Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 27 листопада 1991 р. N 346
Київ

( Постанову вдмінено згідно Постанови
Кабінету Міністрів України
N 361 від 27.03.19
96 )

Про Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ)

Виходячи з Акта проголошення незалежності України ( 1427-12 ) і з метою створення умов для забезпечення високої якості та оперативності розповсюджуваної Українським інформаційним агентством інформації Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Перетворити Українське інформаційне агентство при Кабінеті Міністрів України в Українське національне інформаційне агентство (Укрінформ).

Затвердити Положення про агентство, що додається.

2. Доручити Укрінформу провести роботу щодо реорганізації випуску інформаційної продукції, а також діяльності підрозділів агентства, по раціональному розміщенню в Україні і за кордоном відділень, кореспондентів і фотокореспондентів агентства з урахуванням найповнішого всебічного збирання та розповсюдження інформації при оптимальному витрачанні коштів на ці цілі.

3. Установити, що збирання, обробка, переклад і розповсюдження (включаючи вартість каналів зв'язку) Укрінформом матеріалів для Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, інших державних органів республіки виконуються як комплекс робіт для потреб держави і оплачуються за рахунок коштів республіканського бюджету.

4. Міністерству економіки і Міністерству фінансів України при плануванні розвитку народного господарства передбачати діяльність Укрінформу окремим рядком та для нормального функціонування агентства забезпечувати його матеріально-технічними ресурсами в порядку, встановленому для державних комітетів.

5. Установити, що необхідні канали і засоби зв'язку підприємств системи Державного комітету України по зв'язку надаються у користування (оренду) Укрінформу, його відділенням та кореспондентам для збирання і розповсюдження інформації на договірній основі, кореспонденції і фототелеграми Укрінформу передаються каналами зв'язку Державного комітету України по зв'язку за категорією урядових телеграм, а телефонні переговори надаються при необхідності за другою категорією терміновості.

Укрінформ та його відділення проводять оплату всіх видів послуг державних органів зв'язку й інших підприємств і організацій за державними цінами і тарифами.

6. Надати Укрінформу, його відділенням право встановлювати ціни на створювану ними замовну інформаційну продукцію і тарифи за послуги, що надаються, в радянських карбованцях та іноземній валюті відповідно до чинного законодавства, крім цін на послуги, що виконуються згідно з пунктом 3 цієї постанови.

7. Надати Укрінформу, його відділенням право у межах коштів, що спрямовуються на оплату праці, з урахуванням фінансового стану агентства самостійно визначати ставки і оклади працівникам, розміри надбавок, премій та інших виплат заохочувального характеру, розміри і порядок виплати авторської винагороди (гонорару) за всі види робіт, а також структуру і штати без врахування чисельності працівників різних категорій.

8. З метою створення необхідних умов для реалізації поставлених перед Укрінформом завдань щодо вдосконалення його діяльності, розвитку матеріально-технічної бази і вирішення соціальних питань:

звільнити в 1991-1992 роках Укрінформ, його відділення від сплати податку з прибутку в частині, що зараховується до республіканського бюджету;

дозволити Укрінформу самостійно використовувати на ці цілі всі прибутки від комерційної діяльності і кошти з інших джерел позабюджетного фінансування;

відраховувати до валютного фонду Укрінформу в 1991 році до 90 процентів валютної виручки за експорт продукції й послуг після обов'язкових розрахунків;

надати агентству право здійснювати бартерні операції по закупівлі техніки для збирання, підготовки і розповсюдження інформації, видавничої діяльності, кіно- і відеоплівки, фотоапаратури і одержанню послуг закордонних інформаційних агентств та відділень за рахунок продажу власної інформаційної продукції, виконання цільових замовлень на інформаційні матеріали, надання можливостей для реклами, забезпечення закордонних агентств зв'язком, перекладачами тощо.

9. Установити склад колегії Укрінформу в кількості 11 чоловік, включаючи заступників директора. Поширити на директора Укрінформу, його заступників і членів колегії агентства умови оплати праці, медичного обслуговування, передбачені відповідно для голів державних комітетів України, їх заступників та членів колегій.

10. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Ради Міністрів УРСР від 19 січня 1972 р. N 19 "Про перетворення Радіо-телеграфного агентства України при Раді Міністрів УРСР (РАТАУ) в інформаційний орган союзно-республіканського значення" (ЗП УРСР, 1972 р., N 1, ст. 6);

постанову Ради Міністрів УРСР від 8 червня 1972 р. N 274 "Про затвердження Положення про Радіо-телеграфне агентство України при Раді Міністрів УРСР і структури його центрального апарату", крім пункту 5;

постанову Ради Міністрів УРСР від 5 березня 1990 р. N 51 "Про розміри підписної плати за інформацію, що передається Радіо-телеграфним агентством України при Раді Міністрів УРСР";

постанову Ради Міністрів УРСР від 16 травня 1990 р. N 110 "Про перейменування Радіо-телеграфного агентства України при Раді Міністрів УРСР (РАТАУ)" (ЗП УРСР, 1990 р., N 5, ст. 30).

Прем'єр-міністр України В.ФОКІН

Державний секретар Кабінету Міністрів України В.ПЄХОТА

Затверджене
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 листопада 1991 р. N 346

Положення
про Українське інформаційне національне агентство (Укрінформ)

1. Українське інформаційне національне агентство (Укрінформ) є центральним інформаційним агентством України, інформаційна діяльність якого розрахована на всеукраїнську, союзну та зарубіжну аудиторію.

2. Укрінформ у своїй діяльності керується Конституцією України (888-09), законами та іншими рішеннями Верховної Ради України та її Президії, Указами Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами в галузі засобів масової інформації, в яких бере участь Україна, а також цим Положенням.

3. Головним завданням Укрінформу є збирання і надання інформації засобам масової інформації, державним органам, установам, підприємствам і організаціям, громадським об'єднанням, а також приватним особам на Україні та поза її межами.

Укрінформ розповсюджує офіційні документи, заяви і повідомлення Верховної Ради України та її Президії, Президента України, Кабінету Міністрів України з найважливіших питань внутрішньої і зовнішньої політики щодо оцінки суспільно-політичних та інших подій.

Свою діяльність по збиранню і розповсюдженню інформації Укрінформ здійснює незалежно від політичних і громадських організацій, орієнтуючись на державні інтереси України і керуючись принципами об'єктивного і всебічного висвітлення подій, завданнями всебічної демократизації життя і консолідації суспільства на основі гуманізації людських стосунків.

Усією своєю діяльністю Укрінформ забезпечує законне право кожного громадянина на правдиву і точну інформацію з будь-якого питання, і перш за все з питань діяльності вищих органів державної влади України, їх внутрішньої і зовнішньої політики.

4. Укрінформ відповідно до покладених на нього завдань:

а) збирає офіційну та іншу інформацію і розповсюджує її на комерційній основі на Україні й за кордоном;

б) видає і розповсюджує на Україні та за кордоном інформаційні вісники, газети, журнали, книги, іншу друковану, комп'ютерну, фото- і аудіовізуальну продукцію по передплаті і вроздріб;

в) у межах наявних коштів самостійно засновує, реорганізує і ліквідує на Україні й за кордоном інформаційні відділення і кореспондентські пункти;

г) здійснює міжнародні зв'язки з питань збирання і розповсюдження усіх видів інформації; вивчає досвід роботи інших інформаційних агентств за кордоном;

д) укладає з ТАРС, іншими агентствами, в тому числі зарубіжними, органами масової інформації угоди про надання (придбання) усіх видів інформації на умовах обміну чи на комерційних умовах, про співробітництво у виробничій та інших сферах;

є) здійснює у різних формах зовнішньоекономічну діяльність (включаючи експортно-імпортні операції, представницьку і посередницьку діяльність у галузі інформації) як організація, зареєстрована учасником зовнішньоекономічних зв'язків;

ж) для ведення комерційної діяльності за кордоном створює необхідні виробничі структури, відряджає і акредитує своїх працівників, наймає іноземних громадян чи передає ці функції на основі угод закордонним агентствам, фірмам або іншим організаціям.

5. Укрінформ відповідно до чинного законодавства має творчу і господарську самостійність, розробляє плани своєї діяльності, володіє і розпоряджається закріпленим за ним майном, самостійно розпоряджається створеною продукцією, одержаними прибутками, а також іншими засобами, виходячи із завдань, що стоять перед агентством. Фінансову, господарську і кадрову самостійність мають відділення агентства. Відносини з ними здійснюються на основі договорів.

6. Кошти Укрінформу в радянських карбованцях та іноземній валюті формуються за рахунок:

доходів від комерційної діяльності агентства;

коштів державного бюджету, які спрямовуються на оплату інформаційних матеріалів для потреб держави;

добровільних внесків, дарів, надходжень і відрахувань радянських і зарубіжних організацій, фірм, підприємств, установ і окремих громадян у вигляді грошей, матеріальних і культурних цінностей та нерухомого майна;

інших надходжень.

7. Укрінформ з метою розвитку і підвищення ефективності використання матеріально-технічної бази агентства:

створює на території України і за кордоном підприємства, організації та фірми, в тому числі спільні з іноземними партнерами;

надає у користування на комерційній основі приміщення, технічні та програмні засоби агентства по обробці та передачі інформації стороннім організаціям, фірмам, агентствам і громадянам як на території України, так і за кордоном.

8. Валютний фонд Укрінформу, що створюється відповідно до чинного законодавства в результаті комерційної діяльності, використовується агентством на матеріально-технічний і соціальний розвиток, в тому числі на оплату послуг іноземних громадян, які залучаються до роботи.

9. Укрінформ організує свою роботу на основі колегіальності і єдиноначальності в обговоренні та вирішенні всіх питань, пов'язаних з розповсюдженням інформації, з встановленням точної відповідальності осіб за стан справ на доручених ділянках роботи і виконання визначених завдань.

10. Укрінформ очолює директор, якого призначає Кабінет Міністрів України.

Директор має заступників, у тому числі одного першого, призначення на посаду яких здійснюється Кабінетом Міністрів України.

Директор здійснює загальне керівництво діяльністю агентства, організує виконання завдань, що стоять перед колективом, видає накази, розпорядження, інструкції, обов'язкові для виконання всіма підрозділами Укрінформу.

Директор:

створює, реорганізує і ліквідує відповідно до чинного законодавства структурні одиниці агентства, відділення, корпункти, інші підвідомчі організації;

затверджує штати, встановлює чисельність і заробітну плату працівників агентства у межах наявних коштів на оплату праці;

приймає на роботу працівників та іноземних спеціалістів у порядку, передбаченому чинним законодавством, та на основі підписання з ними контрактів згідно з положенням, погодженим з Міністерством праці та Міністерством юстиції України.

11. Колегіальним органом управління Укрінформу є колегія, яка утворюється у складі директора (голова колегії), його заступників за посадою та інших працівників агентства. До складу колегії можуть входити також представники інших органів державного управління, організацій, установ та громадських об'єднань, пов'язаних з інформаційною діяльністю.

Члени колегії Укрінформу затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Колегія на своїх засіданнях визначає інформаційну політику агентства, його поточні і перспективні завдання, розглядає питання розвитку структур Укрінформу на Україні та за кордоном, стан фінансово-економічної діяльності, роботи з кадрами, заслуховує звіти служб і підрозділів Укрінформу.

Колегія приймає рішення, які проводяться в життя, як правило, наказами Укрінформу.

12. Укрінформ є юридичною особою, має печатку з зображенням Державного герба України і з своїм найменуванням та емблему.