Парус Iнтернет-Консультант

Открытое тестирование

Редакции

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 29 липня 1994 р. N 521
Київ

Про порядок видачі посвідчення і нагрудного
знака "Ветеран праці"

( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 497 від 11.04.20
02 )

Відповідно до статті 46 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" (3721-12) Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Затвердити Положення про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці", що додається.

2. Затвердити опис нагрудного знака "Ветеран праці", згідно з додатком N 1.

3. Затвердити зразки посвідчення та нагрудного знака "Ветеран праці" згідно з додатками N 2 і 3 (текст додатків відсутній).

4. Міністерству фінансів виготовити за заявкою Міністерства соціального захисту населення необхідну кількість бланків посвідчення "Ветеран праці".

Державному комітетові з матеріальних ресурсів забезпечити Міністерство фінансів та відкрите акціонерне товариство "Українські ювеліри" матеріалами для виготовлення бланків посвідчень та нагрудних знаків.

Міністерству фінансів передбачити у державному бюджеті на друге півріччя 1994 р. кошти на покриття зазначених витрат.

Прем'єр-міністр України В.МАСОЛ

Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
япостановою Кабінету Міністрів України
явід 29 липня 1994 р. N 521

Положення
про порядок видачі посвідчення і нагрудного
знака "Ветеран праці"

1. Це Положення регулює правила видачі посвідчення і нагрудного знака "Ветеран праці" відповідно до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні".

2. Посвідчення є документом, що підтверджує статус ветерана праці, на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації.

3. Обчислення трудового стажу, необхідного для визнання громадян ветеранами праці, здійснюється в порядку, передбаченому Законом України "Про пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ).

4. Посвідчення і нагрудний знак видаються ветеранам праці за місцем їх проживання органами праці та соціального захисту населення, а ветеранам праці із числа осіб, зазначених у частині другій статті 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" (2262-12) - органами, що здійснюють їх пенсійне забезпечення відповідно до законодавства. ( Пункт 4 в редакції Постанови КМ N 497 від 11.04.2002 )

5. Бланки посвідчень є документами суворого обліку та звітності.

6. При заповненні посвідчення записи "ким видано", "прізвище, ім'я, по батькові" робляться без скорочень. Дата видачі позначається прописом.

Особистий підпис ветерана праці і його фотокартка скріплюються печаткою органу, який видав посвідчення. Записи у посвідченні завіряються підписом керівника відділу (управління) соціального захисту населення або іншого органу, який видав посвідчення і скріплюються печаткою.

7. Посвідчення і нагрудний знак вручаються особисто ветеранам праці або за їхнім дорученням рідним чи іншим особам, за що вони розписуються у відповідних документах.

Посвідчення і нагрудний знак видаються безкоштовно.

Нагрудний знак "Ветеран праці" носиться на лівій стороні грудей і при носінні разом з іншими нагородами розміщується вище від них.

8. Якщо посвідчення стало непридатним або було втрачене, то за заявою ветерана праці видається нове посвідчення.

Додаток N 1
до постанови Кабінету Міністрів України
від 29 липня 1994 р. N 521

Опис
нагрудного знака "Ветеран праці"

1. Нагрудний знак виготовляється з алюмінієвого сплаву світложовтого кольору і має круглу форму.

Розмір знака: діаметр - 32 мм, товщина - 3 мм.

На лицьовому боці в центрі знака зображене пшеничне поле, за яким сходить сонце, справа - доменна піч і гідроелектростанція, знизу міститься напис "Ветеран праці", від якого зліва і справа розходяться по колу два пшеничних колоски, зверху - напис "Україна".

На зворотному боці знака напис: "За багаторічну і сумлінну працю в народному господарстві України".

По краях знака з лицьового та зворотного боків - бортики заввишки 1 мм.

Усі написи і зображення опуклі.

2. Нагрудний знак за допомогою вушка і кільця з'єднується з прямокутною колодкою розміром 32х15 мм, виготовленою з алюмінієвого сплаву і покритою емаллю синього і жовтого кольорів (кольори Державного прапора України).

Колодка має на зворотному боці шпильку для прикріплення до одягу.

Міністр Кабінету Міністрів України В. ПУСТОВОЙТЕНКО