Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 6 червня 2001 р. N 637
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 171 від 20 березня 2013 р.)
Про затвердження Типового положення
про регіональну комісію
з питань діяльності підприємств
та організацій громадських організацій
інвалідів в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києві і Севастополі
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Типове положення про регіональну комісію з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі (додається).
2. Міністерству праці та соціальної політики за погодженням з Міністерством фінансів у місячний термін затвердити умови оплати праці працівників секретаріатів регіональних комісій з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів.
Прем'єр-міністр України А.КІНАХ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 6 червня 2001 р. N 637
Типове положення
про регіональну комісію
з питань діяльності підприємств
та організацій громадських організацій
інвалідів в Автономній Республіці Крим,
області, мм. Києві і Севастополі
1. Регіональна комісія з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі (далі - комісія) є регіональним (територіальним) органом Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів.
2. У своїй діяльності комісія керується Конституцією України (254к/96-ВР), законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови відповідної обласної, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями комісії є:
прийняття рішення щодо надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів, які отримали за попередній податковий рік валовий дохід в обсязі, меншому ніж 8400 мінімальних заробітних плат і мають загальну кількість працюючих не більш як 25 чоловік;
вирішення питань, пов'язаних з наданням державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів (далі - підприємства та організації), зокрема фінансової допомоги, кредитування, надання пріоритетів при розміщенні державного замовлення тощо.
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
1) розглядає подані підприємствами та організаціями документи для отримання дозволів на право користування пільгами з оподаткування;
2) надає дозвіл на право користування пільгами з оподаткування або відмовляє у його наданні;
3) у межах своєї компетенції вирішує питання щодо надання підприємствам та організаціям інших форм державної допомоги;
4) приймає рішення про скасування дозволу на право користування підприємством та організацією пільгами з оподаткування відповідно до законодавства;
5) подає на розгляд Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів пропозиції з питань надання пільг (допомоги) підприємствам та організаціям;
6) подає Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів інформацію щодо наданих і скасованих нею дозволів на право користування підприємствами та організаціями пільгами з оподаткування;
7) виконує інші функції, що випливають з покладених на неї завдань.
5. Комісія має право:
залучати спеціалістів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) до розгляду питань, що належать до її компетенції;
отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань.
6. Персональний склад комісії затверджується Комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів.
Комісію очолюють два співголови, якими є за посадою відповідно заступник Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, заступники голів обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій та голови профільних комісій з питань соціального захисту інвалідів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад.
Співголови комісії можуть мати заступників. Розподіл обов'язків між заступниками затверджується на засіданні комісії.
До складу комісій входять по одному представнику від головних управлінь (управлінь) праці та соціального захисту населення, фінансового, економіки, промисловості, енергетики, транспорту та зв'язку обласних, міських мм. Києва і Севастополя держадміністрацій та відповідних міністерств (республіканських комітетів) Автономної Республіки Крим, відділень Фонду соціального захисту інвалідів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі, відповідних регіональних (територіальних) органів Державної податкової адміністрації, Держкомзему, Держмитслужби і представник, делегований громадськими організаціями інвалідів.
Члени комісії працюють на громадських засадах.
Представник громадських організацій інвалідів делегується дорадчою радою громадських організацій інвалідів, до складу якої входить по одному представнику від громадських організацій інвалідів регіону, зареєстрованих відповідно до законодавства. Дорадча рада утворюється за ініціативою громадських організацій інвалідів як консультативний представницький орган з метою співпраці громадських організацій інвалідів з місцевими органами виконавчої влади у сфері соціального захисту інвалідів.
Дорадча рада самостійно визначає принципи, терміни делегування представника громадських організацій інвалідів до складу комісії та механізм ротації.
7. Для забезпечення вирішення питань, пов'язаних з роботою комісії, утворюється секретаріат, склад якого затверджується співголовами комісії. Секретарем комісії за посадою є керівник секретаріату, який входить до складу комісії.
8. Штатний розпис та кошторис на утримання секретаріату комісії затверджується Комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів.
9. Організаційною формою роботи комісії є засідання, які проводяться не рідше одного разу на квартал. У разі необхідності можуть скликатися позачергові засідання. Рішення щодо проведення позачергових засідань приймають спільно співголови комісії.
10. Рішення комісії є правоможним, якщо в засіданні беруть участь не менш як 2/3 її членів і за його прийняття проголосувало понад 50 відсотків присутніх.
11. Секретаріат комісії:
1) готує необхідні для проведення засідань комісії матеріали, веде протоколи засідань;
2) проводить аналіз результатів діяльності підприємств та організацій, що звернулися за наданням державної допомоги;
3) вносить пропозиції комісії щодо пріоритетного розміщення державного замовлення та надання інших форм державної допомоги;
4) веде облік надання підприємствам та організаціям державної допомоги у формі пільг з оподаткування, фінансової допомоги, кредитування тощо;
5) здійснює контроль за цільовим використанням підприємствами та організаціями державної допомоги;
6) веде кореспонденцію в межах повноважень комісії, забезпечує зберігання документації;
7) виконує інші покладені на нього комісією функції, що випливають з її завдань, а також проводить роботу з організаційно-технічного забезпечення її діяльності.
12. Комісія є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, бланк для поточного листування.
13. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення роботи комісії здійснюється за рахунок цільових коштів відповідних відділень Фонду соціального захисту інвалідів.