Открытое тестирование
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
N 482 від 04.12.2001
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 січня 2002 р. за N 11/6299
Про затвердження порядку видачі медичного висновку
про дитину-інваліда віком до 16 років
На виконання Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (2109-14) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити порядок видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років (додається).
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Головного управління Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій забезпечити виконання цього наказу.
3. Начальнику Центру медичної статистики МОЗ України Голубчикову М.В. забезпечити Міністерство охорони здоров'я Автономної Республіки Крим та органи охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій зразками облікової форми 080/о "Медичний висновок про дитину-інваліда віком до 16 років".
4. Уважати таким, що втратив чинність, наказ МОЗ України від 05.12.91 N 175 "Про перелік медичних показань та порядок видачі медичних висновків дітям-інвалідам з дитинства до 16 років".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Державного секретаря Гойду Н.Г.
Міністр В.Ф.Москаленко
Погоджено:
Заступник Державного секретаря Міністерства праці і соціальної політики України О.В.Гаряча
Погоджено:
Заступник Голови Державного Комітету статистики України Н.С.Власенко
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
04.12.2001 N 482
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
10 січня 2002 р.
за N 11/6299
Порядок
видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років
1. Показаннями для встановлення інвалідності у дітей є патологічні стани, які виникають при вроджених, спадкових, здобутих захворюваннях та після травм.
2. Перелік медичних показань, що дають право про одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 років затверджено наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 08.11.01 N 454/471/516, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 26.12.01 за N 1073/6264.
3. Установлення у дитини медичних показань для визнання її інвалідом віком до 16 років здійснюється лікарсько-консультативними комісіями (ЛКК) дитячих обласних, багатопрофільних міських лікарень, Української дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ", Українського центру медичної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, клінік науково-дослідних установ Міністерства охорони здоров'я України та Академії медичних наук України після стаціонарного або амбулаторного обстеження.
4. При обстеженні в указаних закладах наявність у дитини медичних показань для визнання її інвалідом віком до 16 років обгрунтовується лікуючим лікарем у первинній медичній документації: медичній карті стаціонарного хворого (ф.003/о) або історії розвитку дитини (ф.112/о) за підписами лікуючого лікаря, завідувача відділення (поліклініки) та заступника головного лікаря з медичної частини із зазначеним згідно з Міжнародною класифікацією хвороб (МКХ-10) діагнозом та кодом.
5. Аналогічний запис заноситься до виписки з медичної карти стаціонарного хворого (ф.027/о) або консультативного висновку спеціаліста (ф.028/о) за підписами лікуючого лікаря, завідувача відділення (поліклініки), заступника головного лікаря з медичної частини, засвідченими печаткою лікувально-профілактичного закладу.
6. Виписка з медичної карти стаціонарного хворого (ф.027/о) або консультативний висновок спеціаліста (ф.028/о) видаються на руки батькам дитини, усиновителям, опікуну або піклувальнику.
7. Визнання дитини віком до 16 років інвалідом та оформлення медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років (ф.080/о "Медичний висновок про дитину-інваліда до 16 років" додається) здійснюється лікарсько-консультативною комісією дитячого лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання дитини після особистого огляду її та за наявності виписки з медичної карти стаціонарного хворого (ф.027/о) або консультативного висновку спеціаліста (ф.028/о), виданих після стаціонарного або амбулаторного обстеження дитини в дитячій обласній, багатопрофільній міській лікарнях, Українській дитячій спеціалізованій лікарні "ОХМАТДИТ", Українському центрі медичної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи або клініках науково-дослідних установ Міністерства охорони здоров'я, Академії медичних наук України та оформлених у зазначеному порядку.
8. Письмове обгрунтування визнання дитини інвалідом віком до 16 років фіксується в історії розвитку дитини (ф.112/о) за підписами голови та членів лікарсько-консультативної комісії. Діагноз, згідно з яким дитину визнано інвалідом, виноситься на листок для запису остаточних (уточнених) діагнозів історії розвитку дитини (ф.112/о).
9. Дані про оформлення та видачу медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років заносяться до журналу запису висновків лікарсько-консультативної комісії (ф.035/о). Особа, відповідальна за ведення журналу записів висновків лікарсько-консультативної комісії, призначається наказом по дитячому лікувально-профілактичному закладу.
10. Якщо за станом здоров'я дитина віком до 16 років не може з'явитися на огляд до лікарсько-консультативної комісії, то цей огляд здійснюється вдома або в стаціонарі, де перебуває на лікуванні дитина.
11. Медичний висновок про дитину-інваліда віком до 16 років оформляється за підписами головного лікаря дитячого лікувально-профілактичного закладу, його заступника з медичної частини та лікуючого лікаря, завіряється круглою печаткою і в 3-денний строк направляється в орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання батьків, усиновителів, опікуна, піклувальника дитини-інваліда віком до 16 років.
12. Термін дії медичного висновку встановлюється згідно зі строками, передбаченими наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 08.11.01 N 454/471/516, та зазначається в медичному висновку про дитину-інваліда віком до 16 років.
13. Переогляд дитини-інваліда повинен бути здійснений лікарсько-консультативною комісією дитячого лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання не пізніше 1 (одного) місяця до закінчення дії медичного висновку про дитину-інваліда до 16 років. Дата переогляду зазначається у медичному висновку про дитину-інваліда до 16 років.
14. Не пізніше 1 (одного) місяця до виповнення 16 років діти-інваліди направляються на переогляд до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
15. При необхідності тривалого (понад 3 місяці) стаціонарного лікування дитини в лікувально-профілактичних закладах поза межами району постійного проживання та несприятливому прогнозі щодо відновлення або поліпшення порушених функцій органів і систем організму медичний висновок про дитину-інваліда віком до 16 років оформляється лікарсько-консультативною комісією дитячого лікувально-профілактичного закладу за місцем постійного проживання (спостереження) дитини за наявності оформленої у вказаному порядку виписки з медичної карти стаціонарного хворого (ф.003/о), засвідченої підписом головного лікаря та круглою печаткою дитячої обласної, багатопрофільної міської лікарень, Української дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ", Українського центру медичної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, клініки науково-дослідної установи Міністерства охорони здоров'я, Академії медичних наук України, де перебуває на стаціонарному лікуванні дитина.
16. Відповідальність за стан всієї роботи щодо видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років покладається на керівника дитячого лікувально-профілактичного закладу. Бланки медичних висновків про дітей-інвалідів віком до 16 років зберігаються у відповідальної особи як документи суворої звітності.
17. Особа, відповідальна за облік, отримання, зберігання та витрачання бланків медичних висновків про дітей-інвалідів віком до 16 років та їх корінців, призначається наказом по дитячому лікувально-профілактичному закладу.
18. Батьки, усиновителі, опікуни піклувальники дитини-інваліда віком до 16 років у разі відмови у видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років можуть оскаржити факт відмови в органах охорони здоров'я протягом 1 місяця або в судовому порядку.
19. За порушення порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 16 років винні особи притягуються до відповідальності в установленому порядку.
Начальник управління організації медичної допомоги дітям і матерям Р.О.Моісеєнко
Додаток
до Порядку видачі медичного
висновку про дитину-інваліда
віком до 16 років
----------------------- |
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков
----------------------------------------------------------- |
Додаток
до Порядку видачі медичного
висновку про дитину-інваліда
віком до 16 років
----------------------- |
------------------------------------------------------ |
Начальник Центру медичної статистики МОЗ України М.В.Голубчиков