Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 26 вересня 2001 р. N 445-р
Київ

Про заходи розв'язання проблем, пов'язаних
з ліквідацією вугледобувних і вуглепереробних підприємств

1. Мінпаливенерго, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінфіну, Мін'юсту, Антимонопольному комітетові підготувати разом з Волинською, Дніпропетровською, Донецькою, Житомирською, Кіровоградською, Луганською, Львівською та Черкаською облдержадміністраціями і подати в місячний термін Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо удосконалення структури управління процесом ліквідації вугледобувних і вуглепереробних підприємств.

2. Мінпаливнерго, Мінпраці, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінфіну і Мін'юсту підготувати разом із Волинською, Дніпропетровською, Донецькою, Житомирською, Кіровоградською, Луганською, Львівською, Черкаською та Закарпатською облдержадміністраціями і подати в місячний термін проект рішення Кабінету Міністрів України про розподіл повноважень та визначення правонаступників вугледобувних і вуглепереробних підприємств, що ліквідуються, з питань забезпечення соціального захисту працівників (пенсіонерів), вивільнюваних у зв'язку з ліквідацією таких підприємств, у тому числі створення нових робочих місць для цих працівників та інших категорій населення в районах ліквідації підприємств, а також визначення джерел і порядку фінансування зазначених заходів.

У проекті рішення передбачити, що робота із створення нових робочих місць повинна розпочинатися заздалегідь до ліквідації вугледобувних і вуглепереробних підприємств, передусім містоутворюючих.

3. Мінпраці, Мінпаливенерго, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінфіну розглянути разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади питання щодо необхідності розроблення державної програми сприяння переселенню вивільнених працівників та членів їх сімей з районів масової ліквідації вугледобувних підприємств в інші регіони країни, де економічно доцільно створювати нові робочі місця для подальшого їх розвитку, та подати Кабінетові Міністрів України відповідні висновки.

4. Мінпаливенерго, Мінекоресурсів, МНС, Мінпраці, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінфіну, Мін'юсту, Національній академії наук розробити разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади та подати в тримісячний термін Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо:

забезпечення належної екологічної та техногенної безпеки територій, на яких ліквідуються вугледобувні і вуглепереробні підприємства, та прилеглих до них районів;

передачі земель, що були порушені в процесі розробки родовищ ліквідованими підприємствами, їх власнику після повної рекультивації та відновлення;

проведення постійного відстеження стану гідрогеологічної ситуації та ступеня виділення метану на територіях ведення гірничих робіт для недопущення забруднення довкілля шкідливими, хімічними та радіоактивними речовинами природного походження та тими, що потрапили до гірничих виробок внаслідок діяльності людей, запобігання проникненню метану та інших вибухонебезпечних і отруйних газів до житлових та інших будівель споруд);

визначення виконавців робіт, пов'язаних з осушуванням територій та відведенням з них води, а також джерел фінансування ліквідованих вугледобувних підприємств, що залишатимуться в постійному функціонуванні у водовідливному режимі.

5. Мінпаливенерго і Держкомархіву разом з відповідними облдержадміністраціями забезпечити передачу до місцевих державних архівних установ документів Національного архівного фонду, які утворилися в процесі роботи вугледобувних і вуглепереробних підприємств, що ліквідуються, а документів тимчасового зберігання, в тому числі особові справи, - до відповідних галузевих органів та організацій вищого рівня.

6. Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Кіровоградській, Луганській та Львівській облдержадміністраціям, Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінфіну забезпечити прийняття-передачу об'єктів соціальної інфраструктури вугільних підприємств з державної до комунальної власності за рахунок коштів, передбачених на ці цілі у Державному бюджеті України на 2001 рік ( 2120-14 ).

Мінпаливенерго разом із зазначеними органами виконавчої влади подати в разі потреби Кабінетові Міністрів України пропозиції про внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

7. Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади розглянути питання щодо доцільності поширення дії законів України про спеціальний режим інвестування на територіях пріоритетного розвитку на райони, в яких ліквідація вугледобувних і вуглепереробних підприємств загрожує виникненням соціального напруження, а також на регіони можливого переселення осіб з шахтарських районів відповідно до вимог Генеральної схеми планування території України.

8. Мінпаливенерго, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінфіну розглянути разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади питання забезпечення житлом працівників вугледобувних і вуглепереробних підприємств, що ліквідуються.

9. Мінпаливенерго, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінпраці, Мінфіну, Мінекоресурсів, МНС, Національній академії наук разом з іншими заінтересованими органами виконавчої влади проаналізувати законодавчі акти, що регулюють питання ліквідації вугледобувних і вуглепереробних підприємств, та у разі потреби подати Кабінетові Міністрів України відповідні пропозиції.

10. Мінпаливенерго і Держбуду розробити та затвердити в установленому порядку нормативно-правові акти щодо проектування та ведення ліквідаційних робіт на вугледобувних і вуглепереробних підприємствах.

11. Мінпаливенерго, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Мінфіну разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади проаналізувати в тримісячний термін ефективність використання бюджетних коштів, які виділяються на ліквідацію вугледобувних і вуглепереробних підприємств, та в разі потреби розробити конкретні заходи щодо її підвищення.

Прем'єр-міністр України А.КІНАХ