Открытое тестирование
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 червня 1993 р. N 421
м.Київ
( Постанову відмінено згідно Постанови КМ
N 576 від 29.05.96 )
Про розрахунки у разі експорту продукції
(робіт, послуг) у межах державного контракту
З метою впорядкування розрахунків при виконанні державного контракту, стимулювання підприємств і організацій, що здійснюють експорт продукції (робіт, послуг) за квотами, виданими на підставі цього контракту, Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення розрахунків у разі експорту продукції (робіт, послуг) у межах державного контракту (додається).
2. Дозволити Міністерству фінансів з урахуванням стану виконання державного бюджету здійснювати авансову оплату продукції (робіт, послуг), що викуповується уповноваженими організаціями у підприємств - виконавців для експорту в межах державного контракту.
3. Установити, що уповноважені організації, які здійснюють експорт продукції (робіт, послуг) у межах державного контракту, одержують за рахунок коштів, що надходять до державного бюджету від експорту продукції (робіт, послуг), комісійну винагороду в карбованцях за нормативами, що не перевищують 0,5 відсотка зовнішньоторговельної (контрактної) вартості поставленої на експорт продукції (робіт, послуг), перерахованої у валюту України за поточним курсом Національного банку.
Міністерству фінансів за підсумками роботи у III кварталі 1993 р. подати до Кабінету Міністрів України підготовлені на основі складених уповноваженими організаціями кошторисів витрат пропозиції щодо уточнення розміру комісійної винагороди.
4. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Міністерство фінансів і Міністерство економіки.
Прем'єр-міністр України Л.КУЧМА
Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 червня 1993 р. N 421
Порядок
проведення розрахунків у разі експорту продукції
(робіт, послуг) у межах державного контракту
1. Цей Порядок встановлює правила проведення розрахунків між підприємствами, установами і організаціями при виконанні договірних зобов'язань у разі експорту продукції (робіт, послуг) (надалі - продукція) у межах державного контракту.
2. Уповноважені організації, визначені постановою Кабінету Міністрів України від 22 березня 1993 р. N 212 (додаток N 2), укладають державні контракти безпосередньо з підприємствами-виконавцями, що виготовляють продукцію на експорт (надалі - підприємства), у межах обсягів, розміщених на цих підприємствах відповідними органами державної виконавчої влади.
3. Уповноважені організації за рахунок коштів, що виділяються Мінфіном з державного бюджету, придбавають у підприємств продукцію, експорт якої здійснюється у межах державного контракту, з оплатою її вартості за внутрішніми цінами у валюті України.
Ціна на зазначену продукцію визначається в державному контракті за погодженням з Мінекономіки і Мінфіном з урахуванням вимог, передбачених постановами Кабінету Міністрів України від 23 грудня 1992 р. N 715 і від 3 червня 1993 р. N 403.
За цією ціною продукція відображається у бухгалтерському обліку підприємства, що виготовляє продукцію на експорт, і уповноваженої організації, яка її придбаває.
4. У державному контракті крім ціни на продукцію обов'язково визначаються її номенклатура (асортимент), кількість і якість, умови, терміни поставки, відповідальність за виконання державного контракту та вказуються інші відомості, необхідні для виконання державного контракту і укладання контракту з іноземним покупцем на експорт продукції.
5. Під час укладання контрактів з іноземними покупцями уповноважені організації повинні використовувати індикативні ціни на продукцію за географічними ринками збуту (з урахуванням граничних відхилень) і загальноприйняті у світовій практиці форми розрахунків, що забезпечують надійність надходження валютної виручки за продукцію, що експортується, зокрема попередню оплату та документарні акредитиви.
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 576 від 29.05.96)
6. Уповноважена організація після укладання контракту з іноземним покупцем надсилає підприємству у погоджений з ним термін графіки відвантаження продукції.
7. У разі неможливості реалізації продукції на зовнішньому ринку уповноважена організація інформує про це відповідні міністерства і відомства для вирішення питання про її продаж на внутрішньому ринку та внесення до Мінекономіки пропозиції щодо поповнення втрачених обсягів експорту, який здійснюється в межах державного контракту.
8. Умови поставки підприємством продукції, що експортується, і прийняття її уповноваженою організацією за кількістю і якістю визначаються згідно з правилами, встановленими міжнародною торговою палатою "Інкотермс" (редакція 1990 року), якщо інше не передбачено у державному контракті.
9. Для забезпечення розрахунків з підприємствами у разі експорту продукції в межах державного контракту уповноважені організації відкривають поточні бюджетні рахунки в установах Укрексімбанку і повідомляють Мінфіну їх номери.
Уповноважені організації виступають розпорядниками поточних бюджетних рахунків.
Мінфін перераховує бюджетні кошти на поточні бюджетні рахунки на підставі розрахунків-заявок уповноважених організацій (додаток N 1).
Розмір коштів, у межах яких в поточному місяці здійснюється фінансування, визначається відповідно до зазначених розрахунків-заявок, що подаються Мінфіну уповноваженими організаціями разом з копією ліцензії на експорт продукції не пізніш як за 5 днів до початку місяця, в якому уповноважені організації повинні провадити розрахунки за придбану продукцію згідно з укладеним державним контрактом.
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 576 від 29.05.96)
10. За рахунок державного бюджету оплачується підприємствам вартість продукції, що експортується, відшкодовуються за діючими на території України тарифами накладні витрати, пов'язані з її транспортуванням, обов'язковим страхуванням, митним оформленням, зберіганням, навантаженням (перевантаженням) у портах і прикордонних пунктах.
Уповноважені організації повинні забезпечити своєчасне отримання від підприємств і транспортних організацій рахунків-фактур і документів, котрі підтверджують зазначені витрати. При цьому в товарно-транспортних документах обов'язково вказуються номер державного контракту, найменування, кількість і сертифікат якості продукції, дата її відвантаження та пункт призначення.
11. Уповноважені організації після перевірки рахунків-фактур і товарно-транспортних документів подають один їх примірник до установ Укрексімбанку разом з платіжними дорученнями на оплату вартості відвантаженої продукції та накладних витрат.
12. Уповноважені організації відповідно до чинного законодавства несуть відповідальність за цільове використання виділених з бюджету коштів.
13. Установи Укрексімбанку перевіряють правильність оформлення платіжних доручень, відповідність даних і сум, що містяться в них поданим товарно-транспортним документам і рахункам-фактурам і списують відповідні суми з поточних бюджетних рахунків уповноважених організацій з наступним переведенням їх на розрахункові рахунки підприємств, транспортних та інших організацій, що забезпечують експортні поставки в межах державних контрактів.
14. Уповноважені організації не пізніше 25 днів після закінчення звітного місяця подають Мінфіну звіт про використання бюджетних коштів за встановленою формою (додаток N 2). Зведений за цією формою підсумок витрат, пов'язаних з придбанням та поставкою продукції, повинен співпадати із сумою списання коштів з поточних бюджетних рахунків. У разі виникнення розбіжностей Мінфіном разом з Укрексімбанком з'ясовуються їх причини.
15. Уповноважені організації відкривають в установах Укрексімбанку поточні валютні балансові рахунки для зарахування валютної виручки, отриманої за експорт продукції в межах державного контракту, та повідомляють номери цих рахунків Мінфіну.
Уповноважена організація протягом п'яти робочих днів після надходження на поточний валютний балансовий рахунок валютної виручки від продукції, що експортується, дає доручення установі Укрексімбанку щодо перерахування її на валютний рахунок Мінфіну (N 4281070604 МФО 322313 в Укрексімбанку).
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 576 від 29.05.96 )
16. За несвоєчасне і неповне перерахування валютних коштів на валютний рахунок Мінфіну уповноважена організація несе відповідальність, передбачену чинним законодавством.
17. Відшкодування фактично понесених уповноваженою організацією накладних витрат в іноземній валюті (транспортні, страхові, агентські, плата за транзит та інші витрати у валюті за кордоном, пов'язані з доставкою продукції до покупця) здійснюється у межах сум, обумовлених у контрактах з іноземним покупцем, за рахунок зменшення суми валютних коштів, що підлягають перерахуванню на валютний рахунок Мінфіну.
Довідка про отримання виручки за продукцію, що експортується, і перерахування валютних коштів на валютний рахунок Мінфіну (додаток N 3) подається уповноваженою організацією Мінфіну до 25 числа місяця, що настає за звітним.
18. Разом з указаними у пунктах 14 і 17 цього Порядку звітом та довідкою уповноважена організація щоквартально подає Мінфіну і в копії Мінекономіки зведену довідку про укладання і виконання державних контрактів на експорт продукції у межах цих контрактів (додаток N 4).
19. Граничний розмір комісійної винагороди уповноваженим організаціям установлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Мінекономіки і Мінфіну у відсотках до зовнішньоторговельної (контрактної) вартості продукції, перерахованої у валюту України за поточним курсом Національного банку.
20. Комісійна винагорода нараховується уповноваженою організацією у валюті України за встановленим нормативом виходячи з суми валютних коштів, котрі надійшли на валютний рахунок цієї організації за продукцію, що експортується, перерахованих у валюту України за поточним курсом Національного банку на день зарахування валюти на зазначений рахунок. Платіжне доручення на списання з поточного бюджетного рахунку суми комісійної винагороди у валюті України подається уповноваженою організацією разом з дорученням щодо перерахування одержаної виручки на валютний рахунок Мінфіну.