Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
ПОСТАНОВА
від 8 серпня 1991 р. N 132
м.Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 129 від 20.02.95 )
( Дію Постанови відновлено у зв'язку з виданням
Розпорядження КМ
N 106-р від 17.02.93 )
( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 72 від 30.01.93 )
Питання Державної
телерадіомовної компанії України
З метою забезпечення діяльності Державної телерадіомовної компанії України Кабінет Міністрів Української РСР постановляє:
1. Передати Державній телерадіомовній компанії України (надалі Укртелерадіокомпанія) основні фонди та інше державне майно, що перебувало за станом на 1 липня 1991 р. у віданні колишнього Державного комітету УРСР по телебаченню і радіомовленню та підвідомчих йому обласних комітетів, підприємств і організацій.
Зберегти за Укртелерадіокомпанією функції, права і обов'язки Державного комітету УРСР по телебаченню і радіомовленню та покласти на неї завдання по розробці й реалізації разом з Державним комітетом УРСР по зв'язку програми розвитку телебачення і радіомовлення на Україні, здійснення державної політики в цій галузі.
Укртелерадіокомпанії безпосередньо підпорядковуються обласні телерадіомовні об'єднання, в які перетворюються обласні комітети по телебаченню і радіомовленню.
2. Зобов'язати Державний комітет УРСР по зв'язку надавати Укртелерадіокомпанії в оренду технічні засоби радіо і телебачення у пріоритетному порядку за угодами на основі соціально-творчого замовлення.
Установити, що технічні засоби телевізійного і звукового мовлення у вільний від програм Укртелерадіокомпанії час можуть надаватися іншим замовникам лише за її згодою.
Укртелерадіокомпанія та підвідомчі їй підприємства і організації провадять оплату всіх видів послуг державних органів зв'язку (включаючи послуги по трансляції замовної телерадіопродукції) та інших підприємств і організацій за державними цінами і тарифами.
3. Установити, що керівництво роботою Укртелерадіокомпанії здійснюють президент і віце-президенти, які призначаються Кабінетом Міністрів УРСР.
Президент при виконанні покладених на Укртелерадіокомпанію завдань і обов'язків користується правами, наданими чинним законодавством керівникам центральних органів державного управління УРСР.
4. Дозволити Укртелерадіокомпанії мати 4 віце-президентів, у тому числі одного першого, та програмно-адміністративну раду (колегію) в кількості 15 чоловік.
Поширити на президента та віце-президентів Укртелерадіокомпанії умови матеріально-побутового забезпечення і медичного обслуговування, передбачені відповідно для міністрів і заступників міністрів УРСР.
5. Зберегти за Укртелерадіокомпанією нормативи бюджетного фінансування і умови діючого господарського механізму.
Республіканським економічним органам при плануванні розвитку народного господарства УРСР передбачати діяльність Укртелерадіокомпанії окремим рядком, а також забезпечувати її матеріально-технічними ресурсами в порядку, встановленому для колишнього Державного комітету УРСР по телебаченню й радіомовленню.
6. Надати Укртелерадіокомпанії, її програмно-адміністративній раді, підвідомчим підприємствам і організаціям право в межах коштів, що спрямовуються на оплату праці, самостійно визначати і встановлювати своїми рішеннями посадові оклади (ставки), розміри надбавок, доплат, премій та інших виплат стимулюючого характеру всім категоріям працівників, включаючи керівників Укртелерадіокомпанії, а також структуру і штати без урахування чисельності працівників різних категорій.
Запровадити в Укртелерадіокомпанії контрактну форму приймання на роботу керівників, творчих працівників, спеціалістів і висококваліфікованих службовців.
Доручити Укртелерадіокомпанії разом з Міністерством праці УРСР і за погодженням з Міністерством юстиції УРСР розробити й затвердити положення про застосування контрактної форми укладання трудової угоди.
7. Дозволити Укртелерадіокомпанії в межах коштів, що спрямовуються на оплату праці, самостійно визначати розміри і порядок виплати авторської, постановочної та виконавської винагороди за створення літературно-художніх творів, оригінальних літературних сценаріїв, музики до повнометражних телефільмів; проводити у встановленому порядку тарифікацію художньо-виробничого, артистичного і художнього персоналу.
8. Дозволити Укртелерадіокомпанії не проводити в 1991 році відрахувань до державного валютного фонду Української РСР від надходження валютної виручки за експорт товарів і робіт (послуг).
9. Надати Укртелерадіокомпанії та підвідомчим їй підприємствам і організаціям право встановлювати ціни на створену ними за замовленням телерадіопродукцію і тарифи на послуги, що надаються, у радянських карбованцях та іноземній валюті.
10. Надати Укртелерадіокомпанії та підвідомчим їй підприємствам і організаціям право укладати бартерні угоди на придбання техніки для створення телерадіопрограм, кіно- та відеоплівки, телерадіопродукції та одержання послуг іноземних телерадіоорганізацій за рахунок продажу виробленої телерадіопродукції, надання часу для реклами та забезпечення іноземних телерадіокомпаній транспортом, зв'язком, радіо- і телевізійною технікою, перекладачами та надання інших послуг.
11. Установити, що Укртелерадіокомпанія і підвідомчі їй підприємства і організації оплачують проживання іноземних громадян, які прибувають в Україну за їх запрошенням, в радянських карбованцях, а також провадять розрахунки в карбованцях з авіапідприємствами Українського об'єднання "Авіалінії України" за перевезення іноземних громадян по внутрісоюзних лініях, якщо їх перебування в республіці забезпечується за рахунок української сторони.
12. Установити, що за працівниками, переведеними до Укртелерадіокомпанії та підвідомчих їй підприємств і організацій з ліквідованого Державного комітету УРСР по телебаченню і радіомовленню та підвідомчих йому підприємств і організацій, зберігаються на період роботи на новій посаді умови медичного обслуговування, якими вони користувалися за попереднім місцем роботи.
Прем'єр-міністр УРСР В.ФОКІН
Державний Секретар
Кабінету Міністрів УРСР В.ПЄХОТА