Открытое тестирование
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
ПОСТАНОВА
від 18 листопада 1989 р. N 286
м.Київ
Про організаційну структуру державного
випробування і районування сортів
сільськогосподарських культур
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою РМ УРСР
N 34 від 22.02.91 )
З метою поліпшення організації державного сортовипробування і порядку районування сільськогосподарських культур у республіці Рада Міністрів Української РСР ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Перетворити інспектуру Державної комісії по сортовипробуванню сільськогосподарських культур по Українській РСР колишнього Держагропрому СРСР у Державну комісію по сортовипробуванню сільськогосподарських культур при Держагропромі УРСР.
Підпорядкувати Державній комісії обласні інспектури по сортовипробуванню сільськогосподарських культур та організації, передані у відання республіки розпорядженням Ради Міністрів СРСР від 31 серпня 1989 р. N 1543, згідно з додатком.
Вважати основним напрямом діяльності Державної комісії здійснення державного випробування усіх нових сортів, гібридів і ліній сільськогосподарських культур та інших вирощуваних рослин, порід, ліній і гібридів тутового шовкопряда вітчизняної та іноземної селекції (надалі іменуються сортами) та підготовку пропозиції щодо районування, розмноження цих сортів і впровадження їх у виробництво.
Державна комісія по сортовипробуванню сільськогосподарських культур при Держагропромі УРСР є юридичною особою. Фінансування Державної комісії, підпорядкованих їй організацій та обласних інспектур по сортовипробуванню сільськогосподарських культур здійснюється за рахунок коштів республіканського бюджету.
Держагропрому УРСР, облвиконкомам і райвиконкомам подавати всебічну допомогу державним сортовипробувальним станціям і державним сортовипробувальним дільницям у здійсненні їх функцій.
2. Держагропрому УРСР затвердити:
Положення про Державну комісію по сортовипробуванню сільськогосподарських культур та її склад. До складу Державної комісії включити представників заінтересованих міністерств і відомств УРСР;
мережу державних сортовипробувальних станцій і дільниць, перелік сільськогосподарських культур, сорти яких підлягають державному випробуванню;
структуру і чисельність працівників апарату Державної комісії, державних сортовипробувальних станцій і дільниць, а також лабораторії по оцінці якості випробуваних сортів.
3. Держагропрому УРСР забезпечити централізоване постачання державних сортовипробувальних станцій і дільниць, які перебувають на самостійному балансі, а також організованих на договірних умовах у колгоспах, радгоспах та інших державних сільськогосподарських підприємствах, спеціальними малогабаритними машинами і лабораторним обладнанням.
( Пункт 4 втратив чинність на підставі Постанови РМ УРСР N 34 від 22.02.91 ) 4. Установити такий порядок районування нових сортів сільськогосподарських культур:
а) пропозиції про сорти, що рекомендуються до районування або до визнання перспективними, про сорти, по яких первинне насінництво слід припинити, а також про сорти, намічені до зняття з районування, розробляють державні сортовипробувальні станції та дільниці для обслуговуваних ними зон і подають їх обласній інспектурі по сортовипробування сільськогосподарських культур;
б) проекти змін районування сортів і проекти списків перспективних сортів по областях розробляють відповідні обласні інспектури по сортовипробуванню сільськогосподарських культур і після широкого обговорення їх обласними комісіями по сортовому районуванню сільськогосподарських культур на агрономічних конференціях подають Державній комісії по сортовипробуванню сільськогосподарських культури Держагропромі УРСР;
в) проекти змін районування сортів і проекти списків перспективних сортів після обговорення в заінтересованих міністерствах і відомствах УРСР розглядаються Державною комісією по сортовипробуванню сільськогосподарських культур при Держагропромі УРСР.
г) зміни в районуванні сортів затверджуються Радою Міністрів УРСР щорічно за поданням Державної комісії по сортовипробуванню сільськогосподарських культур при Держагропромі УРСР.
5. Для прискорення впровадження у виробництво нових сортів сільськогосподарських культур дозволити державним сортовипробувальним станціям і державним сортовипробувальним дільницям, що перебувають на самостійному балансі або організовані на договірних умовах у колгоспах, радгоспах та інших державних сільськогосподарських підприємствах, вирощувати відповідно до діючого порядку насіння еліти новорайонованих сортів зернових, зернобобових культур і багаторічних трав протягом трьох років після районування, а картоплі - протягом п'яти років.
6. З метою запобігання проникненню і поширенню особливо небезпечних хвороб сільськогосподарських культур з посівним і посадковим матеріалом міністерствам і відомствам агропромислового комплексу УРСР, колгоспам, радгоспам, іншим державним сільськогосподарським підприємствам погоджувати з Державною комісією по сортовипробуванню сільськогосподарських культур при Держагропромі УРСР і Державною інспекцією по карантину рослин СРСР по Українській РСР списки сортів, які намічається завозити для розмноження з інших союзних республік та з-за кордону.
7. Доручити Держагропрому УРСР і Південному відділенню ВАСГНІЛ за погодженням з Держпланом УРСР, Міністерством Фінансів УРСР, Державним комітетом УРСР по праці і соціальних питаннях до 1 січня 1990 р. розробити та затвердити Положення про винагороду за створення й впровадження у виробництво нових сортів сільськогосподарських культур.
Голова Ради Міністрів УРСР В.МАСОЛ
Керуючий Справами Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА
Додаток
до постанови Ради Міністрів УРСР
від 18 листопада 1989 р. N 286
Перелік
обласних інспектур по сортовипробуванню
сільськогосподарських культур, державних
сортовипробувальних станцій і дільниць, що
підпорядковуються Державній комісії по
сортовипробуванню сільськогосподарських
культур при Держагропромі УРСР
Інспектури по:
Вінницькій області, м. Вінниця
Волинській області, м. Луцьк
Ворошиловградській області, м. Ворошиловград
Дніпропетровській області, м. Дніпропетровськ
Донецькій області, м. Донецьк
Житомирській області, м. Житомир
Закарпатській області, м. Ужгород
Запорізькій області, м. Запоріжжя
Івано-Франківській області, м. Івано-Франківськ
Київській області, м. Київ
Кіровоградській області, м. Кіровоград
Кримській області, м. Сімферополь
Львівській області, м. Львів
Миколаївській області, м. Миколаїв
Одеській області, м. Одеса
Полтавській області, м. Полтава
Ровенській області, м. Ровно
Сумській області, м. Суми
Тернопільській області, м. Тернопіль
Харківській області, м. Харків
Херсонській області, м. Херсон
Хмельницькій області, м. Хмельницький
Черкаській області, м. Черкаси
Чернігівській області, м. Чернігів
Чернівецькій області, м. Чернівці
Донецька обласна державна сортовипробувальна станція,
Мар'їнський район
Кіровоградська обласна державна сортовипробувальна станція,
Ульянівський район
Балтська державна сортовипробувальна станція, Одеська область
Ізмаїльська державна сортовипробувальна станція,
Одеська область
Чернігівська обласна державна сортовипробувальна станція
Чернігівський район
Київська обласна державна сортовипробувальна станція,
Баришівський район
Ровенська обласна державна сортовипробувальна станція,
Сарненський район
Волинська обласна державна сортовипробувальна станція,
Ковельський район
Немирівська держсортодільниця, Вінницька область
Горохівська держсортодільниця, Волинська область
Торчинська держсортодільниця, Луцький район
Волинської області
Нікопольська держсортодільниця, Дніпропетровська область
Синельниківська держсортодільниця, Васильківський район
Дніпропетровської області
Тлумацька держсортодільниця, Івано-Франківська область
Старосамбірська держсортодільниця, Львівська область
Новоодеська держсортодільниця, Миколаївська область
Первомайська держсортодільниця. Миколаївська область
Жовтнева держсортодільниця, Миколаївська область
Березівська держсортодільниця, Одеська область
Біляївська держсортодільниця, Одеська область
Машівська держсортодільниця, Полтавська область
Вовчанська держсортодільниця, Харківська область
Валківська держсортодільниця, Харківська область
Славутська держсортодільниця, Хмельницька область
Кам'янець-Подільська держсортодільниця, Хмельницька область
Українська центральна лабораторія по оцінці якості
випробувальних сортів, м. Київ
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР В.ПЄХОТА