Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 5 січня 1995 р. N 7
Київ

Про Програму заходів щодо забезпечення
збереження вантажів, захисту їх від розкрадань
і безпеки пасажирів на транспорті

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 421 від 13.06.
95 )

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Схвалити розроблену Міністерством транспорту, Міністерством внутрішніх справ і Службою безпеки і погоджену з відповідними міністерствами та відомствами Програму заходів щодо забезпечення збереження вантажів, захисту їх від розкрадань і безпеки пасажирів на транспорті (додається).

Прем'єр-міністр України В. МАСОЛ

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України I. ДОЦЕНКО

Схвалено
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 січня 1995 р. N 7

Програма заходів
щодо забезпечення збереження вантажів,
захисту їх від розкрадань і безпеки
пасажирів на транспорті

Ця Програма розроблена відповідно до Державної програми боротьби із злочинністю, затвердженої постановою Верховної Ради України від 25 червня 1993 р. ( 3325-12 ), та на виконання пункту 2 рішення Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю від 18 лютого 1994 р. N 12, а також пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 14 грудня 1993 р. N 1035 "Про роботу Міністерства внутрішніх справ щодо організації виконання рішень Верховної Ради України та Уряду з питань посилення боротьби із злочинністю".

I. Організаційні та правові заходи

1. Підготувати і подати на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо посилення відповідальності працівників транспорту загального користування, які забезпечують перевезення пасажирів і вантажів, а також осіб, протиправні дії яких призвели до порушення нормального функціонування транспорту.

Мінтранс, МВС, СБУ, Мінюст.

II квартал 1995 року.

2. Розробити і внести до Кабінету Міністрів України проекти міжнародних договорів, що визначатимуть відносини України з державами СНД з питань приймання і передачі вантажів, розгляду претензій і позовів.

Мінтранс, МЗС, МЗЕЗ.

II квартал 1995 року.

3. Підготувати і затвердити Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом.

Мінтранс.

II квартал 1995 року.

4. Розробити і подати до Кабінету Міністрів України проект міжнародного договору про забезпечення безпеки персоналу ізотермічного рухомого складу залізниць під час проїзду по території держав СНД.

Мінтранс, МВС, МЗС.

II квартал 1995 року.

5. Розробити і внести на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо забезпечення безпеки пасажирів і збереження вантажів під час морських і річкових перевезень згідно з вимогами Міжнародної конвенції щодо втручання у відкритому морі у випадках аварій, які призводять до забруднення нафтою (1969 року), Міжнародної конвенції з пошуку і рятування на морі (1979 року) і рекомендацій кодексів Міжнародної морської організації.

Мінтранс, МВС.

II квартал 1995 року.

6. Вивчити питання та підготувати пропозиції щодо удосконалення держпожежнагляду на транспорті країни за рахунок перерозподілу чисельності особового складу органів внутрішніх справ на транспорті.

МВС, Мінтранс.

I квартал 1995 року.

II. Профілактичні заходи

1. На основі всебічної оцінки криміногенної обстановки на транспорті розробляти комплексні плани профілактики правопорушень, забезпечення безпеки пасажирів, збереження вантажів, які перевозяться, і створювати умови для обов'язкового їх виконання.

МВС, Мінтранс.

Щорічно, до 30 січня.

2. Розробити і затвердити основні типові вимоги до вантажних дворів, причалів, контейнерних пунктів, складських приміщень та інших об'єктів вантажного господарства транспорту загального користування, зокрема щодо їх огородження та освітлення, обладнання технічними засобами охорони, протипожежної безпеки і зв'язку, а також для забезпечення належного пропускного режиму.

Мінтранс, МВС, Укравіатранс

I квартал 1995 року.

( Пункт 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 421 від 13.06.95 )

3. Впорядкування території усіх вантажних дворів, причалів, контейнерних пунктів, складських приміщень та інших об'єктів вантажного господарства транспорту загального користування з метою забезпечення збереження вантажів, у тому числі від розкрадань.

Мінтранс.

II квартал 1995 року.

4. Створити необхідну кількість пунктів комерційного огляду поїздів (зокрема на стикових станціях з державами СНД) з відповідними умовами його проведення.

Укрзалізниця.

I квартал 1995 року.

5. Організувати на кожній залізниці рухомі підрозділи транспортної міліції для проведення профілактичних заходів та припинення правопорушень на дільницях із складною оперативною обстановкою.

МВС, Укрзалізниця.

I квартал 1995 року.

III. Зміцнення громадського порядку
та безпеки пасажирів

1. З метою підвищення оперативності в роботі органів внутрішніх справ на транспорті розробити систему використання можливостей чергових (диспетчерських) служб підприємств транспорту для екстреної передачі повідомлень про вчинення злочинів і сприяння міліції в їх розкритті.

Мінтранс, МВС.

I квартал 1995 року.

2. Забезпечити обладнання вокзалів, перонів, вагонів приміських поїздів засобами зв'язку з органами внутрішніх справ.

Мінтранс, МВС, Мінзв'язку.

I квартал 1995 року.

3. Здійснити заходи щодо створення на підприємствах транспорту загального користування спеціалізованих народних дружин для охорони громадського порядку та боротьби з розкраданням вантажів і багажу.

Мінтранс, МВС.

Протягом 1995 року.

4. З метою надійного забезпечення особистої безпеки пасажирів і збереження їх майна організувати постійне супроводження нарядами міліції пасажирських і приміських поїздів на найбільш криміногенних напрямках.

МВС.

I квартал 1995 року.

5. Здійснити заходи щодо створення служби авіаційної безпеки, яка здійснюватиме функції із забезпечення безпеки та контролю за польотами української авіатехніки, зокрема в зони збройних конфліктів та регіони із складною криміногенною обстановкою.

Укравіатранс, МВС, СБУ.

I квартал 1995 року.

( Пункт 5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 421 від 13.06.95 )

6. Запровадити обов'язкове супроводження працівниками міліції і служби авіаційної безпеки в контрольованих зонах авіапідприємств пасажирів, а також матеріальних цінностей усіх форм власності.

МВС, Укравіатранс.

Починаючи з I кварталу 1995 року.

( Пункт 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 421 від 13.06.95 )

7. Розробити і затвердити вимоги щодо пропускного і внутрішньооб'єктового режиму на авіапідприємствах.

Укравіатранс, МВС, СБУ

I квартал 1995 року.

( Пункт 7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 421 від 13.06.95 )

IV. Кадрове та матеріально-технічне забезпечення
правоохоронної діяльності

1. На базі Харківської державної академії залізничного транспорту та Вінницького технікуму залізничного транспорту організувати курси підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів відомчої воєнізованої охорони з урахуванням потреби підприємств.

Мінтранс.

I квартал 1995 року.

2. На базі Рівненського училища професійної підготовки співробітників державної служби охорони МВС проводити за рахунок Укрзалізниці перепідготовку працівників відомчої воєнізованої охорони і спеціалістів-кінологів.

МВС, Мінтранс.

Щорічно.

3. Здійснити заходи щодо оснащення морських суден навігаційним та іншим обладнанням відповідно до вимог Міжнародної конвенції з пошуку і рятування на морі (1979 року).

Мінтранс.

Протягом 1995 року.

4. Забезпечити будівництво на державних автомобільних дорогах 15 комплексів дорожнього сервісу, в тому числі майданчиків для тимчасового організованого зберігання транспортних засобів українських та іноземних власників.

Мінтранс.

1995 рік.

5. Передбачити виділення за власні кошти відомчій воєнізованій охороні на залізничному транспорті із фондів, що централізовано розподіляються:

автомобілів на півторатонному шасі виробництва ВО "ГАЗ" - 25 одиниць щорічно починаючи з 1995 року;

нарізної бойової зброї та боєприпасів до неї (за заявками).

Мінекономіки, Держкомресурсів,
Мінтранс, Міноборони.

Постійно.

6. Передбачати виділення відомчій воєнізованій охороні на залізничному транспорті із фондів, що централізовано розподіляються, за її заявками м'ясних продуктів (субпродуктів) і круп для годівлі службових собак.

Мінсільгосппрод.

Постійно.

7. З метою ефективної боротьби з анонімними телефонними погрозами терористичного спрямування обладнати лінії зв'язку чергових, диспетчерських і довідкових служб найбільш важливих об'єктів підприємств авіаційного і залізничного транспорту загального користування, а також розміщених на них підрозділів транспортної міліції автоматичними звукозаписуючими засобами та пристроями для фіксації телефонних номерів абонентів.

Укрзалізниця, Державна авікомпанія
"Авіалінії України", МВС.

Протягом 1995 року.

( Пункт 7 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 421 від 13.06.95 )