсягів капітальних вкладень і завдань по введенню в дію потужностей, об'єктів та основних фондів.
Зміни планів фінансування капітальних вкладень в цілому по міністерствах і відомствах УРСР, облвиконкомах, Київському і Севастопольському міськвиконкомах в такому ж порядку здійснюються Радою Міністрів УРСР.
2. Дозволяти підприємствам республіканських міністерств і відомств, союзно-республіканських міністерств і відомств, капітальні вкладення по яких виділяються Радою Міністрів УРСР, виконкомів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих здійснювати фінансування робіт по відбудові і капітальному ремонту об'єктів, пошкоджених внаслідок стихійного лиха, за одиничними розцінками (без кошторисів), незалежно від кошторисної вартості об'єкта, протягом року після стихійного лиха.
3. Змінювати розміри планового прибутку по видах діяльності підприємств і організацій республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування у відповідності з змінами господарських планів, в межах загального розміру прибутку, затвердженого їм по балансу доходів і видатків, без зменшення платежів до бюджету, з наступним повідомленням Держплану УРСР і Міністерства фінансів УРСР.
4. Вносити в плани виробництва окремих видів товарів народного споживання зміни, зв'язані з скороченням за пропозиціями торговельних організацій виробництва товарів, які користуються обмеженим попитом населення, по підприємствах республіканських міністерств і відомств, союзно-республіканських міністерств і відомств, план виробництва продукції яким встановлюється Радою Міністрів УРСР, виконкомів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих, з відповідним збільшенням виробництва товарів, що користуються підвищеним попитом, з внесенням необхідних поправок в інші показники плану, без зменшення плану нагромаджень і платежів в бюджет, з наступним повідомленням Держплану УРСР і ЦСУ УРСР, а облвиконкомами, Київським і Севастопольським міськвиконкомами - також відповідного міністерства (відомства) УРСР.
5. Вносити за погодженням з замовником або фондодержателем, але не пізніше як за 20 днів до закінчення кварталу, зміни в плани виробництва продукції по підприємствах республіканських міністерств і відомств, союзно-республіканських міністерств і відомств, план виробництва продукції яким встановлюється Радою Міністрів УРСР, виконкомів обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих і в зв'язку з цим в інші затверджені зазначеним підприємствам показники плану по кварталах, без зміни показників річного плану, з наступним повідомленням Держплану УРСР та органів ЦСУ УРСР.
Такі зміни планових завдань по підприємствах можуть провадитись лише у необхідних випадках, з попереднім обговоренням цих питань з адміністрацією підприємств.
6. Переводити діючі підприємства, організації та установи республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування по галузях господарства, в яких відповідно до рішень Уряду СРСР проведено впорядкування заробітної плати, з однієї групи (категорії) по оплаті праці керівних, інженерно-технічних працівників і службовців в іншу у зв'язку зі зміною обсягу їх виробництва (роботи), керуючись при цьому затвердженими у встановленому порядку показниками розподілу цих підприємств, організацій та установ по групах (категоріях) по оплаті праці, в межах встановленого фонду заробітної плати.
При відсутності затверджених показників діючі підприємства, організації та установи республіканських міністерств і відомств і місцевого підпорядкування з однієї групи (категорії) по оплаті праці керівних, інженерно-технічних працівників і службовців в іншу переводяться Радою Міністрів УРСР: підприємства - за погодженням з Державним комітетом Ради Міністрів СРСР у питаннях праці і заробітної плати, а господарські та бюджетні організації і установи - за погодженням з Міністерством фінансів СРСР.
7. Встановити в разі необхідності, при наявності затверджених єдиних по республіці норм обслуговування або нормованих виробничих завдань, робітникам-почасовикам підприємств та організацій республіканських міністерств і відомств і місцевого підпорядкування, які безпосередньо обслуговують населення (за винятком підприємств та організацій, на які поширюється дія Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство), тарифні ставки, передбачені для робітників-відрядників відповідної галузі, в межах фонду заробітної плати даного підприємства (організації).
8. Зберігати в окремих випадках за кваліфікованими робітниками і інженерно-технічними працівниками при переведенні їх на підприємства, що знову вводяться в дію, з інших підприємств республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування середню заробітну плату на період освоєння виробництва, але не більше як на 6 місяців, якщо заробітна плата на новому місці роботи нижча від їх заробітку, який вони одержували на попередньому місці роботи.
9. Встановлювати на підприємствах і в організаціях республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування (за винятком підприємств та організацій, на які поширюється Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство) при недостачі відповідних категорій робітників переліки окремих професій робітників, яким дозволяється сполучення професій, з доплатою в розмірі до 30 процентів тарифної ставки або окладу робітника, який заміняється, за рахунок використання частини економії фонду заробітної плати (перерахованого на процент виконання плану), одержаної при скороченні чисельності робітників цих професій, у порівнянні з чисельністю, що належить за встановленими нормативами.
10. Вносити за погодженням з Українською Республіканською Радою Професійних Спілок в діючі на підприємствах і в організаціях республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування типові переліки професій робітників і робіт, що оплачуються по тарифних ставках, встановлених для робітників, зайнятих на гарячих і важких роботах, на роботах з шкідливими умовами праці, на роботах з особливо важкими та особливо шкідливими умовами праці, додатково інші професії і роботи, аналогічні за умовами праці професіям і роботам, переліченим у типових переліках професій і робіт по відповідних галузях.
11. Встановлювати за погодженням з Українською Республіканською Радою Професійних Спілок режим робочого часу і часу відпочинку працівників окремих груп підприємств республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, з додержанням загальної тривалості робочого часу, передбаченої діючим законодавством.
12. Встановлювати за погодженням з Українською Республіканською Радою Професійних Спілок підсумований облік робочого часу на підприємствах, в організаціях (за винятком підприємств і організацій, на які поширюється дія Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство) і в установах республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, які безпосередньо обслуговують населення.
13. Дозволяти підприємствам, організаціям та установам республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування провадити прийом працівників на неповний робочий день, з оплатою праці за фактично відпрацьований час виходячи з встановлених окладів (ставок) або відрядних розцінок.
14. Затверджувати за погодженням з Українською Республіканською Радою Професійних Спілок перелік посад працівників з ненормованим робочим днем на підприємствах, в організаціях та установах республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, яким тривалість додаткової відпустки відповідно до трудового законодавства встановлюється керівником підприємства, організації, установи за погодженням з профспілковою організацією.
15. Дозволяти в необхідних випадках працівникам підприємств, організацій (за винятком підприємств та організацій, на які поширюється дія Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство) і установ (включаючи апарат міністерств, відомств і виконкомів) за просьбою працівників короткочасні відпустки без збереження заробітної плати.
16. Дозволяти за погодженням з Українською Республіканською Радою Професійних Спілок застосовувати акордну систему оплати праці для окремих категорій працівників науково-дослідних, проектних і конструкторських організацій республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування в межах встановленого цим організаціям фонду заробітної плати.
17. Встановлювати за погодженням з Держпланом УРСР та Міністерством фінансів УРСР тарифні ставки, сітки і схеми посадових окладів і затверджувати положення про преміювання працівників підприємств, організацій та установ республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, що знову створюються (в тому числі створюваних внаслідок об'єднання або реорганізації), для яких немає затверджених тарифних ставок, сіток, схем посадових окладів і положень про преміювання, стосовно до діючих на аналогічних по обсягу і характеру виробництва (роботи) підприємствах, в установах та організаціях.
18. Зберігати на підприємствах, в організаціях та установах республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування при реорганізації або зміні підпорядкування в межах господарств міністерства (відомства), облвиконкому, Київського і Севастопольського міськвиконкомів діючі на цих підприємствах, в організаціях та установах умови оплати праці, преміювання, переваги і пільги.
19. Звільняти окремі підприємства республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, а також союзно-республіканських міністерств і відомств, фонд заробітної плати по яких виділяється Радою Міністрів УРСР, від відшкодування допущених перевитрат фонду заробітної плати, в межах фонду заробітної плати, встановленого міністерству, відомству.
20. Дозволяти підприємствам, організаціям і установам передавати іншим державним підприємствам, організаціям і установам союзного, республіканського та місцевого підпорядкування безоплатно з балансу на баланс демонтоване, а також зайве і невикористовуване устаткування, транспортні засоби та інше майно, крім устаткування, що лічиться на балансі капітального будівництва та одержаного по комплектації.
21. Дозволяти підприємствам, організаціям і установам передавати колгоспам, кооперативним і громадським організаціям будівлі і споруди за плату по інвентарній оцінці (балансова вартість за вирахуванням зносу) і, як виняток, безоплатно у випадку, коли неможливо передати їх у встановленому порядку.
22. Дозволяти дирекціям промислових підприємств, що вводяться в дію (протягом 8 місяців з початку здачі підприємств в експлуатацію), а також будівельним і монтажним організаціям республіканських і союзно-республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування орендувати, в окремих випадках, у громадян жилі приміщення для розміщення працівників (учнів), з доплатою до ставок квартирної плати, встановлених місцевими Радами депутатів трудящих, не більше 3 карбованців на працюючого в місяць.
Встановити, що зазначені доплати провадяться:
будівельними і монтажними організаціями за рахунок коштів, передбачених кошторисами на будівництво тимчасових будинків і споруд і на непередбачені витрати;
дирекціями промислових підприємств, що вводяться в експлуатацію, - за рахунок і в межах планових витрат виробництва.
Дозволяти директорам новоутворюваних радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств республіканських і союзно-республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування (протягом 8 місяців з дня організації підприємства) орендувати в окремих випадках у громадян на таких же умовах жилі приміщення для розміщення спеціалістів, з віднесенням цих витрат на результати господарської діяльності відповідних радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств.
23. Дозволяти проведення робіт по реконструкції жилих будинків, реконструкції, розширенню та благоустрою торговельних приміщень, об'єктів комунального, культурно-побутового призначення, охорони здоров'я, освіти і зв'язку за рахунок коштів, призначених на капітальний ремонт цих об'єктів.
На вирішення міністрів і керівників відомств УРСР
24. Вносити за погодженням з виконкомами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих зміни у встановлені народногосподарським планом завдання по промислових та непромислових видах побутового обслуговування населення при переведенні сільських населених пунктів у категорію селищ міського типу або міст, а також у зв'язку з розширенням границь міст, у межах обсягів робіт по промислових та непромислових видах побутового обслуговування населення в цілому по міністерству або відомству УРСР, з повідомленням Держплану УРСР і ЦСУ УРСР.
25. Дозволяти державним сільськогосподарським підприємствам і організаціям продавати робітникам і службовцям цих підприємств і організацій, а також вчителям, працівникам дитячих і культурно-освітніх установ, установ охорони здоров'я та інших підприємств і установ, які обслуговують вказаних робітників і службовців та їх дітей, до 3 процентів одержаного ділового приплоду рогатої худоби, свиней, овець і кіз по діючих здавальних цінах з встановленими надбавками.
26. Затверджувати за погодженням з Держбудом УРСР кошторисні довідники і цінники на будівельні і монтажні роботи, не передбачені в загальносоюзних довідниках і цінниках.
27. Дозволяти в необхідних випадках на строк до трьох років розстрочку оплати вартості державних будинків, споруд і підприємств, які передаються у встановленому порядку організаціям споживчої кооперації.
28. Відносити вищі учбові заклади до категорій по оплаті праці працівників науки, керуючись при цьому показниками розподілу вищих учбових закладів по категоріях оплати праці, затвердженими Державним комітетом Ради Міністрів СРСР у питаннях праці і заробітної плати.
29. Передавати безоплатно з балансу на баланс будівлі і споруди державним підприємствам і організаціям союзного, республіканського і місцевого підпорядкування незалежно від їх вартості.
Передача будівель і споруд підприємствам і організаціям союзного підпорядкування провадиться за згодою Ради Міністрів УРСР.
На вирішення облвиконкомів, Київського і
Севастопольського міськвиконкомів
30. Дозволяти виконкомам районних і міських Рад депутатів трудящих централізувати амортизаційні відрахування на капітальний ремонт підвідомчих їм комунальних підприємств (за винятком підприємств, на які поширюється дія Положення про соціалістичне державне виробниче підприємство) для здійснення капітального ремонту зазначених підприємств.
31. Збільшувати в необхідних випадках видатки на придбання інвентаря для органів державного управління і проведення капітального ремонту приміщень цих органів за рахунок доходів, додатково одержаних при виконанні місцевих бюджетів, і сум перевищення доходів над видатками по місцевих бюджетах, що утворюються на кінець року в результаті перевиконання доходів або економії по видатках.
32. Списувати, як виняток, з окремих позичальників безнадійну до стягнення заборгованість по позичках Держбанку СРСР і Будбанку СРСР, виданих на індивідуальне житлове будівництво, за рахунок місцевого бюджету.
33. Дозволяти виконкомам міських і районних Рад депутатів трудящих щороку витрачати до 10 процентів коштів, що передбачаються на капітальний ремонт житлового фонду, на організацію і поповнення основних (крім будівництва жилих будинків і гуртожитків) та оборотних коштів ремонтних, транспортних і постачальницьких контор житлового господарства, ремонтних контор і ремонтно-будівельних трестів Рад депутатів трудящих, підприємств по виробництву будівельних матеріалів і деталей для ремонту житлового фонду Рад депутатів трудящих, а також на будівництво і реконструкцію майстерень і складських приміщень домоуправлінь і придбання ремонтного устаткування, інвентаря та інструменту для них.
34. Дозволяти проведення робіт по реконструкції, розширенню і благоустрою жилих будинків, об'єктів культурно-побутового призначення, охорони здоров'я, освіти і соціального забезпечення, що знаходяться на бюджеті, за рахунок доходів, додатково одержаних при виконанні бюджету, при умові забезпечення цих робіт необхідними матеріальними ресурсами.
35. Провадити в окремих випадках безплатно капітальний ремонт автомобілів з ручним управлінням, одержаних по пільговій ціні інвалідами Вітчизняної війни та іншими інвалідами з числа військовослужбовців до видання постанови Ради Міністрів СРСР від 29 грудня 1963 р. N 1277, за рахунок коштів, передбачених у місцевих бюджетах на соціальне забезпечення.
36. Збільшувати контингенти дітей в дошкільних установах (дитячих яслах, яслах-садках і дитячих садках) і кількість лікарняних ліжок, понад встановлені в народногосподарському плані, з фінансуванням додаткових витрат за рахунок бюджету області, міст Києва і Севастополя, з наступним повідомленням Держплану УРСР і Міністерства фінансів УРСР.
На вирішення Комітету по кінематографії
при Раді Міністрів УРСР
37. Затверджувати перспективні і річні тематичні плани і плани виробництва художніх, хронікально-документальних, науково-популярних і учбових фільмів республіканських кіностудій з урахуванням висновків по цих планах Комітету по кінематографії при Раді Міністрів СРСР.
На вирішення Державного комітету Ради Міністрів
УРСР по професійно-технічній освіті
38. Дозволяти прийом до професійно-технічних училищ осіб віком до 25 років з числа військовослужбовців, звільнених в запас, а також з числа осіб, що раніше закінчили повні і неповні середні загальноосвітні школи, з метою підготовки кваліфікованих робітників для робіт, на яких забороняється застосування праці осіб, що не досягли 18-річного віку, з встановленням для вказаних учнів за їх бажанням (замість безплатного харчування та обмундирування) стипендії в розмірах, передбачених для учнів технічних училищ.
II. Довести до відома міністерств і відомств УРСР, облвиконкомів, Київського і Севастопольського міськвиконкомів, що Рада Міністрів СРСР постановою від 10 липня 1967 р. N 642 передала додатково на вирішення Рад Міністрів союзних республік такі питання господарського і культурного будівництва:
1) Дозволяти фінансування капітального будівництва тих, що мають особливе значення для господарства республіки, об'єктів республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, а також союзно-республіканських міністерств і відомств союзної республіки, капітальні вкладення по яких виділяються Раді Міністрів союзної республіки, в межах річних бюджетних асигнувань, незалежно від розподілу їх по кварталах.
2) Вирішувати за погодженням з відповідними міністерствами і відомствами СРСР питання централізації коштів, які спрямовуються міністерствами і відомствами СРСР та Радою Міністрів союзної республіки на житлове будівництво і будівництво дитячих дошкільних установ, а також визначати обсяги житлового будівництва, по якому функції замовника здійснюються виконкомами Рад депутатів трудящих.
3) Дозволяти підприємствам, організаціям і установам республіканських і союзно-республіканських міністерств і відомств союзної республіки та місцевого підпорядкування об'єднувати з іншими підприємствами, організаціями і установами капітальні вкладення, які виділені їм на житлове, комунальне, культурно-побутове будівництво та будівництво об'єктів охорони здоров'я і освіти.
4) Спрямовувати на будівництво жилих будинків, об'єктів комунального господарства, охорони здоров'я, шкіл і дитячих дошкільних установ капітальні вкладення в розмірі до 2,5 процента загального обсягу будівельно-монтажних робіт, передбаченого Раді Міністрів союзної республіки на будівництво об'єктів виробничого призначення, без зменшення встановлених завдань по введенню в дію потужностей, об'єктів і основних фондів, з повідомленням про це в двотижневий строк Держплану СРСР, Міністерства фінансів СРСР і ЦСУ СРСР.
5) Збільшувати в разі необхідності протягом року капітальні вкладення по окремих, що перевиконують плани, будовах виробничого призначення республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, а також союзно-республіканських міністерств і відомств союзної республіки, капітальні вкладення по яких виділяються Раді Міністрів союзної республіки, за рахунок зменшення обсягів капітальних вкладень в розмірі до 10 процентів по кожній будові виробничого призначення вказаних міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, яка не виконує плану (включаючи будови, титульні списки яких затверджені Радою Міністрів СРСР або Радою Міністрів союзної республіки за погодженням з Держпланом СРСР), незалежно від розподілу капітальних вкладень по галузях, без зміни встановлених завдань по введенню в дію потужностей, об'єктів і основних фондів.
В тих випадках, коли будівництво здійснюється підрядними організаціями міністерств і відомств СРСР, зміна планів капітального будівництва в частині обсягів підрядних будівельно-монтажних робіт провадиться за погодженням з відповідними міністерствами і відомствами СРСР.
6) Збільшувати в разі необхідності в IV кварталі поточного року плани фінансування геологорозвідувальних робіт по організаціях республіканських міністерств і відомств, які перевиконують плани цих робіт, за рахунок зменшення планів фінансування геологорозвідувальних робіт по організаціях республіканських міністерств і відомств, які не виконують планів цих робіт, без зменшення річних обсягів геологорозвідувальних робіт, а також завдань по приросту запасів корисних копалин.
7) Дозволяти союзно-республіканським міністерствам і відомствам союзної республіки, капітальні вкладення по яких виділяються Раді Міністрів союзної республіки, а також республіканським міністерствам і відомствам виділяти підприємствам і організаціям кошти на проведення передмонтажних ревізій технологічного устаткування, необхідність в яких виникає у зв'язку з тривалим зберіганням устаткування, за рахунок асигнувань на фінансування капітальних вкладень, в межах загальної кошторисної вартості будівництва відповідних об'єктів, з віднесенням затрат на вартість устаткування, а також дозволяти підрядним будівельно-монтажним організаціям включати в необхідних випадках в програму і відповідно в обсяг виконаних підрядних робіт затрати на проведення передмонтажних ревізій вказаного устаткування.
8) Дозволяти в необхідних випадках збільшувати видатки на придбання інвентаря для органів державного управління і судових органів республіки і проведення капітального ремонту будинків цих органів за рахунок доходів, додатково одержаних при виконанні бюджету, і сум перевищення доходів над видатками, що залишаються в розпорядженні Рад Міністрів союзних республік.
9) Встановлювати порядок розподілу доходів, одержуваних професійно-технічними учбовими закладами від робіт, що виконуються учнями в процесі виробничого навчання і виробничої практики, з збереженням виплати учням винагороди за виконані ними роботи в розмірі однієї третини вказаних доходів.
10) Затверджувати (з наступним повідомленням Держплану СРСР) понад встановлений план з праці:
чисельність і фонд заробітної плати працівників ремонтно-будівельних організацій, які підвідомчі виконкомам Рад депутатів трудящих, міністерствам (головним управлінням) комунального господарства, місцевої промисловості і побутового обслуговування населення і виконують роботи по ремонту будинків та споруд підприємств і організацій республіканських і союзно-республіканських міністерств і відомств союзної республіки і місцевого підпорядкування, з урахуванням зростання продуктивності праці на цих роботах не менш як на 4 проценти;
чисельність і фонд заробітної плати працівників, зайнятих на роботах по ремонту місцевих автомобільних шляхів, які здійснюються за рахунок коштів, що залучаються відповідно до постанови Ради Міністрів СРСР від 26 листопада 1958 р. N 1281.
11) Дозволяти в окремих випадках підприємствам республіканських міністерств і відомств і місцевого підпорядкування встановлювати висококваліфікованим робітникам, які зайняті на особливо важливих і відповідальних роботах, замість тарифних ставок оклади у розмірі до 200 карбованців на місяць (але не вище посадових окладів майстрів з урахуванням 30-процентної надбавки) у межах планового фонду заробітної плати підприємства, витрачаючи на вказані цілі не більше 0,2 процента цього фонду.
12) Затверджувати за погодженням з республіканською радою профспілок перелік підприємств республіканських міністерств і відомств і місцевого підпорядкування, на яких робітникам у відповідності з діючим законодавством надається додаткова 3-денна відпустка за безперервний стаж роботи по переліку професій, що затверджується керівником підприємства разом з профспілковою організацією.
13) Вносити за погодженням з республіканською радою профспілок зміни і доповнення в перелік посад працівників підприємств, організацій та установ республіканських міністерств і відомств та місцевого підпорядкування, з якими можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за недостачу матеріальних цінностей, прийнятих під відповідальність працівника для зберігання або для інших цілей.
14) Дозволяти міжколгоспним організаціям, колгоспам і радгоспам безлісних і малолісних районів провадити в лісах багатолісних районів прорубку трас для високовольтних ліній електропередачі, шляхів, газопроводів і нафтопроводів, з використанням заготовленої при цьому деревини для власних потреб, в тому числі з вивезенням її за межі республіки.
15) Дозволяти обласним управлінням лісового господарства у виключних випадках здійснювати в лісах третьої групи заміну лісозаготовлювачам лісосік, рубка яких ще не розпочата, іншими лісосіками, без повторного стягнення попенної плати.
16) Звільняти окремі підприємства, організації та установи, розташовані на території республіки, повністю або частково від передачі Радам депутатів трудящих 10 процентів жилої площі у новозбудованих жилих будинках.
17) Встановлювати порядок затвердження списків будинків, що належать виконкомам Рад депутатів трудящих, республіканським та союзно-республіканським міністерствам і відомствам союзної республіки і намічаються до продажу одному або групі наймачів, які проживають в них.
18) Встановлювати порядок використання будинків і приміщень підвідомчих республіканських і союзно-республіканським міністерствам і відомствам союзної республіки і виконкомам Рад депутатів трудящих бібліотек, шкіл, дитячих будинків, торговельних підприємств, підприємств побутового обслуговування населення, учбових будинків і гуртожитків вищих учбових закладів і технікумів у випадках надання цим установам і підприємствам інших рівноцінних будинків та приміщень.
* * *
Доручити Юридичній комісії при Раді Міністрів УРСР разом з Держпланом УРСР, Держбудом УРСР, Міністерством фінансів УРСР, з залученням відповідних міністерств і відомств УРСР провести роботу по взаємній ув'язці, усуненню множинності та по кодифікації рішень Уряду УРСР про передачу питань господарського і культурного будівництва на вирішення міністрів, керівників відомств УРСР та облвиконкомів і відповідні пропозиції подати Раді Міністрів УРСР.
Голова Ради Міністрів УРСР В.ЩЕРБИЦЬКИЙ
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР К.БОЙКО