Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

ЗАКОН

Про внесення змін до Закону України "Про запобігання
захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД)
та соціальний захист населення"

Верховна Рада України постановляє:

Внести до Закону України "Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення" ( 1972-12 ) (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 35, ст. 235) такі зміни:

1. Статтю 10 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:

"З метою запобігання поширенню ВІЛ-інфекції через донорську кров її переливання застосовується лише у випадках, коли таке медичне втручання є єдиним засобом для врятування життя людини".

У зв'язку з цим частину третю вважати частиною четвертою та викласти її у такій редакції:

"У разі, коли існує реальна загроза життю людини та єдиним засобом врятування хворого є термінове переливання крові, а належним чином перевіреної донорської крові немає, за згодою хворого або його законного представника допускається переливання крові, перевіреної на ВІЛ-інфекцію з використанням швидких тестів. Якщо усвідомлену згоду хворого або згоду його законного представника отримати неможливо, рішення про переливання такої крові приймається консиліумом лікарів, а при неможливості скликання консиліуму - лікарем, який подає медичну допомогу. Факт переливання крові, перевіреної на ВІЛ-інфекцію з використанням швидких тестів, та згода хворого або його законного представника на проведення такого медичного втручання обов'язково письмово посвідчуються в медичній документації хворого, а зразок цієї крові терміново надсилається для відповідного лабораторного дослідження".

2. Частину другу статті 20 виключити.

Президент України Л.КУЧМА

м. Київ, 15 листопада 2001 року
N 2776-III