Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 16 травня 2001 р. N 518
м.Київ

Про внесення зміни до постанови Кабінету
Міністрів України від 15 травня 2000 р. N 791

Кабінет Міністрів України постановляє:

На додаток до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 15 травня 2000 р. N 791 "Про управління державними корпоративними правами" (Офіційний вісник України, 2000 р., N 20, ст. 827) затвердити Порядок управління акціями (частками), які перебувають у державній власності, господарських товариств, створених за участю Фонду державного майна (додається).

Прем'єр-міністр України В.ЮЩЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2001 р. N 518

Порядок
управління акціями (частками), які перебувають
у державній власності, господарських товариств,
створених за участю Фонду державного майна

1. Це Положення визначає порядок здійснення Фондом державного майна функцій з управління акціями (частками), які належать державі, у господарських товариствах, створених за участю Фонду державного майна відповідно до Закону України "Про господарські товариства" ( 1576-12 ) шляхом об'єднання майна (майнових прав та інших активів) учасників товариств, у тому числі на підприємствах, створених за кордоном, на підприємствах з іноземними інвестиціями та в товариствах, у яких Фонд державного майна визнаний правонаступником державних підприємств, установ та організацій (далі - товариства).

2. Управління акціями (частками) товариств, які перебувають у державній власності, здійснює Фонд державного майна шляхом призначення представників для участі у загальних зборах акціонерів (учасників) товариств (далі представники).

3. Представником може бути призначена посадова особа:

державного підприємства, майно (майнові права та інші активи) якого було передано до статутного фонду товариства;

центрального органу виконавчої влади, до сфери управління якого належать державні підприємства, установи та організації, майно (майнові права, інші активи) яких було передано до статутного фонду товариства;

Фонду державного майна.

У товаристві, створеному за участю Фонду державного майна, до статутного фонду якого було передано майно (майнові права та інші активи) державного підприємства, за поданням відповідного центрального органу виконавчої влади представником призначається, як правило, посадова особа зазначеного державного підприємства.

У разі коли внеском держави до статутного фонду товариства є цілісний майновий комплекс, представником призначається посадова особа центрального органу виконавчої влади.

За пропозицією відповідного центрального органу виконавчої влади представник може бути призначений за результатами конкурсу, проведеного відповідно до Порядку проведення конкурсу з визначення уповноваженої особи на виконання функцій з управління державними корпоративними правами.

4. Відповідний центральний орган виконавчої влади у двотижневий термін з дня одержання запиту від Фонду державного майна подає йому пропозиції щодо кандидатури представника.

5. Відносини між Фондом державного майна та представником регулюються договором доручення на здійснення представником функцій з управління акціями (частками), які перебувають у державній власності, господарських товариств (далі - договір доручення). Договір доручення укладається на термін до трьох років, який може бути продовжено за згодою сторін договору на термін до трьох років.

6. Типова форма договору доручення затверджується Фондом державного майна.

7. Представник зобов'язаний брати участь у загальних зборах товариства,

Представник зобов'язаний виконувати визначені для нього завдання на здійснення функцій з управління акціями (частками) господарських товариств, які перебувають у державній власності (далі - завдання), які є невід'ємною частиною договору доручення.

8. Представник може бути обраний членом ради (спостережної ради) господарського товариства.

9. Завдання представнику визначає Фонд державного майна на підставі пропозицій, які подає відповідний центральний орган виконавчої влади. При цьому завдання розробляються виходячи з розміру державних корпоративних прав і обов'язково визначають:

основну мету управління;

фінансово-економічні показники:

функції контролю, що здійснюється представником, з питань, зазначених у пункті 7 Порядку проведення конкурсу з визначення уповноваженої особи на виконання функцій з управління державними корпоративними правами, та інших питань виходячи із специфіки галузі.

10. Представники звітують перед Фондом державного майна за формами і в терміни, встановлені договором.

11. Фонд державного майна веде реєстр представників.

12. Представник може здійснювати управління пакетами акцій (частками), які перебувають у державній власності, не більше ніж у трьох товариствах.

13. У разі коли законодавством передбачена необхідність отримання згоди Антимонопольного комітету, Фонд державного майна приймає рішення про призначення представника після отримання ним згоди Антимонопольного комітету на управління акціями (частками) товариства.