Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 5 травня 1997 р. N 414
Київ

Про впорядкування залучення і використання іноземних
кредитів, повернення яких гарантується Кабінетом
Міністрів України, вдосконалення системи залучення
зовнішніх фінансових ресурсів та обслуговування
зовнішнього державного боргу

( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 98 від 26.0
1.98
N 1280 від 17.0
8.98
N 1336 від 25.0
8.98
N 1466 від 21.0
9.98
N 787 від 11.07.20
01 )

З метою впорядкування залучення і використання іноземних кредитів, повернення яких гарантується Кабінетом Міністрів України, вдосконалення системи залучення зовнішніх фінансових ресурсів та поліпшення обслуговування зовнішнього державного боргу Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити, що:

рішення про надання юридичним особам-резидентам України права використання іноземних кредитів, які залучаються Україною, приймаються на засіданні Кабінету Міністрів України та оформлюються постановою Кабінету Міністрів України; ( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 787 від 11.07.2001 )

рішення про визначення банків-агентів Кабінету Міністрів України із залучення та обслуговування іноземних кредитів, повернення яких гарантується Кабінетом Міністрів України, приймаються на засіданні Кабінету Міністрів України та оформлюються постановою Кабінету Міністрів України; ( Абзац третій пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 787 від 11.07.2001 )

Міністерство економіки подає на розгляд Кабінету Міністрів України проекти рішень про надання іноземним кредиторам гарантій для забезпечення виконання юридичними особами-резидентами зобов'язань щодо повернення іноземних кредитів, які залучаються на умовах валютної самоокупності, тільки після укладення між зазначеними юридичними особами та Міністерством фінансів угоди про порядок відшкодування видатків державного бюджету, які можуть виникнути внаслідок виконання Кабінетом Міністрів України гарантійних зобов'язань. ( Абзац четвертий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 787 від 11.07.2001 )

2. ( Пункт 2 втратив чинність в частині затвердження Положення про порядок залучення іноземних кредитів та надання гарантій Кабінету Міністрів України для забезпечення зобов'язань юридичних осіб-резидентів щодо їх повернення на підставі Постанови КМ N 787 від 11.07.2001 ) ( Пункт 2 втратив чинність в частині затвердження заходів щодо відшкодування витрат державного бюджету на виконання гарантійних зобов'язань Кабінету Міністрів України на підставі Постанови КМ N 98 від 26.01.98 ) Затвердити, що додаються:

Положення про порядок залучення іноземних кредитів та надання гарантій Кабінету Міністрів України для забезпечення зобов'язань юридичних осіб-резидентів щодо їх погашення;

Положення про порядок підготовки та реалізації проектів розвитку економіки України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями;

Заходи щодо відшкодування витрат державного бюджету на виконання гарантійних зобов'язань Кабінету Міністрів України;

Заходи щодо обслуговування державного зовнішнього боргу України перед Російською Федерацією та Туркменистаном.

3. Попередити посадових осіб органів державної влади про персональну відповідальність за надання позитивних висновків, листів підтримки на кредитні проекти юридичних осіб-резидентів, фінансування яких здійснюється за рахунок іноземних кредитів, повернення яких гарантується Кабінетом Міністрів України.

4. Установити, що:

( Абзац другий пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ N 787 від 11.07.2001 )

вимоги до структури, змісту та форми документів, які подаються на державну експертизу, а також форми подання юридичною особою-резидентом інформації про стан та ефективність використання іноземного кредиту, повернення якого гарантується Кабінетом Міністрів України, затверджуються наказом Міністерства економіки. ( Абзац третій пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 787 від 11.07.2001 )

5. Міністерству економіки забезпечити координацію співробітництва міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій з міжнародними фінансовими організаціями, а також здійснення контролю за підготовкою і реалізацією проектів, що підтримуються ними. ( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 787 від 11.07.2001 )

6. Національному агентству з реконструкції та розвитку, Міністерству економіки, Міністерству фінансів разом з іншими центральними органами виконавчої влади у місячний термін розробити та затвердити:

порядок конкурсного відбору організацій - отримувачів кредитів для реалізації інвестиційних проектів, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями;

форми надання органами виконавчої влади звітності про стан підготовки та реалізації проектів розвитку економіки України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями.

7. Валютно-кредитній раді Кабінету Міністрів України за поданням Національного агентства з реконструкції та розвитку в місячний термін затвердити перелік та форми документів, необхідних для розгляду та прийняття рішення про доцільність залучення кредитів міжнародних фінансових організацій на реалізацію проекту розвитку економіки України.

8. Національному агентству з реконструкції та розвитку, Міністерству економіки, Міністерству фінансів разом з Фондом державного майна та іншими центральними органами виконавчої влади у місячний термін подати проект акта Президента України про надання повноважень Національному агентству з реконструкції та розвитку на підтвердження згоди України на реалізацію інвестиційних проектів, що підтримуються Європейським банком реконструкції та розвитку і не потребують державних гарантій, відповідно до статті 13 Угоди про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку.

9. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1995 р. N 655 "Про додаткове забезпечення гарантій або інших зобов'язань Уряду України, які надаються іноземним кредиторам щодо погашення кредитів в іноземній валюті, що залучаються українськими юридичними особами" (ЗП України, 1996 р., N 1, ст. 6, N 4, ст. 131) зміни і доповнення згідно з додатком.

10. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 18 квітня 1996 р. N 440 "Про порядок підготовки та реалізації проектів розвитку економіки України, що підтримуються Міжнародним банком реконструкції та розвитку" (ЗП України, 1996 р., N 10, ст. 300).

Прем'єр-міністр України П.ЛАЗАРЕНКО

( Положення про порядок залучення іноземних кредитів та надання гарантій Кабінету Міністрів України для забезпечення зобов'язань юридичних осіб-резидентів щодо їх повернення втратило чинність на підставі Постанови КМ N 787 від 11.07.2001 )

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1997 р. N 414

Положення
про порядок підготовки та реалізації проектів
розвитку економіки України, що підтримуються
міжнародними фінансовими організаціями

1. Цим Положенням визначається порядок підготовки та реалізації проектів розвитку економіки України, що підтримуються згідно з міжнародними договорами України такими міжнародними фінансовими організаціями, як Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Європейський банк реконструкції та розвитку тощо (далі - МФО), за винятком Міжнародного валютного фонду.

2. Терміни, що вживаються у цьому Положенні, мають таке значення:

проекти - системні та інвестиційні проекти розвитку економіки України, які підтримуються МФО;

системні проекти - проекти, спрямовані на здійснення економічної реформи в Україні, у тому числі на реформування державного сектору, структурні та інституційні зміни в галузях та секторах економіки. При цьому фінансові ресурси, що надаються МФО під системні проекти, виключно використовуються для підтримки платіжного балансу та фінансування дефіциту державного бюджету і повертаються за рахунок коштів державного бюджету;

інвестиційні проекти - проекти розвитку окремих галузей, секторів економіки, виробництв, фінансування яких здійснюється на умовах самоокупності та обов'язкового внутрішнього співфінансування.

3. Співробітництво України з МФО здійснюється відповідно до статутних документів цих організацій, міжнародних договорів України, чинного законодавства, а також цього Положення з метою залучення зовнішніх фінансових ресурсів для реалізації системних та інвестиційних проектів.

4. Конкретні умови фінансової допомоги, що надається МФО, визначаються відповідними міжнародними договорами України.

5. Мінфін, Національне агентство з реконструкції та розвитку (далі Агентство), Мінекономіки у двотижневий термін після затвердження державного бюджету складають графік зовнішніх надходжень для фінансування дефіциту бюджету, в місячний термін після чого Агентство разом з Мінекономіки та Мінфіном складає графік укладення міжнародних договорів з МФО. Зазначені документи затверджуються спільними наказами.

6. Для підготовки та реалізації проектів у разі потреби може залучатися технічна та фінансова допомога на безповоротній основі (гранти) МФО, інших міжнародних організацій, окремих держав.

7. Мінекономіки разом з Мінфіном, Агентством, іншими заінтересованими органами виконавчої влади в установленому порядку вносить до Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції стосовно необхідності підготовки проекту разом з обгрунтуванням його відповідності стратегії економічного і соціального розвитку України на коротко- та середньострокову перспективу та необхідних внутрішніх і зовнішніх обсягів залучення фінансових ресурсів. При цьому Агентство проводить попередні переговори з МФО та визначається стосовно можливості залучення їх фінансових ресурсів.

8. За дорученням Віце-прем'єр-міністра України Агентство розпочинає переговорний процес з МФО щодо спільного розроблення проекту.

9. У разі офіційної підтримки МФО спільного розроблення проекту Агентство разом з іншими органами виконавчої влади опрацьовує з МФО питання організації підготовки проекту та розробляє попередній план, який включає основні структурні елементи проекту, обсяги фінансування, терміни підготовки та реалізації проекту.

10. Формування складу організацій - отримувачів кредиту для реалізації інвестиційного проекту здійснюється, як правило, на конкурсних засадах згідно з порядком, який встановлюється разом Агентством, Мінекономіки та Мінфіном.

11. Агентство разом з Мінфіном, Мінекономіки, іншими заінтересованими органами виконавчої влади вносить до Кабінету Міністрів України проект рішення Кабінету Міністрів України щодо:

створення Міжвідомчої координаційної ради (далі - Рада) для забезпечення координації та контролю за ходом підготовки і реалізації системного проекту. У разі потреби при Раді можуть створюватися міжвідомчі робочі групи;

створення Міжвідомчої робочої групи (далі - Робоча група) для забезпечення координації та контролю за ходом підготовки і реалізації інвестиційного проекту;

визначення органів виконавчої влади, на які покладається відповідальність за підготовку та реалізацію проекту (далі - виконавці проекту).

12. Рада (Робоча група) координує та контролює процес співробітництва органів виконавчої влади з МФО, підготовку необхідних документів, аналізує виконання заходів з підготовки і реалізації проекту та розробляє пропозиції щодо забезпечення їх неухильного виконання тощо.

Для забезпечення підготовки та реалізації проекту Рада (Робоча група) має право залучати до роботи в ній в установленому порядку спеціалістів органів виконавчої влади, науково-дослідних установ, закладів освіти та іноземних фахівців.

Рішення Ради (Робочої групи), прийняті в межах її компетенції, є обов'язковими для міністерств, інших органів виконавчої влади та організацій, що беруть участь у підготовці проекту.

Голова Ради (Робочої групи) має право вносити зміни до її персонального складу.

Голова Ради (Робочої групи), керівники виконавців проекту несуть персональну відповідальність за розроблення та виконання заходів, спрямованих на підготовку та реалізацію проекту.

Плани заходів з підготовки проекту затверджуються, а з реалізації проекту схвалюються протокольними рішеннями Ради (Робочої групи) за поданням Агентства разом з виконавцями проекту та заінтересованими органами виконавчої влади.

13. Виконавці проекту разом із заінтересованими органами виконавчої влади забезпечують:

виконання плану заходів з підготовки проекту, у тому числі розроблення Меморандуму економічної політики, пакету проектної документації та відповідних проектних угод, проектів кредитних, гарантійних (українською та англійською мовами), субкредитних угод, угод про відшкодування збитків державного бюджету, які можуть виникнути внаслідок виконання гарантійних зобов'язань, агентських угод, інших документів, які подаються на розгляд Валютно-кредитної ради Кабінету Міністрів України тощо;

виконання заходів, що передують прийняттю рішення МФО про надання фінансової допомоги.

14. Перелік та форми документів, що подаються на розгляд Валютно-кредитної ради Кабінету Міністрів України, затверджуються за поданням Агентства Валютно-кредитною радою Кабінету Міністрів України.

15. За дорученням Віце-прем'єр-міністра України за поданням Агентства органи виконавчої влади, організації здійснюють експертизу пакету документів стосовно проекту.

16. Після отримання позитивного висновку експертизи Агентство подає узгоджений пакет документів стосовно проекту на розгляд Валютно-кредитної ради Кабінету Міністрів України з метою прийняття рішення про доцільність залучення фінансових ресурсів МФО на реалізацію проекту.

17. У разі прийняття Валютно-кредитною радою Кабінету Міністрів України рішення про недоцільність залучення фінансових ресурсів МФО на реалізацію проекту розроблення проекту може призупинятися за дорученням Віце-прем'єр-міністра України згідно з поданням Валютно-кредитної ради Кабінету Міністрів України чи Агентства.

18. У разі прийняття Валютно-кредитною радою Кабінету Міністрів України позитивного рішення Агентство вносить у встановленому порядку до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо проведення переговорів разом з пакетом узгоджених документів, розглянутих Валютно-кредитною радою Кабінету Міністрів України, директивами до переговорів та з визначенням складу української делегації, до якої мають входити представники виконавців проекту, Агентства, Мінфіну, Мінекономіки, інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади, працівники апарату Кабінету Міністрів України, а також члени комісій Верховної Ради України (за згодою).

19. Результати переговорів оформляються протоколом, який підписується уповноваженими особами сторін.

20. Після завершення переговорів Агентство у 10-ти денний термін за поданням керівника делегації вносить до Кабінету Міністрів України звіт про результати переговорів, підписаний протокол переговорів та інші матеріали. Подані документи надсилаються відповідним органам виконавчої влади для узгодження та у 10-денний термін подаються Агентством до Кабінету Міністрів України разом з проектом листа-підтвердження результатів переговорів українською стороною, який після підписання надсилається до МФО. При цьому обов'язково мають бути підписані відповідні угоди між Мінфіном та організаціями - отримувачами кредиту для реалізації інвестиційного проекту, які повинні передбачати умови набуття ними чинності з моменту набуття чинності відповідним міжнародним договором України з МФО.

21. Після отримання офіційного рішення МФО щодо фінансування проекту Агентство разом з МЗС, іншими заінтересованими органами виконавчої влади у встановленому порядку вносить до Кабінету Міністрів України узгоджені проекти рішень щодо схвалення відповідного проекту міжнародного договору з МФО та надання повноважень на його підписання.

22. Після підписання в разі потреби з метою набуття чинності міжнародним договором України з МФО Агентство разом з органами виконавчої влади готує та надсилає до МЗС пакет документів, необхідних для подальшого їх подання у встановленому порядку на ратифікацію Верховною Радою України. Термін подання визначається Агентством з урахуванням графіка зовнішніх надходжень для фінансування дефіциту бюджету та умов міжнародного договору.

23. Мінюст забезпечує підготовку юридичного висновку щодо набуття чинності міжнародним договором України з МФО та разом з Агентством надсилає його до МФО.

24. Агентство інформує Кабінет Міністрів України щодо набуття чинності міжнародним договором України з боку МФО.

25. У місячний термін після набуття чинності міжнародним договором України Агентство разом з Мінфіном, Мінекономіки, виконавцями проекту, іншими органами виконавчої влади вносить до Кабінету Міністрів України схвалений Радою (Робочою групою) проект рішення Уряду про затвердження плану заходів щодо реалізації проекту.

26. Відповідно до міжнародного договору або на виконання заходів, що передують прийняттю МФО рішення про надання фінансової допомоги, для поточного управління реалізацією проекту створюється Група управління проектом, керівник якої входить до складу Ради чи Робочої групи.

27. Група управління проектом здійснює:

розроблення графіка реалізації проекту; підготовку і проведення закупівель шляхом організації міжнародних конкурсних торгів (тендерів); поточне управління реалізацією проекту; аналіз стану реального виконання проекту і підготовку пропозицій щодо здійснення заходів, спрямованих на реалізацію проекту;

контроль фактичних витрат на проект і фінансового стану організацій-позичальників;

оцінку економічної ефективності проекту з урахуванням витрат, терміну окупності, своєчасності повернення кредитів;

розв'язання поточних проблем; організацію проведення аудиту; підготовку періодичної звітності та заключного звіту стосовно проекту.

28. Мінфін веде реєстр міжнародних договорів України з МФО та разом з виконавцями проекту здійснює контроль за цільовим використанням фінансових ресурсів, виконанням позичальником зобов'язань стосовно погашення кредиту.

Мінекономіки разом з виконавцями проекту здійснює контроль за виконанням заходів реформування економіки, передбачених умовами міжнародного договору з МФО.

Виконавці проекту здійснюють контроль за виконанням проектних угод.

Агентство узагальнює результати контролю за станом підготовки та реалізації проектів.

29. Мінфін, Мінекономіки, виконавці проекту щокварталу, до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, подають Агентству інформацію про стан підготовки та реалізації проектів. Форми надання зазначеної інформації затверджуються разом Агентством, Мінекономіки та Мінфіном.

30. Агентство разом з радами та робочими групами щоквартально, до 30 числа місяця, що настає за звітним періодом, подає до Кабінету Міністрів України узагальнену інформацію про стан підготовки і реалізації проектів та план заходів щодо забезпечення їх своєчасної реалізації.

31. Агентство не рідше одного разу на рік вносить на розгляд Кабінету Міністрів України питання співробітництва України з МФО.

32. Кабінет Міністрів України за поданням Агентства разом з Радою та Робочою групою затверджує заключний звіт стосовно реалізації проекту. Агентство повідомляє МФО про результати реалізації проекту в Україні.

33. На запит МФО Агентство надає (з дотриманням вимог законодавства) оперативну інформацію стосовно підготовки або реалізації проекту.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1997 р. N 414

( Заходи втратили чинність на підставі Постанови КМ
N 98 від 26.01.98 )

Заходи
щодо відшкодування витрат державного бюджету
на виконання гарантійних зобов'язань
Кабінету Міністрів України

Позичальник
Сума наданого кредиту/
сума заборгованості
Захід
1. Агрофірма "Зоря",
с-ще Зоря
Рівненської
області

31 334 720                                     німецьких марок/
2 675 369,96
доларів США,
9 158 915,01
німецьких марок
укладання договору застави з
Укрексімбанком; укладання
угоди з Мінфіном про відшко-
дування витрат державного
бюджету; укладання заснов-
ницької (інвестиційної) уго-
ди з іноземним інвестором;










у разі невиконання зазначе-
них заходів - подання до ар-
бітражного суду позову щодо
звернення стягнення заборго-
ваності перед бюджетом на
майно боржника
2. Концерн
"Південриба",
м. Севастополь




37 665 600
французьких
франків/
3 267 725
доларів США,
4 532 234,08
французьких
франків
продаж акцій, що належать
державі, з додатковими зо-
бов'язаннями покупців відш-
кодувати витрати державного
бюджету на виконання гаран-
тійних зобов'язань і здійс-
нювати погашення та обслуго-
вування іноземного кредиту
3. Макіївський
металургійний
комбінат






199 310 000
німецьких
марок/
7 477 233,87
доларів США,
45 026 142,2
німецьких
марок

створення міжнародного кон-
сорціуму для завершення бу-
дівництва станів

у разі невідшкодування вит-
рат бюджету - подання до ар-
бітражного суду позову щодо
звернення стягнення заборго-
ваності перед бюджетом на
майно боржника
4. Акціонерне
товариство
"Епосхолдінг",
м. Харків




59 728 425
німецьких
марок/
2 829 572,78
доларів США,
13 869
309,25
німецьких
марок
опрацювання питання щодо
запровадження фінансового
управління спеціалізованою
компанією - переможцем тен-
деру



5. Холдингова
компанія
"Прикарпатліс"
м. Івано-
Франківськ




2 500 000
німецьких
, марок/
702,93
доларів США,
2 654 289,08
німецьких
марок

у разі неукладення до
1 квітня 1997 р. договору
застави з Укрексімбанком -
порушення справи про банк-
рутство, продаж майна, що
надійшло за рахунок коштів
іноземного кредиту, на умо-
вах відшкодування витрат
бюджету та повернення непо-
гашеної частини кредиту
6. Надвірнянсь
лісокомбінат,
Івано-Франкі-
вська область



кий 9 000 000
німецьких
марок/
369,9
доларів США,
9 542 201,24
німецьких
марок
звернення стягнення заборго-
ваності на предмет застави
за договором застави між лі-
сокомбінатом та Укрексімбан-
ком шляхом винесення вико-
навчого напису нотаріуса та
реалізація цього предмета
Фондом державного майна
7. Металургійн
комбінат
"Криворіжсталь




ий 27 600 000
німецьких
" марок/
785,7
доларів США,
5 881 512,62
німецьких
марок
у разі неукладення до
1 травня 1997 р. договору
застави з Укрексімбанком -
стягнення у безспірному
порядку повної суми
нездійснених у визначений
термін платежів з урахуван-
ням пені












у разі відсутності коштів на
розрахунковому рахунку до
визначеного терміну - подан-
ня до арбітражного суду по-
зову щодо звернення стягнен-
ня заборгованості перед бюд-
жетом на майно боржника
8. Виробниче
об'єднання
"АвтоЗАЗ",
м. Запоріжжя



18 000 000
німецьких
марок/
426,86
доларів США,
5 935 559,37
німецьких
марок
подання до арбітражного суду
позову щодо звернення стяг-
нення заборгованості перед
бюджетом на готову продукцію
боржника


9. Фірма "Атон
м. Донецьк
Корпорація
"Атон",
м. Донецьк




",50 000 000
доларів США/
38 921 153,05
доларів США





складання та затвердження
ліквідаційного балансу фірми
"Атон"

порушення справи про банк-
рутство корпорації "Атон" з
метою відшкодування витрат
бюджету та повернення непо-
гашеної частини кредиту за
рахунок продажу майна
10. Акціонерне
товариство
"Кріопром",
м. Харків




25 117 500
німецьких
марок/
646,42
доларів
США,
2 524 483,18
німецьких
марок
визначення умов відстрочки
погашення існуючої заборго-
ваності товариства на два
роки та визначення джерел
відшкодування збитків дер-
жавного бюджету, призначення
та проведення зборів креди-
торів для погодження цих
умов








відшкодування витрат бюджету
за гарантійними зобов'язан-
нями за рахунок реалізації
продукції та погашення іно-
земного кредиту
11. Закрите ак
онерне това-
риство "Агро-
промінвест",
м.Дніпропет-
ровськ


ці- 8 403 343
німецьких
марок/
114
доларів
США,
1 982,02
німецьких
марок
стягнення у безспірному по-
рядку повної суми нездійсне-
них у визначений термін пла-
тежів з урахуванням пені




12. Відкрите
акціонерне
товариство
"Сілур",
м. Харцизьк
Донецької
області
46 976 923
німецьких
марок/
6 359,97
німецьких
марок
у разі неукладення до 30 бе-
резня 1997 р. договору зас-
тави з Укрексімбанком -
стягнення у безспірному по-
рядку повної суми нездійсне-
них у визначений термін пла-
тежів з урахуванням пені












у разі відсутності коштів на
розрахунковому рахунку до
визначеного терміну - подан-
ня до арбітражного суду по-
зову щодо звернення стягнен-
ня заборгованості перед бюд-
жетом на майно боржника
13. СП "Інтер-
цукор", м.Київ









62 791 117,6
німецьких
марок/
2 105
доларів
США,
11 375 045,23
німецьких
марок


стягнення у безспірному по-
рядку повної суми нездійсне-
них у визначений термін пла-
тежів з урахуванням пені

у разі відсутності коштів на
розрахунковому рахунку до
визначеного терміну - подан-
ня до арбітражного суду по-
зову щодо звернення стягнен-
ня заборгованості перед бюд-
жетом на майно боржника
14. Асоціація
"Земля і
люди",
м. Київ

70 000 000
доларів США/
61 216 508,82
доларів США

узгодження графіку погашення
боргу перед державним бюдже-
том та подання пропозицій на
розгляд Валютно-кредитної
ради Кабінету Міністрів Ук-
раїни

Продовження таблиці

Термін вконання                         Виконавці              Відповідальні за виконання
1. 1 травня
1997 року
1 травня
1997 року
Укрексімбанк

Мінфін
Зубець М.В.
Сорокін О.М.
Мітюков I.О.
1 червня
1997 року


1 липня
1997 року




Державна податкова
адміністрація
Мінсільгосппрод
Мінфін
Фонд державного
майна
Укрексімбанк
Азаров М.Я.

Супіханов Б.К.
Мітюков I.О.
Григоренко Є.М.

Сорокін О.М.
2. 1 червня
1997 року
Фонд державного
майна
Укрексімбанк
Зубець М.В.
Григоренко Є.М.
Сорокін О.М.
3. 31 грудня
1997 року
Мінпром
Мазур В.Л.
1 липня
1998 року




Державна податкова
адміністрація
Мінфін
Фонд державного
майна
Мінекономіки
Укрексімбанк
Азаров М.Я.

Мітюков I.О.
Григоренко Є.М.

Єхануров Ю.I.
Сорокін О.М.
4. 15 червня
1997 року





Мінпром
Мінекономіки
Харківська
облдержадміні-
страція
Національне агент-
ство з реконструк-
ції та розвитку
Мазур В.Л.
Єхануров Ю.I.
Дьомін О.О.


Шпек Р.В.

5. 1 липня
1997 року



Державна
податкова
адміністрація
Укрексімбанк
Фонд державного
майна
Азаров М.Я.


Сорокін О.М.
Григоренко Є.М.
6. 1 червня
1997 року
Укрексімбанк
Фонд державного
майна
Сорокін О. М.
Григоренко Є.М.
7. 1 липня
1997 року
Укрексімбанк
Сорокін О.М.
1 серпня
1997 року



Мінпром
Державна
податкова
адміністрація
Фонд державного
майна
Мазур В.Л.
Азаров М.Я.


Григоренко Є.М.
8. 1 червня
1997 року



Державна
податкова
адміністрація
Мінмашпром
Фонд державного
майна
Азаров М.Я.


Гуреєв В.М.
Григоренко Є.М.
9. 1 травня
1997 року
ліквідаційна
комісія
Мінченко А.К.
1 червня
1997 року




Державна
податкова
адміністрація
Укрексімбанк
Мінфін
Фонд державного
майна
Азаров М.Я.


Сорокін О.М.
Мітюков I.О.
Григоренко Є.М.
10. 15 травня
1997 року

Мінфін
Укрексімбанк
Мінченко А.К.
Мітюков I.О.
Сорокін О.М.
протягом
1997 року
Мінфін
Укрексімбанк
Мітюков I.О.
Сорокін О.М.
11. 15 травня
1997 року
Державна
податкова
адміністрація
Азаров М.Я.

12. 1 червня
1997 року
Укрексімбанк
Мінченко А.К.
Сорокін О.М.
1 серпня
1997 року




Державна
податкова
адміністрація
Мінфін
Фонд
державного
майна
Азаров М.Я.


Мітюков I.О.
Григоренко Є.М.

13. 1 червня
1997 року



Державна
податкова
адміністрація
Мінфін
Зубець М.В.
Азаров М.Я.


Мітюков I.О.
1 липня
1997 року




Державна
податкова
адміністрація
Мінфін
Фонд
державного
майна
Азаров М.Я.


Мітюков I.О.
Григоренко Є.М.

14. 15 квітня
1997 року



Мінфін
Мінекономіки
Мінсільгосппрод
Укрексімбанк
Зубець М.В.
Мітюков I.О.
Єхануров Ю.I.
Супіханов Б.К.
Сорокін О.М.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1997 р. N 414

Заходи
щодо обслуговування державного зовнішнього боргу України перед
Російською Федерацією та Туркменистаном

Захід
Термін виконання Виконавці
Відповідальні
за виконання
Проведення перего-
ворів з Російською
Федерацією, США та
МВФ щодо заліку
заборгованості Ро-
сійської Федерації
за тактичну ядерну
зброю в рахунок
погашення держав-
ного зовнішнього
боргу України пе-
ред Російською Фе-
дерацією
15 травня
1997 року










МЗС
МЗЕЗторг
Мінфін
Мінюст








Удовенко Г.Й
Осика С.Г.
Мітюков I.О.
Головатий С.П.








Проведення перего-
ворів з Російською
Федерацією щодо
заліку заборгова-
ності військових
частин Чорноморсь-
кого флоту та за-
боргованості Укра-
їни перед Російсь-
кою Федерацією
- " -








Мінфін
МЗС







Мітюков I.О.
Удовенко Г.Й.







Підготовка та про-
ведення перегово-
рів з Російською
Федерацією та
Туркменистаном що-
до реструктуриза-
ції зовнішнього
боргу України шля-
хом випуску дер-
жавних цінних па-
перів і передачі
їх Російській та
Туркменській сто-
ронам
- " -













МЗС
Мінфін
Мінюст
Українська
державна
кредитно-
інвестиційна
компанія




Мінченко А.К.
Удовенко Г.Й.
Мітюков I.О.
Головатий С.П.
Кузнєцов В.О.








Проведення перего-
ворів з Російською
Федерацією щодо
передачі їй стра-
тегічних авіацій-
них комплексів і
заліку їх вартості
в погашення дер-
жавного боргу пе-
ред Російською Фе-
дерацією
15 травня
1997 року








Міноборони
МЗС
Мінфін







Кузьмук О.I.
Удовенко Г.Й.
Гончарук М.О.







Проведення перего-
ворів з Російською
Федерацією щодо
заліку коштів юри-
дичних осіб Украї-
ни, заблокованих
на рахунках Зовні-
шекономбанку ко-
лишнього СРСР, в
рахунок погашення
державного зов-
нішнього боргу Ук-
раїни перед Ро-
сійською Федераці-
єю
- " -













Мінфін
МЗС
Укрексімбанк
Мінюст










Мітюков I.О.
Удовенко Г.Й.
Сорокін О.М.
Головатий С.П.










Проведення перего-
ворів з Російською
Федерацією і її
суб'єктами, перед
якими заборгував
федеральний бюд-
жет, щодо можли-
вості погашення
цієї заборгованос-
ті товарними пос-
тавками з України
і проведення взає-
мозаліку на між-
державному рівні
18 травня
1997 року











Мінфін
МЗЕЗторг
МЗС










Мітюков I.О.
Осика С.Г.
Удовенко Г.Й.










Розроблення та уз-
годження конкрет-
ного механізму
проведення заліків
та їх міждержавно-
го оформлення











15 травня
1997 року















Мінфін
Національне
агентство з
реконструкції
та розвитку
МЗЕЗторг
МЗС
Мінекономіки
Мінюст
Державна
акціонерна
компанія
"Укрресурси"
Українська
державна
кредитно-
інвестиційна
компанія
Мітюков I.О.
Шпек Р.В.



Осика С.Г.
Удовенко Г.Й.
Єхануров Ю.I.
Головатий С.П.
Россильний Л.I.



Кузнєцов В.О.



Проведення перего-
ворів з Російською
Федерацією щодо
можливості здійс-
нення поставок бу-
дівельних матеріа-
лів і участі укра-
їнських будівель-
ників у відбудові
Чеченської Респуб-
ліки та заліку цих
поставок і послуг
у рахунок погашен-
ня державного бор-
гу Російській Фе-
дерації
15 травня
1997 року













Мінфін
МЗЕЗторг
Укрбудматері-
али
Укрмонтаж-
спецбуд
МЗС








Мітюков I.О.
Осика С.Г.
Золотарьов А.I.

Копил О.I.

Удовенко Г.Й.








Підготовка і про-
ведення перегово-
рів з Туркмениста-
ном, Іраном, Поль-
щею та Словаччиною
з метою узгодження
механізму прове-
дення заліків та
їх міждержавного
оформлення
15 червня
1997 року








МЗС
МЗЕЗторг
Мінфін
Українська
державна
кредитно-
інвестиційна
компанія
Мінченко А.К.
Удовенко Г.Й.
Осика С.Г.
Макацарія С.М.
Кузнєцов В.О.




Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 5 травня 1997 р. N 414

Зміни та доповнення,
що вносяться до постанови
Кабінету Міністрів України
від 17 серпня 1995 р. N 655

У пункті 1:

абзац перший після слів "договорів застави" доповнити такими словами "або поруки чи (та) застави з третіми особами (майновими поручителями)";

абзац другий після слів "договорів застави" доповнити словами "або поруки";

доповнити пункт новими абзацами такого змісту: "Договори застави або поруки не укладаються, якщо: повернення іноземних кредитів, які залучаються під гарантії Кабінету Міністрів України, передбачається здійснювати за рахунок бюджетного фінансування;

майно українських юридичних осіб згідно з чинним законодавством не підлягає приватизації;

залучення кредитів в іноземній валюті з наданням іноземним кредиторам гарантій або інших зобов'язань Кабінету Міністрів України щодо їх погашення здійснюється Національним банком України."

У пункті 2:

абзац перший викласти у такій редакції: "Установити, що вартість предметів застави повинна покривати, а умови договорів поруки забезпечувати покриття суми основного боргу та відсотків за користування іноземним кредитом, а також відшкодування витрат на його обслуговування і страхування".

абзац другий після слів "Міністерством фінансів" доповнити словами "на підставі висновків відповідних установ, залучених для цього зазначеними державними органами".

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України В.РЯБОКОНЬ