Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 8 серпня 1995 р. N 619
Київ

( Постанова відмінено з 01.01.2002 року згідно
Постанови КМ N 1306 від 10.10.2001 )

Про внесення змін і доповнень до
Правил дорожнього руху

Кабінет Міністрів України Постановляє:

Внести до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1993 р. N 1094, зміни і доповнення згідно з додатком.

Прем'єр-міністр України Є. МАРЧУК

Перший заступник Міністра Кабінету Міністрів України М.СЕЛІВОН

Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 8 серпня 1995 р. N 619

Зміни і доповнення
до Правил дорожнього руху

1. У пункті 1.9:

перше речення викласти в такій редакції:

"1.9. Терміни, що містяться у цих Правилах, мають таке значення:".

доповнити терміном:

"буксирування - це транспортування механічним транспортним засобом іншого транспортного засобу, технічний стан якого не відповідає вимогам, що пред'являються до експлуатації транспортних составів, на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування";

термін "перешкода для руху" викласти в такій редакції:

"перешкода для руху - нерухомий об'єкт у межах смуги руху транспортного засобу або об'єкт, що рухається попутно або назустріч у межах цієї смуги і змушує водія маневрувати або зменшувати швидкість аж до зупинки транспортного засобу";

у терміні "транспортний засіб" слова "такий, на якому встановлено спеціальне обладнання чи механізм" замінити словами "встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів".

2. Абзац перший пункту 3.2 викласти в такій редакції:

"3.2. У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком і (або) спеціальним звуковим сигналом водії усіх транспортних засобів, незалежно від напрямку їх руху, зобов'язані дати дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного і супроводжуваних ним інших транспортних засобів, а з увімкненим проблисковим маячком червоного кольору на дорогах, що не мають розділювальної смуги - зупинитися біля правого краю проїзної частини. За наявності розділювальної смуги зупинитися повинні транспортні засоби, що рухаються у попутному напрямку".

3. У абзаці другому пункту 4.1 після слів "по краю проїзної частини" доповнити словами "дороги, назустріч руху транспортних засобів".

4. У пункті 5.1 слова "з боку проїзної частини" замінити словами "з крайньої смуги проїзної частини (але не з боку суміжної смуги для руху)".

5. Підпункт "б" пункту 5.3 після слів "біля тротуару" доповнити словами "посадочного майданчика, краю проїзної частини".

6. Пункт 8.9 викласти в такій редакції:

"8.9. У разі подання світлофором (крім реверсивного) або регулювальником сигналу, що забороняє рух, водії повинні зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінія), дорожнім знаком 5.62 "Місце зупинки", якщо їх немає - перед світлофором, пішохідним переходом, а якщо і вони відсутні перед перехрещуваною проїзною частиною, не створюючи перешкод пішоходам, перед залізничним переїздом".

7. У пункті 8.10 перше речення викласти в такій редакції:

"8.10. Водіям, які у разі вмикання жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб в місці, передбаченому пунктом 8.9, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху."

8. У пункті 9.9 підпункт "д" викласти в такій редакції:

"д) на транспортному засобі, позначеному розпізнавальним знаком "Діти", що перевозить організовану групу дітей, під час їх посадки та висадки".

9. У пункті 10.7:

у підпункті "г" слова "в кожному" замінити словами "хоча б в одному";

підпункт "д" доповнити словами "крім випадку дозволеного розвороту на перехресті".

10. Пункт 11.3 після слів "або зупинки" доповнити словами "чи стоянки".

11. Пункт 11.5 після слів "для зупинки" доповнити словами "чи стоянки в дозволених випадках".

12. Пункт 11.6 викласти в такій редакції:

"11.6. На дорогах, які мають щонайменше три смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а у населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, - для зупинки зліва в дозволених випадках з метою завантаження чи розвантаження".

13. Перше речення пункту 11.8 викласти в такій редакції:

"11.8. Дозволяється рух по трамвайних коліях попутного напрямку, розташованих в одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, у разі обгону та об'їзду, якщо ширина проїзної частини для руху нерейкових транспортних засобів даного напрямку не забезпечує можливості обгону чи об'їзду без виїзду на трамвайну колію, а під час проїзду перехресть - якщо кількість смуг і напрямок руху по них не визначено дорожніми знаками 5.16 - 5.19".

14. Пункт 11.9 доповнити словами "відокремлені від проїзної частини трамвайні колії та розділювальну смугу".

15. У пункті 12.4 слова "позначених дорожнім знаком 5.45" виключити.

16. У пункті 13.4 слова "На спусках" замінити словами "На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 "Крутий підйом" і 1.7 "Крутий спуск".

17. У пункті 14.6 підпункт "в" викласти в такій редакції:

"в) ближче ніж 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м - поза населеним пунктом".

18. Пункт 15.3 доповнити другим абзацом такого змісту:

"Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються".

19. Абзац другий пункту 15.5 після слів "або інших місць" доповнити словами "(за винятком підйомів)".

20. У пункті 15.8 підпункт "г" викласти в такій редакції:

"г) на перехрестях, а також ближче ніж 10 м від виїздів з прилеглих територій і краю перехрещуваної проїзної частини, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга".

21. У підпункті "в" пункту 15.9 слова "в кожному" замінити словами "хоча б в одному".

22. У пункті 16.6 слова "сигнали світлофора або регулювальника" замінити словами "сигнал регулювальника або зелений сигнал світлофора".

23. В абзацах першому і другому пункту 16.13 після слів "повинні керуватися" доповнити словами "між собою".

24. Пункт 18.8 викласти в такій редакції:

"18.8. Водій транспортного засобу повинен зупинитися, щоб дати дорогу пішоходам, які йдуть з боку відчинених дверей до (або) від трамвая, що стоїть на зупинці, якщо посадка чи висадка проводиться з проїзної частини чи посадочного майданчика, розміщеного на ній.

Продовжувати рух дозволяється лише тоді, коли пішоходи залишать проїзну частину і у трамваї зачиняться двері".

25. Абзац перший пункту 19.3 після слів "стоянкові вогні" доповнити словами "і аварійна світлова сигналізація".

26. Пункт 21.11 доповнити підпунктом "г" такого змісту: "г) організовані групи дітей в темну пору доби". 27. У пункті 22.5 слова і цифри "на вісь 10 т" замінити словами "на одиничну вісь - 10 т, здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т".

Доповнити пункт приміткою в такій редакції:

"Примітка. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо

відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м".

28. Примітку до назви розділу 23 "Буксирування і експлуатація составів транспортних засобів" виключити.

29. У пункті 23.10 слова "обладнання їх єдиною робочою гальмовою системою" замінити словами "відповідності причепа тягачу та додержання вимог щодо їх експлуатації".

30. У пункті 24.2 слово "легкового" виключити.

31. У підпункті "д" пункту 26.2 після слова "автомобілів" доповнити словами "тракторів, самохідних машин і механізмів", після слів "виконують технологічні роботи" доповнити словами "або належать громадянам, що проживають у цій зоні)".

32. У пункті 30.3:

підпункт "г" доповнити реченням такого змісту: "Довгомірний транспортний засіб (крім маршрутного) завдовжки від 12 до 22 м повинен мати два розпізнавальних знаки (прямокутник жовтого кольору розміром 600 х 300 мм з каймою червоного кольору завширшки 40 мм) із світловідбиваючого матеріалу, розміщених ззаду горизонтально і симетрично стосовно до поздовжньої осі транспортного засобу";

доповнити підпунктом "м" такого змісту:

"м) "Розпізнавальний знак транспортного засобу" - спеціальна стрічка із світлоповертальної плівки з нанесеними під кутом 45 градусів червоними і білими смугами, що чергуються. Знак розміщується на всіх транспортних засобах ззаду горизонтально і симетрично стосовно до поздовжньої осі якомога ближче до зовнішнього габариту транспортного засобу, а на транспортному засобі, що має кузов-фургон - і вертикально. На транспортному засобі, що використовується для дорожніх робіт, а також засобі, що має особливу форму, і на його обладнанні знак розміщується також спереду і по боках.

Для легкових автомобілів, причепів до них і гужових возів розмір знака 400 х 50 мм з шириною смуг 50 мм, для автобусів, вантажних автомобілів та причепів до них, дорожніх машин та механізмів - 800 х 100 мм з шириною смуг 100 мм".

33. Примітку до підпункту 31.4.7 "в" після першого речення доповнити реченням такого змісту "Дозволяється застосовувати тоновані стекла промислового виготовлення (крім дзеркальних), світлопропускання яких відповідає вимогам ГОСТ 5727-88".

34. У пункті 32.1:

підпункт "д" після слів і цифр "за довжиною - 22 м" доповнити словами і цифрами "навантаження на одиничну вісь - 10 т, здвоєні осі - 16 т, строєні 22 т, повна маса - 36 т";

підпункт "ж" викласти в такій редакції:

"ж) проекти будівництва, реконструкції, ремонту вулиць і доріг та забудови міст і населених пунктів, а також проекти та схеми організації дорожнього руху, що розроблені в складі вищезазначених проектів";

підпункт "з" викласти в такій редакції:

"з) облаштування засобами організації дорожнього руху місць виконання дорожніх робіт, якщо це не передбачено типовими схемами".

35. У додатку N 1:

у поясненні до знака 2.2 "Проїзд без зупинки заборонено" слова "перед кінцем перехрещуваної проїзної частини" замінити словами "перед перехрещуваною проїзною частиною";

пояснення до знака 3.34 "Зупинку заборонено" доповнити словами "чи для виконання вимог цих Правил";

в абзаці десятому після назви і пояснення до знака 3.42 "Кінець усіх заборон і обмежень" цифри "5.47" замінити цифрами "5.45";

пояснення до знака 4.11 "Рух легкових автомобілів" після слова "легкових автомобілів" доповнити словом "автобусів".

36. У додатку N 2:

пояснення до розмітки 1.2 доповнити реченням такого змісту: "У місцях, де на смугу маршрутних транспортних засобів дозволено заїзд іншим транспортним засобам, ця лінія може бути переривчастою";

у поясненні до розмітки 1.18 слова "а також межу проїзної частини головної дороги, яка змінює напрямок на перехресті" виключити;

Після пояснення до розмітки 1.23:

а) в абзаці першому слова "зону стоянки або край проїзної частини" замінити словами "місце стоянки або край проїзної частини, суміжної з узбіччям";

б) абзац п'ятий після слова і цифр "Лінію 1.9" доповнити словами "що знаходиться ліворуч";

в) абзац шостий після слів "(об'їзду перешкоди)" доповнити словами "лише з боку її переривчастої частини".