Открытое тестирование
НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА I ПРИМИРЕННЯ
НАКАЗ
N 22 від 14.03.2000
м.Київ
Про затвердження Регламенту роботи
Національної служби посередництва і примирення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами НСПП
N 44 від 24.01.2001
N 44 від 25.01.2002 )
З метою удосконалення системи регулювання відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" (137/98-ВР), Закону України "Про державну службу" (3723-12), інших законодавчих та нормативно-правових актів України, Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, організаційно-процедурних питань діяльності НСПП та її структурних підрозділів НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Регламент роботи Національної служби посередництва і примирення (додається).
2. Заступнику голови НСПП Климову В.В., керівникам структурних підрозділів центрального апарату НСПП, начальникам регіональних відділень НСПП забезпечити дотримання положень Регламенту роботи Національної служби посередництва і примирення в діяльності НСПП та її структурних підрозділів.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Національної служби посередництва і примирення В.М.Руденко
Затверджено
наказом НСПП
від 14 березня 2000 р. N 22
із змінами та доповненнями,
внесеними наказом НСПП
від 24 січня 2001 р. N 44
Регламент
роботи Національної служби посередництва і примирення
Загальні положення
1. Цей Регламент регулює відповідно до Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ), Закону України "Про державну службу" ( 3723-12 ), інших законодавчих та нормативно-правових актів України та Положення про Національну службу посередництва і примирення (1258/98) (далі - НСПП) організаційно-процедурні питання діяльності НСПП та її структурних підрозділів.
2. Розгляд в центральному апараті НСПП питань, що належать до його повноважень, провадиться головою НСПП, заступником голови НСПП, начальниками та спеціалістами відділів відповідно до їх посадових обов'язків.
3. Розгляд у відділеннях НСПП в Автономній Республіці Крим та областях питань, що належать до їх повноважень, провадиться начальниками відділень НСПП, керівниками структурних підрозділів та спеціалістами відділень відповідно до їх посадових обов'язків.
Планування роботи НСПП
4. Робота НСПП проводиться за перспективними планами роботи на півріччя, що затверджуються наказами НСПП, а у разі потреби - оперативними (місячними, тижневими) планами роботи, що затверджуються головою НСПП.
Робота відділів НСПП проводиться за тижневими планами роботи. ( Частина друга пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
5. Робота відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях проводиться за перспективними планами роботи на півріччя, що затверджуються наказами начальників відділень, та тижневими планами роботи, що затверджуються начальниками відділень.
Плани роботи відділень повинні відповідати положенням планів роботи НСПП.
6. Робота відділів НСПП і відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях (далі - структурних підрозділів НСПП) проводиться відповідно до планів, вказаних у пунктах 4 та 5 цього Регламенту, з урахуванням особистих планів роботи їх спеціалістів. ( Частина перша пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
Плани структурних підрозділів НСПП затверджуються керівниками відповідних структурних підрозділів. ( Частина друга пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
7. Формування планів роботи НСПП здійснюється відділом організаційно-кадрової роботи НСПП за пропозиціями структурних підрозділів НСПП. ( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
8. Формування планів роботи відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях здійснюється їх начальниками.
9. Плани роботи НСПП і відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях повинні передбачати заходи, спрямовані на реалізацію завдань НСПП, визначених Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" ( 137/98-ВР ) та Положенням про Національну службу посередництва і примирення, затвердженим Указом Президента України від 17 листопада 1998 року N 1258/98, із змінами та доповненнями, затвердженими Указом Президента України від 30 грудня 2000 року N 1393/2000, виконання Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативних актів, затверджених НСПП.
10. Додаткові (позапланові) питання включаються до затверджених перспективних планів роботи на півріччя відповідними наказами НСПП або начальників відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
Виключення з перспективного плану роботи НСПП на півріччя питань здійснюється відповідними наказами НСПП на підставі доповідних записок керівників структурних підрозділів НСПП. (Частина друга пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002)
Виключення з перспективних планів роботи відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях здійснюються відповідними наказами начальників відділень.
11. Загальний контроль за виконанням перспективного плану роботи НСПП на півріччя здійснюється заступником голови НСПП.
Контроль за виконанням перспективних планів роботи відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях на півріччя здійснюється начальниками відділень.
Кадрова робота
12. Організація кадрової роботи в НСПП проводиться за затвердженим головою НСПП річним планом, в якому визначаються заходи з добору, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників.
13. Прийняття на державну службу в НСПП здійснюється шляхом конкурсного відбору або за іншою процедурою, визначеною законодавством. Прийняття працівників на роботу в НСПП на посади, не віднесені до категорії державних службовців, та звільнення їх з роботи здійснюється відповідно до законодавства про працю.
Керівники структурних підрозділів НСПП організовують вивчення ділових та моральних якостей осіб, які претендують на посади державних службовців. (Частина друга пункту 13 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
14. Особи, які вперше зараховуються на державну службу, складають Присягу державних службовців і підписують її текст, про що робиться запис у трудовій книжці, а також підписують текст Попередження про спеціальні обмеження, встановлені законами України "Про державну службу" ( 3723-12 ) та "Про боротьбу з корупцією" ( 356/95-ВР ) щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби.
15. У центральному апараті НСПП і у відділеннях НСПП в Автономній Республіці Крим та областях створюється резерв кадрів, який підлягає щорічному перегляду та затвердженню. З особами, зарахованими до кадрового резерву, проводиться робота, спрямована на підвищення їх ділової кваліфікації, необхідної для роботи на відповідних посадах.
З метою набуття практичного досвіду, перевірки професійних і ділових якостей осіб з кадрового резерву або державних службовців, які претендують на зайняття більш високих посад, може проводитися в установленому порядку їх стажування на відповідних посадах структурних підрозділах НСПП. ( Частина друга пункту 15 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
16. Перевагу для зайняття посади державного службовця мають особи, які зараховані до кадрового резерву, досягли найкращих результатів у роботі, виявляють ділову ініціативу, постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень.
Без конкурсного відбору за рішенням голови НСПП або начальника відповідного відділення НСПП відповідно до їх повноважень можуть бути переведені на більш високі посади державні службовці, які зараховані до кадрового резерву чи пройшли стажування, а також в інших випадках, передбачених законодавством.
17. НСПП розглядає і вносить пропозиції щодо нагородження державними нагородами, відзнаками Президента України, присвоєння почесних звань та заохочення працівників центрального апарату НСПП і відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
18. На кожного працівника, прийнятого на роботу в НСПП, оформляється особова справа.
19. Відповідальність за проведення кадрової роботи покладається на голову НСПП і начальників відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
Порядок внесення та розгляду проектів наказів НСПП,
розпоряджень голови НСПП, наказів начальників
відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях
20. Голова НСПП на виконання Конституції України ( 254к/96-ВР ), законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України видає в межах своїх повноважень накази і розпорядження та несе за них відповідальність згідно із законодавством.
21. Начальники відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП видають в межах своїх повноважень накази та несуть за них відповідальність згідно із законодавством.
22. Проекти наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП вносяться структурними підрозділами НСПП. ( Пункт 22 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
23. Проекти наказів начальників відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях вносяться структурними підрозділами відділень НСПП. ( Пункт 23 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
24. Проекти наказів і розпоряджень до їх внесення підлягають обов'язковому погодженню із заінтересованими структурними підрозділами та спеціалістами, у разі потреби - з іншими заінтересованими органами і організаціями.
Погоджені проекти наказів і розпоряджень візуються керівниками зазначених органів і організацій.
25. Проект наказу або розпорядження вноситься після проведення, в разі необхідності, відповідної експертизи з пояснювальною запискою, що містить необхідні розрахунки і обгрунтування.
Якщо наказ або розпорядження, що готуються, тягнуть за собою зміни або доповнення до інших наказів або розпоряджень, то ці зміни або доповнення включаються до проекту наказу чи розпорядження або подаються окремим актом одночасно з проектом.
За наявності розбіжностей щодо проекту наказу чи розпорядження керівник підрозділу або спеціаліст, що вносить проект, повинен забезпечити їх обговорення із заінтересованими структурними підрозділами або спеціалістами, іншими органами та організаціями з метою прийняття узгодженого рішення. У разі, коли такого рішення не знайдено, проект вноситься з обов'язковим додаванням переліку розбіжностей з їх обгрунтуванням та оригіналами зауважень, підписаних керівниками відповідних структурних підрозділів або спеціалістами, інших органів і організацій.
26. Проект наказу чи розпорядження, внесений на розгляд з порушенням встановленого цим Регламентом порядку, повертається розробнику проекту за дорученням голови НСПП чи його заступника або начальника відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях в установленому порядку.
27. Внесений проект наказу чи розпорядження доповідається голові НСПП або відповідно начальнику відділення НСПП в Автономній Республіці Крим та областях, за дорученням яких відповідним структурним підрозділом НСПП або відповідними структурними підрозділами відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях проводиться опрацювання проекту та редагування тексту. Одначасно відділом правового забезпечення НСПП або відділами (секторами) правового забезпечення відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях перевіряється відповідність поданих проектів чинному законодавству.
Тривалість опрацювання проекту наказу або розпорядження не повинна перевищувати 5 днів (у разі необхідності цей термін може бути продовжено головою НСПП або начальником відповідного відділення НСПП за обгрунтованим проханням керівника відповідного структурного підрозділу або спеціаліста).
(Пункт 27 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
28. Неврегульовані розбіжності щодо проекту наказу чи розпорядження розглядає заступник голови НСПП, який приймає рішення про врахування або відхилення зауважень. При цьому заступник голови НСПП може внести на розгляд голови НСПП проект наказу чи розпорядження з розбіжностями з додаванням довідки про такі розбіжності та пропозиціями щодо їх усунення.
29. Після опрацювання проекту наказу або розпорядження він повертається керівникам відповідних структурних підрозділів НСПП або відповідних структурних підрозділів відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях для погодження і візування (в обов'язковому порядку керівниками відділу правового забезпечення НСПП або відповідно керівниками відділів (секторів) відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях) і передається для доповіді голові НСПП або начальнику відповідного відділення НСПП. ( Пункт 29 в редакції Наказу НСПП N 44 від 25.01.2002 )
30. У разі невідповідності проекту наказу чи розпорядження нормам чинного законодавства та якщо внесені до нього відділом правового забезпечення НСПП або відповідними відділами (секторами) правового забезпечення відділень зауваження не враховано, то відділ правового забезпечення НСПП або відповідний відділ (сектор) правового забезпечення відділення, не візуючи проект, подає письмовий висновок з пропозиціями щодо законного вирішення відповідного питання для прийняття остаточного рішення головою НСПП або начальником відповідного відділення НСПП. (Пункт 30 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002)
31. Видання наказу чи розпорядження або іншого нормативного акту без попереднього розгляду його відділом правового забезпечення НСПП або відповідним відділом (сектором) правового забезпечення відділення не допускається. ( Пункт 31 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
32. Підписані головою НСПП накази НСПП і розпорядження голови НСПП або начальниками відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях накази реєструються в установленому порядку і надсилаються заінтересованим органам і організаціям згідно з розрахунком розсилання.
Додатки до наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП підписуються керівниками структурних підрозділів, які готували проекти наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП.
Організація роботи з документами та
контролю за їх виконанням
33. Організація роботи з документами здійснюється в НСПП відповідно до Інструкції з діловодства в НСПП, що затверджується наказом НСПП.
34. Відповідальність за організацію виконання документів несуть голова НСПП, заступник голови НСПП, керівники структурних підрозділів НСПП. ( Пункт 34 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
35. Контролю підлягають документи, в яких встановлено завдання або які містять питання, що потребують вирішення.
Обов'язковому контролю підлягає виконання законів України, указів і розпоряджень Президента України, актів Кабінету Міністрів України, доручень Президента України, наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП, запитів і звернень народних депутатів України.
36. Для здійснення контролю за виконанням актів законодавства, доручень Президента України, наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП в разі необхідності розробляється план контролю, у якому визначаються: проміжні контрольні терміни стану виконання завдань; структурні підрозділи НСПП, які відповідають за організацію і контроль за виконанням окремих завдань;
структурний підрозділ НСПП, який забезпечує координацію роботи з організації і контролю за виконанням у цілому.
План контролю завтверджується відповідно головою НСПП чи начальниками відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях.
37. Контроль за виконанням актів законодавства, доручень Президента України, наказів НСПП і розпоряджень голови НСПП здійснюється шляхом:
аналізу та узагальнення у визначені терміни письмової інформації виконавців про стан виконання в цілому або окремих встановлених ними завдань;
систематичного аналізу статистичних та оперативних даних, що характеризують стан їх виконання;
періодичної комплексної або цільової перевірки організації та стану виконання завдань безпосередньо на місцях;
розгляду роботи (заслуховування звіту) виконавців на нарадах у голови НСПП чи начальника відповідного відділення НСПП з виконання встановлених завдань.
38. Аналітичні та інформаційні матеріали про стан виконання встановлених завдань, підготовлені згідно з проміжними контрольними термінами, доповідаються голові НСПП чи начальнику відповідного відділення НСПП не пізніше ніж в десятиденний термін, визначений актом законодавства, дорученням Президента України, наказом НСПП, розпорядженням голови НСПП або планом контролю.
Якщо в матеріалах вбачається несвоєчасне чи неякісне виконання завдань, голова НСПП або його заступник чи начальник відповідного відділення НСПП дають доручення відповідним виконавцям щодо вжиття додаткових заходів для усунення причин, що перешкоджають виконанню цих завдань.
39. Інформація (звіт) про стан виконання законів України, указів, розпоряджень Президента України, що подається безпосередньо Президенту України, підписується головою НСПП.
40. Зняття з контролю виконаних документів проводиться, як правило, на підставі письмового звіту керівника відповідного структурного підрозділу НСПП або керівника структурного підрозділу відповідного відділення НСПП про їх виконання за письмовим дозволом голови НСПП або його заступника чи начальника відповідного відділення НСПП. ( Пункт 40 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи НСПП
41. Для сприяння здійсненню повноважень НСПП голова НСПП утворює консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби (ради, комісії, робочі групи тощо).
Завдання, функції та персональний склад зазначених органів і служб визначає голова НСПП.
42. Начальники відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях можуть створювати, в разі потреби, для сприяння здійсненню повноважень відділень НСПП консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи (ради, комісії, робочі групи тощо) і визначати завдання, функції та персональний склад зазначених органів і служб.
Порядок підготовки і проведення нарад
43. Голова НСПП, заступник голови НСПП, керівники структурних підрозділів НСПП проводять відповідно до планів роботи наради з метою оперативного розгляду та вирішення питань, що належать до повноважень НСПП. План проведення наради затверджується відповідною посадовою особою. Організація проведення нарад у голови НСПП покладається на відділ організаційно-кадрової роботи НСПП, у заступника голови НСПП та в керівників структурних підрозділів НСПП - на спеціально визначених працівників. (Частина третя пункту 43 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
( Частину четверту пункту 43 виключено на підставі Наказу НСПП N 44 від 25.01.2002 )
44. Порядок денний, аналітичні довідки про стан справ та обгрунтування причин внесення питань на розгляд надсилаються учасникам наради завчасно, а з додаткових (позапланових) питань - вручаються учасникам у день проведення наради.
45. Рішення, прийняті на нарадах у голови НСПП, оформляються протоколами в одноденний термін.
Протокол наради підписується головою НСПП.
За результатами розгляду питань на нарадах можуть видаватися розпорядження голови НСПП.
46. Рішення, прийняті на нарадах у заступника голови НСПП, керівників структурних підрозділів НСПП, оформляються протоколами не пізніше наступного дня.
За результатами розгляду питань на нарадах у заступника голови НСПП можуть бути підготовлені проекти розпоряджень голови НСПП або затверджені заступником голови НСПП доручення.
За результатами розгляду питань на нарадах у керівників структурних підрозділів НСПП можуть бути підготовлені і затверджені ними відповідні доручення.
47. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на нарадах у голови НСПП, здійснюється відділом організаційно-кадрової роботи НСПП, а у відповідних випадках - структурними підрозділами НСПП, які регулярно подають голові НСПП аналітичні та інформаційні довідки про стан виконання рішень, прийнятих на нараді. ( Пункт 47 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
48. Контроль за виконанням рішень, прийнятих на нарадах у заступника голови НСПП та в керівників структурних підрозділів НСПП здійснюється відповідними посадовими особами. ( Пункт 48 в редакції Наказу НСПП N 44 від 25.01.2002 )
49. Офіційне повідомлення засобам масової інформації про порядок денний і підсумки розгляду питань на нарадах мають право надавати відповідно відділ аналітично-інформаційної роботи НСПП або відповідні відділи (сектори) аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях. ( Пункт 49 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
Забезпечення діяльності НСПП
50. Юридичне забезпечення діяльності НСПП здійснюють відділ правового забезпечення НСПП і відповідні відділи (сектори) правового забезпечення відділень НСПП в Автономній Республіці Крим. ( Пункт 50 в редакції Наказу НСПП N 44 від 25.01.2002 )
51. Інформаційно-аналітичне та організаційно-методичне забезпечення діяльності НСПП здійснюють відділ аналітично-інформаційної роботи НСПП, відділ організаційно-кадрової роботи НСПП та відповідні відділи (сектори) аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях. ( Пункт 51 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
52. Кадрове забезпечення діяльності НСПП здійснюють відділ організаційно-кадрової роботи НСПП і начальники відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях. ( Пункт 52 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
53. Матеріально-технічне забезпечення діяльності НСПП здійснює відділ фінансів, бухгалтерського обліку і звітності та матеріально-технічного забезпечення НСПП і начальники відділень НСПП в Автономній Республіці Крим та областях. ( Пункт 53 із змінами, внесеними згідно з Наказом НСПП N 44 від 25.01.2002 )
54. Ведення діловодства в центральному апараті НСПП здійснюється загальним сектором відділу організаційно-кадрової роботи НСПП, а у відділеннях НСПП в Автономній Республіці Крим та областях - відповідальними за це працівниками. ( Частина перша пункту 54 в редакції Наказу НСПП N 44 від 25.01.2002 )
Ведення діловодства забезпечується відповідно до Інструкції з діловодства в НСПП.
(Регламент в редакції Наказу НСПП N 44 від 24.01.2001 )